Symboliczny czek przekazany dwukrotnie

Tarnobrzeg otrzymał 34 mln 900 tys. zł w ramach rządowego programu „Polski Ład”. Symboliczny czek opiewający na tę kwotę, przekazany został dwa razy, najpierw odebrał go prezydent, później skarbnik miasta.

Uroczyste wręczenie czeku dla podkarpackich samorządowców odbyło się w miniony poniedziałek, w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Symboliczny czek prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek odebrał z rąk wojewody Ewy Leniart.

Czek dotyczący tego samego dofinansowania przywieźli również do Tarnobrzega wiceminister infrastruktury Rafał Weber i poseł Zbigniew Chmielowiec. W siedzibie powiatu czeki otrzymali samorządowcy z powiatu tarnobrzeskiego, oraz skarbnik miasta Tarnobrzega Urszula Rzeszut.

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że miasto znów otrzymało tak wysoką promesę z rządu. Dariusz Bożek tłumaczył również, dlaczego nie mógł odebrać czeku z rąk ministra Webera.

– Miałem przyjemność razem z marszałkiem Ortylem, z prezydentami Krosna, Jasła i Rzeszowa, w towarzystwie parlamentarzystów podkarpackich z rąk pani wojewody Ewy Leniart odebrać symboliczny czek na 34 miliony 900 tysięcy złotych (…). Nieomal w tym samym czasie z rąk pana ministra Webera identyczny czek otrzymała pani skarbnik. To ta sama oczywiście kwota, na te same zadania (…) Ja niestety nie mogłem zdążyć na drugą uroczystość, dlatego pani skarbnik, podobnie jak przy Pierwszym Ładzie, odebrała również tą symboliczną kwotę – wyjaśniał prezydent Tarnobrzega.

foto: Urząd Wojewódzki, Powiat Tarnobrzeski

PIT-36 – kto składa tę deklarację, gdzie ją można znaleźć, do kiedy wypełnić?

Subskrybuj
Powiadom o
83 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
drake sinclair
2 lat temu

i cyk już jest okazja do kolejnego rautu 🙂

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  drake sinclair

Oby był publiczną fiestą. Oczywiście z Coco Boys 🙂 Nie ma ich na Dniach Tarnobrzega, to niech dadzą show z tej chwalebnej okazji 🙂

walt
2 lat temu

ładniej gdy sam pupil partii jej złote dziecko łaskawie oddaje miastu to co jego koledzy na górze postanowili zabrać w formie wyższych podatków 🙂
sprytne 🙂

a obłaskawieni będą mu wdzięczni jeszcze długimi latami.
tak się robi politykę ogłupiając ludzi.

KS S!
2 lat temu
Reply to  walt

Złote i równie urewsko nie wybieralne, czy oni tam nie mają kogo innego?!

walt
2 lat temu
Reply to  KS S!

nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o pisuar zwłaszcza miejscowy,trzeba by ich rzecznika Damiana zapytać 🙂
słyszałem,że złote dziecko ma się za Nowaka plecami chować w nadchodzących wyborach… ale czy wujaszek ortyl pozwoli ? 🙂

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  walt

Wujo na wszystko pozwoli. Osobnik łagodny, wyrozumiały dla takiego siedliska komunistów jakim jest Tarnobrzeg 🙂

walt
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

kiedyś komuny bo za tych czasów to miasteczko osiągnęło największe znaczenie.
obecnie jest to miasto gdzie w centralnych wyborach 60% bierze pis i długopis też na prezydenta wybrano.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  walt

Ale kiedy rozmawia się ze starszymi Tarnobrzeżanami to tęsknota za pochodem od Prezydium w kierunku Kopernika jest. „Domy nam zbudowali, pracę dali”. No i do TaPiMy można było pójść, a jak taniej to do Kuczery, Tarnobrzeska i tym podobne klimaty. Tutaj wszystko powstawało o dziwo na surowym gruncie, a raczej wśród błota. Wiadomo, że Aleja Niepodległości Starszym Tarnobrzeżanom kojarzy się jednoznacznie, mając na uwadze udział lokatorów w strukturach PZPR, ale to stare czasy. Teraz to się rozmywa. Wymiera pokolenie pionierów, ale i Starych Dzikowian.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

