Tarnobrzeg: Zgłaszanie uwag i wniosków dot. budowy spalarni śmieci od 1 marca br.

Od 1 marca br. mieszkańcy Tarnobrzega będą mogli zgłaszać wnioski i uwagi dotyczące planowanej budowy spalarni śmieci. Obwieszczenie w tej sprawie wydał prezydent Tarnobrzega.

W obwieszczeniu z 14 lutego br. czytamy m.in.:

„Każdy ma prawo do zapoznania się z niezbędną dokumentacją sprawy (w tym: wnioskiem o wydanie decyzji i raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko) w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7 – sektor A; sala 1; stanowisko 5: Edukacja, Zdrowie, Kultura, Sport, Komunalny i Środowisko, Fundusze Pomocowe – w godzinach pracy Urzędu.

Każdy ma prawo do składania uwag i wniosków w przedmiotowej sprawie

Uwagi i wnioski mogą być wnoszone:

  • w formie pisemnej na adres: Prezydent Miasta Tarnobrzeg ul. Kościuszki 32,
    39-400 Tarnobrzeg z dopiskiem: „udział społeczeństwa” (należy powołać się na numer sprawy: GKŚ-II.6220.1.2022),
  • ustnie do protokołu w godzinach przyjmowania interesantów,
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: um@um.tarnobrzeg.pl,
    z dopiskiem: „udział społeczeństwa” (należy powołać się na numer sprawy:
    GKŚ-II.6220.1.2022),

Organem administracji właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Prezydent Miasta Tarnobrzega.

– w terminie 30 dni tj.od dnia 01.03.2022r. do dnia 30.03.2022r.
Zgodnie z art. 35 w/w ustawy uwagi lub wnioski złożone po upływie ww. terminu pozostawia się bez rozpatrzenia.

Pełna treść obwieszczenia: obwieszczenie o przystąpieniu do ooś-1

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
77 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miasto moje a w nim
1 rok temu

Budować i tyle. Czas nas goni, chyba, że chcecie sponsorować tanie miasto Stalowa Wola. Wtedy przenoszę się do gminy Grębów.

Juliusz Cezar
1 rok temu

Spokojnie, to tylko obowiązkowa procedura. I tak będzie pewnie tak mało uwag, że po ich ewentualnym odrzuceniu formalnym proces budowy ruszy z kopyta. Aczkolwiek też mam trochę wątpliwości, czy to miejsce jest odpowiednie. Najlepiej jakby się wypowiedzieli eksperci w tym zakresie.

Józef
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Piszesz „będzie pewnie tak mało uwag, że po ich ewentualnym odrzuceniu formalnym proces budowy ruszy z kopyta”. Już nawet nie starasz się zachować pozorów celowości 😀

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Odpowiednie, odpowiednie – ch…tam z turystami a może okazać się , że faktycznie mieszkańcy będą płacić mniej .
Tylko niech wójt przestanie pakować kasę na rzeczy dla turystów ( chodniki, droga, parkingi i zwłaszcza LATARNIE ).

Tak myślę, że
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

bez względu na ilość uwag, w Tarnobrzegu i nie tylko mało kto liczy się z opinią ludzi.

Masz tupet leśniku
1 rok temu

Zapomniałeś dodać słowa se

Odyseusz
1 rok temu

NIE dla spalarni śmieci w rejonie jeziora ! Tarnobrzeg ma tyle terenów, czemu akurat tam w momencie gdzie zainwestowano dziesiątki milionów złotych w rekultywacje. Taka spalarnia mogłaby spokojnie powstać na terenach Jeziórka !!!

Trucen
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Czy pan mieszka w Tarnobrzegu? jeśli nie to wara?

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Trucen

To siedź i wąchaj smrody. Najpierw zapoznaj się z warunkami jakie stawia FCC bo może to się okazać dla miasta zgniłym jajem ! Może czas najwyższy poszerzyć granice miasta o Stale, Chmielów jaki problem, trochę chęci.

john
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

tak tak prezylaczta caly swiat do tarnobrzegu

alex
1 rok temu
Reply to  john

przyłaczta stalowa wole to bedo płacić za śmieci 2 razy wiecej,czyli tyle co my

Ferguson
1 rok temu
Reply to  alex

Przyłączymy,

obywatel
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Ale Jeziorko to inna gmina ( Grębów) i władza tarnobrzeska tam nie sięga ( ha ha ha).
Pomarzyć to każdy może???

