Rekordowa frekwencja podczas tegorocznej edycji Memoriału im. Jerzego Szczerbatego (fotoreportaż oraz video HD)

Blisko trzystu zawodników i zawodniczek z 20 klubów z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego wzięło udział w sobotnim pucharze ziemi podkarpackiej, którego patronem jest zmarły dziesięć lat temu wieloletni prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego Jerzy Szczerbaty. Zawody rozegrane zostały w minioną sobotę, w Tarnobrzegu.

Tarnobrzeg na tych zawodach reprezentowały kluby UKS Delfin i UKS Hetman.

W klasyfikacji drużynowej młodzi pływacy z Delfina zajęli czwarte miejsce, w medalowej zaś dziewiąte (2 medale złote, 5 srebrnych, 4 brązowe). Wśród najlepszych zawodników w kategorii 12-13 lat drugie miejsce zajął Igor Majewski a jego starszy klubowy kolega Nikodem Naróg zajął drugie miejsce w kategorii 16 lat i starsi.
Biegiem Memoriałowym tych zawodów był dystans 100 m stylem klasycznym. Miłą niespodziankę sprawiło dwóch zawodników Delfina, którzy zakwalifikowali się do finału na dystansie 100 m stylem klasycznym Tymoteusz Leżoń (4 miejsce) i Nikodem Bajer (6 miejsce).

• Brązowy medal w sztafecie 4 x50 m stylem zmiennym, która popłynęła w składzie:
    (Szymon Skulski, Jakub Kalita, Nikodem Naróg, Bartłomiej Skwara)

• Brązowy medal na dystansie 100 m stylem motylkowym

Reszta zawodników, Hubert Kubik, Nikodem Błasiak, Ksawier Szklarz, Bartłomiej Bzdyra, Maksymilian Płaneta, Piotr Szczepan, Jan Pawlak, Oliwia Wójcikowska, Nikodem Kraska, Michał Rzeszowiak, Konrad Szymański, Natalia Rzeszowiak, Kaja Augustyniak, Zuzanna Jajko, Weronika Błasiak, Zuzanna Górak, Bartłomiej Kozioł, Grzegorz Głowacki, Kacper Pełka, Karol Markiewicz którzy reprezentowali Delfina poprawiała swoje rekordy życiowe.

Piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej i ósme w medalowej, zajęli zaś pływacy z UKS Hetman Tarnobrzeg. Niespełna 15 letni Grabowski Maksymilian z rekordowym czasem 0.25.77 na dystansie 50 m stylem dowolnym zdobył złoty medal. Podobnie uczyniła jego klubowa koleżanka Strach Klaudia, która nie miała sobie równej na dystansach 50 m i 100 m stylem motylkowym- 2 złote medale.