TTBS musiało zapłacić ponad 1 mln zł wierzytelności

Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Tarnobrzegu musiało zapłacić ponad 1 mln zł wierzytelności  wraz z należnymi odsetkami i kosztami sądowymi.

To pokłosie przegranego procesu w Sądzie Apelacyjnym, które TTBS wytoczył spółce, odpowiedzialnej za budowę w 2014 r bloku przy ul. Kopernika 25 w Tarnobrzegu.

O spłacie wierzytelności wraz z odsetkami i kosztami sądowymi w kwocie 1 mln 185 tys. 719 zł,  prezes TTBS mówił podczas sprawozdania z działalności spółki, w trakcie październikowej sesji RM Tarnobrzega. 

– To jedno z wydarzeń, które (…) w znaczący sposób wpłynęło na działalność Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., dlatego też zostało ujęte w niniejszym sprawozdaniu – mówił Łukasz Mędrykowski.

W przedłożonym przez prezesa sprawozdaniu czytamy m.in.: W marcu 2020 roku do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie Spółka wniosła apelację od wyroku z dnia 23 grudnia 2019 r. sygn. VI GC 193/15. W dniu 11 lutego 2021 roku o godz. 11:00 w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie odbyła się rozprawa apelacyjna- skład orzekający nie wydał orzeczenia w w/w terminie i postanowił przełożyć posiedzenie. Na rozprawie dnia 19.02.2021 r Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok Sadu Okręgowego w Rzeszowie o zapłatę, wobec czego Spółka TTBS w miesiącu marcu przelała kwotę 1 185 719,92 zł regulując tym samym całość wierzytelności wobec Spółki Paw-Bud wraz z należnymi odsetkami i kosztami sądowymi. – I/XII.2020.”

– To jest proces z 2014 roku, wszyscy pamiętamy kto wtedy ewentualnie sprawował władzę w TTBS i w mieście, także to jest temat, który uderzył bardzo mocno w spółkę, bo milion dwieście tysięcy zapłaciliśmy w tym roku na wiosnę, to jest 1/3 przychodu spółki. To był ogromny, niestety strzał w TTBS – dodał prezes Mędrykowski.

Pozostałe wydarzenia, które w znaczący sposób wpłynęły na działalność TTBS w 2020 r., ujęte w sprawozdaniu to:

– I 2020. Podwyższenie stawki czynszów w zasobach własnych na podstawie kalkulacji stawki czynszów zatwierdzonej przez Zgromadzenie Wspólników w roku 2019.

– III.2020. Prokurent Spółki zakończył sukcesem trwające ponad 3 miesiące negocjacje ws. przejęcia w zarządzanie 8 nowych wspólnot mieszkaniowych, dzięki czemu od kwietnia 2020 roku TTBS znacząco zwiększył swój udział w rynku zarządców nieruchomości co w efekcie przełożyło się na zwiększenie przychodów Spółki. Na dzień 31.12.2020 r Spółka zarządzała 19 wspólnotami mieszkaniowymi i nieruchomości.

– III/IV.2020. Prokurent Spółki rozpoczął wdrażanie nowego oprogramowania CRM o nazwie Mieszczanin. Z uwagi na różnice pomiędzy zmienianymi systemami, zakres działalności Spółki, ilość danych, które wymagały przeniesienia, mnogość konfiguracji oraz dostosowanie polityki rachunkowości, wdrażanie oprogramowania zakończyło się w grudniu 2020 roku.

– IV.2020. Rozpoczęcie procedury sprzedaży mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Św. Barbary 9B. Sprzedaż mieszkań dla obecnych najemców podyktowana była z jednej strony oczekiwaniami społecznymi, a z drugiej optymalizacją kosztów, które Spółka ponosi na rzeczonym budynku wielorodzinnym.

