Tarnobrzeg: Ktoś zdewastował blisko 70 grobów na cmentarzu komunalnym w Sobowie (zdjęcia)

O dewastacji grobów na cmentarzu komunalnym w tarnobrzeskim Sobowie poinformował nasz portal zbulwersowany internauta. Według jego informacji zdewastowanych zostało około 70 grobów.

Mężczyzna codziennie odwiedza grób żony, która pochowana została na cmentarzu w tarnobrzeskim Sobowie. Kiedy przyjechał dzisiaj na cmentarz, nie mógł uwierzyć, w to co zobaczył.

–  Z kilkudziesięciu grobów, również z grobu mojej żony, wyrwane zostały krzyże, poniszczone figury i krzyże z mosiądzu,  poprzesuwane zostały także płyty. Chodzi o groby które znajdują się blisko ogrodzenia od strony lasu. Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem, żeby zrobić coś takiego – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl. dodając, iż o akcie wandalizmu powiadomił policję.

Przyjęcie zgłoszenia o zdewastowaniu grobów potwierdziła nam Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

– W tym momencie na cmentarzu funkcjonariusze wykonują czynności, sprawdzają między innymi ile jest zniszczonych grobów. Teraz trzeba wykonać oględziny i dokumentację fotograficzną, ustalić kto jest opiekunem danego grobu. Dzisiaj trudno będzie podać jednoznaczną wycenę szkód, bo każdy będzie indywidualnie wyceniał – dodała.

foto: internauta

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeski
1 rok temu

Jakim trzeba być bydlakiem, żeby robić takie rzeczy?! Coś niedobrego dzieje się z naszym społeczeństwem. Agresja, furia, stres…

Marek
1 rok temu
Reply to  Tarnobrzeski

co się dziwisz , kradzieże na tym cmentarzu to norma szczególnie po pogrzebach i świętach, a kto kradnie oczywiście ci którzy są najbliżej cmentarza i mają go cały czas na oku

smile
1 rok temu

Trzeba skurwysyna złapać i żywcem zakopać!!!

Romek
1 rok temu

Łapy poucinać to się nauczy rozumu na przyszłość !!!

Gość
1 rok temu
Reply to  Romek

Tylko lewą! Prawą niech zarabia na życie. Ćo tu się dziwić że młodzi dziczeją jak mają w tvn mówione ze katolików trzeba piłować. Biorą to dosłownie i piłują. W Tarnobrzegu lewactwo bardzo się panoszy przy akceptacji jego władz. No bo chyba ktoś wydaje zgodę na marsze tęczowych i tych z błyskawicami. Chodzą i mieszają młodym w głowach. A tak na marginesie to gdzie są dziś psełdoobrońcy sądów kiedy minister likwiduje sąd okręgowy w Tarnobrzegu?!

walt
1 rok temu
Reply to  Gość

jako bywalec marszów tęczowych i ruchu błyskawic i 8 gwiazdek i człowiek na wskroś niewierzący chcę napisać,że też zostałem tym co powyżej napisane zostało i pokazane na zdjęcia,też zostałem poszkodowany więc daruj sobie takie tanie prowokacje.
to,że ktoś jest niewierzący i uważa kościół i kler za okupanta nie znaczy wcale,że łamie komuś krzyż albo go opluwa.
cena tolerancji jest taka,że znam wielu chrześcijan,sporo katolików i naprawdę nikt z nas nie ma problemu z tym jaki jest nasz światopogląd,ba nierzadko możemy sobie uroczo podyskutować i o wierze i o filozofii a nawet ocierających się o transcendencyjne teorie etc.

ba mam wrażenie,że ja o doktrynie katolickiej i dogmatach wiem więcej niż niejeden wierzący.
ale mnie się zdarzyło w życiu przeczytać i Stary i Nowy Testament i trochę pism filozoficznych na ten temat w swoim czasie.

tu mamy do czynienia pewnie z kradzieżą celem szybkiego zarobku na skupie złomu względnie z aktem wandalizmu a raczej nie z manifestacją polityczną.

Marek
1 rok temu
Reply to  walt

masz do czynienia z dewastacją lewusie

olo
1 rok temu
Reply to  Gość

jakim zjebem trzeba byc zeby jeszcze dolewac oliwy do ognia

Gość
1 rok temu
Reply to  olo

Ale się tarnobrzeska UBecja oburza 🙂 posłuchaj sobie w internecie co powiedział Nitraz o tępieniu katolików bo w waszym TVN tego nie pokazali. A tak na marginesie jakim zje… trzeba było być za tej komuny aby pisać donosy na kolegów .

Mirek
1 rok temu
Reply to  Gość

A dlaczego pisiorstwo likwiduje Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, bo nie obsadził swoimi pisiorami to zlikweiduje, a za jakiś czas przxywróci tylko, że z pisiorskimi sedziami.

