Tarnobrzeg: Uchwała o sprzedaży budynku po Gimnazjum nr 3 zdjęta z porządku obrad

Radni nie będą podczas dzisiejszej sesji RM decydować o ewentualnej sprzedaży budynku po Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu. Uchwała została bowiem zdjęta z porządku obrad.

Uchwała została zdjęta na wniosek prezydenta Tarnobrzega – na ten temat piszemy w artykule pn. „Ma być dobry koncept, finansowanie zewnętrzne i bilansowanie”. Prezydent Bożek czeka na pomysły dot. wykorzystania budynku po Gimnazjum nr 3

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
13 dni temu

Pyanie kto zdjal l? Mieszkancy bo staneli murem przeciwko manipulacji czy sam prezydent nie chcial awantury przed uchwala o jego zarobkach.

Odpowiedź
13 dni temu

To samo co radni Cicho siedzi

mieszaniec
13 dni temu

No i bardzo dobrze. Wyremontować porządnie i oddać za darmo różnym stowarzyszeniom, Kościołowi albo innym chcętym. Przecież się należy, a miasto stać zrobić dobrze wybranym!

Tylko jak zwykle ten „głupi” Prezydent nie chciał dać za darmo tylko sprzedać, żeby miasto coś zarobiło i nie dokładało więcej. A sam podwyżkę weźmie!

PS. A jak nie odremontować to można by zburzyć i parking postawić. Myślę, że jedna z najdroższych działek w mieście nadawała by się do tego idealnie! Najdroższych parking obok najdroższego szaletu to jest to .Nawet w Stalowej Woli takiej inwestycji by zazdrościli…

Romuald
13 dni temu
Reply to  mieszaniec

Niech kosciol kupi za grube pieniądze Forsy maja jak lodu stać ich!!!! Wszystko chca za darmo

Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  mieszaniec

Daj spokoj Juz byles w ogrodku. To tacy doradcy prezydenta stanowia o jego przyszłości i rozwoju. Zamilcz

Neltah
9 dni temu
Reply to  mieszaniec

Odpowiedź leży po środku tych opcji, sprzedać mogło ale budynek konkretnej instytucji aby go wyremontowała i przeznaczyła ,ale na co? Firmy nie prowadzą działalności społecznej, więc komu sprzedać? Przecież nie deweloperowi co buduje bloki, bo on tego nie przerobi na blok,chociaż kto wie. Najgorsza opcja jaka tu się pojawiła w lipcu to właśnie sprzedaż i zburzenie. To był skandal, nie wierze aby radni takie cos przegłosowali, nawet gdyby doszło do głosowania.

Bolek
9 dni temu
Reply to  Neltah

A co jest takiego skandalicznego w sprzedaży i zburzeniu by powstało coś nowego wygodnego służącego ludziom.Nie jest to zabytek a co najwyżej wzbudzą sentyment wąskiej grupy ludzi.Burzenie i powstawanie nowych budynków to oczywista oczywistość i nic w tym złego a już na pewno nie skandalicznego

As
8 dni temu
Reply to  Bolek

Zobacz na sąsiednie samorządy. Tam nie sprzedaje się tylko dokupuje. Sprzedać i kolejny raz przejeść to byle kto potrafi .

Neltah
8 dni temu
Reply to  Bolek

Owszem burzy się ,ale stare ruiny, np takie coś jak w Machowie, czy jakieś walące się budynki, pozostałości po fabrykach. A tutaj no już zostało wszystko napisane na ten temat, doszło do zaniedbania i pora to naprawić. Nawet galeria handlowa mogłaby w tym się znaleźć, bo jest na tyle duży budynek i już jest sensowny pomysł. A działek na bloki to mają ze 30 ,pustych, albo prawie pustych. Owszem ,nie tak cennych jak ta, bo samym centrum miasta