Dodam jeszcze, że dla zbadania rodów Dzikowian pomocna jest mapka cmentarza przy Dworcu. Kilka rzędów od Moich Pradziadów leży sam Jan Słomka 🙂

walt
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

ja tu z napływowych w pierwszym pokoleniu Tarnobrzeżanin 🙂
takich jak ja to hrabia tutaj nie chciał.
dziadkowie/rodzice przybyli tu z powodu siarkowego boomu za komuny.
za solidarności miasto nieprzypadkowo się zwija.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  walt

Przecież to żadne postrzeganie klasowe. Każdy kto zna dzieje Tarnobrzega po odkryciu złóż, doskonale zdaje sobie sprawę że „własnym wysiłkiem” to by kombinat – ergo: osiedla nie powstał 🙂

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  walt

Przepraszam, pominąłem ostatni akapit: bo Tarnobrzeg nigdy ośrodkiem „solidarnościowym” nie był. Był na zakładzie Wałęsa, ale struktur wielkich nie stworzono. Centrum jednak była Stalowa Wola. A działalność śp. ks. Michała Józefczyka, a wcześniej Dominikanów to było czyste trollowanie systemu, choć jak ktoś słusznie zauważył: najwięcej kościołów w Polsce powstało za późnej komuny.

Precz z komuną!
2 lat temu
Reply to  walt

PIS podatki polikwidował gdzie się tylko dało ,dlatego wiecej zarabiasz netto,nie tak jak za rządów tuska,vat do góry,wiek emerytalny do góry,i wypowiedzi ,cytuje;piniendzy nima i nie bedzie,to już nie wróci.skroili emeryturke komusza komus w rodzinie?i dobrze!

obywatel
2 lat temu

Za to w Tbg oligarchia podniosła, wprowadzona podatek zalewowy i parkingowy i to wszystko w imię napełnienia koryta dla siebie i swoich .
Równie dobrze można stwierdzić że sprzedali ( zbyli) udziały wodociągów właśnie w tym celu ( tam zdjąć , tam ująć w budżecie , czysta robota papierkowa tu ująć , tu dodać ).

fach
2 lat temu

Nasuwają mi się 3 wnioski:
1) na drugim czeku kwota lepiej zapisana (większe znaki i dosadniejszy format zapisu),
2) dwa czeki może być mało, komuś może umknąć – na miejscu wiodącej partii wręczyłbym minimum trzy,
3) pensja Pani Skarbnik jest już ok 🙂

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  fach

Pensja pani Skarbnik do podwyzki Wykonuje dodatkowe trudne zadania

obywatel
2 lat temu

Dlatego tej leniart nie chcieli mieszkańcy Rzeszowa ?
Nie ważne czy czeki to ta sama kwota , ważne że dwie gęby z urzędu miały okazję się zalansować ??
Barany i owce to kupią .

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  obywatel

Bo Rzeszów według „elit” PiS jest już równie lewacki, nowobogacki, komunistyczny, hipsterski, Trzaskowski i cholera jeszcze wie co. Tak bardzo się starała, a jednak wybrali Wroga Pisowskiego Ludu. Smuteczek. Nie sprawdzałem ile tekturowych czeków Jej wręczali, ale pewnie było tego sporo, skoro we własnym łonie Zjednoczonej (żart) Prawicy (żart) było dwóch kandydatów. Obydwoje obiecywali wiele za rządowe, a jednak. Nie każde miasto jest bastionem Lucjuszka.

Stalowiec
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

opłaty za wywóz nieczystosci stw- 13 zł,tbg 26 zł kumasz coś?

obywatel
2 lat temu

Do banku wystawiasz dwa czeki to ci wypłacą dwa razy ( jeśli mają pokrycie) a tu ku …a wystawiają dwa czeki na tą samą kwotę ???
Aż chciałoby się podpowiedzieć – zapierd ..ć do kasy puki KASA jest , kto pierwszy ten lepszy” , ” zobaczymy kto tu jest OFERMĄ „????