– V/XII.2020. Spłata zobowiązania kredytowego wobec Banku Spółdzielczego – oprócz bieżącego (comiesięcznego), regulowania zobowiązań/rat kredytowych, łącznie – spółka w 2020 roku nadpłaciła kredyt kwotą 910 356,92 PLN.

– IX.2020. Sprzedaż nieruchomości gruntowej/zespołu działek z obrębu 12 położonych w Tarnobrzegu przy ul. Jaśminowej, gmina Tarnobrzeg o łącznej powierzchni; 15 372 m2 stanowiących własność Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego spółka z o.o. w Tarnobrzegu. Po dwóch ogłoszonych przetargach Prezes Zarządu postanowił ogłosić rokowania na sprzedaż w/w nieruchomości. We wrześniu 2020 roku została zawarta umowa sprzedaży/akt notarialny z kupującym. Środki pozyskane ze sprzedaży nieruchomości będą stanowiły częściowe zabezpieczenie na rzecz spłaty postępowania apelacyjnego z firmą PAW BUD z Mielca.

– X.2020. Zakończenie postępowania upadłościowego prowadzonego na wniosek Marcom Sp. z
o.o. W dniu 29.10.2020 r., Sąd Okręgowy w Rzeszowie- VI Wydział Gospodarczy, wydał Postanowienie o oddaleniu zażalenia Wnioskodawcy (Marcom Sp. z o.o.). Tym samym zakończyło się postępowanie o ogłoszenie upadłości dłużnika (TTBS) wraz z wnioskiem o zabezpieczenie majątku.

– I/XII.2020. Równolegle do działalności podstawowej Spółki jaką jest zarządzanie zasobem własnym, Spółka w 2020 r. oprócz zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi świadczyła usługi zarządzania zasobem powierzonym Gminy Tarnobrzeg (mieszkaniowym i użytkowym).

Całe sprawozdanie z działalności Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które przedstawił radnym prezes Ł. Medrykowski : TTBS

Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
12 dni temu

Czyli jednak to TBS był winien pieniądze wykonawcy a nie odwrotnie.

Juliusz Cezar
11 dni temu
Reply to  Alf

Dajcie już spokój Panu Łukaszowi, bo aż oczy bolą jak się tego czyta. Nie ma ludzi nieomylnych, równie dobrze TBS mogło wygrać sprawę w sądzie, gdyż często wyroki to loteria, jak już nie raz słyszałem od prawników. 1 mln zł to nie taka duża znowu kwota, zapłacone, sprawa zamknięta, jedziemy dalej i staramy się nie popełniać błędów. Po co rozdmuchiwać każdą wpadkę. Nie bądźmy hienami czyhającymi na upadek Prezydenta czy jego ludzi, bo gramy w jednej drużynie i powinniśmy sobie kibicować. Aczkolwiek przyznaję, że też zaczynam tracić zaufanie w pewnych sprawach, musimy się bogacić jako miasto a nie biednieć.

Alf
11 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie rozumiem tylko czemu te ciągłe przegrywane apelacje mają służyć ? Czy wygraliśmy chociaż jedną ? Ludzie , którzy podejmują takie nietrafione decyzje powinni ponieść w końcu jakieś konsekwencje np. finansowe. Inaczej puszczą nas w końcu z torbami

Juliusz Cezar
11 dni temu
Reply to  Alf

Akurat TBS to pierwszy raz przegrał sprawę teraz, każda jednostka miasta ma prawo do błędu. Poza tym straciliśmy de facto tylko odsetki, bo ten milion się spółce należał jak widać, więc gdyby nie wnosili sprawy do sądu to miasto byłoby jeden milion do przodu. No cóż, trudno, jedziemy dalej, jeszcze sporo inwestycji przed TBS i jestem pewien że wyjdziemy w nich na plus jako miasto. A co do kar finansowych, to nie wprowadzajmy faszyzmu, tutaj wystarczy upomnienie, tym bardziej że zapewne działano w dobrej wierze i w interesach miasta. Jakbyśmy tak szastali karami finansowymi, to urzędnicy by nam pouciekali, a tego przecież nie chcemy. Ktoś musi pracować, mamy materiał ludzki taki jaki mamy i trzeba wykorzystywać ten potencjał co jest.

