Znamy tarnobrzeskich „Ośmiu wspaniałych 2021”

Poznaliśmy tarnobrzeskich „Ośmiu wspaniałych 2021”. We czwartek, 27 stycznia br., kapituła konkursu wyłoniła najwspanialszych nastolatków spośród uczniów tarnobrzeskich szkół.

Konkurs „Ośmiu wspaniałych”, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników.

W tym roku o ten zaszczytny tytuł starało się 12 młodych uczniów tarnobrzeskich szkół. Byli to: Gabriela Panek (Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II), Patrycja Hajduk (Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego), Julia Kuraś (Szkoła Podstawowa nr im. Alfreda Freyera), Agnieszka Kołodziej (Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego), Michał Rożnowski (Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego), Eryk Tomczyk (Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II), Natalia Redestowicz (Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II), Emilia Małkiewicz (Zespół Szkół im. ks. St. Staszica), Ada Trojanowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Alfreda Freyera), Mateusz Adaś (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika), Kinga Zawisza (Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika), Aleksandra Dudek (Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika).

Laureatką wytypowaną głosem Kapituły Konkursowej do reprezentowania miasta Tarnobrzega w eliminacjach ogólnopolskich konkursu Wspaniałych została Aleksandra Dudek – uczennica drugiej klasy LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Aleksandra nie tylko osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Działa także w projekcie międzynarodowej wymiany Erasmus Culture Shadow Learning Cookbook. Jest także finalistką programu stypendialnego FLEX (Future Leaders Exchange – Program FLEX jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny). Ponadto realizuje swój własny projekt społeczny „Jestem” w ramach Vital Voices Chapter Poland, którego celem jest m.in. promowanie wiedzy – głównie wśród rówieśników – na temat problemów psychologicznych, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania. Ola aktywnie działa na rzecz środowiska lokalnego i konkretnych osób. W 2018 została wyróżniona odznaką Jachowicza za filantropię przyznawaną przez Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu. Aleksandra działa na rzecz innych w ramach grupy wolontariackiej „Miasto Aniołów”. W ramach wolontariatu Ola bierze udział w zbiórkach żywności i kiermaszach, pomaga konkretnym starszym osobom, bierze udział w akcjach  czytania dzieciom oraz pełni rolę opiekuna i instruktora podczas wakacyjnych obozów sportowych dla dzieci, udziela się w zbiórkach karmy oraz innych artykułów dla zwierząt ze schroniska, działa na rzecz jednego z miejskich hospicjów. Cechuję ją wysoka kultura osobista, empatia, otwartość na potrzeby drugiego człowieka, optymizm i zaangażowanie.

Ciężar wyboru najlepszych z najlepszych wzięła na siebie kapituła konkursu w składzie: Bogusław Potański – Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, Bożena Kapuściak – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega (Przewodnicząca Składu Kapituły), Adam Rębisz – Radny Miasta Tarnobrzega, Liliana Lewińska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, o. Wojciech Krok – Dominikanin, Katecheta w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, Bogusława Jasińska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu, Józefa Biernacka – Przewodnicząca Rady Seniorów w Tarnobrzegu, Tomasz Krawczuk – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Miasta Tarnobrzega oraz Paweł Paradowski – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korcza w Tarnobrzegu.

Dziś, tarnobrzescy wspaniali, odebrali dyplomy i gratulacje z rąk prezydenta Tarnobrzega, Dariusza Bożka oraz Przewodniczącej Składu Kapituły, Bożeny Kapuściak. Prezydent zaprosił jednocześnie młodych ludzi do udziału w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

 

– Wzorem lat ubiegłych, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Zachęcam do udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych klas 7 – 8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z klas 1 – 5 z terenu Tarnobrzega. Głównym celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu – zaznaczył prezydent.

W tegorocznym konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież zgłaszane, indywidualnie lub grupowo.

Zgłaszanie kandydatów dokonuje się poprzez wypełnienie formularza karty uczestnictwa w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu wspaniałych” zamieszczonym na stronie internetowej „Fundacji Świat na Tak”:

http://swiatnatak.pl/edycja-konkursu-2022/-zgłoszenia

 

Zgłoszenie należy dostarczyć do Głównej Kancelarii Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ulicy Mickiewicza 7.

