Czernihów dziękuje za pomoc

Prezydent Czernihowa, ukraińskiego miasta partnerskiego Tarnobrzega, dziękuje prezydentowi Tarnobrzega oraz tarnobrzeżanom i wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc.

Podziękowanie za efektywną współpracę partnerską, wsparcie duchowe oraz solidarność cywilną, okazane podczas udzielania miastu Czernihowowi i jego mieszkańcom pomocy dobroczynnej, humanitarnej oraz finansowej w oporze Ukrainy wobec inwazji rosyjskiej i przezwyciężeniu konsekwencji agresji zbrojnej federacji rosyjskiej” tej treści podziękowanie podpisane przez prezydenta Czernihowa Władysława Atroszenkę trafiło do prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka.

– Podziękowanie, chociaż złożone na moje ręce, skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta, a także do wszystkich dobroczyńców, którzy wsparli nasze zbiórki zarówno darów rzeczowych, które wysyłaliśmy  do Czernihowa, czy zbiórki pieniężne. Ja także dołączam się do tych podziękowań. Udało się nam zorganizować pomoc dla Czernihowa i czernihowian tylko dzięki waszym pięknym, hojnym sercom. Dziękuję – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Podziękowania z Czernihowa przywiozła Irina Brusilcewa, była zastępczyni mera Czernihowa, obecnie naczelniczka wydziału spraw obywatelskich tamtejszego magistratu, od wybuchu wojny mieszkająca z córką w Tarnobrzegu i wspierająca tarnobrzeski magistrat w obsłudze ukraińskich uchodźców.

– Służbowe obowiązki w Czernihowie wymagały bym na kilka dni wróciła do Ukrainy. Ta wizyta była bardzo trudna. Ponad 70 procent mojego miasta jest zniszczone. To już nie to samo miasto. Ludzie też jacyś inni. Wojna zmienia wszystko. Ta krótka wizyta w Ukrainie jeszcze mocniej uzmysłowiła, ile dla nas robicie przyjmując w swoim kraju uchodźców. Nie ma słów, które by oddały naszą wdzięczność – mówi Irina Brusilcewa.

foto&info: UM Tarnobrzeg

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Myślący rozsądniej
1 rok temu

My też dziękujemy Ukraińcom za powstrzymanie ruskich.Za walkę o Ukrainę, Polske, europę i świat. To zapora nie do przejścia. Przynajmniej wojsko ukraińskie obnażyło brak należytego wyszkolenia wojsk Putina. Zdziesiątkowało ich sprzęt wojskowy. Ruskie tylko potrafią ostrzały rakietowe dokonywać bo na nic innego ich nie stać.
Przyjdzie czas na odbudowę Ukrainy, kiedy się wojna skończy porażką ruskich.
Szkoda, że się tak mało w telewizji w Polsce mówiło o Ukrainie o jej miastach, zabytkach kulturze, sztuce i muzyce i ładnych terenach. Mam nadzieję, że się to kiedyś zmieni na lepsze i będziemy należycie informowani.

Tarnobrzeg przyjazne miasto
1 rok temu

Zapraszamy do Tarnobrzega, tu każdy nowy mieszkaniec jest mile widziany. Tarnobrzeg miasto otwarte dla i na każdego człowieka.

Paweł
1 rok temu

Dla i na tych, którzy musieli z niego wyjechać, aby się czegoś dorobić lub/i móc się rozwijać też otwarte? Co Tarnobrzeg ma obecnie do zaoferowania, oprócz jednego dnia lub weekendu nad jeziorem i na jakichś zakupach w mieście, ludziom, którzy po jego opuszczeniu stanęli na nogach w Warszawie lub Krakowie, albo w Londynie lub Berlinie? Bo że jest otwarty dla Ukraińców to wiadomo, jak każde miasto w Polsce – nic dziwnego biorąc pod uwagę wojnę i geopolitykę.

Kuba
1 rok temu

Krzyzacy tez kiedyś byli mile widziani… Mam nadzieje ze wszyscy wyjadą odbudowywać swoj kraj. A co do podziekowań to juz kilka razy nam podziekowali ostatni raz podczas konkursu piosenki Eurowizja. Zycze im szybkiego pokonania ruskich i powrotu do domu.