Adim
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

To jest najodpowiedniejsze miejsce . Innego trudno znaleźć. Odpowiednia infrastruktura, latwy dojazd. Jeziorko to inna gmina i juz objęte jakims programem ochrony przyrody. Ewentualnie Zwierzyniec ktory jak na razie nie jest jeszcze objety zadnym chujostwem.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Adim

Budować nad zalewem koniecznie bo zalew i inwestycje tam są dla TURYSTÓW a mieszkańcy chcą mniej płacić za odpady .
Ć …j tam z turystami !!!!

misia
1 rok temu
Reply to  obywatel

no… takie małe spalarnie nad jeziorem dla turystów to by była atrakcja

109.jpg
Man
1 rok temu
Reply to  misia

Czy to fotomontaż? Jeśli nie, to ciekawe jak by zareagowała ta niewiasta w chwili zapalenia majtek.Czy pożar gasiłaby własnym moczem?

Wojciech
1 rok temu
Reply to  Adim

Co to za imperatyw kategoryczny nakazuje budowę spalarni śmieci na terenie naszego miasta? Skąd inwestor z Austrii dowiedział się, że tu będzie mu łatwo? Prawdziwych tarnobrzeżan już nie ma, a jeżeli są, to trudno ich nazwać dzikowiakami. Co się porobiło z ludźmi, kasa przesłania im cały świat.

Zyzitop
1 rok temu
Reply to  Wojciech

Śmieci będziesz miał tańsze i tym cię kupią

As
1 rok temu

Najpierw fabryka styropianu, teraz spalarnia śmieci co następne przyjmiemy elektrownie atomową ? Lokalizują się tu widzę firmy , których nikt inny u siebie nie chce. Nisko upadliśmy. Zamiast małej lokalnej spalarni na kilka powiatów powstanie na kilka województw pewnie

Umbro
1 rok temu
Reply to  As

V kolumna działająca w imieniu miasta Stalowa wola. Trutnie

Gość
1 rok temu
Reply to  Umbro

Już zaczęłi lobbować ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

A pod dnem zalewu AZBEST zwodzony z całego kraju.

misia
1 rok temu
Reply to  As

… a ja tam jestem za małymi spalarniami przy domowymi

108.jpg
Nie dla spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim
1 rok temu
Umbro
1 rok temu

V kolumna miasta zaczyna kroczyć

Kobieta
1 rok temu

Pani Małgorzato, może w kwestii zwiększenia dostępu do dokumentacji więcej dałoby się zdziałać poprzez Tarnobrzeską Radę Kobiet, niż na grupie na facebooku?

Liechtenstein
1 rok temu

Proszę zapoznać się z dokumentacją, zgłosić uwagi i opublikować je, po otrzymaniu stanowiska organu je również opublikować i ewentualnie podjąć dalsze kroki. Jest po 50% szans, że uwzględnią uwagi lub nie, ale niezależnie od rozstrzygnięcia na jaw wyszłaby jakość tej władzy.

Kiedy ?
1 rok temu

Kiedy powrót pogotowia do Tarnobrzega i zlikwidowanych oddziałów ze szpitala, o to trzeba zacząć walczyć, bo na władze miasta i radnych nie ma co liczyć. Potrzebna jest inicjatywa społeczna taka jak w przypadku lasu zwierzynieckiego i nagłośnienie w mediach ogólnopolskich. Niech się zaczną liczyć z mieszkańcami Tarnobrzega

z Tbg
1 rok temu
Reply to  Kiedy ?

Zespół Ratunkowy w Tbg jest, tylko lekarzy nie ma w karetkach. Są ratownicy w karetkach. Oszczędności? Czy widzimisię podejmującego decyzję? Likwidacja służby medycznej w Tbg-u?.

Pytanie?
1 rok temu
Reply to  z Tbg

to tez będzie miało swój finał w potencjalnych zgonach w mieście i powicie, o ile już nie ma. Dlaczego ktoś dąży do pogrążenia w chaosie i zapaści miasto Tarnobrzeg?

No nie wiem
1 rok temu

Spalarnia śmieci w Szczecinie

5a6cd465991b7_o_medium.jpg
Adim
1 rok temu
Reply to  No nie wiem

Niedlugo Putas zacznie budowac spalarnie. Najpierw na Ukrainie pozniej w Polsce

john
1 rok temu
Reply to  Adim

ukraincy mu zgotuja pieklo niech tylko dostana bron

Adim
1 rok temu
Reply to  john

Pieklo na opuchlakow ruskich nie dziala

Odyseusz
1 rok temu
wrzos
1 rok temu

JEZELI INWESTYCJA BEDZIE SPELNIALA NORMY SRODOWISKOWE TO JAK NAJBARDZIEJ BUDOWAC! NARESZCIE NASZE MIASTO MUSI BYC NIEZALEZNE OT CHOCIAZBY OD TAKIEJ STALOWEJ

Tak myślę
1 rok temu
Reply to  wrzos

Nie przyszło ci do głowy, że spełniać może w teorii te normy, a nie zawsze w praktyce. Przed budową zawsze jest wszystko cacy a po wybudowaniu już niekoniecznie.

