Świetny występ Macieja Nalepki z tarnobrzeskiego IKS-u w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata

Ze srebrnym medalem wrócił Maciej Nalepka z turnieju kwalifikacyjnego do paraolimpijskich Mistrzostw Świata ITTF Slowenia Para Open 2022. W zawodach udział wziął również drugi reprezentant tarnobrzeskiego klubu IKS Jezioro, Paweł Włodyka.

Reprezentant Polski Maciej Nalepka fazie grupowej wygrał 3:1 z zawodnikiem Tajlandii oraz 3:0 z Izraela a przegrał 1:3 z Koreańczykiem. Do fazy pucharowej awansował z drugiego miejsca, gdzie pokonał 3:0 Hiszpana Eder Roberto RODRIGUEZ o następnie 3:2 w meczu ćwierćfinałowym po zaciętej grze Czecha Petr SVATOS.

W walce o finał ogrywa 3:1 zawodnika z Tajlandii Yuttajak GLINBANCHUEN. Gra finałowa jednak należy do zawodnika z Niemiec Thomas SCHMIDBERGER, który 1:3 wygrywa z Maćkiem.

Natomiast Paweł WŁODYKA pokonał 3:2 Czecha Tibor CHMELA a przegrał z francuzem Mateo BOHEAS 0:3. Awansował z 2 miejsca do rozgrywki pucharowej gdzie w meczu ćwierćfinałowym z Luka BAKIC z Montenegro przegrał 1:3.

Reprezentacja Polski wraca z Lasko z siedmioma medalami (1 złoty, 4 srebrne, 2 brązowe).