Ile kosztuje budowa basenu w ogrodzie?

Baseny ogrodowe można coraz częściej zaobserwować na domowych działkach. To doskonały sposób, aby zapewnić sobie przyjemny wypoczynek oraz zwiększyć wartość całej aranżacji. Dowiedz się, ile kosztuje budowa basenu w ogrodzie oraz w jakie elementy warto wyposażyć taką konstrukcję.

Basen ogrodowy – wyjątkowy element twojego ogrodu

W przeszłości baseny można było obserwować wyłącznie w luksusowych willach, wykraczających poza stan finansowy większości z nas. Budowa basenu we własnym ogrodzie to obecnie opcja, na którą może pozwolić sobie znacznie więcej osób i chociaż wciąż nie jest to najtańsza inwestycja, to jednak stała się dużo bardziej przystępna niż jeszcze kilkanaście lat temu. Z tego względu, basen staje się wyposażeniem coraz większej ilości prywatnych posesji, zapewniając fantastyczny relaks ciepłą porą.

Zamówić można różne rodzaje stacjonarnych basenów ogrodowych: basen stalowy, betonowy, rozporowy oraz basen stelażowy. Jeżeli chodzi o ich kształt, w tej kwestii jest pełna dowolność, tak samo jak w przypadku jego wymiarów. Wybierając duży basen o większej głębokości, można nie tylko przyjemnie schłodzić się w nim podczas gorącego lata, ale i swobodnie w nim popływać. Dodatkowo można postarać się o różnego rodzaju urozmaicenia, takie jak trampoliny czy też zjeżdżalnie, które z pewnością docenią młodsi użytkownicy.

Do zalet basenów stacjonarnych można zaliczyć ich odporność na działanie różnego rodzaju środków chemicznych, jak i warunków atmosferycznych, w tym mrozów oraz promieniowania słonecznego. Warto wiedzieć, że im więcej dodatkowych funkcji będzie zawierać basen i im większych rozmiarów będzie, tym większy będzie również jego koszt budowy oraz eksploatacji. Do kosztów wliczają się między innymi podgrzewanie basenu oraz utrzymanie basenu, w tym jego dezynfekcję i czyszczenie. Dowiedz się zatem, ile kosztuje budowa basenu.

Koszt budowy basenu stacjonarnego w ogrodzie

Całkowity koszt basenu będzie uzależniony od materiału z jakiego został wykonany, jego rozmiarów oraz dodatkowych elementów, jakie będą znajdować się na jego wyposażeniu. Do najbardziej kosztownych można zaliczyć basen betonowy, gdyż do jego montażu potrzeba pomocy fachowców. W zależności od tego, jak bardzo kształt niecki będzie skomplikowany oraz specyfikacji technicznej, koszt może wynieść średnio około 30 – 50 tysięcy złotych.

Budowa basenu to jednak nie wszystkie wydatki, na jakie musisz się przygotować. Nie chodzi tu o wspomniane wcześniej koszty jego eksploatacji, a o jego wyposażenie. Nie możesz zapomnieć o wydatkach związanych z podgrzewaniem wody – nie są to niestety najniższe koszty: montaż panelu solarnego to koszt w granicach 40 tysięcy złotych. Jeżeli dysponujesz większymi finansami, możesz zdecydować się na umieszczenie natrysku, oświetlenia wokół basenu oraz innych elementów, które zwiększą jego atrakcyjność.

Basen w ogrodzie z pewnością będzie rewelacyjnym pomysłem, jednak aby relaks w nim był prawdziwą przyjemnością, należy zadbać o jego czystość. W tym celu warto zamontować zadaszenie basenu, które zapobiegnie przedostawaniu się zanieczyszczeń do niecki basenowej. Musisz jednak wiedzieć, że stałe zadaszenie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, a jego koszt jest dość wysoki, dlatego równie dobrym rozwiązaniem będzie zadaszenie w formie konstrukcji składanej, które kosztuje około 2 tysięcy złotych. Jest to nie tylko sposób na utrzymanie basenu w czystości, ale także pozwoli na utrzymanie ciepłej temperatury wody w słoneczne dni.

materiał zewnętrzny
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content