Hibiskus szablozębny
11 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Panie pawbud to budował blok na Kopernika, firma upadła podobno po budowie tego bloku. Zobaczymy co nas spotka za blok nazywany potocznie
Alternatywy 4 przy św Barbary bo tam kwota jest większa do przegrania. Kasa ze sprzedaży SP5 pójdzie cała i jeszcze braknie. Wszystko jest pięknie przedstawiane panie mówisz że ponad 1 mln to niewielka kwota to mi ją daj, zrobię kilka pożytecznych rzeczy w tym mieście.

Juliusz Cezar
11 dni temu

Nie piszmy o bloku przy św. Barbary, bo to nikomu nie służy. Skupmy się na sprawach pozytywnych.

Alf
11 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli co przegraliśmy wszystkie apelacje

Juliusz Cezar
11 dni temu
Reply to  Alf

Tę wygraliśmy, bo wyrok został utrzymany. A mógł być jeszcze bardziej niekorzystny.

Alf
11 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Palisz głupa , czy nie rozumiesz ? Pytałem o wszystkie apelacje miasta i podległych mu instytucji a nie o tą konkretną sprawę . Mam wrażenie ,że wygrani są tu tylko prawnicy prowadzący te sprawy. Ja jak mam prawnika , który prawie wszystkie sprawy przegrywa to go zmieniam . Urząd jak chyba widać niekoniecznie

obywatel
11 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie kłam Julcio – okradli mieszkańców i jeszcze jak widać próbowali okraść wykonawcę .
Nie można usprawiedliwiać zwykłego oszustwa i nie czaruj tutaj głupawymi wypocinami na ten temat .
To jest tak jakbyś poszedł do sklepu zapłacił trochę a resztę pokrył kredytem a później niechciał spłacić kredytu .
Zwykłe oszustwo usprawiedliwiać a kysz, kysz ,a kysz .

Juliusz Cezar
11 dni temu
Reply to  obywatel

Jakby nie sprawa sądowa to miasto byłoby na plusie.

Czopka
11 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

aha, czyli jak np oszukam klienta na 1000 zł a sąd mi każe je oddać to mogę powiedzieć, że jakby nie sprawa w sądzie to byłbym do przodu?

Juliusz Cezar
11 dni temu
Reply to  Czopka

Oszustwo a brak zbieżności w interpretacji przepisów (umowy, ustawy) przez strony to dwie różne sprawy.

Czopka
11 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

aha, „brak zbieżności interpretacji” 🙂 dobre 🙂 panie kliencie ja pana nie oszukałem, pan ma brak zbieżności interpretacji przepisów. Czyli nasi radcy i mądre głowy mają „brak zbieżności interpretacji przepisów”. To ja sie kurła pytam, za co oni biorą pieniądze? Studia za świnie kończyli? Idziesz boso w pokrzywy

Prawnik
10 dni temu
Reply to  Czopka

Jacy prawnicy takie wyroki.

Alf
11 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jest obecnie coś takiego jak linia orzecznictwa. Wystarczy poczytać podobne sprawy i ich rozstrzygnięcia ,żeby mieć jasny pogląd i oszczędzić sobie kosztów, wstydu i czasu. Czy ktoś przedstawia wam jakieś analizy , czy robicie to na zasadzie a może tym razem to już się nam uda ?

Cezar
11 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co piszesz Weglug Cezara wybrana wladza nie podlega krytyce. Ciagle jak mantra powtarza Dajcie sopkoj prezydentowii a teraz panu Lukaszowi. Wygrali wybory to ty mieszkancu siedz cicho.
Co to za narracja w tym urzędzie

Juliusz Cezar
11 dni temu
Reply to  Cezar

Podlega krytyce, ale merytorycznej, a nie hejtowi.