Pyk.
1 rok temu

PDB, jeśli ograsz pan tego długopisa ze stalowej i to powstanie, to masz pan mój głos 😀

Ekologiczny Jasio
1 rok temu

Nad jeziorem jest już dużo smrodu. Wyliczę skąd się bierze:
1) spaliny samochodów jadących Wisłostradą. I żadnej bariery w postaci drzew
2) spaliny samochodów wjeżdżających na teren jeziora. Za dużo miejsc parkingowych
3) spaliny tych poczwarnych samochodów, co sobie zloty urządzają co jakiś czas i ryją przy okazji ziemię
3) jakiś dziwny zapach w pobliżu jeziora, od strony Machowa. Czasem odczuwalny.

Pkt 5 zostanie dopisany po wybudowaniu spalarni w pobliżu zalewu.
Nie wierzę właścicielom firm i generalnie ludziom, ze są/będą tacy ekologiczni.

misia
1 rok temu

co wolno wojewodzie…

110.jpg
miastowy
1 rok temu
Reply to  misia

Więcej kultury na forum.

Obserwator
1 rok temu

A ja dodam jeszcze jeden – smród i diksyny z „ekologicznych domowych spalarni odpadów”.
W cudzym oku widzimy drzazgę, a we własnym belki nie zauważamy. Bardziej sami się trujecie „ekolodzy”

Alf
1 rok temu

Nie rozumiem jak mamy zgłaszać uwagi i wnioski w sprawie czegoś o czym nie mamy żadnej wiedzy. Poza tym ,że ma powstać spalarnia , mniej więcej gdzie i mniej więcej za ile nie wiemy praktycznie nic Powinniśmy według mnie wiedzieć jaki typ spalarni planuje pobudować inwestor, Jaka będzie orientacyjna roczna produkcji i przede wszystkim urząd powinien mieszkańcom analizę oddziaływania tej spalarni na środowisko przedstawić. Tak urząd , bo w obliczenia inwestorów , robione na ich zamówienie to raczej nie wierzę. Mając podstawowe dane można się do czegoś odnieść jako mieszkaniec. Inaczej to kolejna partyzantka , żeby wymóg formalny spełnić dla ciemnego narodu .Ale sporo tu piszących zgodzi się na wszystko ,żeby od Stalowej się uniezależnić każdym kosztem.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Bo to są konsultacje w wydaniu tarnobrzeskim /

Se myśle
1 rok temu
Reply to  obywatel

i na zasadzie „ty se mów a ja zdrów”

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

Mam lepszy pomysł – skoro nie masz żadnej wiedzy w sprawie, to może nie zgłaszaj uwag i wniosków? Ktoś to musi potem czytać i się merytorycznie odnosić do jakichś głupot, co spowalnia całą procedurę. Ja mam nadzieję, że im miej będzie uwag i zastrzeżeń, tym szybciej budowa ruszy i uniezależnimy się od Stalowej, chyba o to chodzi.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ja nie jestem niegrzeczny. Natomiast , nie wiem nic a chciałbym i pewnie nie tylko ja. Liczyłem ,że może Ty uchylisz rąbka tajemnicy. Tymczasem zamiast tego grasz na populistycznych nutach niechęci do Stalowej i nic więcej. . Rozumiem ,że decyzja zapadłą a te wszystkie konsultacje to pic na wodę i chcecie jak najszybciej zaczynać budowę ?. Martwi mnie tylko ,że jak tu piszą niektórzy będziemy palić i smrodzić śmieciami z kilku województw jeśli to prawda a innych informacji opinia publiczna niech nie pozna ?.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

To powiedz mi czego chcecie? Nie ma spalarni – źle, bo będziemy płacić Stalowej. Będzie spalarnia – też źle bo będzie nieekologicznie. Decyzja nie zapadła, trwają konsultacje i mieszkańcy mogą się w tej sprawie wypowiedzieć. Natomiast jeśli teraz zaczniemy się kłócić, to dalej wszystko będzie stało w miejscu, a chyba chodzi o to, żeby coś zrobić i ruszyć z tematem do przodu, tak? Może byłem trochę niegrzeczny w poprzednim komentarzu, przepraszam.