Zainteresowany muzyką
1 rok temu
Reply to  Kuba

Nie mieszaj polityki do muzyki.
Na polskiego wykonawcę też bym nie głosował bo to było wycie, a nie śpiewanie. Śpiewanie na scenach zakończyło się w połowie lat 90-tych, potem było już tylko gorzej, a teraz tragicznie. Wycie, wycie, wycie, słuchać się tego nie da, nic nie można zanucić i zapamiętać tekstów bo ich po prostu nie ma.

olo
1 rok temu

trzymajcie sie jestesmy z wami

Alf
1 rok temu

Dziwne ,że ta ruska menda Odyseusz nic tu jeszcze nie napisałą .

Gość.
1 rok temu

Kolejna fotka do kolekcji. A co z tego ma Tarnobrzeg?
W TRZECIM ROZDANIU POLSKIEGO ŁADU TARNOBRZEG OTRZYMAŁ 0zł 0gr słownie: zero zł , zero gr. Byłe miasta wojewodzkie z naszego wojewodztwa czyli Przemysl i Krosno otrzymały po 2 mln. Prezydencie Tarnobrzega jak pan to czyta tez ma pan taki promienisty uśmiech ? MOZE JUZ CZAS SKOŃCZYĆ TĄ TRAGIFARSĘ I ZREZYGNOWAĆ Z ZAJMOWANEGO STANOWISKA OCZYWISCIE RAZEM Z PLUTĄ?!

Gość.
1 rok temu
Reply to  Gość.

Nieskromnie dodam ze Stalowa Wola dostała 2mln na dwa nowe oddziały: kardiologii i ortopedii. Mozna prezydencie Bozek ? MOZNA ! Dla klakierow ktorzy zaraz napisza ze szpital w Tarnobrzegu nie jest w gesti miasta odpowiadam. Co prezydenci i bezradni zrobili w momencie gdy mineła data obiecana na sesji rady miasta przez marszałka Ortyla a dotyczyła przywrocenia oddziału chorób wewnetrznych w naszym szpitalu? Wysłali chociaz pisemne zapytanie do marszałka dlaczego ten oddział jeszcze nie działa ?! Czy olali temat tak samo gdy likwidowano tarnobrzeskie pogotowie ratunkowe. Mieszkańcom uświadomie ze obsługują nas karetki pogotowia w Mielcu ze starymi oznaczeniami tak aby nie wkur….ć mieszkańców naszego miasta. 🙂 🙁

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
1 rok temu
Reply to  Gość.

87 dzień niedotrzymania słowa przez marszałka.

obywatel
1 rok temu

A ile ta tarnobrzeska … Temu obiecała że woda nie podrożeje a miasto dopłaci mieszkańcom ????
Widzicie drzewo które las wam przysłania ???

leon
1 rok temu
Reply to  Gość.

tak tak naprawde wy i tylko wy ni wolno was wkr ac

Alf
1 rok temu
Reply to  Gość.

Nie rozumiem po co mylisz ze sobą dwa systemy walutowe. Myślę ,że robisz to celowo . Szpital w Stalowej jest powiatowy a w Tarnobrzegu wojewódzki. U nas miasto nie ma nic do gadania bo rządzi dość nieudolnie Rzeszów i PiS.

Gość
1 rok temu
Reply to  Alf

Czytaj ze zrozumieniem. Marszałek na sesji RM coś prezydentowi , radnym i mieszkańcom obiecał. Jestem więc ciekaw czy prezydent i radni zapytali marszałka o niespełnioną obietnicę. Tyle i aż tyle. Szpital jaki jest to jest ale leczy mieszkańców Tarnobrzega a prezydent i radni to przedstawiciele mieszkańców to chyba powinni dbać o ich dobro. Może ktoś wie czy szpitale w Krośnie i Przemyślu funkcjonują beż podstawowych oddziałów jakim jest oddział chorób wewnętrznych.

Alf
1 rok temu
Reply to  Gość

Równie dobrze Ty możesz zadać to pytanie Panu Marszałkowi. Domyślam się ,że skutek będzie ten sam czyli żaden. Żyjesz chyba wystarczająco długo ,żeby
wiedzieć ,że obietnice polityków są niewiele warte

Gość
1 rok temu
Reply to  Alf

Te dla Stalowej Woli sie spełniają. Te dla Tarnobrzega nie! To moze ktoś powinien zwolnic zajmowany stołek tak dla dobra Tarnobrzega. Ja zadaje ale zadane przez prezydenta ma chyba wiekszą moc. No chyba ze juz jest taki bezradny jak radni naszego miasta .