Gość
2 lat temu
Reply to  obywatel

A jak gasili światło na oddziałach tarnobrzeskiego szpitala to nie było żadnego 🙁 🙂

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  Gość

A „dyrektor” nawet wrócił do narzędzi../Siarkopolu.

Papa
2 lat temu

Ciekawe czy ja będzie oddawał czek to też będzie przekazany dwukrotnie?

Alf
2 lat temu

Tymczasem inflacja 13.,9% . Oprocentowanie lokat minus podatek ok 3,2 % Pokażcie mi inny kraj gdzie tak okradają obywateli za przyzwoleniem rządzących

walt
2 lat temu
Reply to  Alf

ale gawiedź się cieszy i krzyczy : nam dajo ! 🙂

Pełowiec
2 lat temu
Reply to  walt

piniendzy nima i nie bedzie

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  Alf

Parafrazując Beatę Szydło: „Ta inflacja po prostu Nam się należała”. Koniec kropka.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  Alf

Prosta sprawa komunikacyjna: przed rządami PiS-u bilety busów na linii Tarnobrzeg-Kraków kosztowały z ulgą studencką 22-25 złotych. Obecnie to 42 złote przy uldze. Bus oraz PKS do Sandomierza: 2,50 – obecnie 6 złotych. To nie jest tak, że firmy są chciwe. Wacha powędrowała w górę, stąd i takie skoki cen. A Sasin chwali Obajtka za kosmiczne zyski Orlenu.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

Ojoj, fanboj/fanbojka PiS dowala się się do cen benzyny na Orlenie. Sasin gadał, że Orlen ma się najlepiej od stworzenia świata. Jak nie popieram interwencjonizmu, to w tym wypadku chyba Orlen powinien popuścić na marżach.

KUBA
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

Taki z Ciebie historyk jak z koziej dupy trąbka ? Ile kosztuje lot z waszego lotniska w Berlinie do Paryża a ile kosztował ? 🙂 Plujesz na pisiorów a i tak stołka dyrektora muzeum nie dostaniesz bo zajęty do końca świata 🙂 Żydo-komuna w Tarnobrzegu trzyma się mocno. Jak mi nie wierzysz to zapytaj harcerza on próbował kogoś wysadzić ż pewnej spółdzielni. Pewnie żałuję do dziś 🙂 🙂

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  KUBA

Pomijając uwagi, które są poniżej krytyki. Nie jestem z Rzeszowa, chcesz się przelecieć do Berlina lub Paryża – droga wolna, może nieco świata zobaczysz. Pluję na pisiorów, o stołek nawet się nie ubiegam. Żydo-komuna, tego mi brakowało. Niech zgadnę: nazwiesz mnie Mordehajem, cadykiem lub jakąkolwiek inwektywą. Otóż nie – Tarnobrzeżanin. KUBA (wybacz, na to wychodzi że jesteś moim imiennikiem, ale często małpy z różnego drzewa schodzą), masz problem ze sobą? Lokalne wojenki mało mnie interesują, bo też nie jestem w nie zaangażowany. A jeśli Nadwisla24 pokaże „kulisy samo-nierządu”, to głos zabiorę, bo podatki płacę w Tarnobrzegu. Nie wiem skąd ten komentarz. Paryż, Berlin to nie są drogie wyprawy lotnicze. Pluję na Pisiorów i jestem dumny z Tego, plułem, pluję i zapewne pluć będę. Podaj argumenty w obronie Sasina, Jarosława, Ziobry, Kanthaka, Suskiego i tego żenującego rzecznika prasowego Mullera. PiS to partia antypolska, bo kultywuje w Narodzie oczekiwanie na „dary od rządu”. Szkodzą mentalności Narodu, szkodzą gospodarce i szkodzą polityce zagranicznej. Możemy dyskutować, ale błagam – bez argumentów wziętych z „Sieci”.