Szkodnicy
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A ty mi filozofie wyjaśnij,dlaczego Tarnobrzeg ma najwyższe ceny śmieci, bo wszyscy przecież w koło płacą mniej, a też wożą do Stalowej Woli? Jestem przekonany, że tego nie zrobisz, bo musiałbyś pokazać jak nieudolni są ci którzy nami rządzą Lepiej używać demagogii i napuszczać mieszkańców na Stalowa Wolę. Nie szkodzicie już więcej naszemu miastu .

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To proste , chcemy wiedzieć na co się decydujemy. Napisałem to wcześniej. Niepoważna jest ze strony urzędu propozycja zgłaszania uwag i wniosków do projektu , o którym nic nie wiemy. Nikt nie chce się kłócić , ale ma to powstać na gruntach miasta kilkaset metrów od jeziora. Może mało widziałem , ale spalarni śmieci w pobliżu miejsca wypoczynku mieszkańców i turystów , których usilnie na razie z miernym efektem próbujemy przyciągnąć słyszę po raz pierwszy. Godniejszej lokalizacji dla taj spalarni nie mamy ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Z tą lokalizacją to chyba jest problem bo prawie wszystkie tereny chyba miasto wysprzedalo, pozostało tylko to tylko w Machowie które spełniały by warunki jako takie !
Śmieszą mnie propozycje budowy spalarni dla potrzeb miasta Tbg na terenach znajdujących się w innych gminach jakby tam tylko mieszkały zwierzęta z którymi nie należy się liczyć i pytać mieszkańców tych gmin o ich zdanie .

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Martwi mnie trochę to określenie wartości przyszłej inwestycji na ok. 800 000 000 . Finalnie może z tego wyjść i z 1 000 000 000. Koszt takiej spalarni jak w Stalowej to ok. 100 000 000. Tej wielkości spalarnia u nas ogarnęłaby nasze miasto i okoliczne gminy. Miasto w FCC ma zdaje mi się 40%. Reszta należy chyba do Niemców czy tam Austriaków. To oni mają i będą mieć decydujący głos. Nikt Ci też nie da gwarancji ,że ceny usług dla mieszkańców spadną. Nasi już jarają się licząc potencjalne zyski ,które pojawią się dopiero po spłacie kredytów Poczytaj ,że takich dużych spalarni molochów nikt u siebie nie chce , bo to duży truciciel według mnie jest. Zostanie to u nas na dziesięciolecia Mała lokalna jak najbardziej .

Nostradamus z Podłęża
1 rok temu
Reply to  Alf

Wizja: FCC budując spalarnię wykupi ECO Tarnobrzeg i spłaci kredyt w Wodociągach za udziały od miasta. Cena śmieci spadnie do 5 zł od osoby, ale to tylko na kilkanaście lat, żeby zrekompensować straty. Czy jest w tym jakieś podwójne dno? Tego nie wiem

Szkodnicy
1 rok temu
Reply to  Alf

Mała uwaga,spalarnie nie buduje FCC Tarnobrzeg, ale FCC Environment w której miasto na zero udziałów. Ta spalarnia nie daje żadnych korzyści , ten absurdalny pomysł z lokowaniem jej najeziorem to namacalny przykład nieudolności naszych władz, a wręcz można powiedzieć że są szkodnikami którzy chcą zniszczyć nasze piękne jezioro.

Alf
1 rok temu
Reply to  Szkodnicy

Łudziłem się ,że miasto będzie współwłaścicielem tej spalarni. Jeżeli to prawda co piszesz , to jak dla mnie działanie na szkodę miasta jest. Ale mam wrażenie ,że jakoś duże parcie jest na tą inwestycję. Obawiam się ,że nam to wcisną na dziesięciolecia. Jedyną korzyścią dla mieszkańców będzie potencjalny smród dla wypoczywających na jeziorem przy nie sprzyjającym kierunku wiatru

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

To inwestycja nie jest FCC Tarnobrzeg w której miasto ma niby około 40 procent udziału, zresztą skąd ta spółka miałaby tyle kasy ???
” Szkodnicy” ma rację.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ja bym chciał aby wójcina zrezygnowała ale to chyba mrzonki ???/(ha, ha, ha).
Czyli co ogłaszasz konsultacje bo pytasz ” czego chcecie” ???? 9Ha ha ha).

z Tbg
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Chcemy, aby wszystko co ma być zbudowane, było przemyślane. Nie problem czasem jest czy zrobić, ale jak to zrobić.Raz, a dobrze.

