Jak zrobić pracę zdalną produktywną?

W dzisiejszej sytuacji dużo pracowników biurowych pracują zdalnie w domu. W wielu przypadkach taka działalność jest naprawdę wygodna i daje więcej swobody. Jednakże, patrząc prawdzie w oczy — nie każdy może być tak efektywny w domu, ponieważ tu jest o wiele rozproszyć się niż w biurze. Jednak, zdalna praca z domu może być naprawdę skuteczna i przy tym fajna. Pamiętaj tylko o kilku prostych zasadach.

Jak efektywnie pracować z domu?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie lubią pracy zdalnej. Możesz efektywnie pracować zdalnie! Wszystko, co musisz zrobić, to dobrze się przygotować i postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami.

Nie tylko określ, lecz także zaprojektuj miejsce dla swojej pracy

Postaraj się znaleźć dla siebie przestrzeń, która pozwoli Ci swobodnie wykonywać swoje obowiązki. Idealnie, aby Twoje miejsce pracy przypominało to, z którego korzystasz na co dzień w biurze.

Pracuj siedząc przy biurku w wygodnym fotelu, który nie obciąża kręgosłupa. Nie zapomnij też o odpowiednim oświetleniu, aby praca nie przemęczyła oczu.

Przygotuj również wszystkie niezbędne artykuły biurowe, których zwykle używasz, takie jak:

  • kalendarz;
  • notes;
  • pieczątki;
  • długopis;
  • roboczy telefon itd.

Bądź gotowy iść do pracy!

Wiele osób myśli o pracy w domu jak o czasie spędzonym w łóżku z laptopem w piżamie. Staraj się jednak przygotować do pracy przynajmniej minimalnie. Nie chodzi o pełny makijaż czy założenie kostiumu. Nie rezygnuj jednak z porannej rutyny. Postaraj się trochę odświeżyć każdego ranka i przebierz się w wygodne, ale schludne ubrania. Wtedy będziesz wykonywać zadania w dobrym humorze.

 

Zaznaczyć czas pracy

Ustaw dokładny czas, w którym planujesz pracować i trzymaj się go. Pierwsze dni pracy zdalnej w wielu przypadkach pokazują, że ludzie nie trzymają się danych ram, a granice między pracą a czasem wolnym zacierają się. Najgorszym scenariuszem jest pisanie listów do klientów późno w nocy i wykonywanie niedokończonych zadań, które należało wykonać w ciągu dnia. Nie daj się zwieść – robienie tego tylko przyczynia się do zwiększonego zmęczenia i trudności z koncentracją następnego dnia.

Idealnie aby godziny pracy w domowym biurze odpowiadały godzinom spędzonym w trybie offline. Planując i wykorzystując określoną ilość czasu, zwiększysz swoją wydajność do zadań, a ludzie, z którymi pracujesz będą wiedzieć, kiedy mogą się z tobą skontaktować. A co najważniejsze – nie będziesz siedzieć cały dzień przy biurku!

Plan na przerwy

Podczas pracy zdalnej masz również prawo do przerw trwających czasowo tak samo jak w biurze. Warto jednak ustalić, kiedy chcesz z nich korzystać i zminimalizować ich ilość. Będziesz więcej odpoczywać i wykonywać zadania wydajniej, jeśli zrobisz sobie półgodzinną przerwę, niż gdy będziesz robić krótkie przerwy co pół godziny. Stosując się do tej zasady unikniesz niepotrzebnego rozpraszania się i znacznie łatwiej będzie Ci wykonywać swoje obowiązki.

artykuł reklamowy
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content