Tarnobrzeska strefa ma już 25 lat

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma już 25 lat. Okrągły jubileusz świętowano w miniony piątek, w zamku w Baranowie Sandomierskim.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała 9 września 1997 czyli dokładnie 25 lat temu. W kwietniu 1998 wydane zostało pierwsze zezwolenie na działalność. Instytucją zarządzającą jest Agencja Rozwoju Przemysłu w Warszawie. 

Strefa zajmuje obszar 1,9 tys. hektara na terenach województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, podlaskiego oraz lubelskiego. Funkcjonują w niej 273 przedsiębiorstwa, z czego 67 procent to firmy z sektora MŚP. 68 procent firm to także polski kapitał. W tych przedsiębiorstwach zatrudnienie znalazło 34 tys. osób.

Euro-park Wisłosan korzysta z dobrych doświadczeń, pierwszej w Polsce Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. U źródeł powstania tarnobrzeskiej strefy leżały podobne problemy jak w Mielcu czyli przede wszystkim dość duże, strukturalne bezrobocie.

PREMIER MORAWIECKI: Te ponad dwie dekady, to czas budowania solidnych fundamentów i potencjału gospodarczego regionu

Specjalny list z okazji tej rocznicy skierował premier Mateusz Morawiecki. Jego treść odczytał wicewojewoda Radosław Wiatr.

Nie ulega wątpliwości, że powstanie specjalnych stref ekonomicznych było w najnowszej historii gospodarczej Polski projektem wyjątkowym, niezbędnym w trudnej dobie transformacji ustrojowej. Upadek dawnego, socjalistycznego szkieletu gospodarki sprawił bowiem, że trzeba było budować ją w wielu przypadkach od nowa, szukać nowych szans i modeli rozwojowych. Tak wyodrębniono w 1995 roku w Mielcu pierwszą taką strefę, a dwa lata później powstała Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, której jubileusz właśnie obchodzimy. Te ponad dwie dekady, to czas budowania solidnych fundamentów i potencjału gospodarczego regionu. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wielu osób, które z profesjonalizmem, poświęceniem i oddaniem, działały i na rzecz rozwoju tarnobrzeskiej strefy, a tym samym przedsiębiorczości – pisał w liście premier Mateusz Morawiecki.

MINISTER WEBER: Trudno mi, jako mieszkańcowi Stalowej Woli wyobrazić sobie sytuację gospodarczą i społeczną mojego miasta gdyby nie decyzja z 1997 roku o tym że powstanie strefa

Wśród gości nie zabrakło także Rafała Webera, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Obecni byli także parlamentarzyści Barbara Strzałka i Fryderyk Kapinos, samorządowcy oraz przedsiębiorcy.

Trudno mi, jako mieszkańcowi Stalowej Woli wyobrazić sobie sytuację gospodarczą i społeczną mojego miasta gdyby nie decyzja z 1997 roku o tym że powstanie strefa czyli podmiot współpracujący z prywatnym biznesem, który będzie oferował preferencyjne warunki, stwarzał klimat i nawiązywał taką bliską współpracę z przedsiębiorcami którzy chcą zainwestować i prowadzić działalność – mówił minister Rafał Weber.

MARSZAŁEK ORTYL: Bardzo się cieszymy że Specjalna Strefa Ekonomiczna w Tarnobrzegu ma już 25 lat

Wśród zaproszonych gości był marszałek Władysław Ortyl. 

Bardzo się cieszymy że Specjalna Strefa Ekonomiczna w Tarnobrzegu ma już 25 lat. To oczywiście jest powód do dumy dla tych którzy tą strefą zarządzają, ale też powód do dumy dla zarządu województwa i marszałka. Jeśli na terenie województwa są takie instrumenty jak specjalne strefy ekonomiczne, a co za tym idzie wykwalifikowane, sprawnie działające zespoły to można powiedzieć że mamy mniej do roboty, mniej do pracy a efekty oraz sukcesy przychodzą same i to jest wielka radość. Dziękujemy za te miliardy zainwestowane, za te miejsca pracy, za pozyskiwanie inwestorów którzy, którzy przyjeżdżają do Podkarpacia, przywożą ze sobą nie tylko nowe techniki, technologie, ale też patenty i unikalne rozwiązania w skali Europy i świata. Ponadto dają świadectwo, że skoro zdecydowali się tu inwestować, to znaczy że tutaj są dobre warunki, sprzyjające do inwestycji, tu dobrze współpracuje się z samorządem, tu są dobre kadry – powiedział marszałek Władysław Ortyl, który wspólnie z wicemarszałek Ewą Draus, wręczył na ręce dyrektora tarnobrzeskiej strefy Tomasza Miśko, replikę lampy Ignacego Łukasiewicza. Wśród gości była również radna województwa Kamila Piech.

