Nowa strona tarnobrzeskiego magistratu za 23 tys. zł. Nie ma już adresu www.prezydent.tarnobrzeg.pl

W ubiegłym tygodniu tarnobrzeski magistrat pochwalił się nową, ulepszoną stroną internetową. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika, kosztowała ona 23 tys. zł brutto.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Ile kosztowała nowa strona internetowa www.prezydent.tarnobrzeg.pl?

RZECZNIK UM TARNOBRZEG, Wojciech Lis: Wykonanie strony internetowej kosztowało 23.000,00 zł brutto. Dla porównania, za dotychczasową stronę miasto zapłaciło 39.000,00 zł brutto (umowa z grudnia 2015 roku).

NW24.pl:  Proszę podać nazwę firmy, która wykonała nową stronę www

RZECZNIK: Roma Web Solutions.

NW24.pl: Dlaczego zrezygnowano z oficjalnej domeny miasta www.tarnobrzeg.pl, która obowiązywała przez wiele lat na całkowicie nowy adres prezydent.tarnobrzeg.pl?

RZECZNIK: Adres prezydent.tarnobrzeg.pl był adresem tymczasowym, adres nowej strony miasta to um.tarnobrzeg.pl. Zrezygnowano z oficjalnej domeny miasta www.tarnobrzeg.pl ze względu na problem z instalacją certyfikatu zabezpieczającego SSL. Domena www.tarnobrzeg.pl w rzeczywistości jest subdomeną o nazwie „www” domeny www.tarnobrzeg.pl, pierwotnie więc wyglądała ona następująco: www.www.tarnobrzeg.pl. Z powodu błędnej nazwy domeny niemożliwa była instalacja certyfikatu SSL. Poprzednia strona takiego certyfikatu nie posiadała, a tymczasem certyfikat SSL gwarantuje bezpieczeństwo danych, zgodność z RODO oraz lepsze pozycjonowanie strony.

NW24.pl: Ile trwało wykonanie nowej strony internetowej?

RZECZNIK: Umowę na wykonanie strony zawarto w marcu 2021 r.

NW24.pl: Czy nie można było przystosować wcześniejszej strony www.tarnobrzeg.pl do potrzeb osób niepełnosprawnych?

RZECZNIK: Można było starą stronę przystosować do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale wiązałoby się to z podobnymi kosztami, co wykonanie nowej strony, a niestety, nie poprawiłoby to błędów i ograniczeń, z jakimi przychodziło nam się codziennie mierzyć. W nowej stronie posiadamy pełną kontrolę, nad każdym jej elementem bez ponoszenia dodatkowych kosztów, czego nie gwarantowała stara strona. Zgodnie z umową na wykonanie starej strony miasto każdorazowo musiałoby płacić m.in. za tworzenie dodatkowych podstron, zakładek, graficznych banerów. Co równie ważne, dzięki wdrożeniu nowej wersji witryny uzyskaliśmy dodatkowo 12 miesięcy obsługi technicznej u wykonawcy zamówienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miki
1 rok temu

Adres prezydent.tarnobrzeg.pl był adresem tymczasowym, adres nowej strony miasta to um.tarnobrzeg.pl. Interesujące biorąc pod uwagę, co kilka dni temu napisał Juliusz Cezar.

Juliusz Cezar
 6 dni temu
 Reply to  Miki
Dzięki takiemu adresowi strony osoba z zewnątrz widzi, że Tarnobrzeg to poważne miasto i interesujący partner do rozmów, gdyż nie jest to jakaś zwykła mieścinka, na czele której stoi wójt czy nawet burmistrz, a liczące się miasto, na którego czele stoi Prezydent. Świetny zabieg PR-owy i uważam, że to był dobry pomysł.

do Miki
1 rok temu
Reply to  Miki

Na tym przykładzie widać jak władze traktują mieszkańców . Wypowiedź Cezara jak zwyle dla debili poniżej rozumowania przeciętnego Kowalskiego.
No cóz w tej domenie władza ustąpiła a w sprawie podwyżek dla trzech muszkieterów już nie .
Cezar zaraz odpisze że do władzy nie idzie się dla pieniędzy . Czekamy na ripostę .

