Tarnobrzeg: Ogłoszono przetarg na trzy zadania z Polskiego Ładu

Kolejne podejście tarnobrzeskich władz do wyłonienia wykonawców zadań finansowanych z pierwszej edycji rządowego programu Polski Ład. W minionym tygodniu ogłoszono przetarg na wykonanie trzech zadań.

W ramach pierwszej edycji Polskiego Ładu Tarnobrzeg otrzymał promesę w wysokości prawie 36 mln zł, na remont dróg i chodników w centrum miasta i w strefie ekonomicznej. Projekt został podzielony na pięć zadań – na realizację dwóch z nich wyłoniono wykonawców, mimo iż złożone oferty przewyższały koszty zakładane przez miasto. Aby rządowe pieniądze trafiły do miasta, muszą zostać wyłonieni wykonawcy wszystkich pięciu zadań.

W ogłoszonym przetargu na trzy zadania tj :„Przebudowa dróg – Tarnowskiego, Marczaka, Konfederacji Dzikowskiej„, „Przebudowa ul. Bema w km 2+961 do km 3+936 w Tarnobrzegu wraz z obiektami mostowymi” oraz „Budowa dróg w systemie „zaprojektuj i wybuduj„, zaktualizowano kosztorysy, a więc zwiększeniu ulegnie wkład własny, który  wstępnie miał wynieść ok.5% przy 95% dofinansowaniu – pisaliśmy o tym w artykule pn. „Dajemy gwarancję, że bez względu na to, jakie koszty gmina będzie musiała ponieść, musimy te pieniądze pozyskać ” – wiceprezydent Pluta o Polskim Ładzie

Otwarcie ofert nastąpi 19 września br.

Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
1 miesiąc temu

cudowne czasy : „Uwaga osobista. Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem, dawno nie widziałem. Jeżeli polityka ma wyglądać tak, że ludzie wyłącznie ze względu na małostkowość, dla własnej ambicji itp. narażają państwo na miliardowe straty i w taki sposób decydują o sprawach strategicznych z punktu widzenia kraju, to oznacza, że nie jesteśmy lepsi od PO”
szanuję harcerzyka dworczyka za to,że choć swojemu szefowi nie opowiada tych bzdur,które opowiadają suwerenowi.
kolejna odsłona tego pisowskiego szama czyli :
ruski ład vateusza morawieckiego i pisuaru – zabrać wszystkim (samorządom,obywatelom) i rozdać nielicznym swoim vide kudłaty i stalowa czy mielecki baron pisuaru ortyl a reszcie rzucić ochłapy.
sprytne.
a pelikany łykają jak ryby wodę z Odry a gawiedź opowieści kurskiego w telewizji reżimowej lub to co im z ambony sufluje personel pana rydzyka.

walt
1 miesiąc temu

cudowne czasy : Uwaga osobista. Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem, dawno nie widziałem. Jeżeli polityka ma wyglądać tak, że ludzie wyłącznie ze względu na małostkowość, dla własnej ambicji itp. narażają państwo na miliardowe straty i w taki sposób decydują o sprawach strategicznych z punktu widzenia kraju, to oznacza, że nie jesteśmy lepsi od PO

walt
1 miesiąc temu

artykuł sponsorowany,że nie można dodać wpisu o partii ?

cala prawda cala dobe
1 miesiąc temu
Reply to  walt

pzpr?

walt
1 miesiąc temu

tak to cytat ze współpracownika sekretarza generalnego partii i jego pomagiera vateusza bankstera syna obłąkanego kornela :

Uwaga osobista. Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem, dawno nie widziałem.
Jeżeli polityka ma wyglądać tak, że ludzie wyłącznie ze względu na małostkowość, dla własnej ambicji itp. narażają państwo na miliardowe straty i w taki sposób decydują o sprawach strategicznych z punktu widzenia kraju, to oznacza, że nie jesteśmy lepsi od PO

ale do rej pory nie przechodził,chyba zgodnie z linią programową serwisu 😛

cala prawda cala dobe
1 miesiąc temu
Reply to  walt

niech zyja potomkowie pzpr niech zyja niech zyja niech zyja

życzliwy
1 miesiąc temu
Zosia
1 miesiąc temu
Reply to  walt

To dotyczy również naszych władców.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

To o urzędnikach ???