Marek
1 rok temu
Reply to  Mirek

bardzo dobrze, to nie sąd tylko nora kolesiowska, każdy wie który prawnik ma układy w sądzie, a między piętrami albo przy tzw grillu się wyroki ustala

ANNA
1 rok temu

może administracja zacznie bramę zamykać. Kto chce wjeżdża i wyjeżdza

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  ANNA

Tam nawet nie ma regulaminu przy wejściu (podobnie jest na cmentarzu parafialnym u Dominikanów). W obu miejscach przydałby się monitoring.

obywatel
1 rok temu

A po co regulamin ???
Bydlaki na regulamin nawet uwagi by nie zwrócili skoro dopuścili się takiej profanacji .

wdowa
1 rok temu

Problem złodziejstwa na cmentarzu komunalnym w Sobowie jest doskonale znany administracji cmentarza jak i pracownikowi UM z którym osobiście wielokrotnie rozmawiałam.Grób mojego zmarłego męża był wiele razy okradany. Zgłaszałam to do administracji cmentarza, Urzędu Miasta czy policji. Teraz stało się to, co nigdy nie powinno mieć miejsca ponieważ, prosiłam w imieniu wielu okradzionych aby zainstalować kamerę obrotową. Niestety straciłam czas, nerwy i jak „grochem o ścianę’. Zastanawim się komu zależy na tym aby tej/tych kamer nie było. Znicze co cenniejsze znikają jak kamfora, sztuczne kwiaty wyrywane z wieńców, lampy solarne ukradzione. Tak myślę, że to niezły biznes dla złodziejek/złodziei. Może wreszcie zacznie ktoś myśleć, że żyjemy w XXI wieku i kamery rozwiążą odwieczny problem na tym cmentarzu (koszt niewielki w porównaniu z dewastacją nagrobków,). Co do otwartej bramy to brak słów.Na żadnym cmentarzu komunalnym nikt nie wjedzie bez opłaty a jak wjeżdża czy wyjeżdża zamyka za sobą bramę ale niestety nie w Sobowie.

Neltah
1 rok temu
Reply to  wdowa

i między innymi po to stanął regał ze zniczami aby nie było rozkradania grobów, no ale proboszczowi przeszkadzał. Dziwny zbieg okoliczności?

Marek
1 rok temu

Wielokrotnie była zgłaszana do zarządu cmentarza oraz do pracowników urzędu miasta prośba o monitoring (kamery) i porządne oświetlenie w związku z częstymi kradzieżami zniczy, kwiatów i ozdób z nagrobków. Brak oświetlenia oraz monitoringu tylko zachęca złodziejki do działania, a wzbranianie się przed zabezpieczeniem cmentarza jest poprostu podejrzane. Krótko mówiąc ktoś ma w tym interes aby cmentarz nie był monitorowany i oświetlony. Kto teraz zapłaci za wyrządzone szkody ?, konsekwencje powinny ponieść konkretne osoby, które są odpowiedzialne za ten stan rzeczy.

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Marek

Popatrz tu nie ma środków na kamery na cmentarzu ale za to w mieście każda altana śmietnikowa okamerowana. !!!!

Neltah
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

to też pokazuje jak miasto dba o teren który tylko w teorii nazywa miastem, a tak naprawdę to ziemia niczyja. Tam powinien być sołtys który ująłby się za lokalnymi sprawami

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Jest kasa na swietowanie strazy miejskiej, sute podsyzki dla urzędników i prezydenta Ten ostatni to zarabia tyle co prezydent Krakowa Lublina i Rzeszowa

Brawo Wy

Rob
1 rok temu

Byłem,widziałem ogólnie dziwny porządek,znicze nie ruszone płyty niczym nie umazane.Zniknęły krzyże w większości klejone z nowych nagrobków.Są groby znajdujące się jeszcze bliżej lasu nietknięte.Pies policyjny śladu nie złapał, śladów na śniegu brak.pierwsza moja myśl.ktoś wiedział co robił i gdzie.jak go złapią i zapłaci za szkody łopata i na mrozie kopanie dołów pod groby do samego ogrodzenia

Neltah
1 rok temu
Reply to  Rob

te zdjęcia to chyba specjalnie w paicie zamalowane żeby nie było widać nazwisk. Internauta nie przyznał się że sam zamalował na komputerze. Trochę zabawna sytuacja

Tak myślę:
1 rok temu
Reply to  Neltah

Nazwiska zmarłych są tutaj najmniej istotne, więc dobrze poczynił zamazując je.

Odyseusz
1 rok temu

Zbydlęcenie lewackiej ideologii niestety dotarło do TBG. Tbg nie jest duży dlatego wspólnymi siłami znajdźmy to bydle wandala aby nie tylko dostał zasłużona karę ale do końca swoich dni był pokazywany innym jako okaz totalnego kretynizmu !

obywatel
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

A to prawda , lewactwo za życia nie liczy się z życiem ludzkim to i po śmierci tym bardziej nie liczy się z niczym.

szatan
1 rok temu
Reply to  obywatel

ale macie sprute mózgi propagandą prawicowych demagogów 😉

mocarz
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

idz sie lecz chory pojebie

Neltah
1 rok temu

Masakra! W telewizji nieraz mówiono o dewastowaniu grobów w rożnych miejscowościach a teraz trafiło właśnie na nas!
Na same święta bandziory, sataniści zrobili taką przykrość! Miejmy nadzieję że jest jakiś monitoring i że nie pozostaną anonimowi. Ciekawe czy administrator cmentarza(proboszcz parafii w Sobowie),któremu ostatnio przeszkadzały regały ze zniczami stanie na wysokości i zadania i pomoże w ujęciu sprawców?

Alf
1 rok temu

Jak widać hien cmentarnych nie brakuje

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content