„To jest być może najbardziej spektakularny przykład marnotrawienia publicznych pieniędzy w ciągu ostatnich 30 lat”

Konfederacja składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Adama Niedzielskiego, Ministra Zdrowia, który odpowiedzialny był za zakup 200 milionów dawek szczepionek dla Polaków. 
Okazało się, że jest to nienaturalnie duża liczba, za którą teraz zapłaci skarb państwa. Polacy zaszczepili się przeciwko covid-19 jedynie w 50%, miliony szczepionek leżą w magazynach, a koncerny farmaceutyczne domagają się zapłaty. To oznacza, że rząd PiS zmarnotrawił miliardy złotych. – To jest być może najbardziej spektakularny przykład marnotrawienia publicznych pieniędzy w ciągu ostatnich 30 lat.

W okresie do końca marca 2022 roku w wyniku działań MZ Skarb Państwa zobowiązał się do kupna i odebrania ponad 205 milionów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 (w tym 140 milionów dawek od koncernu Pfizer Inc.), tj. ponad 5 dawek szczepionki na każdego polskiego obywatela. To zdecydowanie więcej niż inne państwa Europy. W obecnej sytuacji rząd nie wie co zrobić z milionami szczepionek, które leżą w magazynach.

W styczniu 2021 Mateusz Morawiecki, poinformował o zamówieniu 85 milionów dawek i zapewniał, że taka liczba w zupełności wystarczy do zaszczepienia 50 milionów pacjentów. Szczepieniu poddała się natomiast ledwie połowa Polaków, więc reszta szczepionek nie została wykorzystana.

Do 8 kwietnia 2022 w Polsce zutylizowano już 800 tysięcy dawek szczepionek. Liczba ta będzie rosła w błyskawicznym tempie, ponieważ termin ważności szczepionek jest kilkumiesięczny (np. dla preparatu firmy Pfizer jest to 9 miesięcy), a w magazynach w Polsce znajduje się już 25 milionów dawek.

Dzisiaj Adam Niedzielski mówi o zerwaniu umowy m.in. z Pfizerem pod pretekstem wojny na Ukrainie. To kolejny dowód, że rządzą nami niepoważni ludzie. 10. Umowa z Pfizer., narzucona przez KE, zawiera wąski, zamknięty katalog sytuacji, w których dopuszczalne jest wypowiedzenie umowy. Adam Niedzielski niewątpliwie je znał.

Jeżeli wypowiedzenie umowy z Pfizer Inc. nie dojdzie do skutku, Skarb Państwa poniesie szkody przekraczające 6 miliardów złotych.  Jeżeli dodać do tego koszty szczepionek już zakupionych, które nie zostaną wykorzystane i ulegną utylizacji, oraz szczepionki, które zostaną jeszcze zakupione od innych firm i nie zostaną wykorzystane, szkoda w majątku Skarbu Państwa może osiągnąć kilkanaście miliardów złotych.

Konfederacja składa zawiadomienie do prokuratury!

Politycy Konfederacji oskarżają o zaistniałą sytuację Ministra Zdrowia i przedstawiają zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Jak czytamy – zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na wyrządzeniu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach przez Adama Niedzielskiego.

Z jakiego powodu zamówiono dodatkowo 120 milionów dawek szczepionek? Wartość zmarnowanych szczepionek to kwota od kilku do kilkunastu miliardów złotych. Składamy zawiadomienie do prokuratury wobec ministra Niedzielskiego. – powiedział mecenas Michał Wawer.