KUBA
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

Jak już mi odpisujesz to zrób to mądrze. Pobełkotałeś tyle a nic się nie odniosłeś do mojego wpisu. Więc ja się odniose do twojego. Gdzie widzisz tą polską gospodarkę ? Kiedyś może była do póki Balcerowicz i jemu podobni nie zniszczyli tego kraj i to co po komunie dobrego zostało. Przez umowy akcesyjne oddaliśmy wszystko „zachodowi” a dziś jak żebracy prawie na kolanach prosimy o jakieś ochłapy. Polityków PiS nie będę bronił bo jak dla mnie nic nie zrobili aby rozliczyć takich ludzi jak Balcerowicz. A nawet mam wrażenie że pielęgnują takie kasty jak medyczną(szpital w Tarnobrzegu można niszczyć byle tylko stara klika miała go w łapach) czy urzedniczą (rozrośnieta administracja do granic możliwości
tony papieru i absurdalne przepisy tylko po to aby urzędasy mieli co robić) SIECI ani WYBORCZEJ nie czytam bo mam swój rozum.

Marek
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

Bzdury piszesz, bilety do Krakowa podrożały najbardziej po pandemii o 10 zł, po przewoźnicy mieli mieć co drugie miejsce puste, a w praktyce i tak jechał pełny bus

Mieszkaniec
2 lat temu

Hupca polityczna Politycy Pis rywalizuja kto załatwił czek i kpmu dziekowac Bozek. Mówi ze nie zdążył. Ale skarnik odbierze to z gracją
Cxy pitycy oszaleli w tym lansie i fotkach i tekturowych czeków

obywatel
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Ile ta błazenada kosztowała zwykłych podatników, obywateli

– jeden jedzie służbowo do Rzeszowa ( oczywiście chyba służbowym autkiem w godzinach pracy ) by odebrać wielki kit( niby czek) zrobiony za kasę podatników , zamówiony i zapłacony przez urzędasów za kasę podatników . Oczywiście wszystko w godzinach pracy za które płacą podatnicy??

– drugi przyjeżdża ( posłowie , ministrowie i radny z Word) by przywieść takie wydrukowane i zbędne gówno w postaci imitacji czeku , oczywiscie na koszt podatników w godzinach pracy za które płacą podatnicy

A wszystko po to by paru cwaniaków mogło się lansować na koszt podatników , w godzinach niby pracy .
PYTANIE 1.
Kto załatwił kasę : Kalinka czy Bajerant z ekipą.?
PYTANIE 2.
Czy ktoś prowadząc prywatny interes by takie coś tolerował i czy przypadkiem wszystkich by nie wypiera ..ł z roboty ?
PYTANIE 3.
Gdzie taki wielki, ogromny czek można zrealizować , w którym banku ???
PYTANIE 4.
Czy to cyrk czy kabaret ?
Czy to artyści , czy błazny ?

Wim
2 lat temu

I tak nie będę głosował na pisiorów

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  Wim

Nie będę. Bo brak Polsce dyplomacji (skoro idą na wojnę z UE, to niech mają jakichś wygadanych ekspertów, a nie Beaty Szydło i Kempę, Rysia Czarnieckiego oraz pozostałe głowonogi w Parlamencie Europejskim, dodam że należy PiS do bardzo niszowej frakcji w ramach tejże). Polska powstaje z kolan, ale musimy żebrać. A jak nie chcą nam dać, bo Zbysiu Ziobro Magister robi smród, to za chwilę będziemy gadać o Potopie Szwedzkim, Rozbiorach, Legionach Piłsudskiego oraz II Wojnie. Nikim tego nie nie kupią. Banda warchołów i szkodników. Pamiętacie „San Escobara” Waszczykowskiego, takimi kadrami PiS chce załatwiać polskie sprawy. Skoro Jarosław Kaczyński jest takim bohaterem i człowiekiem z tytanu, to dlaczego nie pogoni Ziobry wraz z jego efebami? Przecież kasę tracimy codziennie. Najłatwiej po pijaku się rozpędzić, przywalić w płot i narzekać że płot ten stoi.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

Znów minusik – argumenty poproszę. Zapraszam do dyskusji.