W imieniu przedsiębiorców wypowiadał się Ryszard Jania, prezes zarządu Pilkington Automotive Poland. ARP reprezentowali wiceprezesi zarządu Łukasz Gałczyński i Krzysztof Michalski.

Tworzenie struktur strefy, nowej instytucji było niezwykle trudnym zadaniem i my jako przedsiębiorcy doskonale o tym wiemy. Ile wysiłku kosztowało stworzenie pewnych procedur, zasad funkcjonowania, po to żeby można się było później poruszać i zrobił to zespół którego członkowie dzisiaj są obecni na Sali. Chcemy im za to gorąco podziękować – powiedział Jania.

NAGRODY DLA SAMORZĄDOWCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW

Jubileusz TSSE był okazją do wręczenia nagród dla samorządowców i przedsiębiorców. Nagrodę za „Działania na rzecz rozwoju gospodarczego obszaru TSSE” otrzymał wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Laureatem jubileuszowej nagrody w kategorii „Największe Inwestycje” został prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Nagroda w kategorii „Samorządowy Partner Strefy” przypadła w udziale Wiesławowi Ordonowi, burmistrzowi Nowej Dęby.

W kategorii „Duża Firma – Największe Inwestycje” nagrodę odebrała firma SK NEXILIS POLAND sp. z o. o – światowy lider elektromobilności, która zdecydowała się na lokalizację swojej największej inwestycji w Europie na terenie TSSE w Stalowej Woli. W pierwszym etapie inwestycji powstanie tam zakład produkujący folię miedzianą.

W kategorii „Średnia Firma – Największe Inwestycje” nagrodę otrzymała firma WOBISTAL sp. z o. o. działająca na terenie Stalowej Woli, od 20 lat dostarczająca najwyższej jakości wyroby stalowe i surowce dla kluczowych producentów z branż wydobywczej, przeładunkowej, sprzętu budowalnego, górniczego i kolejowego.

Nagrodę w kategorii „Mała Firma – Największe Inwestycje otrzymała firma rodzinna Norgpol Czerwiński Sp. J. działająca na rynku szklarskim i odlewniczym od ponad 30 lat.

foto&info: Tomasz Leyko/Biuro Prasowe UMWP, KSP/Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
80 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fach
23 dni temu

Strefa z nazwy tarnobrzeska, a Tarnobrzeg ma z niej chyba najmniej korzyści ze wszystkich gmin, w których są jej tereny 🙂 Po uruchomieniu spalarni nawet tego świeżego powietrza, rzekomo czystszego niż w Stalowej, już nie będzie. Największym sukcesem tej strefy dla Tarnobrzega była impreza z okazji jej jubileuszu. A nie, sorry, nawet imprezy nie było w Tarnobrzegu tylko w Baranowie 😉

obywatel
23 dni temu
Reply to  fach

Ha, ha, ha – strefa tarnobrzeska a miejsca pracy we Wrocławiu, Stalowej itd !!!