Żeby uzmysłowić o jakich kwotach mówimy, to jest kilka, może kilkanaście miliardów złotych. To jest być może najbardziej spektakularny przykład marnotrawienia publicznych pieniędzy w ciągu ostatnich 30 lat. – dodał Wawer.

info: Konfederacja.pl

 

Pies i kleszcze – jak ochronić zwierzę przed niebezpieczeństwem?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zdg siarka sp. z o.o.
1 rok temu

banda poj

Meta
1 rok temu

nierząd czy konfidiracja? nierząd bo niepotrzebnie zamówił 200mln dawek i przewali ok 10 mld zł z naszych podatków czy konfederacja bo o tym mówi i powiadomiła prokuratora? Prokurator nic z tym nie zrobi podobnie jak Bożkowe kilkukrotnie droższe covidowe zakupy, które prokuratura sprawdzała. Rządzący wcześniej wprowadzili ustawę bezkarność +dla urzędników za wałki w zakupach covidowych.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  Meta

Proste ćwiczenie: Konfederacja byłaby uczciwsza przy takiej władzy jaką ma PiS?

obywatel
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Brawo! Powinieneś napisać: „Wszyscy jesteśmy złodziami, więc oni też.” Demagogii i manipulacji uczyłeś się w Wieczorowym Uniwersytecie Maksistowsko-Leninowskim, czy na jakichś nowszych kursach?

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ooo – drugi obywatel się pojawił na forum , dawno cię nie było ?

Polak
1 rok temu

10 miliardów złotych do zlewu. Sądzę, że za utylizację tych niebezpiecznych preparatów również trzeba będzie zapłacić i to nie mało. Co za kretyn zamówił dodatkowe 120 mln dawek „szczepionek”? To sie kurła we łbie nie mieści.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Polak

Tam do zlewu a tu miliony w zalew , poszło jak w kiblu

onuca R
1 rok temu

To wina Putina przecież co oni chcą od naszego wspaniałego rządu.

Irek
1 rok temu

Była mowa o 2 dawkach i końcu plandemii. Geniusze z rządu potrafiący liczyć chyba tylko pieniądze w kopertach zamówili 200 mln dawek dla 38 mln Polaków. Dzieci w podstwówce policzyli by to lepiej. Mafia farmaceutyczna zarobiła i zarabia krocie i jest w stanie przekupić każdego. Bo chyba nikt o zdrowych zmysłach mi nie napisze, że to był przemyślany zakup?

maseczka
1 rok temu

A w Tarnobrzegu temat maseczek wróci czy nie wróci.???? Dostawca podobno jest znany. Teraz to modne odgrzewane kotlety.

obywatel
1 rok temu
Reply to  maseczka

I te pakiety wkładane do skrzynek pocztowych , a później dorobione kluczyki do skrzynek pocztowych na koszt mieszkańców w Siarkowcu .

szary człowiek
1 rok temu

Nie dziwi nikogo dlaczego nikt z Lewicy, Kolaicji Obywatelskiej czy PSL o tym głośno nie mówi? Jeszcze na początku lutego 2022 chcieli odbierać niezaszczepionym prawa publiczne, utrudniony był dostęp do szpitala i lekarza. Skorumpowani pieniędzmi Big Farmy politycy zabronili w 90% EU wejścia niezaszprycowanym do lokali, hoteli, sklepów a nawet pracy. Covidowy obłęd.

obywatel
1 rok temu

Przecież płakali że brak szczepionek??
Korwin się przebudził. ????

walt
1 rok temu

ooo odezwała się kolaboracja najwięksi nadwiślańscy sympatycy ekscelencji putina zaraz po kaczkach i vateuszach.

Donald
1 rok temu
Reply to  walt

Stul ryj, bo w tym się z nimi akurat zgadzam… Mają 100% racji.

Szczepan
1 rok temu
Reply to  Donald

…ale nie ma dowodów, że Putin w ogóle wie o tej wojnie.

krzychu
1 rok temu
Reply to  walt

czemi sie swoich poprzednikow i pupili

Jan
1 rok temu

70 baniek Sasina za wybory przy 10 tysiącach milionów Niedzielskiego za szczepionki może się schować 🙂

Hahaha
1 rok temu

Szczepionki na wirusa z 2020 roku, na wirusa który mutuje co 2-3 miesiące hahaha kabaret roku ale propaganda mąci w głowach

Ada
1 rok temu
Reply to  Hahaha

Zamówienie z 2020 roku, produkcja z bieżącego. Wszyscy wtedy zamawiali, bili się o szczepionki. Rząd chce się wycofać z zamówienia.