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

dziś za rządów pisuaru to Bareja umarłby z głodu.
te zera,kaczki i inne sasiny uczyniły z tej krainy tak groteskowy kraj,że Bareja nie miałby roboty.
każdego dnia można sobie włączyć wiadomości od kurskiego i podejmować czelendż picia wódki gdy pada termin tusk … cholernie trudno dotrwać do prognozy pogody 😀
a gdy pada fur deutschland to można napić się szampana.

nie ma inflacji,nie ma brakującego gazu mimo pipy i gazoportu,nie wspomina się,że bierze się to od ruskich via niemcy,za to wszędzie jest ta sama oblężona twierdza i pierdolety rodem z podręcznika roszkowskiego.
aż dziw,że chłopina na stare lata zrobił z siebie taką ścierę.

cala prawda cala dobe
1 miesiąc temu
Reply to  walt

ludu pracujacy stolicy

walt
1 miesiąc temu

Uwaga osobista. Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem, dawno nie widziałem. Jeżeli polityka ma wyglądać tak, że ludzie wyłącznie ze względu na małostkowość, dla własnej ambicji itp. narażają państwo na miliardowe straty i w taki sposób decydują o sprawach strategicznych z punktu widzenia kraju, to oznacza, że nie jesteśmy lepsi od PO

As
1 miesiąc temu

Czyli zadłużania miasta ciąg dalszy . Co to będzie kredyt , obligacje ? Nie ważne , w końcu spłacać będą to przyszłe pokolenia raczej

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Najważniejsze : to biblioteka nad zalewem , potańcówki, popierdówki, dożynki, komisja w ROD, konferencje ,i oczywiście ZALEW – ch…j tam z drogami w mieście gdzie ludzie mieszkają !!!
Teraz wiadomo po co tak sprzedają majątek miasta ( działki) bez przetargu ???
Skur….ki robią już kampanię wyborczą aby pozostać przy korycie !!! I TO NA KREDYT ???

Kowalski
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

niech zyje kasta urzednicza !!! niech zyje tow.broniarz,wódz kasty nauczycielskiej.!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kowalski

Jaki wódz taka i armia !
Autorytety ??????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kowalski

Masz , odpoczęli na 2 miesięcznych wakacjach a teraz znowu DLA DOBRA DZIECI poczytaj :

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/1-wrzesnia-rozpocznie-sie-akcja-protestacyjna-nauczycieli/fnf1csc,79cfc278

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Ale tak jest od lat , tak było za PO, SLD , PSL , nic się nie zmieniło oprócz ludzi ( oligarchii ) , wystarczy popatrzeć na to co się dzieje w mieście TBG .
Jak ulał pasuje skecz tylko trochę pozmieniać ( nazwiska, nazwy )??

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://teleshow.wp.pl/polsat-pokaze-festiwal-neo-nowki-znowu-to-bedzie-hit-6804444801690336a%3Famp%3D1&ved=2ahUKEwiP-7zBgd35AhVkwosKHdwXC7AQFnoECAwQAQ&usg=AOvVaw3BSAc2ql42Vg_YGv2_uYPy

Gość
1 miesiąc temu

W STALOWEJ WOLI WYKONANO W TATNOBRZEGU OGŁOSZONO PRZETARG I JUZ SUKCES. ALE TARNOBRZEG DOCZEKAŁ SIE WŁADZ… TYLKO MOZNA ZAPŁAKAĆ NAD LOSEM TEGO BIEDNEGO MIASTA

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Bo w Stalowej wybrali ” Aborygena” czyli swojego że Stalowej a tu w Tbg barany, owce i osły mieszkańca z Krosna i mieszkańca z dymitrowa a oni pozatrudniali swoich partyjnych kolesi z całego powiatu tarnobrzeskiego ( ziemskiego ).

rowerowy
1 miesiąc temu

O proszę, dało się zaktualizować kosztorysy. Ale przeprojektować chodników, ścieżek dla rowerzystów i parkingów kostkowych na tańsze asfaltowe się nie dało? Pisałem żeby tak zrobić wiele tygodni temu. Partenon nie pozwolił?

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Poprawka: projektant nie pozwolił?

Józek
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Jak projektant?

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Józek

A tak – czytaj:
comment image

Tarnobrzeg jest chyba jedynym takim miastem w Polsce.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Tu gówno mieli do powiedzenia bo projektant tylko decyduje !!!
Aby o czymś decydować to trzeba się znać i mieć coś do powiedzenia ???
A za rok znowu nad zalewem ” regaty żeglarskie” pod patronatem producentów kostki betonowej za które de facto zapłacą mieszkańcy miasta ( frajerzy zwani sponsorami) i o to chodzi impreza jest i okazja do pokazania się oczywiście przy współudziale kapitana Nemo pod nazwą sponsora ( prezydent miasta Tbg). !

oczko
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Partenon hehehe. Dla tych co czają zaorane 😉

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  oczko

Już tyle, 22 komentarze i po temacie. „Czytelnia” nad jeziorem i zmiana trenera piłkarzy ciekawsze. To nic, że kolejne drogi w mieście zostaną przebudowane „po tarnobrzesku”.