Baśka
12 dni temu

Mieszkańcy Tarnobrzega zapłacą w podatkach a Bożek i Kalinka dalej będą twierdzić że urzędnicy mają odpowiedzialną pracę. Mi się na to wymiotować chce 🙁 A Wy drodzy mieszkańcy ? Dali byście Bożkowi maksymalną kwotę podwyżki za jego „odpowiedzialną” [ 🙂 🙁 ] pracę? Wszak to spółka miejska .

Muminek
12 dni temu
Reply to  Baśka

Pan radny Kk stracił w moich oczach, opowiadaniem tych bzdetow o odpowiedzialności, czy odpowiedział ktoś z prezydentów za przechlanie i przejedzenie majątku Tarnobrzega naznaczonego dużą ilością krwi i potu mieszkańców. Chańba

obywatel
11 dni temu
Reply to  Muminek

Opowiadać to on umie – wybierajcie dalej takich ?????

obywatel
11 dni temu
Reply to  Baśka

Cwaniak BOŻEK ???? razem z Prezesikiem z TTBS – z kieszeni mieszkańców to każdy jest mocny – na krzywy ryj.

fach
12 dni temu

Luz, to też wytrzymamy 🙂 Po co się organizować i działać w skuteczny sposób, jak można ponarzekać? 😉

prawnik
12 dni temu

Powtórka z zapłatą innych odszkodowań np Mrówki. Tylko że w sprawie Mrówki prezydent odciążył wszystkich tylko nie swoich mecenasów którzy źle ocenili szanse powodzenia apelacji.i a tym samym narazili miasto na dalsze odsetki i koszty. I są to duże koszty .Tylko kto zabroni procesować się za niewłasne pieniądze. Ogólnie prezydent mówi nic się nie stało . Podam fakty a mieszkańcy sami ocenią. – listopad 2018 uroczyste zaprzysiężenie Bożka na prezydenta. -marzec wyrzucenie prezes Janiec – zatrudnienie nowych prezesów i mecenasów do obsługi spółki trzy się nie nadawali -zaklinanie przez prezydenta Kalinki i Bożka że spółka jest w porządku nie jest nikomu winna bo źle wykonała robotę – spółka Paw-Bud wykonawca wygrywa sprawę w grudniu 2019 Rządy Bożka w eterze jak zwykle cisza. – 23 grudnia 2019 mecenas TBS zakłada apelację od wyroku Sądu Okręgowego w Rzeszowie opłaca apelację i opiniuje że są szanse na wygranie. – 10-02-2021 TBS przegrywa apelację . Dalej cisza w eterze. Pytanie : – dlaczego władze spółki udawały że wykonawca nie ma racji i głośno o tym mówiły. – kto zezwolił na procesy z góry przegrane – ile wyniosły odsetki i koszty procesowe -opinie biegłych ekspertyzy i koszty dla mecenasa wygranej Paw-Bud i dla spółki –… Czytaj więcej »

Raport
11 dni temu
Reply to  prawnik

N a koniec kadencji konieczny raport z nepotyzmu tej władzy -Prezydentów i Radnych. Będzie wesoło. .

do redakcji nadwislą24
11 dni temu
Reply to  Raport

Prosze zaytac czy w Spólce Wodociągi toczy sie spór sądowy byłego prezesa z obecnym przezesme o odszkodowanie . Jężeli tak to o jaką wartość chodzi i kto jest pełnomocnikiem.Oby nie przegrał skoro spólka odmówiła twierdzac,ze powództwo bezsadne i spółka ma rację. Dodam ,z e wynagrodzenie prezesa wodociągów ustala rada nadzorcza wodociągów i jej przewodnicząca z urzędu miasta doktor nauk administracyjnych,

czekamy na wynik rozstrzygnięcia .

obywatel
11 dni temu
Reply to  prawnik

Całe szczęście że sprawy były w Rzeszowie – tam hieny adwokackie nie mają dojść a w TBG to by wygrali bo przecież tu hieny mają dojścia .