Teoria
23 dni temu
Reply to  fach

Nawet komuniści za czasów województwa tarnobrzeskiego nie traktowali Tarnobrzega poważnie, o czym świadczy m.in. znacznie większy rozwój w tamtych czasach SW oraz brak drogi krajowej w Tbg. Natomiast co do teraz sądzę, że docelowo ma pełnić sypialni dla pracujących w SW, Mielcu i innych okolicznych ośrodkach oraz pseudo-kurortu w weekendy, z generującymi koszty dla miasta jeziorem, urzędami powiatu grodzkiego, szkołami, drogami publicznymi itd.

mario
23 dni temu
Reply to  Teoria

Tarnobrzeg jest jak wielki pensjonat zbudowany w okresie prosperity. W czasach świetności był atrakcyjny, toteż ludzie do niego zjeżdżali. Teraz, gdy jest przestarzały, zaniedbany i nudny, a pobyt w nim jest drogi, pustoszeje.

komunista
22 dni temu
Reply to  Teoria

owszem traktowali czego dowedem jest utworzenie wojewodztwa ze stolica we wsi

Teoria
22 dni temu
Reply to  komunista

Które miasto rozwinęło się bardziej za czasów województwa tarnobrzeskiego, Tarnobrzeg czy Stalowa Wola? Proszę popatrzeć choćby na to, jakie drogi są w centrum pierwszego a jakie w centrum drugiego miasta. Strefa której dotyczy artykuł też tarnobrzeska, a jak słusznie napisał obywatel miejsca pracy we Wrocławiu, Stalowej itd.

historyk
22 dni temu
Reply to  Teoria

ludy galicyjsko tarnobrzeski wojewodztwo to powinno byc w pieknym starym i ghistorycznym sandomierzu ale brac czerwona zdecydowala inaczej

Bob
22 dni temu
Reply to  Teoria

To że beton przykryto styropianem nie znaczy, że beton znikł. Do tego dochodzi budowanie z pustaków i mamy krajobraz jaki mamy.

fach
22 dni temu
Reply to  Teoria

Zgadzam się z tą diagnozą 🙂 Ostatnio miałem takie przemyślenie, że gdyby mieszkańcy wybrali na prezydenta Pana Kalinkę, to byłoby wiadome, że prezydent jako organ realizuje politykę PiS-u i zasadne byłoby obwinianie partii za jego ewentualne niepowodzenia. Wybrano jednak bezpartyjnego Pana Bożka, więc za niepowodzenia prezydenta nie można obwiniać żadnej konkretnej opcji politycznej. Alternatywa wyborcza zadziałała 😉

tylko dla polaków
21 dni temu
Reply to  Teoria

ale że tarnobrzeg był miastem wojewódzkim od wałesy do komorowskiego tego już nikt nie pamieta
ale teraż kazde miasto ostrasza swoich inwestowanie upadłych 70 letniej władzy lub wiecej w stolicy

obywatel
23 dni temu
Reply to  fach

Chociaż to było na ZAMKU a zamku w Tbg nie było i nie ma tylko zespół pałacowo- parkowy i tylko histeryki tarnobrzeskie twierdzą że jest i był , szkoda tylko że dowodów na to brak !

racjonalny
22 dni temu
Reply to  obywatel

owszem zamek jest przynajmniej
w swiadomosci miejscowych fanatykow

historyk
22 dni temu
Reply to  fach

dlatego z nazwy powina zniknac nazwa tarnobrzeg

Alf
23 dni temu

Strefa zmarnowanej szansy dla miasta. Rozumiem ,że Pan Prezydent nagrody nie dostał i dlatego brak fotografii .
Tymczasem Prezes Kaczyński w udzielonym wywiadzie twierdzi ,że
Padkarpacie nadrabia zaległości w stosunku do innych bardziej rozwiniętych części kraju

obywatel
23 dni temu
Reply to  Alf

Prawidłowa nazwa tej strefy powinna brzmieć ” strefa z siedzibą zarządu w TBG „.