Miki
1 rok temu
Reply to  do Miki

W mojej ocenie PR-owo z deszczu pod rynnę, ponieważ o ile wcześniej w adresie strony utożsamiono miasto z wyłącznie z jednym organem gminy, tj. prezydentem, to teraz utożsamiono je z urzędem. W ten sposób pominięto mieszkańców, radę miasta jak i prezydenta, któremu urząd przecież podlega. Dla mnie abstrakcja, więc żeby pomóc podpowiem: http://www.miasto.tarnobrzeg.pl.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Miki

Z drugiej strony to właśnie UM łączy zarówno Prezydenta, Radę Miasta, jak i mieszkańców (petentów). Więc w takim rozumieniu nowy adres strony jest strzałem w dziesiątkę. Chociaż mi też bardziej przypadł adres strony ze słowem „prezydent”, gdyż podkreślał on dodatkowo prestiż miasta. Nie n czele każdego miasta stoi organ o tej dumnej nazwie, warto to podkreślać.

Miki
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zarówno fraza „prezydent” jak i „um” to PR-owo pomyłki. Wszystkie osoby w Tarnobrzegu łączy miasto, w którym funkcjonują, a nie urząd. Określenie „miasto” dodaje też prestiżu odróżniając Tarnobrzeg np. od gmin miejsko-wiejskich. Na marginesie, skoro już adres strony ma nawiązywać do urzędu, to powinno być bardziej elegancko niż „um”, tj.: urzad.miasta.tarnobrzeg.pl.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Miki

Za długi by był, trzeba dbać o funkcjonalność takiego adresu. Co do miasta, to jest wiele miast, nie każde zaś ma prezydenta, więc poprzedni adres był podkreśleniem, że nie jest to jakieś szeregowe miasteczko. No ale finalna koncepcja też ma swoje plusy, ktoś wcześniej pisał, że miasto to nie tylko prezydent, to teraz powinien być usatysfakcjonowany.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie to metropolia !
Tak miast jest mnóstwo i siedziba sądu , Szpitala Wojewódzkiego tego nie zmienia ???
Czas się zatrzymał i poprawy nie będzie do czasu zmiany oligarchii co jest od 30 lat .

Miki
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Żeby skrócić adres można było zmienić frazę „prezydent” na jeszcze krótszą niż „um”, tj. „u” jak „urząd”. Wiadomo przecież, że w przypadku miasta chodzi o urząd miasta, więc litera „m” jest zbędna. Ale muszę przyznać, że jest jeden plus całej tej sytuacji, mianowicie teraz jest wyrażone expressis verbis, że jest to strona urzędu miasta, a nie Tarnobrzega.

Wkurzony
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar W tym miescie to jest kasa na lans wladzY nie miASta i na podwyzki dla tej Władzy

Czy to. Jest Osczerstwo jak probujesz mam wmówić

webmajster
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Normalne miasta mają oficjalne strony po prostu http://www.nazwamiasta.pl po co wymyślać i kombinować np. http://www.krakow.pl Tam jest wszystko z certyfikatami i udogodnieniami. Da się.

afrodyzjak
1 rok temu
Reply to  webmajster

Panie Webmajstrze, złe porównanie Pan dałeś. Domena krakow.pl w porównaniu do tarnobrzeg.pl nie jest domeną regionalną, a domeną krajową o nazwie http://www.krakow.pl z prefiksem www.

Projektant
1 rok temu
Reply to  afrodyzjak

Oczywiscie nie bron tego co nie sie obronic
Juz uznanie krytyki jest malym sukcesem w malej sorawie.
W większych władza brnie w podtrzymywaniu bulwersujących decyzji
Przyklad podwyżki I Wspolpracownikom sie nalezaly bo tak postanowilem i koniec. Narracja Bozka
Władza pochodzi od Boga i ludu to nie mogę się mylić i przyznac do błędu
Nigdy glosujax na Bozka nie spodziewalem sie braku pokory