Neltah
8 dni temu
Reply to  Bolek

i jakieś wąskiej grupy? Większość mieszkańców jest przeciwna, natomiast wąska grupka biznesmenów i wysoko obsadzonych ludzi popiera ten pomysł. Łatwo zauważyć na jakim forum w temacie „co sie w miescie buduje” przez ostatnie lata opowiadano z entuzjazmem o planach zburzenia tej szkoły. Dosłownie kilka osób bierze udział w tej dyskusji i tylko przeliczają kasę, co za ile, u kogo, kiedy. Śledze tę dyskusje i już wiem kto pociąga za sznurki w tym mieście

Gość
13 dni temu

Brawo mieszkańcy. Brawo my. 🙂 Tylko nie wiem dlaczego burmistrz bredzi coś o jakimś kolejnym domu seniora albo domu samotnej matki. Seniorki niech sobie w chałupach posprzataja i niech robią domowki. Kobitki niech sie w nocy z chłopami godzą a nie pierwsza mała kłutnia i już … samotna matka 🙂 TYLKO WOJSKO MA DZIŚ KASĘ ABY TO DOPROWADZIĆ DO NALEŻYTEGO STANU I TAM FUNKCJONOWAĆ ! Więc nie ma co dyskutować tylko oddać wojsku. Stalowa Wola jak miała wolny budynek to odebrała Tarnobrzegowi (już w ramach czwórmiasta? ) Rejonowy Zarząd Spółek Wodnych (z byłych miast wojewódzkich tylko z Tarnobrzega został on wyprowadzony) i dzięki rządowej kasie został on wyremnotowany i działają tam Wody Polskie zamiast w Tarnobrzegu! Burmistrzu i bezradni bierzcie przykład z mądrzejszych zza miedzy.

Mam pomysł:
13 dni temu

“Uchwała została bowiem zdjęta zdjęta z porządku obrad”

O to to, o to to, nareszcie mądra decyzja w tej sprawie.

Ja tu chętnie bym widział siedzibę Wojsk Obrony Terytorialnej, siedzibę Strzelca Tarnobrzeskiego, organizacji paramilitarnych jeśli takie działają w Tarnobrzegu lub okolicy.
Sale uczniowskie mogą posłużyć jako sale szkoleniowe.Wszak wojsko zanim wyruszyło w teren to najpierw szkoliło się w budynkach na terenie Jednostki Wojskowej. Mogą też sale służyć jako miejsce zakwaterowania, gdyby taka potrzeba była. Sala gimnastyczna posłuży do pracowania nad kondycją, rozgrywek piłki siatkowej, koszykowej, nożnej halowej.
Plac przy szkole znakomicie posłuży do szkolenia, musztry, do imprez z okazji rocznic z odtrąbieniem na trąbce, jeśli taki jest ceremoniał.
Kasiorę niechaj państwo na takie szlachetne cele da.

Mam pomysł:
13 dni temu
Reply to  Mam pomysł:

Zabyłek dodać:
Wojsko , WOT i Strzelec z narodem, naród z wojskiem WOT-em i Strzelcem.
Obrona terytorialna naszą wspólną sprawą !!!

A może by tak jeszcze coś dla Zuchów, Harcerzy w tym budynku szkoły poczynić?
Pomysłów Ci u mnie dostatek 🙂

Odyseusz
13 dni temu

Nie sprzedawać i nie burzyć historii TBG. Wystarczy mądrze zagospodarować, a z pewnością wiele kół czy stowarzyszeń w końcu znalazłoby miejsce dla siebie i prowadzeniu wszelakiej działalności !

Gość
12 dni temu
Reply to  Odyseusz

I nadal miasto ma utrzymywać ten budynek? I samozwańczych prezesów tych stowarzyszeń? Nie po trzykroć nie. Tylko jeden właściciel który będzie to utrzymywał czyli wojsko!!!