Składanie aplikacji uczestników rozpoczyna się 1.02.2022 roku i trwać będzie do 20.02.2022 roku.

Info: UM Tarnobrzeg

Foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juliusz Cezar
6 miesięcy temu

Gratulacje dla naszej wspaniałej młodzieży! 🙂

Do Cezara
6 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cexar to jest wszędzie i chwali chwali az robi się mdlo od jego przemyslen nad wspanialoscia wladzy
Cezar dostales podwyzke bo w urzędzie byly i to spore.

obywatel
6 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

„Ośmiu wspaniałych” – główne zdjęcie (na schodach) i wszystko wiadomo
– Julcio: jak tych dwoje (siwych) to wspaniali no to GIT i SUPER ????
CO TAM ROBIĄ CI MŁODZI – TA SZÓSTKA ??????????????????????????????

Juliusz Cezar
6 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Szczerze powiedziawszy, to nie wiem czemu jest tylko 6 osób. Zdjęcie główne rzeczywiście trochę niefortunne, tak jakby Pan Prezydent i Pani Radna byli w gronie tych 8 wspaniałych.

Gość
6 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Która za jakiś czas zasili mieszkańców Rzeszowa albo Krakowie. Jakieś mądre społeczności i miasta w których da się żyć.

Dorian
6 miesięcy temu

Dlaczego oni wszyscy mają tylko jedną maseczkę? Powinni mieć conajmniej trzy. Ja chodzę w pięciu i nadal nie czuję się zbyt bezpiecznie

Kazimierz
6 miesięcy temu
Reply to  Dorian

to ustaw sie w kolejce po wymaz

As
6 miesięcy temu
Reply to  Kazimierz

Jak tam twój donos na fałszywą jedną miskę ryżu ? Już złożyłeś?

zdziwiony
6 miesięcy temu

W maseczkach? Dziwne. Młode , jak dziadki i babki nie noszą masek w sklepach a tu proszę, założone.

PODWYŻKA
6 miesięcy temu

Czy była waloryzacja nagród ze względu na inflację?

Siusiuś
6 miesięcy temu

Świetnie wspólne pamiątkowe zdjęcie ze szmatami na twarzy hahaha

orzeł
6 miesięcy temu

no na zdjęciu równo 8 wspaniałych 🙂

orzeł
6 miesięcy temu

to przypadek 🙂

Adam
6 miesięcy temu

Te cukierki to chyba po porannej operatywce im zostały. Żenada

dżino
6 miesięcy temu
Reply to  Adam

No

Gość
6 miesięcy temu

Moim zdaniem to było tylko dwoje wspaniałych którzy nie stanęli do tego zdjecia. No bo jak można się fotografować z grabarzam(?) tego miasta. A tak na marginesie to czy włodarz i radni wysłali już pisma do odpowiednich władz z zapytaniem jaki jest efekt poszukiwania nowego dyrektora i nowego ordynatora na oddział wewnętrzny? Obecny dyrektor nawet za swoje prowadzenie nie zasługuje na poparcie ze strony PiS. Coś o tym wspomniał jeden z radnych i ku mojemu zdziwieniu został zaatakowany przez radnego z PiS. Czyli „koniec świata pani Popiełkowa przyjechała” Moim zdaniem „swój” lekarz nie powinien być dyrektorem bo się okazuje że zamiast on rządzić lekarzami i szpitalem to oni rządzą nim. Czy tak jest w Tarnobrzegu?
Czy włodarz i radni zapytali rektora PUZ dlaczego dostali tak żenująco niskie dofinansowanie od ministra szkolnictwa? Czy w Tarnobrzegu pozostanie dalej kierunek pielęgniarstwa jeśli w niedługiej przyszłości zostanie uruchomiony taki sam w Sandomierzu? Czy to tak w ramach czwórmiasta panie prezydencie?

ela
6 miesięcy temu
Reply to  Gość

Konkurs został ogłoszony jeden a może dwóch z radnych nareszcie mogą zostać dowartościowani. Do boju radni, pokażcie co potraficie w końcu jesteście wybitnymi managerami. Wyprowadzicie na prostą szpital, uczelnie i mieszkańców.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content