Gość
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Prestiż miasta:
– zlikwidowany rejon energetyczny (przeniesiony do Mielca)
– zlikwidowany stacjonarny punkt poboru krwi
– szpital wojewódzki tylko z nazwy bez podstawowego oddziału wewnętrznego i prawie rok bez dyrektora.
– zlikwidowane tarnobrzeskie pogotowie ratunkowe i wchłonięte przez Mielec
– miasto odcięte od kolejowego świata. Szybkie pociągi z Rzeszowa do Warszawy będą jeździły przez Stalowa Wolę
– Brak dworca kolejowego a dworzec autobusowy to raczej przystanek dworcowy z poczekalnią do toalety zamkniętej w niedzielę i świeta(?)
– zlikwidowana i sprzedana komunikacja miejska (wozi nas krakowska firma starymi gratami każdy z innej „parafi” i udaje PKM
– ZUS ubezpieczenia społeczne przeniesione do Mielca
– Wody Polskie utworzone w Stalowej Woli mimo że w całej Polsce są w byłych miastach wojewódzkich.
– likwidacja Sądu Okręgowego po wejściu w życie ustawy ministra Ziobry o reorganizacji sądów w Polsce
– jedyny salon samochodowy Forda przeniesiony do Stalowej Woli.
O TAKIM PRESTIŻU MIASTA MYŚLAŁEŚ JULIUSZU? Nie broń już więcej tych samorządowych miernot bo w stosunkowo krótkim czasie w tzw wolnej Polski doprowadzili to miasto do ruiny.

senior
1 rok temu
Reply to  Gość

Jest za to ścianka wspinaczkowa i pontony nsa jeziorze.

obywatel
1 rok temu
Reply to  do Miki

Przecież CEZIO to propagandzista wójta i oligarchii – jest niewiarygodny .

tymczasowa
1 rok temu
Reply to  Miki

Tymczasowa to jest obecna władza.

obywatel
1 rok temu
Reply to  tymczasowa

Tak jak tymczasowi informatycy zatrudnieni w urzędzie.
Firma jak wiele , tylko znowu obca ,z Sandomierza, najwyraźniej w mieście brak informatyków, programistów a już robienie tego bez przetargu ( chociaż prawo takie rzeczy przewiduje) jest wątpliwe ???
ZABAWA TRWA NA CAŁEGO – rzecz cała w tym :czy poprzednia strona nie spełniała zadań ?

Juliusz Cezar
1 rok temu

Podsumowując:
1. Koszty niższe niż za poprzednim razem.
2. Nazwa zmieniona (choć ta z prezydentem też była OK) – a malkontentom dalej nie pasuje (a więc co by nie zrobiła władza, to będzie dla nich źle).
3. Dzięki nowej stronie rozpoznawalność i pozycjonowanie strony będą lepsze, a dodatkowo będzie ona dobrze zabezpieczona i spełniająca wymogi RODO, więc już nie będzie ryzyka, że czyjeś dane osobowe będą przetwarzane nielegalnie.
Czyli artykuł na plus, komentarze na minus.
Piszmy też o innych pozytywnych rzeczach. Ostatnio w Polsat News była relacja z Tarnobrzega, gdyż była zastępca mera naszego miasta partnerskiego Czernichowa została zatrudniona w UM. To pokazuje, że nasze miasto wykazuje się ogromną solidarnością i nawet ogólnopolska stacja to dostrzegła. Piszą też o tym nasze lokalne media, np. Tygodnik Nadwiślański: https://tyna.info.pl/prezydent-tarnobrzega-i-byla-zastepczyni-mera-czernihowa-na-zywo-w-polsat-news-zdjecia/

Romek
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Podpisujesz się nazwiskiem nieżyjącej osoby, więc pozwól, że będę się do Ciebie zwracał per Józek. Józek, kiedy w końcu ubóstwiani przez Ciebie urzędnicy zrealizują remont chodnika przy szaletach na ul. Piłsudskiego? Przecież jest na to kasa z projektu chodnikowego z budżetu obywatelskiego.

Bozo
1 rok temu
Reply to  Romek

Zapomnij. Oni mają to w dupie. Zalew dla turystów ważniejszy. Serduszka kiczowate na dzień zakochanych. Oświetlenie całą noc nad zalewem dla ryb. Stronka www. A Ty chodź dalej po chodnikach rozjebanych

Romek
1 rok temu
Reply to  Bozo

Niech odpowie. Zachwalał projekt chodnikowy, projekt ten wygrał, teraz czas na sprawdzam.

