LIVE: Spotkanie dot. projektu rozbudowy dróg na osiedlu Przywiśle, w Tarnobrzegu. Zapraszamy na transmisję (video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję spotkania dotyczącego projektu rozbudowy dróg na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25  lipca br.w sali konferencyjnej w UM Tarnobrzeg, początek godz.12

Nie możemy przeprowadzić transmisji z dzisiejszego spotkania w tarnobrzeskim magistracie dotyczącego projektu rozbudowy dróg na osiedlu Przywiśle, w Tarnobrzegu.

Prezydent poinformował dziennikarzy którzy przyszli do magistratu, że nie zapraszał ani mediów ani mieszkańców, którzy również pojawili się dziś w urzędzie.

Czekamy (pod drzwiami) na rozwój sytuacji

LIVE

 
Wypowiedź prezydenta Dariusza Bożka oraz wice przewodniczącego osiedla Przywiśle Andrzeja Garstki po zakończonym spotkaniu

 

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wrzos
1 rok temu

MOIM ZDANIEM 2 ISTOTNE ULICE WYMAGAJACE REMONTU NA PRZYWISLU TO UL. MONIUSZKI I UL.KOCHANOWSKIEGO, MOZE JESZCZE UL. WARYNSKIEGO RESZTA TO MALE ULICZKI NIE MAJACE WIEKSZEGO ZNACZENIA DLA RUCHU NA TEJ DZIELNICY. PILNA POTRZEBA PRZEBUDOWY CHODNIKA W SRODMIESCIU PRZY TOALETACH NA UL. PILSUDSKIEGO BO MOZNA TAM ZEBY NA TYCH DZIURACH POWYBIJAC !!! A TO SRODEK MIASTA I JEGO WIZYTOWKA MOCNO WSTYDLIWA

Anka
1 rok temu
Reply to  wrzos

Zgadzam się z ul.Moniuszki jest to jedna z głównych drug miasta stan opłakany nie wspomnę o chodniku z którego sukcesywnie wykrusza się asfalt tworząc dziury a spod spodu wystaje trelinka … czy są jeszcze miasta gdzie nadal pod blokami jest tego typu budulec???

Obserwator mimo woli
1 rok temu
Reply to  Anka

Opłakany stan to jest na ul. Wiślnej prowadzacej do promu, na ul. Rusinowskiego , obok wieży ciśnień i teren przy garażach przy lesie Kamionka.

Paweł
1 rok temu
Reply to  wrzos

Drzwi sie otworzą. Wyjdzie Putin i zrobi porządek w tym miescie 🙂 🙂 🙂

fach
1 rok temu

Wypowiadam się zgodnie z zapowiedzią 😉 Na taką a nie inną sytuację naszego miasta składają się 3 zasadnicze czynniki. Po pierwsze miasto jest zadłużone na ponad 100 mln, więc nie sposób zrobić czegokolwiek większego bez pieniędzy z zewnątrz. Po drugie spora część gminnych projektów realizowanych w danej kadencji jest przygotowywana w poprzedniej, więc w przypadku wyboru prezydenta z innej opcji nowy włodarz jest w znacznym stopniu zależny od projektów poprzedniej ekipy. Po trzecie pomysłom na miasto brakuje zaspokojenia rzeczy podstawowych, nowoczesności, atrakcyjności. Możnaby to zacząć zmieniać, ale do tego potrzebny jest nasz ruch obywatelski ponad podziałami, który doprowadziłby przede wszystkim do zaniechania wszelkich dalszych inwestycji w jezioro. Jednak lud woli wybierać między wizjami wizjonerów, a to wybór typu, czy nad jeziorem tworzyć riwierę czy zdrój 🙂

Tarnobrzezanin
1 rok temu
Reply to  fach

Obebna wladza realizuje pomysly poprzedników
Inwestycja nad jeziorem to efekt wniosko poprzedników
Sama to tylko kupila kolekcję
Zauwaza się wydanie kady lo uważaniu i według ewentualnych korzyści politycznych
Stad te zaniedbania

nuncjusz z nad bereźny
1 rok temu
Reply to  Tarnobrzezanin

zakup kolekcji przez historyka to jego największy sukces podczas kadencji 🙂 tylko na co to komu ??

krol tbg u
1 rok temu

nasze miasto zamiera wiesniacy ktorzy tu sie osiedlili masowo nas opuszczaja niedlugo bedzie nas okolo 20 tysiakoww tym kolo 2 tysiakow rodowitych

A szkoda
1 rok temu

A szkoda ze upór polityczny władzy nie daje miastu nawet szansy w sprawie wod siarczkowych
Bożek nie wykona wyroku w sprawie BO bo to dotyczy wod siarkowych
Przykladow wiele
Moze w kampani wyborczej to się samo pojawi

odp
1 rok temu
Reply to  A szkoda

przy takich słusach to zapomij ze powstanie cos takiego ty się zastanów czy bedziesz miał kase na czynsz i na jedzenie a ze papa smerf i radni są do bani to jest wylko wina mieszkanców bo odddali głos na nie udaczników

obywatel
1 rok temu
Reply to  odp

A tymczasem w mafii spółdzielczej ( w tym w Tbg) sielanka !
Barany i owce będą bulić i to jak ???