obywatel
11 dni temu
Reply to  prawnik

Dlaczego Radny KK nie pytał ????? Ha Ha Ha – przecież adwokacina z urzędu (siarkowca) to przecież jego hiena adwokacka ( patrz skład rady nadzorczej w KS Machów w tym czasie).
Mafia to mafia !!!!!

obywatel
11 dni temu
Reply to  prawnik

Po raz kolejny KŁAMCA KŁAMAŁ ????

obywatel
11 dni temu

Jaka bezczelna cyniczna gra burmistrza – najpierw razem z radnymi z kieszeni mieszkańców wyjął około 3 mln złotych (dofinansowanie TTBS) a teraz wychodzi, że tak naprawdę ponad mln złotych to dla wykonawcy a zatem TTBS KASY NIE MIAŁ na ten budynek (blok) .
Teraz ku…… cwaniacy jeszcze chcą budować kolejny blok – największy w TBG .
Trzeba zauważyć , że TTBS został przez miasto wyposażony w składniki majątku (nieruchomości gruntowe ) a teraz de facto sprzedał nieruchomość która miasto za friko przekazało TTBS – tylko tak prowadzić działalność : jak miasto nie wyłoży KASY to sprzedaje się to co miasto DAŁO tylko ciekawe czy ta nieruchomość była przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową dla TTBS ???

Jak żyw przypomina się sprawa TSM przegrana z Gminą NOWA Dęba ??????

fach
11 dni temu

Raz jeszcze moja propozycja, żeby nikt potem nie pytał o co be ani nie pisał, że przeoczył. Trzeba pójść do wyborów jak najszerzej w komitecie obywatelskim ponad podziałami, z jasnym prostym programem: WYSOKA JAKOŚĆ ŻYCIA WSZYSTKICH TARNOBRZEŻAN. Decyzje w komitecie, włącznie z tym, kto byłby liderem, byłyby podejmowane zwykłą większością głosów osób obecnych na danym zebraniu, a jeżeli byłby remis, to wybór następowałby w drodze losowania. Nie byłoby żadnej dyscypliny, każdy głosowałby wedle własnego uznania i odpowiadałby za siebie. Kiedy miasto nie miałoby już długów i byłoby co roku na plusie, to byśmy się rozeszli i wrócili do sporów o idee. Przedstawione 🙂

Człowiek z Tbg-u
11 dni temu
Reply to  fach

Wysoka jakość życia wszystkich Tarnobrzeżan?
Co autor ma na myśli?

fach
11 dni temu

Niskie stawki podatków, opłat, dobre drogi, otwarcie istniejących utwardzonych a niewykorzystanych miejsc dla parkowania itp. Na pewno nie ładowanie kolejnych milionów w riwierę, przedłużkę obwodnicy itp. 🙂

Człowiek z Tbg-u
11 dni temu
Reply to  fach

i poprawnie z asfaltu wykonane drogi rowerowe 🙂

fach
11 dni temu

Jeśli już o rowerach mowa, to osobiście jestem zwolennikiem pasów dla rowerów w jezdni 🙂 Ale patrząc na niektóre wpisy na tym forum, pewnie zostałbym przegłosowany w komitecie przez zwolenników ścieżek asfaltowych. Dlatego nie ma co wchodzić tutaj w szczegóły. A ty co, masz kostkę do zbycia? Możnaby na placu czerwonym wymienić, bo obecna już trochę stara 😉

Tak se myślę.
9 dni temu
Reply to  fach

Pasów dla rowerów na jezdni powiadasz?
To niebezpieczne dla rowerzysty. Musi być droga rowerkowa/ścieżka rowerkowa odizolowana krawężnikiem , najlepiej wysokim, trawnikiem. Zawsze jest jakaś szansa, że na rowerzystę nie wjedzie samochód, chyba, że będzie jechał z dużą prędkością.