Alf
1 rok temu
Reply to  Gość

Ty to chyba w cuda wierzysz. Stalowa i Chełm to są pupilki władzy w całym kraju. Wystarczy spojrzeć na setki miejscowości rządzonych przez PiS które niczym nie różnią od sąsiednich rządzonych przez PO. Dla wszystkich nie starczy i zmiana na stołku na Delfina niczego nie zmieni bo jest on jedynie lokalnym działaczem jakich w kraju są tysiące bez dojścia do wierchuszki

z sando
1 rok temu
Reply to  Gość

w tarnobrzeg wpompowano juz wystarczajaca ilosc poblicznych pieniedzy za komuny juz wystarczy

Siarka Serbinów
1 rok temu
Reply to  z sando

Spieprzają dziadu.

z sando
1 rok temu

a co nie tak bylo?

z sando
1 rok temu

cala kasa szla na wielgi tarnobrzeg a u nas kicha ochlapy

Gosc
1 rok temu
Reply to  z sando

Teraz macie z Kielc ochłapy. Torow kolejowych nie ma wam kto wyremontować. Przez was z Tarnobrzega do Warszawy musimy jeździć przez Lublin . Taki macie dobrobyt. Dobrze ze was serial wypromował to jeszcze zipiecie.

z sando
1 rok temu
Reply to  Gosc

a kto wam kaze jezdzic przez sandomierz jezdzij czlowieku nawet przez nagnajow my tez wiochy tbg mammy juz dosyc

Siarka Serbinów
1 rok temu
Reply to  z sando

Sam jesteś pusta kiszka. Won z tego forum

Porada
1 rok temu
Reply to  z sando

Zatryb wreszcie barani łbie, że to za czasów woj.tarnobrzeskiego wyremontowano Sandomierz, a nie za czasów woj. kieleckiego. Kielce pakowały kasę w… Kielce.

z sando
1 rok temu
Reply to  Porada

wyremontowac to se mozesz stodole w dzikowie

Gosc
1 rok temu
Reply to  z sando

Za komuny to Tarnobezeg i jego siarka utrzymywała poł Polski a napewno Sandomierz o ktorym mało kto słyszał bo ojciec Mateusz jeszcze nie wiedział ze będzie rowerem śmigał po jego rynku i ulicach.
Czas na rewanz kochany kraju.

z sando
1 rok temu
Reply to  Gosc

tak napewno ?w tbg wpompowano juz wystarczajaco czasu za dawnych czasow juz wystarczya jedyne co otrzymal sandomierz od tarnobrzegu to wstyd i hanbe ze takie stare i piekne miasto podlegalo pod nic nieznaczaca miescine a propo to co jet w ziemi wszystkie bogactwa naleza do wszystkich mieszkancow a nie do jakiegos tarnobrzegu

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

A co sołtys obiecał mieszkańcom Tbg ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

Tak jak sołtys coś obiecał mieszkańcom miasta – I CO z tego ???

Kuba
1 rok temu
Reply to  Gość.

Ja czegoś nie rozumie. Szpital w Sanoku stara sie o to by mieć status szpitala wojewodzkiego argumentując tym ze obejmuje swoją opieką pacjętow z całych Bieszczad. Czyli sa pieniadze na szpitale wojewódzkie? To dlaczego w Tarnobrzeskim jest tak źle? Dlaczego na nowego dyrektora powołano likwidatora oddziałów choć był młody ambitny kandydat i to juz z sukcesami w zarzadzaniu?
Szkoda ze w Tarnobrzegu mamy tylko jednego dziennikarza (pana Piotra) bo pytań i niejasności w tej sprawie jest bardzo duzo. CZWARTA WŁADZO DO DZIEŁA .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość.

Jak nie ma się czym pochwalić to jak zawsze tym co ma niewielkie znaczenie dla mieszkańców – ot tyle , zdjęcie jest – jest ??

fach
1 rok temu

Korzystający z ul. Moniuszki nie dziękują, bo nie mają za co 🙂 Przy okazji pytanie, czy będzie zwrot 35 mln, czy gmina pożyczy od kogoś brakujące pieniądze? A jeśli pożyczy, to kto byłby tak dobry, aby pożyczyć? 😉

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Potańcówki SĄ – SĄ – to się odopierd…ć od Sołtysa (” K O.Z .J”) , chcieliście to macie i zamknąć mordy barany i owce !