Alf
2 lat temu

I tak dochodzi do kuriozalnej sytuacji , gdzie zleceń na budowy i remonty dróg będzie najpewniej z 5 razy więcej niż wynoszą moce przerobowe firm drogowych. W rezultacie z połowa tych pieniędzy nie zostanie wykorzystana i wróci do budżetu. Co za idiota wymyślił taką kumulację

ixidumas
2 lat temu

To mamy 70 mln? Cieszy mnie to, 2 czeki dają ładną kwotę.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  ixidumas

70 milionów to w przybliżeniu jeden Sasin. 1 Sasin = 70 milionów złotych.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

I kolejny minus za co? Sasina nikt nie szanuje. Odezwijcie się, proszę.

azja
2 lat temu

I znowu odgrzewane kotlety i kartonowe pieniądze!

Mieszkaniec
2 lat temu

Na zdjeciu drugi cxek odebral Kalinka
Po co Bożek opowiada ze zlecil odebranie Pani Skarbnik
Ten drugi czek to pokaz pityczny pisu stad udzial Kalinki
Czy ktos tu myśli ze mieszkancy są nie rozumni.

walt
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

wszyscy politycy tak myślą a sądząc po głosach przy urnie mają mocne podstawy by tak traktować Tarnobrzeżan 🙂

Pawełło matko
2 lat temu

Nienawidzę tego kraju

walt
2 lat temu

na szczęście mamy część świata bez granic więc można zmienić klimat na znośniejszy 🙂

HistorykSztuki
2 lat temu

Też mi się tak zdarza, a nie płaczę. A miewam tak kilkanaście razy dziennie. Ale to raczej nienawiść skierowana powinna być w kierunku rządzących i części społeczeństwa.

walt
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

„taki mamy klimat” więc nie ma się co mazać 😉

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  walt

No akurat wypowiedź o klimacie należy do moich ulubionych. Niestety tuzy pokroju Sakewicza, braci Karnowskich i Wildsteinów ubrały to w jakiś akt pogardy wobec Narodu. Co zabawne propagandyści Karnowscy żebrzą o dotacje od użytkowników , a przecież tyle forsy dostają za reklamy Spółek Skarbu Sasina. Uwielbiam dyskusje w TVP dezInfo: zawsze stały skład: jakiś Karnowski, obowiązkowo Sakiewicz i na dodatek jakiś „bezpartyjny ekspert”. Skoro debata to debata, a nie lizanie się po wiadomo czym. Nawet „lewacka” francuska telewizja dobiera gości pod kątem dysputy na poziomie. A w „Mediach Narodowych” trwa konkurs kto bardziej kocha Lecha Kaczyńskiego podkreślając dziedzictwo Jego Prezydentury. Wstyd.

walt
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

zimny lech to dla niektórych ulubiony napój 🙂

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  walt

Pamiętam doskonale jak na brzegu Wisły w Krakowie wywieszono giga-reklamę wspominającą o „Zimnym Lechu”. Akurat zaczynałem studia, a spory w materii pochówku Lecha Kaczyńskiego wraz z Pierwszą Damą były aktualne. „Wawel dla królów” i te sprawy. Akurat Lech to nie jest moje ulubione piwo, ale skoro zimny w letnie dni pod wieczór? Pilsnery są najlepsze, ewentualnie jak ktoś lubi to ciemne. Szczerze – do krypt na Wawelu się nie wybieram od lat, sarkofagu nie widziałem. Nie żeby bojkot, tylko Lech Kaczyński z Pierwszą Damą jako odźwierni Marszałka? Dziwnie bym się czuł, poza tym dużo tam wędruje wycieczek.