fach
9 dni temu

Masz prawo do swojego zdania, tak jak ja do mojego, ale przede wszystkim trzeba się zorganizować. Jeśli się uda, to będziemy mogli dyskutować w komitecie nad programem dla miasta i głosować, czy standardem mają być pasy czy ścieżki rowerowe 🙂

obywatel
11 dni temu

Juliuszu Cezarze – piewco osiągnięć burmistrza, urzędników, radnych a hien adwokackich

– CO TY NA TO ???????

po raz kolejny okazało się że w urzędzie NIEUDACZNICY ?????

To też są osiągnięcia miernot ???? Tak się nieudacznicy bawią za kasę mieszkańców – CO ???
Bez odpowiedzialności za błędy – w lidlu, biedronce kasjerki odpowiadają a tu kur////a zabawa na całego na koszt mieszkańców . Karawana jedzie dalej Julcio ?????

pozdrawiam serdecznie
11 dni temu

czyli 16 pietrowca nie dedzie?

GospodarzDomu
11 dni temu

Chóru nie bedzie!
Bedzie balet!
A potem konferencja prasowa!

obywatel
11 dni temu

A jak NIE , koszty się nie liczą , bo tu chodzi o lans, pijar i robienie kariery na grzbietach mieszkańców a jak braknie to burmistrz i radni na usługach, znowu zasilą kilkoma milionami z kasy miasta i jak zajdzie potrzeba to znowu przekaże się TTBS – wi działaczkę miasta aby TTBS mógł ł spłacić długi i koszty procesów sądowych a przy tym hieny adwokackie reprezentujące TTBS , z właściwym pochodzeniu nabiału sobie kasy .
O to tu chodzi , kasa, kasa, kasa – jest koryto to i wymiatają wspólnie do czysta.

Zdrowotnościowy
11 dni temu

Chyba nie, ale to dobrze. Im wyżej się mieszka tym gorzej dla organizmu ludzkiego.

heniek
11 dni temu

jak widac sprawa sie rypla

Hajtałer
9 dni temu

będzie, nie mucz jak krowa

Biteman
11 dni temu

Skandal

Rozczarowany
11 dni temu

Sprawy mozna przegrac ALE
Mieszkancy musza wiedziec dlaczego Dlaczego prezydent twierdzil ze wykonawca nie ma racji a miasto ma pieniądze na zaplate za wykonana robotę
Jaki mecenas uwaza ze zaplata sie nie należy.
Dlaczego miasto ciagle lonosi koszty orzegranych spraw
Trzeba zadiegnac wiedzy w tej sprawie.

Odyseusz
10 dni temu

Nie wierz skorumpowanym politykom, kłamliwym mediom czy też sprzedajnym konowałom. Włącz myślenie zanim padniesz ofiarą zaplanowanej depopulacji ludzkości! . Pamiętacie jak szczypawki miały chronić następnie miało się lekko przechodzić covid -gdzie jeszcze rok wcześniej trzeba było wykonać test aby przekonać się czy chorujemy na chorobę bezobjawową. Dzisiaj kłamią jakoby na oddziałach intensywnej opieki i pod respiratorami znajdowały się wyłącznie osoby niezaczepione eksperymentalną substancją w 3 fazie badań klinicznych !!!

kłamstwo ludobócjów.jpg
anna
8 dni temu

pan prokurent pan prezes prawa reka mirka dokad zmierzacie za miejskie pieniądze ??

obywatel
8 dni temu
Reply to  anna

Za pieniądze MIESZKAŃCÓW bo to kasa mieszkańców a nie pierd ..ch urzędników, burmistrzów , prezesów, prokurentów czy też przybłędy – pasożyta z Dymitrowa ???

Do pana prezesa
8 dni temu

Proszę powiedziec ile procesów na jaka kwote toczy y sie w sądzie przeciwko TBS lub zpowodztwa TBS
Bez ściemy.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content