Memory
1 rok temu
Reply to  Romek

Zachwalał to mało powiedziane:

Juliusz Cezar
 5 miesięcy temu
Głosujemy na „Miejskie chodniki – przyjazne i bezpieczne”! Jest to jedyny sensowny projekt duży, który obejmuje całe miasto. Wody siarczkowe nie wiem po co, już raz chyba wygrały i jakoś chyba nic z tego nie wynika dla miasta, ja jestem sceptycznie nastawiony. Ludzie chcą remontów dróg i chodników, zatem projekt miejskie chodniki – przyjazne i bezpieczne jest tym prawdziwym projektem miejskim, który należy wspierać i jestem pewien że wygra https://s.w.org/images/core/emoji/13.1.0/svg/1f642.svg Natomiast co do projektów małych, to każdy ma równe szanse, tu nie będę nikogo faworyzował – niech wygra lepszy

obywatel
1 rok temu
Reply to  Memory

A wyszło jak zawsze – jak czytamy opinie RIO – ” wójt będzie decydował ” co gdzie, kiedy i za ile , czyli tak jak miało być a głosowanie to tylko zasłona zwana konsultacją ???

recepta
1 rok temu
Reply to  Romek

Pytanie go o cokolwiek nie ma sensu, minus z automatu, ewentualnie dodatkowo krótki komentarz obnażający jego manipulacje i tyle.

Paczący
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

„Ostatnio w Polsat News była relacja z Tarnobrzega, gdyż była zastępca mera naszego miasta partnerskiego Czernichowa została zatrudniona w UM. To pokazuje, że nasze miasto wykazuje się ogromną solidarnością i nawet ogólnopolska stacja to dostrzegła.”

Tylko patrzeć jak pocisk rakietowy od Władka przez pomyłkę trafi do Tarnobrzega

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie wklejaj tu linków z portali szmatlawców opłacanych. może lepiej powiedz gdzie mieszka bo biedne rodziny polskie latami czekają na mieszkania socjalne, a ona przyszła i ma wszystko za friko. Ile kosztuje jej mieszkanie miesięcznie? Ile zarabia? Najniższą krajową?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

Jak to oligarchia – dla swoich swoi zawsze usłużni , oczywiście za publiczne.
A reszta to może pierogi lepić ale przynajmniej uczciwie zarabiają.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

Bez konkursu – oj, oj, oj ?

Adam
1 rok temu
Reply to  Bozo

Jak ładnie poprosisz u ruskich to moze w Twój dom też trafi bomba i zamorduja Ci sąsiadów, wtedy będziesz mógł liczyć na mieszkanie socjalne w obcym kraju i lipna prace w um na prowincji gdzieś np. w Danii.
Biedne polskie rodziny niech się wezmą za prace a nie płodzenie dzieci i „dejowanie”

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Bolszewicka propaganda w wydaniu rzecznika oligarchii – perfidna, cyniczna .

Bolek
1 rok temu

Mnie wyjaśnienia rzecznika przekonują Właściwe zabezpieczenie strony i pełniejsza nad nią kontrola w dzisiejszych czasach nie ma ceny.Cena za wykonanie to żadne pieniądze dla takiej gminy jak nasza.Burze w szklące wody robią wiecznie niezadowoleni .

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bolek

Dokładnie, lepiej bym tego nie ujął.

Marian
1 rok temu
Reply to  Bolek

Moim zdaniem nie w szklance wody tylko w nocniku z szambem. Osobiście uważam że zamiast liter „um” powinno być „ch”

Alf
1 rok temu

Urząd i mieszkańcy moim zdaniem zamiast zajmować i kłócić się o jakieś w sumie bzdety niech lepiej spojrzą na wschód. Tam mają zupełnie inne problemy tuż za naszą granicą. Problem w tym ,ze to tylko sto kilkadziesiąt kilometrów od nas . Sytuacja robi się moim zdaniem gęściejsza z każdym dniem konfliktu. W tym tygodniu do wojny najprawdopodobniej włączy się Białoruś. Może i urząd miasta i mieszkańcy powinni zacząć przygotowywać się za różne scenariusze . Ale to tylko moja rada i obym się pomylił

Obserwator bierny
1 rok temu
Reply to  Alf

Śpij spokojnie rakiety Patriot czekają na „gości”

Alf
1 rok temu

Wiesz na ile starczą te dwie baterie na które się powołujesz ? Na np. ochronę Warszawy od wschodu. Nam potrzebne są 3-4 dywizjony ,żeby osłonić ścianę wschodnią przy pomocy tych rakiet

Romek
1 rok temu
Reply to  Alf

O co Ty się boisz? Ukraińcy dzielnie się bronią, a państwo polskie jest bezpieczne dzięki siłom NATO. Nie widziałeś w TVP? Polityka schodzi na dalszy plan, teraz jest czas pomagania Ukraińcom.