Gość
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

Zapewne Stalina i Lenina juz odwiedziłeś z czerwonymi goździkami 🙂 🙂 🙂

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  Gość

Wiesz, nie moje klimaty. Gościu. Rozumiem – nie kocham Jarosława i całą dynastię żoliborską, to możesz wyzywać człowieka od miłośników Stalina i Lenina. Podyskutujmy, póki co Ty obnażyłeś swoje projekcje. Przypominam, że Jarosław kształcił się w kierunku prawa pracy podług Engelsa, którym nawet się nie brzydzę, w przeciwieństwie do Konusa i Antoniego, który uczył się języka Indian Keczua. Wiesz, akurat jestem mediewistą ale sprawy Ameryki Łacińskiej są też mi bliskie . Stalin i Lenin, Lenin i Stalin – paralelę odnajduję dla takich głuptaków następującą: Orban – Morawiecki, Morawiecki – Orban. A nad tym jako Duch nieświęty Jarosław Przegryw.

odp
2 lat temu
Reply to  walt

ale za lecha nie było tak zle jak za dudy

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  odp

Oj bywały zgrzyty o krzesło. Brak reakcji na opluwanie Pierwszej Damy (którą darzyłem sympatią) przez Szamana Rydzyka, były żenujące pod względem dyplomatycznym fochy na określenie go „kartoflem” w prasie. W 2005 roku byłem za PO-PiSem. Bawi mnie kreowanie heroicznej prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego, bo była ona przeciętna. Pamiętacie sondaże w sprawie reelekcji w 2009/2010? Niezbyt wielkie miał szanse.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

Znów minus. Nie zawarłem opinii stronniczych, prócz obrony śp. Kaczyńskiej, którą Rydzyk od najgorszych wyzywał. Kto minusuje – pokażcie się! Pogadamy, byle na poziomie.

Wiewiorka
2 lat temu

KRAJ JEST. PIEKNY,!!!-TYLKO LUDZIE PRZY KORYCIE, SA DO D..Y.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  Wiewiorka

Coś w stylu Piłsudskiego wypowiedź 🙂

odp
2 lat temu
Reply to  Wiewiorka

ale sami wybieraliście tych debili wiec pretensje do siebie

odp
2 lat temu

ale co w tym kraju jest dobrego banda złodzieji i oszustów w tym są najlepsji

HistorykSztuki
2 lat temu

Powtórzę: Czek natychmiast przekazać do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega! Możemy go eksponować w oddzielnej sali, aby widz mógł kontemplować owe dzieło godne Damy z Gronostajem.

Wiewiorka
2 lat temu
Reply to  HistorykSztuki

Trzeba, go najpierw oprawic w ramy, pozniej elita niech zlozy autografy I do muzeum.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  Wiewiorka

Nie można! Skoro PiS nam z Niebios dał boską tekturę, to dotykać jej nie wolno. Ewentualnie można znaleźć jakiś przedsionek ze zdjęciami i tablicą pamiątkową na cześć tego wydarzenia. Ale samego czeku nie wolno dotykać, bo to świętość i pamiątka dziejowa 🙂 Po rękopisie Pana Tadeusza byś pisał? 🙂

HistorykSztuki
2 lat temu

Jak głosi pieśń religijna, która powinna nieść się po Tarnobrzegu: „Dzięki o Panie, składamy dzięki”. Przecież to rozdawanie dykty to przejaw najniższego marketingu politycznego Nie-Rządu odpowiedzialnego w dużej mierze za inflację i rozbuchane programy socjalne. I pamiętajmy jak Polska spada w rankingach państw sprzyjających przedsiębiorcom. Wstaliśmy z kolan, ale gdzieś po drodze uderzyliśmy się łepetyną w sufit.

kabareciarz
2 lat temu

Kabaret. Po to Pis zabrał samorządom po cichu część podatków aby później te ograbione pomniejszone pieniądze przekazaćz pompą w błysku fleszy, nawet k. dwukrotnie aby mali politycy mogli pokazać się naiwnym wyborcom jako ci którzy im dobrze robią. Tylko głupi to kupi a niestety takich nie brakuje bo gdyby było inaczej to PiS by nie odstawiał tej szopki.

