Płatności bezgotówkowe niezbędne dla gastronomii

Środowisko gastronomii wiąże się ze specyficznym trybem pracy. Tutaj czas wykonywania zadań ma kluczowe znaczenie. Dla ułatwienia wszystkich czynności tuż przy kasie fiskalnej służy praktyczny system pos dla gastronomii. Dziś płatność bezgotówkowa w gastronomii jest niezbędna, aby klienci z przyjemnością korzystali z ofert swoich ulubionych knajpek i restauracji. Dlaczego jest to tak bardzo istotne?

System pos dla gastronomii – oszczędzasz czas i pieniądze

Załóżmy, że w lokalu gastronomicznym ustawia się kolejka, w której każdy z klientów dysponuje tylko gotówką. Ile czasu zabiera sięgnięcie po portfel, wyjęcie banknotów i bilonu? Zanim obsługa lokalu gastronomicznego wyda nam resztę z zapłaconej tradycyjnie kwoty, minie minuta, może dwie. W przypadku, gdy w kasie nie ma drobnych, konieczne okazuje się udanie na zaplecze w celu szukania drobnych u szefa lub innej osoby z personelu. Nikt nie lubi przesadnie długo czekać na posiłek, tym bardziej gdy głód coraz bardziej daje się we znaki. Stosując system pos dla gastronomii, szybko eliminujemy wszystkie tego typu problemy. Przy optymalnym tempie dokonywanych płatności można także mówić o zwiększonych przychodach. Niektórzy restauratorzy prowadzili statystyki, na podstawie których wywnioskowano, że korzystający z płatności bezgotówkowych w restauracjach nierzadko są w stanie dokonać w ciągu dnia utargu o minimum 40% większego od utargu dokonywanego wyłącznie tradycyjną metodą gotówkową. To powinno jak najbardziej stanowić zachętę dla wszystkich właścicieli lokali gastronomicznych.

Terminale płatności dla restauracji – najważniejsze zalety

Nowoczesny system pos dla gastronomii odnajdzie się w każdym środowisku restauracyjnym, ponieważ:

  • posiada monochromatyczny lub kolorowy wyświetlacz, obie wersje charakteryzują się idealnym poziomem czytelności
  • mają podświetlaną klawiaturę
  • rozmiar terminalu dopasowany jest do potrzeb lokalu gastronomicznego
  • płatności dokonuje się bardzo łatwo dzięki czytnikom dotykowym, a także chipom oraz paskom magnetycznym
  • określone modele stosować można w obsłudze stacjonarnej lub przenośnej, wszystko zależy od naszych potrzeb i środowiska pracy
  • elektroniczne potwierdzenia transakcji mogą być drukowane na miejscu lub wysyłane drogą sms

System pos dla restauracji – szczególnie polecane

Modele szczególnie proponowane wszystkim restauratorom do obsługi płatności to terminale Ingenico Desk 3200 oraz Ingenico Link 2500. Zaletą tego drugiego dodatkowo jest kieszonkowy kształt, dzięki czemu może być zabierany przez kelnera np. do ogródka restauracyjnego lub na taras, gdy goście chcą zapłacić za zamówienie bez konieczności podchodzenia do kasy. Ingenico Desk 3200 przeznaczony jest wyłącznie do pracy stacjonarnej. Jeśli pracownik nie lubi choć w najmniejszym stopniu czuć się ograniczony, może stosować terminal Ingenico Link 2500, gdzie możliwości mobilnego zastosowania są szersze, jednocześnie można stosować go w trybie stacjonarnym.

artykuł reklamowy
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content