Czernihów z błaganiem wysyła numer konta

Burmistrz Czernihowa, miasta partnerskiego Tarnobrzega, prosi o pomoc. Pisze o haniebnym ostrzeliwaniu budynków mieszkalnych i szkół. W sytuacji, gdy do okrążonego, zaminowanego miasta nie sposób dostarczyć pomocy rzeczowej można dokonywać wpłat na ich konto.

List, w którym Władysław Atroszenko, burmistrz Czernihowa, w imieniu swoim i mieszkańców miasta prosi o pomoc, dotarł do Tarnobrzega w piątek, dzień po barbarzyńskim ostrzale ze strony Rosji. Pociski i rakiety spadły na dzielnicę mieszkalną. Spod zgliszcz wydobyto już ponad 30 ofiar. Straty w ludziach prawdopodobnie są dużo większe. A to bilans zaledwie jednego dnia… Rozmiar zniszczeń infrastruktury miejskiej przeraża. To, co agresor zrobił w zaledwie tydzień przedstawiają zdjęcia pochodzące z oficjalnej strony mera Czernichowa, Władysława Atroszenki. Dziś włodarz prosi nas o pomoc. W załączeniu list nadesłany do Tarnobrzega i numer konta miejskiego. Niżej tłumaczenie na język polski:

„Szanowny Kolego Panie Bożek! W imieniu własnym i obywateli Czernihowa wyrażam wam szczery szacunek. W Czernihowie ósmy dzień z rzędu ostrzeliwane jest nasze miasto, a Rosjanie uciekają się do haniebnego ostrzału budynków mieszkalnych, szkół i infrastruktury miejskiej. Proszę o pomoc w trudnym dla nas czasie.

Pomoc charytatywną można przelać na konto budżetu miasta SWIFT: UGASUAUK, JSB Ukrgasbank, Kijów, Ukraina Finupr Chernihiv 02318440 #(IBAN) UA963204780000025450000000954.

Z góry wyrażam wam wdzięczność i jeszcze raz wyrażam zapewnienia o moim najgłębszym szacunku dla Was! Czernihów musi przetrwać i odrodzić się! Ukraina wygra! Burmistrz Władysław ATROSZENKO”

 

Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeg przyjazdne miasto.
2 miesięcy temu

Tragedia. Trzeba pomóc. Poszło na konto. Trzymajcie się.

Paweł
2 miesięcy temu

Co pomogą środki na koncie ostrzeliwanemu miastu odciętemu od dostaw z zewnątrz? Chyba że odcięte nie jest, ale jeśli tak, to gdzie pomoc od ich państwa, które dostaje przelewy z całego świata?

Bolek
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Proponuję zamilczeć jak nie masz nic do powiedzenia bo bredzicie towarzyszu jak putinowskie trole

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Po ch.j gadasz w ogóle z tym ruskim trollem ?

Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Pomyliłeś towarzysza z człowiekiem myślącym, który weryfikuje rozumem pojawiające się informacje.

Ewelina
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Zwłaszcza że Tbg uruchomił jakiś numer konta na pomoc dla Ukrainy.

Józiek
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Widocznie mają możliwości, skoro potrzebują hajsu.
Nie chcesz pomóc – #idinachuj

Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Józiek

Aleś mi pocisnął. Tak mi w pięty poszło, że powinienem odrzucić wyznawane przez siebie wartości, nabytą przez lata mądrość i logiczne myślenie.

Mundi
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Nie myl pychy z mądrością

Wena
2 miesięcy temu

Milion zł z nagrodami dla urzędników przelać!!!!!

Odyseusz
2 miesięcy temu

Urzędnicy UM dostali moim zdaniem niesłusznie nagrody i premie – czy nie lepiej było te pieniądze przelać na pomoc Ukrainie. Po za tym myślę że pan Bożek jako jeden z najlepiej zarabiających w Tarnobrzegu po ostatnich podwyżkach około 20 tyś wraz z zastępcą panem Plutą powinni co miesiąc oddawać połowę pensji którą i tak mają przecież z naszych podatków. Myślę ze 10 tyś jak zostanie do życia spokojnie wystarczy tym Panom do kolejnego pierwszego, a byłby to w końcu czyn i przykład dla innych,a nie puste słowa które nic nie kosztują i nic nie wnoszą do sytuacji !

