29.05 (niedziela) Piknik rodzinny „Chcę być zdrowy i szczęśliwy „, przy szkole podstawowej nr 10, w Tarnobrzegu

Rada Rodziców przy szkole podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w pikniku rodzinnym, pn. „Chcę być zdrowy i szczęśliwy”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 29 maja br., w godzinach od 11 do 15.

– Pieniądze uzbierane podczas tego Pikniku planujemy przeznaczyć na zakup specjalistycznego sprzętu Platformy Badań Zmysłów służącej do szybkiej diagnozy dzieci z zaburzeniami np. Centralnym Zaburzeniem Przetwarzania Słuchu oraz Stymulatora Polimodalnej Percepcji Sensorycznej. Jest to innowacyjne urządzenie, stworzonym do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego, obejmującej zmysły słuchu, wzroku i dotyku, umożliwiając tym samym oddziaływanie w wielu grupach zaburzeń o podłożu sensorycznym. Urządzenie jest przeznaczone przede wszystkim dla osób z zaburzeniami komunikacji językowej, u podłoża których leżą zaburzenia przetwarzania słuchowego. One to wpływają m.in. na: problemy z rozumieniem mowy, trudności w czytaniu i pisaniu, zaburzenia artykulacji, niepłynność mowy, zaburzenia głosu, opóźniony rozwój mowy, zaburzenia koncentracji uwagi słuchowej, trudności w nauce języków obcych i wiele innych, co przekłada się na istotne ograniczenie wypełniania zadań życiowych i ról społecznych – wyjaśnia Zbigniew Krząstek, przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu.

– Uczniowie wykazujący trudności w przetwarzaniu słuchowym mają często problemy ze słyszeniem w hałasie, spełnianiem złożonych poleceń, przekręcaniem podobnie brzmiących słów, czytaniem i pisaniem, koncentracją uwagi, cechuje je nadwrażliwość na głośne dźwięki – dodaje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content