Rekordowa frekwencja podczas tegorocznej edycji Memoriału im. Jerzego Szczerbatego (fotoreportaż oraz video HD)

Blisko trzystu zawodników i zawodniczek z 20 klubów z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego wzięło udział w sobotnim pucharze ziemi podkarpackiej, którego patronem jest zmarły dziesięć lat temu wieloletni prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego Jerzy Szczerbaty. Zawody rozegrane zostały w minioną sobotę, w Tarnobrzegu.

Tarnobrzeg na tych zawodach reprezentowały kluby UKS Delfin i UKS Hetman.

W klasyfikacji drużynowej młodzi pływacy z Delfina zajęli czwarte miejsce, w medalowej zaś dziewiąte (2 medale złote, 5 srebrnych, 4 brązowe). Wśród najlepszych zawodników w kategorii 12-13 lat drugie miejsce zajął Igor Majewski a jego starszy klubowy kolega Nikodem Naróg zajął drugie miejsce w kategorii 16 lat i starsi.
Biegiem Memoriałowym tych zawodów był dystans 100 m stylem klasycznym. Miłą niespodziankę sprawiło dwóch zawodników Delfina, którzy zakwalifikowali się do finału na dystansie 100 m stylem klasycznym Tymoteusz Leżoń (4 miejsce) i Nikodem Bajer (6 miejsce).

  • Brązowy medal w sztafecie 4 x50 m stylem zmiennym, która popłynęła w składzie:
    (Szymon Skulski, Jakub Kalita, Nikodem Naróg, Bartłomiej Skwara)
  • Igor Majewski 09

Złoty medal na dystansie 200 m stylem zmiennym
Srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym
Srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym
Srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym
Brązowy medal na dystansie 50 m stylem motylkowym
Brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym

  • Nikodem Naróg 02

Złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym
Srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym
Srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym

  • Bartłomiej Skwara 08
  • Brązowy medal na dystansie 100 m stylem motylkowym

Reszta zawodników, Hubert Kubik, Nikodem Błasiak, Ksawier Szklarz, Bartłomiej Bzdyra, Maksymilian Płaneta, Piotr Szczepan, Jan Pawlak, Oliwia Wójcikowska, Nikodem Kraska, Michał Rzeszowiak, Konrad Szymański, Natalia Rzeszowiak, Kaja Augustyniak, Zuzanna Jajko, Weronika Błasiak, Zuzanna Górak, Bartłomiej Kozioł, Grzegorz Głowacki, Kacper Pełka, Karol Markiewicz którzy reprezentowali Delfina poprawiała swoje rekordy życiowe.

Piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej i ósme w medalowej, zajęli zaś pływacy z UKS Hetman Tarnobrzeg. Niespełna 15 letni Grabowski Maksymilian z rekordowym czasem 0.25.77 na dystansie 50 m stylem dowolnym zdobył złoty medal. Podobnie uczyniła jego klubowa koleżanka Strach Klaudia, która nie miała sobie równej na dystansach 50 m i 100 m stylem motylkowym- 2 złote medale.

Pozostali medaliści:

  • Grabowski Maksymilian

50m stylem motylkowym- srebrny medal
100 m stylem motylkowym- brązowy medal
100m stylem grzbietowym- 4 miejsce
50m stylem grzbietowym- 4 miejsce
100m stylem dowolnym- 8 miejsce

  • Strach Klaudia

100m stylem dowolnym- 4 miejsce
50m stylem dowolnym- 4 miejsce
100m stylem grzbietowym- 5 miejsce
50m stylem grzbietowym- 8 miejsce

Wysoko punktowali również:

Kruk Kornelia

100m stylem dowolnym 5 miejsce
200m stylem zmiennym- 5 miejsce
50m stylem dowolny- 5 miejsce
100m stylem grzbietowym- 6 miejsce
100m stylem zmiennym- 6 miejsce
50m stylem grzbietowym- 7 miejsce

Zasuwa Mateusz

100m stylem klasycznym- 7 miejsce
50m stylem klasyczny – 8 miejsce

Zając Damian

100m stylem motylkowym- 6 miejsce
50m stylem motylkowym- 8 miejsce
50m stylem dowolnym- 9 miejsce

Pozostali zawodnicy uzyskali rekordy życiowe i godnie reprezentowali klub: Dziadura Wiktoria, Wójcik Izabela, Juryś Aleksandra, Mrzygłód Igor, Pilip Wiktor, Lubera Bartłomiej, Babiec Michał, Czech Jakub, Myszkowski Michał, Łabędź Oskar, Snopkowski Marcin, Leniart Jakub, Leniart Michał, Wróbel Emilia,

info: UKS Delfin, UKS Hetman

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content