Odyseusz
2 miesięcy temu

Zastanawiające jest to , po co oblężonemu miastu cyfrowe pieniądze na koncie. Rozumie pomoc rzeczowa , konwój z rzeczami pierwszej potrzeby ale żeby ludzi opatrzyć i wykarmić wirtualną walutą – trochę to dziwne !

Polak
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Po przegonieniu tej ruskiej bandy niszczycieli, przyjdzie czas na odbudowę miasta, a wtedy każdy grosz się liczy.

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  Polak

Niech zażądają reparacji od Ruskich , chociaż słabo to widzę na przykładzie reparacji od niemców dla Polski za zniszczenia w trakcie II wojny światowej. Tutaj chyba bardziej chodzi o środki finansowe na wypłaty dla urzędników pracujących w tamtejszym urzędzie. Wiadomo wojna wojną ale zawsze w pierwszej kolejności dba się o swoich zwłaszcza w budżetówce ..!

mat
2 miesięcy temu
Reply to  Polak

człowieku ta wojna moze trwać kilka lat

Finansowy Jasio
2 miesięcy temu

Wpłacę kasę jak zostanie zamieszczona informacja,potwierdzona, że kierownictwo UM dokonało dobrowolnie wpłat ze swoich wysokich nagród.

Janusz
2 miesięcy temu

Niestety ale Czernihow juz zdobyty przez ruskich.

Alf
2 miesięcy temu

Ta wojna toczy się również propagandowo. Przykładem jest również powyższy komentarz Janusza., który jest nieprawdziwy. Być może nieprzypadkowy. Dziwne są również komentarz Odyseusza, próbujące skupiać naszą uwagę na podwyżkach w urzędzie i na pandemii. W ogóle zachowanie całej Konfederacji jest dziwne wobec tego konfliktu. Powtórzę jeszcze raz ,że Rosja zajmie prawdopodobnie niestety całą Ukrainę i będzie ją okupować. Putin w orędziu do narodu powiedział ,że chce powrotu stref wpływów sprzed 19997 roku. Co to dla nas oznacza mam nadzieję ,że nie muszę tłumaczyć.

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

1997

Polak
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Czytaj:

Alf
 2 miesięcy temu
„Tak przy okazji energii. Jutro najprawdopodobniej URE ogłosi podwyżki od nowego roku gazu o 40% i energii dla gospodarstw o 20% . Podwyżka gazu ma być rozłożona w czasie.
PIS = DROŻYZNA.”

https://nadwisla24.pl/2021/12/16/jedna-z-najwiekszych-farm-fotowoltaicznych-powstanie-na-terenie-jeziorka/#comment-191618

Teraz PiS dobry i mamy się jednoczyć na rzecz pomocy Ukrainie? Czemu nie nawoływałeś do jedności wśród Polaków dla dobra Polski??

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  Polak

Dalej uważam, że polityka rządu , polegająca na dosypywaniu do systemu kolejnych pustych pieniędzy nie doprowadzi do niczego dobrego. Natomiast w sytuacji , gdzie w perspektywie dwóch lat zagrożona może być nasza niepodległość te problemy schodzą dla mnie na plan dalszy. Czy to ,że w obliczu zagrożenia zewnętrznego nawołuję do jedności jest czymś złym ?

Polak
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jak na razie jedyne zagrożenie zewnętrzne dla Polski może być związane z napływem setek tysięcy uchodźców, więc twoje pytanie jest bezpodstawne. Ale nawet gdyby było zasadne, to moja odpowiedź brzmiałaby „tak”, bo pamiętając Wołyń i mając na uwadze banderyzm występujący na Ukrainie nie mamy jako społeczeństwo żadnego obowiązku jednoczenia się na rzecz pomocy Ukrainie. Oprócz tego Polska to nie Niemcy, które wypracowują nadwyżki budżetowe, my mamy kolosalne zadłużenie i stały deficyt. Gdybyś napisał, żeby chętni się jednoczyli i pomagali, to miałbyś rację, ale wmawiając taki obowiązek wszystkim Polakom nie masz. Natomiast co do tego, że w obliczu wojny na Ukrainie polityka rządu schodzi na dalszy plan, to przecież ta wojna nie zmienia nic w polskim systemie podatkowym, infrastrukturze itd. Przybędzie nam za to wydatków budżetowych związanych z pomaganiem Ukraińcom, więc mając na uwadze to, co napisałeś m.in. o dosypywaniu pustych pieniędzy, tym bardziej powinieneś być przeciwny polityce rządu. Także stosujesz demagogię.