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/czynsze-w-spoldzielniach-ostro-w-gore-polacy-dostaja-pisma/7bmrst0

O podwyżkach wynagrodzeń nie napiszą ani słówka a o premiach tym bardziej .
Sitwą postkomunistyczna dalej trzyma się mocno , zwłaszcza w Siarkowcu ( aparatczycy rządzą )!

Betonowy Jasio
1 rok temu

Z zielonego terenu zrobi się betonowo-kostkowe osiedle.

skalniak
1 rok temu

„Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście…”
1.Oby ta myśl przyświecała pomysłodawcom projektu.
2.Oby autorem nie był twórca pomysłu „ryneczku” nad jeziorem.
3.Nie tłumaczcie braku wyobraźni utrudnieniami dojazdu karetek…

Mieszkaniec Przywiśla
1 rok temu
Reply to  skalniak

Na Skalnej, Armii Krajowej, Wianku jest nowe oznakowanie poziome i pionowe ulic. Niech straż miejska weźmie się do roboty i wyegzekwuje parkowanie tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Na osiedlu funkcjonuje przecież monitoring, tak więc zadanie jest ułatwione.
Nie będzie wtedy utrudnienia dojazdu do dla karetek i innych służb.

Gość
1 rok temu

Mam nadzieję że jak Prezydent Bożek potwierdzi kolejne zadłużenie całego miasta aby kilkudziesięciu dziadkom jeździło się lepiej do biedronki to trafi na dywanik do prokuratora. Drogi połatać i można jeździć jeszcze 10 lat .

Zrozumie gdyby prezydent powiedział: znalazłem inwestora który wybuduje zakład i zatrudni tysiąc osób tylko muszę wybudować mu drogę dojazdową . To proszę bardzo można wziąść
kredyt bo to inwestycja a nie na jakieś fanaberie jednego starzejącego się osiedla.
MAM NADZIEJE ZE RADNI SIĘ OPAMIWTAJA I NIE POZWOLĄ ZADŁUŻAĆ KOLEJNY RAZ MIASTA . Opamiętajcie się tak na koniec waszej przygody z samorządem !!!!

odp
1 rok temu
Reply to  Gość

raczej ani radni a ni prezydent nie ma wyboru tylko płaca mieszkancy a nie radni ani prezyten i inni pracowncy um bo oni chca miec wiecej w swojej kieszeni

rowerowy
1 rok temu

Podstawa to jak najwięcej kostki, oprócz dróg i alejek również murki itp. można zbudować z kostki, aby upchać jej jeszcze więcej.

Ja będę jednak apelował o to, aby w mieście wykonywać asfaltowe drogi rowerowe przepisowej szerokości przy chodnikach, tam gdzie jest mniej miejsca asfaltowe same drogi pieszo-rowerowe przepisowej szerokości, bez wystających krawężników i dużych pochyleń na każdym przecięciu, z przejazdami rowerowymi wzdłuż i w poprzek ulicy, z automatycznym wykrywaniem rowerów przez sygnalizacje, a tam gdzie nie ma miejsca na osobny ciąg dla rowerzystów, zezwolenie na jazdę rowerem środkiem pasa za pomocą sierżantów rowerowych lub ograniczenie dopuszczalnej prędkości do max 30 km/h. W dzisiejszych czasach to nie jest nic nadzwyczajnego i powinno być normą. Użytkownik „Odkryj potrzeby” pokazał, że można projektować na miarę XXI wieku.
https://nadwisla24.pl/2022/07/18/dni-tarnobrzega-2022-szczegolowy-program-imprezy/#comment-205872

Ten z rowerem
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Szkoda, Waszego czasu na pisanie na forum. Już niewiele dróg do wybudowania w Tbg (czytaj: spieprzenia po tarnobrzesku) zostało. Chyba tylko ciąg kostkowy do Sobowa do cmentarza. Betonu nie skruszysz. Nie ma jak to poczynić. Rowerzyści to dla miasta nie priorytet. Tylko stawianie „v” przy bylejakości wykonania najlepiej w mieście wychodzi, no i oczywiście kostkowanie wszystkiego co się da.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Ten z rowerem

Jestem przeciwny budowaniu ulic w mieście jak w wieku XX i nie ma na to mojej zgody, więc będę wyrażał swój sprzeciw. To się nazywa opinia publiczna. A odnośnie sensu, kropla drąży skałę.

Sam...
1 rok temu
Reply to  rowerowy

… nic nie zdziałasz a Twój brak zgody na nic się nie zda. Nie będzie grupy rowerzystów dobijających się o … normalność dróg rowerowych to i efektów z działań jednego człowieka nie będzie.
Przypomnę jeszcze, że planowane jest zakostkowanie terenu między ul. Sienkiewicza, a Zwierzyniecką. Kostka , kostka ponad wszystko. Ponad zieleń, estetykę terenu.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Sam...