Gość
23 dni temu
Reply to  obywatel

Moim zdaniem nazwa powinna brzmieć : Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna KORYTO-EURO-PARK WISŁOSAN.
Szkoda ze w tych statystykach nie podano ilu prezesów upaśło się przy tym korycie? I to pewnie od prawicy do lewicy. Nie potrafili znaleść inwestorów dla Tarnobrzega to działali w całej Polsce aby mieć. na swoje tłuste pobory!!! Ja się tylko zastanawiam dlaczego prawo im na to pozwalało!!!! To ta podła demokracja którą sobie stworzyli im na to pozwoliła?! Chyba logiczne jest ze jeśli strefa powstaje w miejscu gdzie ZARŻNIĘTO kopalnie siarki to po to aby tworzono jakieś alternatywne miejsca pracy. W TARNOBRZEGU TAK SIĘ JEDNAK NIE STAŁO. Szkoda że tego nikt w wolnych 🙂 mediach nie powiedział 🙁 Dziś też świętują razem od prawa do lewa robiąc dobrą minę do złej gry przy zachwycie gadziewi i pseudodziennikarzy. Z drugiej strony kto miał pilnować interesów naszego miasta i wspołpracować z zarządami tej strefy? Tarnobrzescy SOŁTYSI?!! To skromne zdanie w tym temacie mojej wściekłej osoby patrzącej na relację z tej tragifarsy.

Wyborca
23 dni temu
Reply to  Gość

W punkt Taka mamy rzeczywistość

wojto
23 dni temu
Reply to  Gość

a moim zdaniem powinna brzmiec specjalna strefa ekonomiczna euro park wislosan

Alf
22 dni temu
Reply to  Gość

Największą wine w tej materii ponosi według mnie mleczny janek zwany popularnie mleczarzem. Kiedy to ruszało wystarczyło naprawdę niewiele ,żeby przyszli inwestorzy. Woleli nic nie robić i wyprzedawać majątek , za co płacimy i jeszcze długo płacić będziemy Jak na ironię mieszkańcy nadal na niego głosują

obywatel
22 dni temu
Reply to  Alf

I nic się nie zmieniło oprócz tego że teraz na sołtysa i bezradnych startuje potomstwo ale to ta sama grupa zorganizowana grupa .

Alf
22 dni temu
Reply to  obywatel

Nie w tym rzecz. Takiej szansy na nie miał nikt po mleczarzu. Teraz jakikolwiek poważny inwestor jest poza naszym zasięgiem .Ktokolwiek będzie rządził już niewiele zmieni. Obecny kryzys i nadchodząca recesja tylko przyśpieszą upadek

Tarnobrzeżanin
16 dni temu
Reply to  obywatel

Eee nawet zarząd jest w Warszawie, w TBG jest tylko oddział

obywatel
23 dni temu
Reply to  Alf

Ma rację Prezes – bo Tbg to nie Podkarpacie to republika oligarchii .

Szczepan
22 dni temu
Reply to  Alf

Jest na zdjęciach – źle. Nie ma go na zdjęciach – też źle.
Może niech połowę twarzy spróbuje wkładać w kadr.
;]

obywatel
22 dni temu
Reply to  Szczepan

Nie udaj że nie wiesz o co chodzi !!
A zaprosili tego twojego sołtysa ???
W którym rzędzie siedzi ?? Bo od trzeciego do końca to tylko od klaskania są , równie dobrze można by było manekiny postawić i z laptopa odpalić oklaski !

Szczepan
22 dni temu
Reply to  obywatel

A Ty nie stawiaj spacji przed znakiem interpunkcyjnym.
Nie wiem, czy go zaprosili. Wiem, że jeżeli znalazłby się choć na jednym zdjęciu to by hałas był tutaj, że poszedł sobie fotkę zrobić.

tylko dla polaków
21 dni temu
Reply to  Alf

po za internetem jesteśmy zacofani p 50 lat do tyłu
1 dziurawe prawo
2 osłabianie zł
3 co zostało jeszcze z napisem s.a. czy już go wogule nie ma

Zbyszek
23 dni temu

Cena siarki kopalnej na rynkach światowych rosną, a u nas bale? nad tzw. jeziorem. Co za czasy.

tenterente
22 dni temu
Reply to  Zbyszek

no wlasnie trzeba osuszyc zalew machowski

obywatel
23 dni temu

Kuźwa – zdjęcia sołtysa z TBG NIE MA ???? Co za pogarda dla TBG ????
Kto jak kto ale sołtys TBG powinien być obowiązkowo wyróżniony choćby tylko i wyłącznie za wprowadzenie podatku cmentarnego od zasiłku pogrzebowego na cmentarzy komunalnym bo takiej przedsiębiorczości nie wykazał nigdy żaden poprzednik w tej mieścinie !!!!