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Naucz się myślenia logicznego i szerszego spojrzenia na uwarunkowania społeczno – gospodarcze. Nikt nie pisze żeby nie pomagać ludziom ciekającym przez wojną z Ukrainy. Ale każdy ekonomista wie że drukowanie pustych pieniędzy i coraz większe świadczenia socjalne nie tylko dla Polaków ale również dla Ukraińców wcześniej czy później załamią system finansowy kraju. Już mamy bardzo wysoką inflację, a z każdymi kolejnymi dziesiątkami tysięcy uchodźców perspektywę zbliżającej się HIPERINFLACJI ! Pomagajmy z głową inaczej jutro obudzimy się we własnym kraju niczym żebracy i kto Nam wtedy pomoże i wyciągnie pomocną dłoń ??? Odpowiedz na to pytanie Alf zanim będziesz oczerniać innych !

ahcos
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

aś ty głupi jest 😉

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  ahcos

haha cmoknij Misia w zadek;)

Odyseusz
2 miesięcy temu

Żyjemy w matriksie gdzie media głównego ścieku mówią Nam jak mamy żyć i co myśleć wa danej chwili

274772123_1505997446461394_4023901609099956060_n.jpg
Darek
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Ogólnie to naród polski jest zadowolony z poziomu życia jak mówi TVP info

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  Darek

Nie wierz mediom , włącz samodzielne myślenie 🙂

ahcos
2 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

całuj ręke janusza komika mikke 🙂 i szczyńść bogu z brownem

Odyseusz
2 miesięcy temu
Reply to  ahcos

Nie należę do żadnej partii a myśleć samodzielnie każdy z Nas potrafi – wystarczy trochę chęci;)

świrus koronos.jpg
Ada
2 miesięcy temu

Skąd wiecie, że to apel burmistrza? Co kupi w oblężonym mieście? Wpłacam na Caritas, bo on ma swoje placówki na Ukrainie.

Gość
2 miesięcy temu

Jestem za pomocą i tu nie ma z czym dyskutować! Ale ostatnio mnie coś wkurzyło. Prezydencie Bożek miasto dostosowało budynek po szkole dla mieszkańców Ukrainy i to się panu chwali. Ale dlaczego nie ma w nim mieszkańców naszego partnerskiego miasta? Podobno są dzieci podesłane przez Stalową Wole. Ja nie mam nic przeciwko tym dzieciom zeby mnie nikt źle nie zrozumiał ! Ale jesli w pisowskich mediach gadają od kilku dni że prezydent Stalowej Woli zapewnił pomoc dla kilku tysięcy dzieci a nie CZWORMIASTO to niech zapewnia! Jak będziemy wyglądać przed mieszkańcami Czernihowa jak to oni zapukają do bram naszego miasta?
Chyba że to całe CZWORMIASTO ma tak działać . My wykonujemy dobrą robotę a Stalowa Wola spija śmietankę i splendor.

Dement
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Nie pierwszy raz Stalowa Wola che być jak wilk, ale nosił wilk razy kilka…

Jerzy
2 miesięcy temu

Prezydent UA chce natychmiastowego zamknięcia przestrzeni powietrznej, NATO się boi bo nie chce wplątać się w konflikt z Rosją a z drugiej strony polski rząd chce dać (lub użyczyć) ukraincom samoloty (tylko niech chociaż szachownice zamalują) NATO musi się teraz przygotować na najgorsze scenariusze i na pewno jesteśmy w momencie przełomowym, jeśli chodzi o architekturę bezpieczeństwa całego kontynentu.Biorąc pod uwagę słowa Putina o ukraińskiej „wojnie do końca” – sankcje nie cofną zamiarów Kremla związanych z zajęciem całego kraju a Rosja jest zdeterminowana do podbicia Ukrainy, uniemożliwienia jej wstąpienia do NATO i Unii Europejskiej oraz stworzenia strefy buforowej pod kontrolą Moskwy.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
42
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content