Wariant Omikron. Są nowe obostrzenia – zakaz lotów do siedmiu krajów, nowe ograniczenia krajowe

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił dzisiaj pakiet alertowy obostrzeń w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa – Omikron. Pakiet ten zawiera zarówno obostrzenia dla podróżujących za granicę, wracających do kraju, jak i restrykcje krajowe.

– W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja koronawirusa, nazwana przez WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef resortu zdrowia.- W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa opracowaliśmy pakiet alertowy. Dotyczy on uszczelnienia granic oraz ograniczeń krajowych – dodał.

Od 1 grudnia wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia dla osób podróżujących z krajów non-Schengen. – Wprowadzamy zakaz lotów do 7 krajów, a osoby wracające z tych krajów będą objęte 14-dniową kwarantanną – powiedział minister Niedzielski. – Chodzi o Bostwanę, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibię, RPA i Zimbabwe. Państwa te zostały przez ECDC uznane za kraje szczególnego ryzyka – dodał.

Do 14 dni wydłużona zostanie kwarantanna dla podróżujących ze strefy non-Schengen. Będzie natomiast możliwość zwolnienia po ósmym dniu i po teście PCR, który wykaże brak zakażenia. Osoby w pełni zaszczepione preparatami uznawanymi w UE, przyjeżdżające spoza strefy Schengen, nie będą podlegały kwarantannie.

– Jeśli sytuacja w Europie będzie się pogarszać, przyjazdy z krajów strefy Schengen również będą podlegać takim regulacjom – zapowiedział Niedzielski.

Minister zdrowia ogłosił też ograniczenia krajowe. – We wszystkich tych obiektach, w których do tej pory mieliśmy limit zapełnienia do 75 proc., te limity zostaną ograniczone do 50 proc. Dotyczy to gastronomi, hoteli, kultury, czyli kin, teatrów, opery, filharmonii, domów i ośrodków kultury, koncertów, widowisk cyrkowych, kościołów i obiektów sportowych, takich jak baseny, aquaparki. W wydarzeniach takich, jak wesela czy chrzciny mają być zmniejszanie limity do 100 osób. Przypomnę, że do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione – poinformował Adam Niedzielski.

– Jeśli chodzi o siłownie, centra fitness, obiekty handlowe czy muzea – będzie obowiązywał limit: 1 osoba na 15 m2. Obostrzenia mają na razie obowiązywać od 1 do 17 grudnia – dodał szef resortu.

Gdzie najlepiej szybko sprzedać auto w Lublinie?

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
1 miesiąc temu

Głupoty ciąg dalszy. Zaszczepieni domagają się od rządu ograniczeń to mamy ograniczenia. Czeski film

Konrad
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

A dopiero co minister zdrowia mówił w rmf fm że obostrzenia rok temu nic nie dały i nie są skutevzne w zwalczaniu pandemii.
To po co znowu te obostrzenia ?

alojz
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

po to by ludzie nie umierali,takie trudne do zrozumienia?

Odyseusz
1 miesiąc temu

szczypawkowe LUDOBÓJSTWO – poczytaj prawdziwy przekaz ludzi , gdzie w mediach o tym totalna cisza !!! http://www.takniewiele.pl/?fbclid=IwAR0_R_EEyNLFt95_Xn5KQ2GS2cmAPvWBq2GyDdCpyZYP35SfpewBlOr1MCc

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Otwórz oczy !

szczypakowe zaplanowane ludobójstwo.jpg
alojz
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

i dlatego niemcy wprowadzająś od lutego obowiązek szczepień,tak jak austria?

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  alojz

Niemcy już pokazali jak się segreguje ludzi. Żydzi wg. faszystów roznosili choroby i dlatego zamykano ich w gettach. Obecnie wg zaszczepionych i opętanych polityków to niezaszczepieni roznoszą chorobę celebrytkę. Coś Wam to przypomina? Czym się to zakończyło podczas II wojny chyba wszyscy wiemy. Gdy czytam komentarze lub wypowiedzi zaszczepionych covidian to wygląda na to, że chcecie powtórki z historii? Popierd…ło ludzi do końca… OPAMIETAJCIE SIĘ BO ZA CHWILĘ MOŻE BYĆ ZA PÓŹNO.

Bogdan
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

czekają na ciebie u czubków

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Bogdan

Zakłady pogrzebowe już zaczynają liczyć zyski !

Odyseusz
1 miesiąc temu

Kłamią i oszukują a wy dalej myślicie że idziemy w dobrym kierunku- chyba że macie na myśli depopulację i zniewolenie

kłamstwo ludobócjów.jpg
Bogdan
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

proponuje leczenie minimum 90 dni w zakładzie zamknietym,kretynie za 2 miesiące będzie was może ze 20 % niewyszczepionych i dalej bedziesz bredził te pierdoły?

Tytan
1 miesiąc temu
Reply to  Bogdan

TO SA. FAKTY – CIENIASIE.

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Bogdan

Debilu czyżbyś polemizował z oficjalnym dokumentem wydanym przez kierownictwo szpitala ? Ty już chyba zamieniłeś rozum z dupą !

JAGNA I BORYNA
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

JESTEŚ PO PROSTU GŁUPI

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  JAGNA I BORYNA

A ty baranem który wziął udział w eksperymencie medycznym . I kto tu jest głupim !!!

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  Bogdan

Za 2 miesiące jeżeli nie weźmiesz trzeciej dawki to sam będziesz niezaszczepiony. Piszesz o „wyszczepionych”, wyszczepiać to sobie możesz zwierzęta a nie ludzi. Na Podkarpaciu ledwo 40% jest zaszczepionych. Znam wiele osób z ciężkimi powikłaniami po szczypawie, którzy na pewno nie wezmą 3 dawki. Więc za 2 miesiące to może zostanie 20% ale zaszczepionych. Pozdrawiam 🙂

Neltah
1 miesiąc temu

Ostatnio był wariant Mi, Mu, a gdzie wariant Ni oraz Ksi ,tylko od razu omikron?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_grecki
No i trochę zaskoczyło mnie dziś wystąpienia prezydenta Dudy na ten temat, w sposób jednoznaczny i cośtam gadał o niezaszczepionych. Już dawno nie zabierał głosu w tym temacie, widać znów są naciski na rząd i nie odpuszczą. W imię idelogii niebawem pozamykają kraj. Kto za to zapłaci?

Konrad
1 miesiąc temu

Gates powiedział wyraźnie na swojej konferencji w 2010 że szczepionki, elektroniczna waluta i 5G to przyszłość i co nie sprawdza się? I to nie są żadne teorie spiskowe tylko fakty bo jego konferencje są dostępnr w sieci.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content