rowerowy
1 rok temu
Reply to  fach

Nie ma czego wyczekiwać, oprócz jezdni prawie wszędzie kostka, do tego wąsko z miejscami parkingowymi upchanymi gdzie się da, jednocześnie bez drogi rowerowej ani nawet ciągu pieszo-rowerowego. Lata temu można było zrobić remont jezdni, byłoby o wiele taniej, a bezpieczeństwo i wygoda użytkowania prawdopodobnie zbliżone do tego, co przewidziano teraz.
comment image

fach
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Gdyby gmina miała wyremontować samą jezdnię, zrobiłaby to już dawno. Wygląda więc na to, że planowana przebudowa to jedyny sposób uzyskania przyzwoitej nawierzchni ulicy. To ja wolę już taką modernizację niż żadną przez kolejne lata 🙂 Natomiast co do kostki itd. pewnie możnaby zaprojektować to lepiej, ale taki mamy klimat 😉

rowerowy
1 rok temu
Reply to  fach

Czyli głównie jeździsz tam autem, skoro godzisz się na taką modernizację. Kierowcom się trochę poprawi, chociaż ci parkujący i wyjeżdżający z parkingów będą nie raz tamować ruch na jezdni. Na szczęście rowerem da radę ich ominąć bliżej środka jezdni, zresztą dla bezpieczeństwa i tak trzeba będzie jeździć odsuniętym od zaparkowanych aut.

fach
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Czyli da radę bez ścieżki rowerowej 😉 Z tym że moim zdaniem pasowałoby umieścić jakieś znaki zezwalające na jazdę rowerem środkiem pasa, żeby kierowcy wiedzieli, że rowerzysta ma prawo tak jechać i nie było trąbienia, jazdy 2 metry za itd. Ze swojej strony mogę obiecać, że nie będę siedział na tyłku żadnemu rowerzyście ani wyprzedzał na centymetry 🙂

rowerowy
1 rok temu
Reply to  fach

Jest znak do tego, tzw. sierżant rowerowy. Tylko że w projekcie go nie przewidziano. W innych miastach nie ma takich problemów.
comment image?1446101538

fach
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Wiem o co chodzi, widziałem już kilka razy takie znaki. Osobiście popieram tam gdzie nie ma ścieżek rowerowych, bo żeby bezpiecznie wyprzedzić rowerzystę i tak trzeba zmienić pas, a wtedy mi obojętne czy będzie jechał bliżej krawężnika czy środkiem pasa 🙂 Natomiast co do problemów, to w mieście ich przecież nie ma, o czym świadczą przeznaczane jak i planowane nakłady na riwierę, za przyzwoleniem społecznym dodajmy 😉

Betonowy Jasio
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Rowerzyści tą ulicą jeżdżą po chodniku.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Betonowy Jasio

Tak sobie „radzą” z brakami w infrastrukturze rowerowej. Gdyby było większe ryzyko otrzymania mandatu, to więcej rowerzystów jeździłoby na ulicach bez ścieżek prawidłowo po jezdni. Doznając na jezdni niecierpliwości kierowców zapragnęliby porządnej infrastruktury rowerowej, zaczęliby sprawdzać normy, interweniować itd., aż w końcu urząd zmieniłby podejście do ciągów dla rowerzystów w mieście. Ale jest jak jest.

Łysy
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Niestety ale Polska to nie Holandia. W Polsce rowerzysta nadal jest dyskryminowany a w Holandii rowerzysta jest Bogiem i spróbuj go nie przepuścić na pasach czy ścieżce rowerowej.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Łysy

Ja nie potrzebuję aż takiego wysokiego standardu jak w Holandii. Wystarczyłyby mi asfaltowe drogi rowerowe przepisowej szerokości, tam gdzie jest mniej miejsca asfaltowe drogi pieszo-rowerowe przepisowej szerokości, bez wystających krawężników i dużych pochyleń na każdym przecięciu, z przejazdami rowerowymi wzdłuż i w poprzek ulicy, z automatycznym wykrywaniem rowerów przez sygnalizacje, a tam gdzie nie ma miejsca na osobny ciąg dla rowerzystów, zezwolenie na jazdę rowerem środkiem pasa za pomocą sierżantów rowerowych lub ograniczenie prędkości do max 30 km/h. W dzisiejszych czasach to nie jest nic nadzwyczajnego i powinno być normą. Użytkownik „Odkryj potrzeby” pokazał, że można projektować na miarę XXI wieku.
https://nadwisla24.pl/2022/07/18/dni-tarnobrzega-2022-szczegolowy-program-imprezy/#comment-205872

Betonowy Jasio
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Znowu trawniki do kasacji? Betonowy Tarnobrzeg.