Choćbym nic nie zdziałał, to przynajmniej będę miał spokojne sumienie, że nie milczałem kiedy sprawy szły w niewłaściwym kierunku. Także nie próbuj mnie zniechęcić do wyrażania sprzeciwu, bo nie zmienisz wartości którymi kieruję się w życiu.

Ten z rowerem
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Nie mam zamiaru zniechęcać do działań, tylko daję do zrozumienia, że już niewiele do spieprzenia w kwestii dróg rowerowych zostało i szkoda Twoich zabiegów, czasu i zdrowia do działań w tym kierunku bo nic to nie da pozytywnego.

Zapomniałem dodać, że jest jeszcze odcinek drogi rowerowej do spieprzenia i to będzie na ul. Marii Skłodowskiej Curie. To krótki odcinek drogi łączącej ul. Kwiatkowskiego z obwodnicą. No i tutaj Urząd Miasta też może się „wykazać” podtrzymaniem tradycji w budowie dróg rowerowych z kostki.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Ten z rowerem

Spoko, niech każdy pisze co chce, inni ocenią.

brzoza
1 rok temu

A gdzie jest to spotkanie? I kidy i gdzie było ogłoszone? czy mieszkańcy mogą na nie przyjść? Dlaczego nie ma takiej informacji?

OleOle
1 rok temu
Reply to  brzoza

Nie można. Władza się kryje ze swoimi decyzjami przed mieszkańcami. Nawet media nie zostały wpuszczone.

zocha
1 rok temu
Reply to  OleOle

No właśnie. od 15 minut oglądam zamknięte drzwi.

OleOle
1 rok temu
Reply to  zocha

to będzie klasyka, zobrazowanie stosunku władzy do mieszkańców. Ukazanie, że ważne dla mieszkańców decyzje są podejmowane bez ich udziału i wiedzy. Oficjalnie pewnie powiedzą, że z powodu Covid nie mogli tam nikogo więcej wpuścić.

nuncjusz z nad bereźny
1 rok temu
Reply to  brzoza

a po co mieszkańcy ?? takie „spotkania” celowo organizuje się w takich godzinach

Mieszkaniec Przywiśla
1 rok temu

Niech prezydent sobie uzmysłowi ile osób ma prawo głosu na Przywiślu. Ile może zyskać, a ile stracić.
Wybory już niedługo.

odp
1 rok temu

raczej nie bedzie juz miał możliwośći prowadzenia drugiej kadencji w krosnie go nie chca teraz w tbg-u gdzie go ze chca może w majdanku tam znajdzie zatrudnienie bo do tego miejsca sie nadaje chyba jest nauczycielem historii

obywatel
1 rok temu
Reply to  odp

Tak się kończy jak nauczyciele biorą się za rządzenie i szukanie kasy ?

https://wiadomosci.wp.pl/znp-w-tarapatach-przez-whisky-sprawa-zajmie-sie-sad-6795046108498816a

Tamara
1 rok temu

Nikogo nie wpuszczą bo się wirusa boją Go by była wielka strata( ale nie finansowa dla nich)jakby jakiś radnych bh był na kwarantanie

nuncjusz z nad bereźny
1 rok temu
Reply to  Tamara

wirusa ? dzień po tym jak 2 dni szumieli wśród paru tysięcy współplemieńców nad bajorem ?? bez żartów

Kazimierz
1 rok temu

Próbował ktoś z radnych zjechać rowerem ,,tzw jezdnia ,, do promu Lata na łacie WSTYD !!!!

Rajca
1 rok temu
Reply to  Kazimierz

To jeszcze jest ten prom ? Myślałem że już most postawili

most wandet
1 rok temu
Reply to  Rajca

jest i zapewne bedzie bo mostu u nas nigdy nie zbuduja wszystko idzie na sandomierz tam buduja

most wanted
1 rok temu
Reply to  most wandet

przepraszam wanted

ogr
1 rok temu

Jeśli ktoś tak ostentacyjnie zamyka drzwi , to chyba coś ma do ukrycia…

nuncjusz z nad bereźny
1 rok temu
Reply to  ogr

a nawet jak nie to tak to wygląda dla większości 🙂 casus Mastalerza

obywatel
1 rok temu
Reply to  ogr

To tylko świadczy o pogardzie dla mieszkańców i tyle . Pokazał prawdziwe oblicze i co sądzi o mieszkańcach miasta ( tych zwykłych).
Po cichu chcieli wyciąć ponad 100 drzew w mieście ( a ile już za jego kadencji wycięto?) a przypierd ..ą się do lasu Zwierzynieckiego i nadleśnictwa – przecież to jest czysta hipokryzja !

Mieszkaniec Przywiśla
1 rok temu

Pytanie.
Czy projekty są udostępnione w internecie czy schowane, aby zainteresowani nie wiedzieli za dużo.
W BIP i na oficjalnej stronie miasta ich nie znalazłem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content