Tbgg
1 rok temu

Cała opozycja siedzi cicho bo sami krzyczeli, że rząd za mało się stara w kwestii szczepień i wszyscy popierali ten źle oszacowany zakup preparatów. Dziwnie cicho w mediach w kwestii powikłań po tych „szczepionkach” Coraz więcej znajomym zaszczepionym dziwne wyniki badań wychodzą, serduszko boli ale to nie dobra rzecz o tym mówić

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tbgg

Trybunałem straszyli a teraz mordy zamknięte .

Alf
1 rok temu

Przyjaciele putina ?

Tylko PiS
1 rok temu
Reply to  Alf

Dobrze myślisz! Teraz się wyjaśniło, że wszyscy co atakowali Prezesa, to putinowskie pachołki. Najgorsza, to ta konfederacja, naszym głosy zabiera.

greg
1 rok temu

Mam wrażenie że twórcy tej strony idą ostro w politykę a najwięcej w konfederację-ktoś chyba z decydentów tego portalu należy do tej fakcji!

Meral
1 rok temu
Reply to  greg

Wczoraj pisali o wizycie Donalda Tuska w Tarnobrzegu, mozliwe że również należą do PO

Typ
1 rok temu
Reply to  greg

Typowe podejście gdy argumentów brak a poruszony temat jest niewygodny. Prymitywna próba podważenia wiarygodności redakcji. Do redakcji: róbcie swoje i patrzcie władzy na ręce. Nie ważne czy lokalnej czy krajowej. Temat zakupu szczepionek jest niezwykle bulwersujący.

walt
1 rok temu
Reply to  greg

Sprawdź jepiej , czy się znowu nie zesrałeś, zamiast analizować swoje wrażenia.

komar
1 rok temu

W wielu kwestiach można się z Konfą nie zgadzać, można ich nie lubić za poglądy ale niech ktoś merytorycznie obroni rząd za ten szczepionkowy wał. Po kiego ch. aż tyle zamówili? Miliardy złotych na to poszły . Same bezwartościowe testy to już blisko 4 miliardy złotych. Skompromitowani eksperci myśleli, że gdy zamówią dużą ilość szczepionek to zamkną gęby podjudzaczom? Media głownego ścieku w tym szaleństwie mają spore zasługi.

Ada
1 rok temu

Gdyby nie kupił, a pandemia szalała, domagaliby się tego samego. To rusofile, śpiący w ławach sejmowych, zajmujący się wspieraniem kacapii. Służby powinny sprawdzić, kto im płaci. Dlaczego Braun chciał tworzyć autonomiczne województwo na Podkarpaciu?

Ada
1 rok temu
Reply to  Ada

…a do tego ten Braun – ruski zdrajca – chciał powołać obcego obywatela, królem polski! To miał być jakiś Jezus, gdzieś… z Izraela, czy coś. Ale na 100% to plan Putina.

HistorykSztuki
1 rok temu

Z Konfederacją jest pewien problem. Jak wolnorynkowców od Korwina pogodzić z Narodowcami, którzy pewne ciągoty socjalne przejawiają. Od Sasa do Lasa, kupą Mościpanowie. Protokół 1% odpalany co chwilę. No i jak zawsze Prawica łączy się poprzez podział. Dziambor i Sośnierz chcą być „czwartą nogą”, Braun wygaduje swoje, Narodowcy swoje, Mentzen z Korwinem swoje. Dziwi mnie tylko, że w sieci ich tematyka dominuje, choć to partia o zerowych możliwościach koalicyjnych (może oprócz Narodowców, którzy prędzej czy później dogadają się z PiSem aby uzupełnić lukę po duszyczkach Ziobry). Nie wróżę im dobrej przyszłości, bo znam tradycję Prawicy w Polsce i wiem że byt wewnętrznie niespójny długo wytrzymać nie może.