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Będzie jak zwykle, znaczy jak przebudują, to zacznie się narzekanie że wąsko, że betonoza itd. Nikt nie zainterweniuje wcześniej, kiedy jeszcze można coś poprawić. W Tarnobrzegu mądrość dochodzi do głosu po fakcie, po danej przebudowie, po danej decyzji, po danych wyborach.

Wal
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

To co byś poprawił na tych ulicach?

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Wal

Ulice ujęte w tych trzech zadaniach różnią się od siebie, więc nie będę wchodził w szczegóły. Ale ogólnie np. obniżyłbym chodniki i ścieżki rowerowe względem krawężników, żeby nie opadały i nie wznosiły się 10 cm lub więcej na każdym zjeździe.

Wal
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Pokaż na jakimś zdjęciu lub rysunku jak by to miało wyglądać.

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Wal

A co, pracujesz w wydziale TID i jesteś władny to zmienić? Ale masz, żeby nie było, że nie chciałem zmian na lepsze.

comment image

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Fajne bo rozwiązuje problem pofalowanego chodnika. Tylko że w Tarnobrzegu nie przejdzie, bo projektant nie pozwoli w myśl szkoły chodników i ścieżek w poziomie górnej powierzchni krawężnika.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

I tak i nie. Ci co obudzą się po fakcie nie powinni narzekać. Ale ja pisałem wiele tygodni temu żeby przeprojektować chodniki, ścieżki dla rowerzystów i parkingi kostkowe na tańsze asfaltowe, więc jak zbudują wymienione części dróg z droższej kostki, to będę miał prawo narzekać. W pisaniu do urzędu sensu nie widzę, bo i tak nie przekonałbym ich do zmiany stanowiska, tym bardziej że według urzędu o konstrukcji decyduje projektant (pismo powyżej).

obywatel
1 miesiąc temu

Oddajcie kasę , będzie spokój a i pośmiewiska uniknie miasto ( bo urzędasy tego nie są w stanie ).

Czyżby w gabinetach już wszystko ustalone ???
A na wkład własny to skąd KASA ??

obywatel
1 miesiąc temu

Ale sensacja ???
Hit tego lata ??? Mieszkaniec z dymitrowa się ujawnił ???

Redakcja niech zapyta mieszkańca z gminy Baranów Sandomierski – SKĄD KASA na WKŁAD WŁASNY ????
Gdzie załatwił i co zrobił ŻE KASA JEST ???

” Słowo honoru, obiecuje” – JAKIM KOSZTEM ???

Jest mnóstwo ogłoszeń w mediach, gazetach , ale żeby się tym chwalić w mediach – to coś nowego ???

To już jaja – KONFERENCJI brakuje w tym temacie !

gienek dzielnica wielowies
1 miesiąc temu

u nos nima ani ladu ani skladu

Boas
1 miesiąc temu

U wos to gówna w basenie pływają kaowcu

GENOWEFA
1 miesiąc temu

Widział ktoś kiedyś w tbg swojego dzielnicowego ulicy??? Ciekawe czym oni się zajmuja ????

live
1 miesiąc temu
Reply to  GENOWEFA

co wiem straż miejska pilnuje parkomaty na czerwonym placu i w srodę i sobote pojawią sie na pare godzin aby pieszych przepuszczac na rynek
a co do policji to wiem ze mają duzo spraw z telefonami kupowane za pomoca blika

kasa idzie na fanaberie
1 miesiąc temu

A od kiedy ulica Bema jest w Tarnobrzegu?Całe życie myślałem że jest w Sobowie I co z nią nietak, przecież jest równo i chodnik prawie nowy, co do ku.. nędzy będą tam znowu budować? Kasy za dużo? . Władze jak zwykle odklejone od rzeczywistości, nic dziwnego że tak rządzą. Tarnowskiego ok, ale na konfederacji co takiego jest do przebudowy? Ulica wygląda dobrze, znowu sie nie podoba kolor chodnika? A nie widzę ani słowa o Rusinowskiego ,nie ma nicna temat Wisłostrady? To jakim prawem biorą kasę z polskiego ładu na takie rzeczy? Czy ktoś w ogóle kontroluje co sie dzieje z pieniędzmi, jeśli sa wydawane na fanaberie lokalnych władz???

obywatel
1 miesiąc temu
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
44
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content