Obserwator bierny
1 rok temu
Reply to  Alf

Mamy dodatkowo kropidła i wodę święconą. Śmigłowce produkowane wspólnie z Ukrainą, okręty podwodne, samoloty najnowocześniejsze…i wszystko w skali 1:43 🙂

Bozo
1 rok temu
Reply to  Alf

Masz rację. Idź jutro z samego rana do bankomatu. Wypłacać ile się da’ a później na stację benzynową i lej paliwo w aucie do pełna i do butelek po mineralnej. Później od razu do biedronki po ryż i makaron. Tylko o sraj taśmie nie zapomnij!

Alf
1 rok temu
Reply to  Bozo

Na wschodzie Ukrainy ci co myśleli podobnie jak Ty dziś głodem przymierają. Ja wolałem zrobić zapas kilkuset litrów benzyny. Przecież się nie przeterminuje szybko. Mam zapas żywności na kilka tygodni. W konserwach i ze dwa lata wytrzyma . Kiedyś to zjem.

Maria
1 rok temu

Bawcie się dobrze,czynsz ponad tysiąc,dzięki najdroższej wodzie i wywozie śmieci ,nic nie róbcie gamonie

anonymus
1 rok temu

Zapomnieliście już jak tydzień temu urząd miasta informował o swojej wypasionej stronie www? Przytoczę kilka złotych słów:”Tarnobrzeski Urząd Miasta ma odświeżoną stronę internetową. – Strona https://prezydent.tarnobrzeg.pl/ jest bardziej funkcjonalna, przejrzysta i łatwiejsza w obsłudze. Co ważne – strona została przystosowana dla osób niepełnosprawnych – WCAG 2.1* – wyjaśnia rzecznik UM Tarnobrzeg.” – Strona, która ma służyć mieszkańcom, jest nowoczesna, a wizualnie nawiązuje do barw zawartych w herbie Miasta Tarnobrzega – podkreśla prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek. https://nadwisla24.pl/2022/03/15/nowa-strona-magistratu-prezydent-tarnobrzeg-pl
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Przeczytali na NW24 setkę komentarzy niekoniecznie pozytywnych na temat nowej strony i po tygodniu zmienili koncepcję. Za te decyzje doradca prezydenta Jakub G otrzymuje co miesiąc 4,5tys zł???? Prezydent nie szczędzi grosza swoim koleżkom. W 7 lat wydać na stronę internetową ponad 60 tys zł to wg. urzędników wydających nie swoje pieniądze, mało.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  anonymus

Wątpię, żeby ktoś się sugerował jakimiś komentarzami na forum. Ale nawet jeśli by tak było, to by nawet dobrze świadczyło o władzach i elastycznym podejściu do sprawy. Problem w tym, że jaki adres strony by nie był, to maruderom i tak coś będzie nie pasowało. A co do zarobków, to Tobie nikt do portfela nie zagląda. Zobacz sobie ile kosztują na rynku usługi tworzenia profesjonalnych stron internetowych wraz z ich obsługą i prawami do adresu. Akurat UM odwalił kawał dobrej roboty.

2020
1 rok temu

To również dobre: RZECZNIK: Adres prezydent.tarnobrzeg.pl był adresem tymczasowym, adres nowej strony miasta to um.tarnobrzeg.pl. – to po kiego ch. rzecznik urzędu miasta informował oficjalnie mieszkańców o nowej stronie i nowym adresie prezydent.tarnobrzeg.pl 😀 Dlaczego robicie z mieszkańców debili?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  2020

Gdy nie było strony um.tarnobrzeg.pl, to strona prezydent.tarnobrzeg.pl była nowa, więc Pan Rzecznik o wszystkim poinformował zgodnie z prawdą. A potem weszła strona um.tarnobrzeg.pl, więc okazało się, że strona z nazwą prezydent była tymczasowa. Co tu jest trudne do zrozumienia. Nie będę oczywiście bronił władz miasta, ale przedstawiam, jak wygląda sytuacja ze zdroworozsądkowego punktu widzenia.