walt
1 rok temu
Reply to  HistorykSztuki

Ty – wsiowy myśliciel – Wake up! Naszą postkomunistyczną kolonią zarządzają, na zmianę: albo PO (dawniej WSI) albo PiS (dawniej SB) – wysługując się przy tym obcym wywiadom z krajów właścicielskich i rabunkowo eksploatując kraj i tubylców. Żaden z nich nie dopuści, żeby na terenie koloni odbudował się ruch narodowy albo wolny rynek. Ich służby, w zalążku, rozmontują każdy taki projekt – dlatego Konfederacja nie ma szans – zostanie opluta i rozbita.

HistorykSztuki
1 rok temu
Reply to  walt

Dobrze. Też nie przepadam za ludźmi z „bagażem doświadczeń”. Ale. Załóżmy czysto teoretycznie, że chcę zagłosować na remedium jakim jest Konfederacja. A jak sama nazwa wskazuje, jest to zbiór wolnych elektronów w określonym celu. Konstytucja Trzeciego Maja akurat delegalizowała instytucję konfederacji szlacheckich, ale to już inna sprawa. Jaki jest wspólny cel Bosaka, Mentzena, Dziambora i Brauna? Wspólnotę celów widzę, ale nie dostrzegam jedności jak do tego dążyć. Braun to nieco Don Kichote w sprawie maseczek – rozumiem odgrywa rolę romantyka niepogodzonego z rzeczywistością. Mentezen – wolny rynek i wartości konserwatywne. Większości z młodych spodoba się wolny rynek, bo nie będą chcieli płacić podatków, ale znam wielu wyborców Konfederacji którzy z Nauki Kościoła robią memy, koncentrując się na wolnym rynku. Bosak et consortes – kilka razy puszczali oko do socjalizmu gospodarczego, może nawet to zrozumiem bo w końcu to partia narodowa. Grono to odpowiada za krzewienie treści patriotycznych – bardzo dobrze. Ale niestety robią to bezkrytycznie, co uznaję za wielką wadę tego typu organizmów. Młodzi zainteresowali się historią – to bardzo dobrze, ale nie może to być tylko i wyłącznie litania o polskich sukcesach, z porażek też należy wyciągać wnioski. Pan Braun – niestety w przestrzeni medialnej ekspert w jednej sprawie… Czytaj więcej »

wrzos
1 rok temu

TEN STARY GLUPEK JESZCZE ZYJE?!!!!

walt
1 rok temu
Reply to  wrzos

Wiemy jak cię traktował w dzieciństwie, stąd te ułomności (np. niemożność pojęcia zasad obsługi klawiatury) – ale nie wyrażaj się tak publicznie o własnym ojcu!

Pawełło matko
1 rok temu

Wypije sie

niewyobrażalna kwota
1 rok temu

Jeśli zmarnowane zostanie kilkanaście miliardów to zachodzi pytanie gdzie te wpływy z uszczelnienia luki vatowskiej, gdzie te wpływy z konfiskaty majątków, wpływy z podatków, gdzie te oszczędności, gdzie ta nowa jakość rządzenia? Nawet trudno sobie wyobrazić co możnaby zbudować za taką sumę lub na co przeznaczyć.

Roman
1 rok temu

Bardzo dobrze.a nadzieję że gość pójdzie siedzieć za te wałki.

greg
1 rok temu

Wiarygodność konfederacji jest równa zeru! od lat mówią i mówią czyli bicie politycznej piany,wiadomo że rządzić nie będą tylko gadanie zresztą oderwane od rzeczywistości niejednokrotnie im pozostaje!

greg
1 rok temu
Reply to  greg

…my z rodziną głosujemy tylko na tych co obiecują, że coś dadzo, albo takich potrafią załatwić jakąś prace w urzędzie. Ta konfederacja to zero obietnic i pracy dla mojego leniwego i głupawego syna też od nich nie będzie, a przecież jest tylu bogatych, co można im było zabrać i dać nam, tak jak PiS teraz robi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content