Urządzamy pokój małej dziewczynki

Każde z nas – rodziców chce, aby pokój dziecka był tym jedynym, wyjątkowym. Żeby był nie tylko ładny i przytulny, ale przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych dzieci, których wrodzona ciekawość otaczających je przedmiotów i świata pozbawiona jest świadomości istniejących zagrożeń. Jak zatem urządzić pokój dla dziewczynki w młodszym wieku, który w przyjazny sposób będzie wspierał i stymulował rozwój dziecka?

Najważniejszy jest pomysł i projekt

Zanim przejdziemy do faktycznego urządzania, warto opracować projekt pokoju dla dziewczynki. Projekt, w którym nie tylko zaplanujemy jak wybrać i ustawić meble dla dziewczynki, ale również jak zaaranżować przestrzeń do zabawy oraz jakie wybrać dekoracje i dodatki do pokoju dziecięcego. Pozwoli to nie tylko uniknąć niepotrzebnych zakupów oraz wydatków, ale przede wszystkim nie „zagracić” pomieszczenia.
Wykonanie projektu pokoju możemy zlecić profesjonaliście, lub zrobić to samemu. Jeśli brakuje nam pomysłu i kreatywności, w internecie i drukowanych czasopismach poświęconych urządzaniu wnętrz dostępnych jest mnóstwo pomysłów na aranżacje pokoju dziewczynki, które mogą stać się dla nas inspiracją lub wręcz gotowym rozwiązaniem.

 

Czas na wybór mebli dziecięcych

Gdy już wiemy jak ma wyglądać pokój naszej dziewczynki, przychodzi czas na wybór mebli. Pamiętajmy, że dla małego dziecka najważniejszym meblem jest wygodne łóżeczko, w którym będzie spędzać najwięcej czasu. Łóżeczka dziecięce dostępne na rynku różnią się nie tylko rozmiarem, ale zastosowanymi w nich rozwiązaniami. Możemy na przykład spotkać łóżeczka niemowlęce, które można w prosty sposób przebudować na tapczanik dla dziecka lub łóżeczka wyposażone w szufladę, w której możemy przechowywać nie tylko pościel czy ciepły koc, ale także sezonową odzież.

Kolejnym ważnym meblem w pokoju każdego dziecka jest szafa. Szafa dla dziewczynki powinna posiadać zarówno przestrzeń na ubrania wiszące oraz półeczki, na których możemy poukładać dziecięcą odzież. Niektóre z szaf wyposażone są również w szufladę, w której można przechowywać drobniejsze części garderoby dziewczęcej. Wybierając szafę do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na zastosowane w niej okucia i zdecydować się na tą, która wyposażona jest w zawiasy w drzwiach i prowadnice w szufladach z samodomykiem. Pozwoli to uniknąć ewentualnego przytrzaśnięcia małych paluszków.

Komoda do pokoju dziewczynki to równie praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Nie zajmuje dużo miejsca, pozwala na łatwe uporządkowanie dziecięcej garderoby, a w niektórych modelach możemy na niej zamontować przewijak zyskując tym samym bezpieczne miejsce do codziennej pielęgnacji maluszka. Wybierając komodę dla dziecka zwróćmy uwagę czy posiada zaokrąglone krawędzie i bezpieczny system domykania szuflad lub drzwiczek.

W pokoju każdego dziecka, nie tylko dziewczynki, powinno znaleźć się miejsce na zabawki. I tak, na przykład zabawki dla 2 latka można umieścić w specjalnych koszach i skrzyniach albo ułożyć na regale. Specjalnie, z myślą o dziewczynkach zaprojektowane zostały niskie regały w kształcie domków, na półeczkach których dziecko samodzielnie może układać swoje skarby. W każdej chwili także taki regał można zamienić w śliczny domek dla lalek lub ukochanych pluszaków.

I jeszcze dodatki

Wybierając dodatki do pokoju dziewczynki zwróćmy uwagę, by były nie tylko ładne ale również praktyczne. Na przykład mały stolik dla dziecka pozwoli na stworzenie miejsca, przy którym nasza pociecha będzie mogła rysować, lepić z ciastoliny, układać puzzle, czy zjeść pyszny podwieczorek. Ciekawym dodatkiem do pokoju dziecięcego mogą być deski balansujące lub suche baseny z kulkami. W ten sposób stworzymy dziecku domowy plac zabaw, który zapewni wspaniałą zabawę w zimne, deszczowe dni. Ponadto, tego typu dodatki bardzo dobrze wpływają na rozwój motoryki dziecka i zachęcają do aktywności fizycznej.

Urządzając pokój dziecięcy, nie tylko małej dziewczynki, pamiętajmy aby wybierać meble i dodatki posiadające atesty lub certyfikaty potwierdzające, że są to produkty przyjazne dla naszych dzieci. Sprawdzajmy dla jakiej kategorii wiekowej adresowane są zabawki i dodatki, tak by były źródłem bezpiecznej i udanej zabawy oraz by rozwijały i utrwalały umiejętności dziecka.

materiał zewnętrzny
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content