Miki
1 rok temu
Reply to  2020

Dokładnie. Równie dobrze możnaby uznać, że adres tarnobrzeg.pl był tymczasowy, mimo że funkcjonował przez lata, bo przy tegorocznej modernizacji strony został jednak zmieniony. Ale przynajmniej mamy jasność, że jest to strona urzędu, a nie miasta.

odp
1 rok temu
Reply to  Miki

tak za prowadzenie strony mu będą teraz płacić ludzie co mieszkają w mieście?
ale ze małe firmy upadają w mieście to prezydenta nie interesuje handel upada
ceny w górę a parking płaty jak paliwo idzie w codziennie do góry

kacper należyty
1 rok temu

a od kiedy to nasz magistrat tak bardzo troszczy się o niepełnosprawnych, żeby dla nich stronę internetową miasta dostosowacć?

HistorykSztuki
1 rok temu

A mnie ciągle dziwi po co wyludniające się miasto zatrudnia Rzecznika. Oglądając TVL w większości przypadków głos zabiera Prezydent. Z całym szacunkiem dla mediów lokalnych, to jednak ich obsługa nie wymaga oddzielnego stanowiska. Kilka zdań każdy naczelnik wydziału chyba potrafi sklecić, a jak nie chce występować przed kamerami może wydać oświadczenie. Czy nie można by w sprawach miejskich wybrać jakiegoś pracownika magistratu, który będzie pełnił dodatkowo funkcję rzecznika? Tak robi np. tarnobrzeski sąd, gdzie sędzia odpowiada za kontakt z mediami. No i czy w Tarnobrzegu aż tyle się dzieje, że potrzebny jest pełnoetatowy rzecznik? Rozumiem – konferencje prasowe zwoływane z byle jakiego powodu, ale przecież to nie Pentagon, czy ministerstwo. Mając na uwadze obecność polityków tarnobrzeskich w mediach lokalnych funkcję tą uznaję za zbędną.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

A więc wygłoszę moją konferencję prasową w formie oświadczenia: 23 marca, rok 2021, Tarnobrzeg. O godzinie 5:45 mój sąsiad udał się do swego zaparkowanego przed blokiem auta w celu wyjazdu do miejsca pracy w Sandomierzu. Planowany powrót do domu przewidywany jest na godzinę 15:10. Jako że jest dziś środa, zauważyć można ożywienie w okolicach placu targowego przy ul. Kwiatkowskiego. Nadchodzi wiosna, więc część kupujących udaje się po zakupy na rowerach, jednak komunikacja miejska wciąż pozostaje zatłoczona. W pobliżu Hali Targowej odnotować można zwiększoną na pobliskim przystanku ilość osób wysiadających. W Biedronce na osiedlu Serbinów kolejka do kasy o godzinie 7:00 liczy dwie osoby. Niestety nie mamy informacji na temat pozostałych sklepów tej sieci, jak i natężeniu klientów w sieci Lidl. Chleb z Koprzywnicy wciąż jest dostępny. Uczniowie zmierzają do szkół, starsi zaś do pracy. Odnotowano dwóch emerytów na jednym z osiedli raczących się piwem „Sarmackie”. Pogoda słoneczna, temperatura wynosi 13 stopni Celcjusza. Stan na godzinę 10:50. Zapraszam na jutrzejsze oświadczenie. Dzisiejsza konferencja prasowa odbywa się bez zadawania pytań ze strony licznie zgromadzonych mediów. Na koniec chciałbym uspokoić wszystkich: Wieża Ciśnień zwana przez mieszkańców „Grzybem” stoi, podobnie jak i budynek Sądu, kościół na Serbinowie oraz wszystkie budowle w mieście.

odp
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

ale nie dodałeś że inne są puste
jak nie słusznie mandat dostanie są ci tej kasy nie zwróci
biedronek masz 10 i dwóch innych właścicieli
pozostałem markety pracują na swoją korzyść ale ze ludzi brakuje d o pracy nikogo nie interesuje bo każdy woli robić na czarno bo nie stać ich na zus
a co do chleba to to nie wiadomo kiedy będzie dostępny jak inne produkty
kasy nie mam towar jest tylko w jakiej cenie a 50 i więcej+ lata po promocjach ale pytanie za ile zus nie będzie miał kasy na emerytury

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  odp

To jest oświadczenie 🙂 Detale ponoć są mało istotne, a jednak czynią różnicę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
53
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content