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  kabareciarz

W kabaretach to występowały w dwudziestoleciu międzywojennym atrakcyjne Panie z mądrym przekazem artystycznym(mam tu na myśli na przykład film „Kabaret”). A Nasze realia są jak polskie kabarety z TV – mdłe, przaśne, niejadalne jak schabowe z przydrożnego baru. Noi i żarty z bab przebranych za chłopa, czyli jedna wielka kiła.

wyborca
2 lat temu

Szacun dla redakcji za wzmiankę o tym absurdzie.

do redakcji nadwisłą24
2 lat temu
Reply to  wyborca

Gdyby nie redakcja to nikt nie zauważyl tej beznadziejnej sytuacji. Rząd przyznaje dofinansowanie i nagle dwa razy na to samo dofinansowanie zlot posłów PISU A TAKŻE LIDERÓW JAK np. KALINKA.
Dokąd TEN PIS ZAPROWADZI STAN UMYSŁU POLAKÓW. TRZEBA SIĘ DOBRZE NATRUDZIĆ ABY NIE DAĆ SZANSY BOŻKOWI ABY MIAŁ PEŁEN SUKCES.
Bożek pod naciskiem pisu robi dwukrotny odbiór tego samego czeku z udziałem pisu czyli Kalinki . Osobiście odebrał w Rzeszowie od przestawicieli rządu i to jest okey.
Tłumaczenie ,ze odbiera to skarbnik od PISU tylko pogrąża tę sytuację. Co za kabaret z podwójnym wręczaniem czeku. Tylko dlaczego Bożek taki strachliwy przez pis. MoIm zadaniem słusznie. Tylko pis w postaci Kalinki go rozlicza. To mamy to co mamy .Czek załatwił nie Bożek a Kalinka. Dla mnie to optymistyczna wersja.

HistorykSztuki
2 lat temu

Po absurdach ich poznacie.

obywatel
2 lat temu

Żaden bożek nie był , nie jest i nigdy nie będzie prawdziwy – jak to każdy bożek od zarania dziejów.
Dla koryta z każdym, zawsze i wszędzie ot to wszystko .

Całe szczęście że nawet bożek nie był w stanie się rozdwoić, bo nie mógł ale jakby mógł to by był tu i tam, .zawsze to dwie konferencje a nie jedna ???

Gość
2 lat temu

W tym najwiekszy problem ze prezydent Tarnobrzega tego czeku nie odbierał w Warszawie. Teraz i za Platformy i za czerwonych też. Dlatego Tarnobrzeg zdycha 🙁

mieszkaniec
2 lat temu

A skarbnik wpatrzona w Kalinke jakby był jej pracodawcą i jakby był sukcesorem czeku tekturowego.
Co za czasy . Podwójny lans i podwwójne czeki z tektury.

urzędnik
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Zdradziła Kiełba zdradzi i Bożka

urzędnik
2 lat temu
Reply to  urzędnik

Dobrze ,ze są jeszcze mieszkańcy którzy obserwują działania polityków lokalnych i dokonują własnej oceny i nie zapominają tym którzy odeszli od wartości.
brawo.

urzędnik II
2 lat temu
Reply to  urzędnik

Dostanie podwyżkę ??

aka
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Bo ona tyłko patrzy gdzie coś skrobnąć dla siebie a praca jak każda inna!

Alf
2 lat temu

Tymczasem zysk banków wzrósł o 111% w porównaniu do roku poprzedniego. Państwo z tektury

walt
2 lat temu
Reply to  Alf

vateusz przez przypadek był banksterem nim został doradcą tuska i premierem kaczki ?

HistorykSztuki
2 lat temu
Reply to  walt

Matteo swoich zna i uwzględniając Jego „geniusz taktyczny” wyprzedzi ich niecne działania. Taki z Mateusza „Konrad Wallenrod” – rozwali banksterów od środka 🙂

Gość
2 lat temu
Reply to  walt

A Rostowski kim był ? Jakoś Tarnobrzeg w mleku i miodzie nie opływał. Ubecy pochowajcie sie do nor bo tam wasze miejsce. Mam nadzieje ze juz nigdy nie będziecie donosić na znajomych i nie bedziecie nikogo pałować. A ubeckich enerytur nawet Tusk i Trzaskowski wam nie przywroci 🙂

lol
2 lat temu
Reply to  Gość

BRAWO W KOMUCHY DO NOR!BRAWO!

Bodzio
2 lat temu

O joj, ale się narobiło! Skandal!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
83
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content