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
23 dni temu

142 dzień. O ilu znakomitych gości 🙂 Jest marszałek i wojewoda . Szkoda że po drodze nie wpadli do Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Mogliby sprawdzić jak od 25 kwietnia działa oddział chorób wewnętrznych oraz ambitne plany i zamierzenia nowego dyrektora tej placówki którą tak znakomicie nadzorują 🙂

Gornik
23 dni temu

Marszałek wpadł na kawę do Stasiaka .

Wygon tarnobrzeski
23 dni temu

Brawo za to, że ktoś otwiera oczy niedowiarkom i zbałamuconym.

Piotr
23 dni temu

Sprawdź sobie znaczenie słów: sarkazm i ironia.

Wygon tarnobrzeski
23 dni temu
Reply to  Piotr

Licznik otwiera oczy niedowiarkom, że słowo tych ludzi jest nic nie warte.

obywatel
23 dni temu

Policzyć ile czasu dopłat do wody dla mieszkanców nie ma a obiecał sołtys !
Na potancówki, popierdówki , wczasy w Krynicy SĄ ???

Baron podkarpacki to pikuś w porównaniu do sołtysa !

inspektor
22 dni temu
Reply to  obywatel

startujesz w wyborach?

obywatel
22 dni temu
Reply to  inspektor

A dlaczego jesteś taki ciekawy ???
Nie należę do żadnej partii a tym bardziej do komunistycznych stowarzyszeń ( komitetów wyborczych) .
Poza tym jeszcze czekam na decyzję Prezydenta A. D a z tym trochę schodzi ???
W tym bolszewickim mieście postkomunistyczna oligarchia nikogo poza swoją zorganizowana grupa do samorządu uczciwych ludzi nie dopuści !

Maryjan
23 dni temu

Strefa tarnobrzeska….Jezu dajcie spokój, ja żyję marzeniami o pracy na naszej strefie od 25 lat…..i dalej nic, muszę codziennie pokonywać 60 kilometrów do roboty….marzę dalej

Wyborca
23 dni temu

I wszystko jasne
Tarnobrzegu na tej imprezie nie było
Stalowa i Nowa Dęba owszem
U nas w Tarnobrzegu to jest za to.
Otwarcie ścianki wspinaczkowej i silowni oraz potancowki na placu
Tylko koni.zal i byle do wyborów

obywatel
22 dni temu
Reply to  Wyborca

Bo to nie ” czwórmiasto ” ha, ha, ha a tarnobrzeska tylko dlatego że tam pierwszy budynek tej strefy powstał ( siedziba zarządu ).

Wygon tarnobrzeski
23 dni temu

Strefa zmarnowanej szansy Tarnobrzega. Z ekonomią mało wspólnego raczej taki biznes polityczny. Wystarczy prześledzić inwestycje, gdzie zostały ulokowane. Tarnobrzeg nie ma szans na dużą inwestycje to samo Chmielów i najbliższa okolica. Byzneseny polityczne na to nie pozwolą. Mam nadzieję, że los odbierze tym co zabrali.

wiesiek grebow
23 dni temu

a po co ci inwestycje maly tarnobrzeg tez moze byc piekny

Wygon tarnobrzeski
23 dni temu
Reply to  wiesiek grebow

Stalowa też będzie mała.

Tylkofakty
23 dni temu

Stalowa Wola stolica północnego Podkarpacia

Wygon tarnobrzeski
23 dni temu
Reply to  Tylkofakty

Hłe hłe hłe

Tffuuuuu
21 dni temu
Reply to  Tylkofakty

Uwaga hejter ze stalowej opłacany 10 gr od wpisu

Jjj
23 dni temu

Znowu jedli i pili za nasze

obywatel
22 dni temu
Reply to  Jjj

Ciekawe czy potancówki były ??
Można wywnioskować że chyba nie bo sołtysa z Tbg nie było !