Olo
1 rok temu
Reply to  fach

Tu masz odpowiedź:
https://youtu.be/wlfjF9rflds

fach
1 rok temu
Reply to  Olo

Dzięki. Sprawa musi być poważna, skoro do kamery wypowiedział się Pan Prezydent, a nie Pani Naczelnik 🙂 No i zdziwiłem się. Myślałem, że konsekwentnie będzie zwrot dofinansowania, a pieniądze na wkłady własne inaczej zagospodarowane, a tu deklaracja, że zwrotu nie będzie. Czyżby w koalicji pojawiła się obawa, że w przypadku zwrotu 35 mln mogliby przegrać wybory i nawet zbawienne projekty takie jak riwiera i obwodnica by nie pomogły? 😉

teoria
1 rok temu
Reply to  fach

Stresik jest na pewno. Ale sądzę, że kto by nie wygrał wyborów, to jezioro dalej będzie forsowane w taki czy inny sposób. Może przy innym prezydencie uniknęlibyśmy kosztownych wynalazków jak np. Aleja Nocy i Dni, ale jezioro łączy za dużo interesów i przypuszczam, że jest integralną częścią planu powziętego w kręgach wyższych niż miejskie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  teoria

Inwestycje nad zalewem muszą być finansowane na koszt mieszkańców bo nie po to miejscowa oligarchia kupowała działaczki tak jak postkomunistyczne twory ( stowarzyszenia, organizacje ) aby robić to za swoje bo nie od dziś wiadomo że najtaniej czyimś kosztem ( z reguły kosztem biednych mieszkańców miasta zwanych owcami i baranami ) – później ogrodza tereny prywatne , tereny należące do stowarzyszeń i organizacji postkomunistycznych a zwykli mieszkańcy będą mieć zakaz, opłaty i koszty co jest normalna rzeczą dla świń, Wieprzów, Knurów – za cudze, z cudzego , na cudzy koszt ?

fach
1 rok temu
Reply to  teoria

Pozwól, że wypowiem się w tych kwestiach przy najbliższym artykule dotyczącym inwestycji gminnych 🙂 Do tego artykułu już mało kto zagląda sam z siebie, a nie chcę, żeby mój komentarz z przesłaniem przykryły w ciągu godziny inne komentarze 😉

Siarka Serbinów
1 rok temu

Dlaczego Tarnobrzeg nie dostał należnych 2 milinów z 3 edycji KPO? Kto odpowie prawdziwie bez krętactw.

obywatel
1 rok temu

Masz czwórmiasto – MASZ to cisza, pozamykać mordy barany i owce !

RT znaczy Ratuj Tarnobrzeg
1 rok temu

Są kolejne nabory projektów inwestycyjnych, ale jest krótki czas na złożenie wniosków, oby jastrzębie z UM zdarzyły dolecieć z 3 projektami do Rzeszowa. Dubling nie wchodzi w grę tak samo jak zwrot dotacji. Centrum miasta czeka na inwestycje, jezioro niech finansują turyści z okolic oraz ci co mają tam ziemię.

historyk_2
1 rok temu

Tej pomocy uzbierał się na 3 miliardy… dolarów. A mamy dopiero połowę lipca. Do końca roku daleko…

https://pbs.twimg.com/media/FYGUbWzX0AAuHb4?format=png&name=small

obywatel
1 rok temu
Reply to  historyk_2

Już wiadomo po co mer z Czernichowa poleciał do Davos ???

Łysy
1 rok temu
Reply to  historyk_2

To jeszcze nie koniec pomocy dla „bratniego” narodu ukraińskiego:
„Bank Rozwoju Rady Europy udzieli Polsce pożyczki w wysokości 450 milionów € ma finansowanie pomocy uchodźcom z Ukrainy
Umowę w tej sprawie już podpisało Ministerstwo Finansów”

obywatel
1 rok temu

Zdjęcie ku…a musi być ???
Ciekawe ile sołtys dał ( zresztą jakby nawet dał to i tak z kasy od mieszkańców ).
W czasie wojny mer tej mieściny pojechał do DAVOS ( ponoć) pytanie PO CO i za czyje ????

RT znaczy Ratuj Tarnobrzeg
1 rok temu

Są nowe nabory na dużą kasę na inwestycje i Tarnobrzeg może dostać duże środki (na 3 projekty oby nie jezioro, bo miasto dycha) , tylko, żeby te orły z UM nie zdublowały projektów, bo potrzeb wiele w centrum miasta. Nie chcemy słyszeć później pokrętnych usprawiedliwień nieudolności orłów.

Kostka ponad zieleń
1 rok temu

Czekam aż ktoś zajmie się sadzeniem drzew w Tarnobrzegu i na to znajdzie kasę. Jak na razie dobrze wychodzi wycinanie drzew, niszczenie zieleni i kostkowanie miasta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
59
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content