Lolek
11 dni temu
Reply to  Gość

Jestem za i nawet nie przeciw, coby wojsko przejęło budynek a oni już będą wiedzieć jak go zaadoptować do swoich potrzeb, jak wykorzystać.

fach
12 dni temu

Teraz widać po co jest nagłaśnianie wątpliwych planów lub działań władz? Działajmy i organizujmy się, żeby mieć swój obywatelski komitet w najbliższych wyborach. Jesteśmy my i ludzie u władzy, nie prawicowcy, lewicowcy itd.

Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  fach

Tylko lidera brak Szukajcie.
Tylko bez leśnych dziadkow i bezradnych radnych tej kadencji.
Na pewno się uda.

fach
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Czemu „szukajcie”? Dlaczego nie „szukajmy”? Każdy, kto nie jest u władzy i nie ma konfliktu służbowego, jest mile widziany 🙂 Lider mało istotny, bo prezydentem zwykły mieszkaniec raczej nie zostanie, poza tym żeby wyłonić jakiegoś lidera trzeba najpierw stworzyć jakieś grono.

fach
12 dni temu
Reply to  fach

Po części źle się wyraziłem, miałem na myśli, że mało istotne kto będzie liderem, byle jakiś był formalnie.

Koncept
12 dni temu
Reply to  fach

Jak chcesz zebrać fanów rywalizujących partii pod jednym sztandarem?

fach
12 dni temu
Reply to  Koncept

Normalnie 🙂 Na daną mszę w danej parafii chodzą przeróżni ludzie i jakoś mogą się zebrać we wspólnym celu. Trzeba pójść jak najszerzej z jasnym prostym programem „WYSOKA JAKOŚĆ ŻYCIA WSZYSTKICH TARNOBRZEŻAN”. Nie byłoby żadnej dyscypliny, każdy głosowałby wedle własnego uznania i odpowiadałby za siebie. O idee będziemy się spierać, jak miasto nie będzie mieć długów i będzie co roku na plusie. Jeśli komuś to się nie mieści w głowie, to może wesprzeć sprawdzonych kandydatów 😉

Koncept
12 dni temu
Reply to  fach

Nie uważasz, że porównanie do mszy nietrafione?

fach
12 dni temu
Reply to  Koncept

Nie, ale jak Cię razi, to czytaj od trzeciego zdania 🙂 A jeśli proponowane przeze mnie rozwiązanie się nie podoba, to proszę łaskawie się nie czepiać i nie szukać dziury w całym, tylko przemilczeć. Natomiast w wyborach można wesprzeć sprawdzonych kandydatów 😉 Poniżej link do wyników głosowania nad uchwałą w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Tarnobrzega.http://www.tarnobrzeg.esesja.pl/glosowanie/674626/c1c384471c7547f

Gość
12 dni temu

Gratuluję człowiekowi(?) zajmującemu fotel prezydenta naszego miasta bo część hasła wyborczego zrealizował. RAZEM DLA PEŁNEGO KORYRA… Kiedy będzie następna część tego hasła czyli: RAZEM DLA TARNOBRZEGA?

fach
11 dni temu

Raz jeszcze moja propozycja, żeby nikt potem nie pytał o co be ani nie pisał, że przeoczył. Trzeba pójść do wyborów jak najszerzej w komitecie obywatelskim ponad podziałami, z jasnym prostym programem: WYSOKA JAKOŚĆ ŻYCIA WSZYSTKICH TARNOBRZEŻAN. Decyzje w komitecie, włącznie z tym, kto byłby liderem, byłyby podejmowane zwykłą większością głosów osób obecnych na danym zebraniu, a jeżeli byłby remis, to wybór następowałby w drodze losowania. Nie byłoby żadnej dyscypliny, każdy głosowałby wedle własnego uznania i odpowiadałby za siebie. Kiedy miasto nie miałoby już długów i byłoby co roku na plusie, to byśmy się rozeszli i wrócili do sporów o idee. Przedstawione 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content