Tarnobrzeżanin
16 dni temu
Reply to  Jjj

Raczej za swoje, to spółka skarbu państwa z olbrzymimi dochodami

olo
16 dni temu

raczej za nasze skarb panstwa wydaje nasze pieniadze swoich nie maja

wrzos
23 dni temu

TARNOBRZESKA STREFA PRZEMYSLOWA TYLKO Z NAZWY NASZ PREZYDENT WOLI BABKI NA RYNKU OBRACAC NIZ ZAJAC SIE NAPRAWDE ISTOTNYMI SPRAWAMI DLA ROZWOJU MIASTA A NADBEREZNY Z ALUMINIOWEJ WOLI KOSI CO SIE DA DO SIEBIE, ALE NADEJDZIE CZAS KIEDY ROLE TE SIE ODWROCA PIS WIECZNIE U WLADZY NIE BEDZIE ,KTORY TO JEDNEMU DAJE A DRUGIEMU ZABIERA, A TARNOBRZEG BEDZIE MIAL PREZYDENTA Z JAJAMI !!!OBY JAK NAJSZYBCIEJ !!

racjonalny
22 dni temu
Reply to  wrzos

w dzikowei powinien byc soltys nie prezydent

Papa
22 dni temu

Tarnobrzeska tylko z nazwy i tyle

Żenada
22 dni temu

Nazwa tej strefy to jak strzał w pysk dla mieszkańców tego miasta a prezydent chyba wychodzi z założenia, że wszystko o nas bez nas. Przykre.

Jan
22 dni temu
Reply to  Żenada

Do dziś się zastanawiam i dalej nie rozumie dlaczego Bożek pchałem się na stanowisko prezydenta.Dla pieniedzy? Których może nie zdążyć wydać. Dla działki nad zalewem ?
A może bliscy dostali jakieś korytka u lewaków? BO NA PEWNO NIE DLA DOBRA TARNOBRZEGA.Tak samo jak miejscy bezradni. Nie rozumie co tak niekompetentnych ludzi pcha na te stanowiska. Sami nieudacznicy w zarządzaniu miastem. MNIEJ NIZ ZERO

Kasiasty
22 dni temu
Reply to  Jan

„Nie rozumie co tak niekompetentnych ludzi pcha na te stanowiska.”

Kasa, kasa… 

Wyborca
22 dni temu
Reply to  Jan

Takiej niekompetentnej i zarozumialej władzy to jeszcze nie bylo
Dziubiński przewidywalny adtalerz to celebryta
Kiełb nawet miał pomysl ale otoczył s nieodpowiednimi ludźmi
Bożek to udawanie zarządzania drobiazgi i nepotyzm oraz uposażenie muszkieterow na poziomie nieprzyzwoitym
I tańce cały czas nad jeziorem i placu
O radnych to nic nie można powiedzieć bo nic nie mówią i nic nie wiedzą

obywatel
22 dni temu
Reply to  Wyborca

Ostatni to tylko potancówki, popierdówki, dożynki, wczasy ( w Krynicy) zabawa, hobby ( ścianka) i odpoczynek ( zalew ) dla turystów bo reszta to zasługa poprzedników .
Nawet nieudaczniki oddali 8 mln a teraz chyba oddadzą 35 bo na wkłady nie ma ( i nie będzie) skoro nawet na energii chcą oszczędzać .
ALE PREMIE BĘDĄ w urzędzie dla biudaczników bo to tradycja i zwyczaj !

obywatel
22 dni temu
Reply to  Wyborca

A ten doktor to niby skąd ???
Nie Rybki ????
Tam masa takich i od rybki i od kalineczki !!!(Popatrz na rady nadzorczej , czwórkę wspaniałą z urzędu a to czubek góry tylko).