Gilbert
1 rok temu
Reply to  Alf

Jest problem z realizacją części zamierzeń przyjętych przez miasto.

http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/VIII/511.pdf

Tak więc nie spodziewam się wielkiej życzliwości dla wniosków mieszkańców.

klimat
1 rok temu
Reply to  Gilbert

Ciekawe to. Warto zagłębić się w ten Miejski plan adaptacji do zmian klimatu.

klimat
1 rok temu
Reply to  Gilbert

Znalazłem ten plan.
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/VIII/384.pdf

W streszczeniu na str. 6 napisano:
„Aby zapewnić sprawną realizację celu ogólnego zdefiniowano cele szczegółowe:
(…)
•   zmniejszenie poziomu koncentracji zanieczyszczeń powietrza,”.

Co jak co, ale po uruchomieniu hektarów parkingów nad jeziorem w tej części Tarnobrzega niewątpliwie będą koncentrowały się zanieczyszczenia.

klimat
1 rok temu
Reply to  Gilbert

Ale spychanie komentarzy ruszyło. Czyli coś jest na rzeczy z tym planem.

Pytajnik
1 rok temu

Kiedy do Tarnobrzega wróci stacja ratownictwa medycznego? Odpowie mi ktoś?

tomasz
1 rok temu
Reply to  Pytajnik

tarnobrzeg sie wyludnia traci na znaczeniu niektore instytucje bede stad poprostu stad zabierane lub przenoszone do wiekszych osrodkow

Oko opatrzności
1 rok temu
Reply to  tomasz

Masz na myśli te dwie kulfony pławo i mylec, to dwie mieściny, które los doświadczy odpowiednio do wyrządzonych szkód.

alex
1 rok temu

No to bedzie ładnie pachniało w miescie,brawo za pomysł,naprawdę brawo

misia
1 rok temu
Reply to  alex

raczej tak będzie…

112.jpg
As
1 rok temu

Nie zastanawia Was ,że wszystkie głosy osób popierających powstanie spalarni mają jakoś tak obco brzmiące nicki ? Nigdy wcześniej ich nie widziałem. Czyżby wynajęci ludzie zaczęli już lobbować ?

Spalarnia
1 rok temu

Współczuję mieszkańcom nagnajowa I chmielowa. Jak by na to nie patrzeć oni byli tam pierwsi. Warto było by ich zapytać co mysla na temat spalarni. Tyle w temacie.

Szkodnicy
1 rok temu
Reply to  Spalarnia

Bardziej trzeba współczuć mieszkańcom Miechocina bo w tym kierunku wieje najczęściej wiatr.

Kiedy ?
1 rok temu

Chcemy powrotu stacji pogotowia ratunkowego do Tarnobrzega dla całego powiatu. Mielec niech obsługuje swój region.

misia
1 rok temu
Reply to  Kiedy ?

ja dalej nie wiem po co?

113.jpg
Miś
1 rok temu
Reply to  misia

Nie jesteś w Kościele Powszechnym to nie wiesz misiaczku

Rentgen
1 rok temu
Reply to  Kiedy ?

Taaaaaaaa i dodatków covidowych żeby pyndymia trwała wiecznie

5f1672a6427e078f98941b4638abbf0d.jpg
z Tbg
1 rok temu
Reply to  Kiedy ?

Oddział Ratunkowy jest, tylko bez lekarzy w karetkach. I nie ma dyspozytora, który dobrze zna rejon Tarnobrzega.

Alf
1 rok temu

Panie Prezydencie , czy prawdą jest ,że miasto nie będzie współwłaścicielem spalarni , która ewentualnie miałaby powstać w pobliżu jeziora i czy możliwa produkcja tej planowanej spalarni ma być kilkunastokrotnie większa niż potrzeby lokalnego rynku ? Odpowiedz na to pytanie pozwoli mi na ewentualne zgłoszenie uwag u wniosków w przedmiotowej sprawie. Raczej nie spodziewam się odpowiedzi na te niewygodne moim zdaniem pytania ustami Juliusza Cezara nieformalnego orędownika według mnie obecnej władzy w mieście . Może wobec tego szanowna redakcja zechciałaby zadać te i inne pytania Panu Rzecznikowi. Mam coraz więcej obaw i wątpliwości

Postaw mi kawę na buycoffee.to
77
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content