Dzikowiak.
22 dni temu

Stalowa Wola ma ambicje aby być drugim Rzeszowem a Tarnobrzeg jakie ma drogi Dariuszu Bożku ?

mariusz sando
22 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

hm wy i tak otrzymaliscie od losu i wladzy ludowej duzo o wiele za duzo

Yhy
22 dni temu
Reply to  mariusz sando

Rozwiń to dużo za dużo z łaski swojej, tylko konkretnie poproszę to raz a dwa pamiętaj pławianinie o tym jak lucyferiusz zadłuża wolę a PiS nie będzie wiecznie przy korycie trwał trwał i to co nakradła ta władza dla was każdy będzie pamiętał.

mariusz sando
22 dni temu
Reply to  Yhy

ano to przyjacielu ze tak nic nieznaczacy tarnobrzeg zostal nawet stolica wojewodztwa

Tffuuuuu
21 dni temu
Reply to  mariusz sando

Uwaga hejter że stalowej opłacany 10 gr od wpisu

Tffuuuuu
21 dni temu
Reply to  mariusz sando

Uwaga hejter że stalowej opłacany 10 gr od wpisu

obywatel
22 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

Ha, ha, ha – sorry że się wracam ale po dokonaniach Wielkiego Pana to aby Tarnobrzeg stał się drugim Karpaczem lub Łebą czyli ośrodkiem wypoczynkowym dla turystów – ciągle tylko o zamku, kolekcji , zalewie !!!

Asterix
22 dni temu

A tak zapytam bo nie doczytałem. Czy ktoś z władz Tarnobrzeg był zaproszony ?

ODYSEUSZ
22 dni temu

Strefy ekonomiczne miały być rekompensatą dla byłych miast wojewódzkich za utratę statusu miasta wojewódzkiego. Niestety w przypadku Tarnobrzega wyszło to totalną klapa, a wszystko zgarnęła po sąsiedzku pasożytnicza stalowa wola ! Fakt faktem tam rządzą ludzie którym się coś chce i mają swoich parlamentarzystów , zaś w Tarnobrzegu totalnie odwrotnie. Jedyne co potrafią forsować to szkodliwą dla otoczenia spalarnię śmieci i to tak uparcie że nasuwa się pytanie kiedy to odwiedzą smutni panowie urząd TBG z ABW czy też CBA ?!

waldek
22 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

ludu to miasteczko zostalo wojewodztwem przez pomylke

ODYSEUSZ
21 dni temu
Reply to  waldek

Taaa a Rzeszów , Mielec, Krosno i inne miasta wojewódzkie w tym czasie to były metropolie na miarę niby czego ? Wszędzie było zadupie jeszcze do 90 ł Rzeszów niczym się nie wyróżniał, dopóki nie przejął kompetencji byłych miasta wojewódzkich wtedy tak naprawdę zaczął się bardzo szybki rozwój Rzeszowa !

Tffuuuuu
21 dni temu
Reply to  waldek

Uwaga hejter ze stalowej opłacany 10 gr od wpisu

tfuuuuuu
21 dni temu
Reply to  Tffuuuuu

a co myslisz ze w sandomierzy za toba przepadaja?

wrzos
21 dni temu

TROLE Z PLAWA NIECH STAD SPIER……..! I WRACAJA DO TEJ SWOJEJ ZASYFIONEJ DZIURY KTORA NAZYWA SIE ALUMINIOWA WOLA BO STAMTAD KAZDY KTO MOZE UCIEKA OD TYCH ALUMINIOWYCH TRUCIZN W POWIETRZU !!!

ODYSEUSZ
21 dni temu

Polaku obudź się bo cię ruchają w biały dzień !

prawda o wojnie upadlina.jpg
Stalowiak
20 dni temu

ALUMINIOWA WOLA>>>>NAJBARDZIEJ SMIERDZACA I ZASYFIALA WIOCHA<KAZDY STAMTAD UCIEKA<NAJBARDZIEJ WYLUDNIAJACA SIE NORA W POLSCE>>KIEDYS PRAWIE 75 TYS LUDZI<DZISIAJ 59 TYS<<<METROPOLIA <<<RACZEJ NEKROPOLIA

styku
20 dni temu

Prawda…Aluminiowa Wola,,kiedys drugie miasto na Podkarpaciu,dzisiaj 4 miejsce,,,Mielec i Przemysl wyprzedzil to nowoczesne miasto…buahahah

don corleone
20 dni temu

Wszyscy na mecz do Lublina …jazda Tarnobrzeg,naglasniamy temat

olek nie przejmuj sie
19 dni temu
Reply to  don corleone

do grebowa do grebowa do grebowa

Katon
19 dni temu

Siarka FC Grębów też jedzie

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
80
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content