Tenisiści IKS Jeziora Tarnobrzeg nie zawodzą. 7 medali gdańskiego Grand Prix

Świetny występ zanotowali tenisiści stołowi IKS Jeziora Tarnobrzeg podczas zawodów z cyklu Grand Prix, które rozegrane zostały w Gdańsku. Podopieczni trenera Pawła Matysiaka wywalczyli siedem medali – 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Złoty medal  wywalczyła w klasie 3-5 wózki kobiet Emilka Kotarska, która „szła jak burza” i pokonała w drodze do finału wszystkie swoje przeciwniczki. W meczu finałowym 3:0 (9, 2, 9) Mariannę Szychowską IKS AWF Warszawa.

Drugi złoty medal w klasie 3 wózki mężczyzn zdobył Maciej Nalepka, który bez problemu wygrał wszystkie pojedynki, tracą tylko jednego seta.

W klasie 1-2 mężczyzn Piotr Sokalski zdobywa srebrny medal pokonując swoich przeciwników po 3:0 by w meczu finałowym ulec po dobrym meczu 0:3 (-10,-8,-4) Rafałowi Czuperowi Start Białystok.

Kolejny srebrny medal w tych zawodach wywalczył Paweł Mazuryk w klasie 8 mężczyzn. Do meczu finałowego wygrywa wszystkie mecze, min. 3:1 (6,-8,6,8) z Pawłem Jabłońskim IKS Start Kraków lecz w finale przegrywa 1:3 (-4,-9,6,-8) z Piotrem Grudniem Start Zielona Góra.

Trzeci srebrny medal to zdobycz Pawła Włodyki w klasie 10 mężczyzn, który bez straty seta wygrywa wszystkie pojedynki i melduje się w finale. Finał to mecz z kolegą z reprezentacji Igorem Misztalem Start Zielona Góra, który przegrywa 0:3 (-7,-6,-7).

W klasie 9 mężczyzn wystąpiło trzech zawodników IKS-u. Mariusz Matejek w ćwierćfinale po zaciętym meczu przegrywa 1:3 (8,-11,-8,-10) z Marcinem Zielińskim Bogoria Grodzisk Maz. i odpada z zawodów.
Tak niedużo brakło Mariuszowi by wygrał ten pojedynek i znalazł się w strefie medalowej.

Dawid Sowa wygrywa wszystkie mecze aż do półfinału by ten najważniejszy mecz przegrać 0:3 (-7,-7,-5) również z Marcinem Zielińskim i tym samym zdobywa tylko brązowy medal.

Antoni Biedziuk po rozegraniu dobrych pojedynków, z których wychodzi zwycięsko, dochodzi do półfinału zawodów i tam po emocjonującym pięciosetowym meczu przegrywa wejście do finału 2:3 (9,-6,-12,10,-6) z Dariuszem Ściganym Start Radom

W klasie 11 mężczyzn debiutujący w IKS-ie Krzysztof Wałdoch jak i Paweł Demkowicz wychodzą z 2 miejsc z fazy grupowej turnieju.

Krzysztof w dalszej części turnieju pokonując w meczu 3:1 (8,-7,7,4) Sławomira Jędrasa Start Szczecin zajmuje wysokie 5-6 miejsce. Natomiast Paweł kończy zawody na 9 miejsce wśród 20 uczestników w tej klasie.

– Brawo MY!! Brawo, gratulacje dla wszystkich – podsumowuje prezes IKS-u Rajmund Zięba. – Kolejne zawody to 30 września – 2 października – X Memoriał im. Adama Borczucha w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych, Radom a 14-16 października 2. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, Białystok – dodaje.

Klasyfikacja medalowa 1 GPPON (najlepsze ekipy)
1. Start Zielona Góra – 3 złote, 1 brązowy
2. IKS JEZIORO Tarnobrzeg – 2 złote, 3 srebrne, 2 brązowe
3-4
IKS AWF Warszawa – 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy
Start Gorzów Wlkp. – 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy

IKS Jezioro Tarnobrzeg dziękuje:
Urząd Miasta Tarnobrzeg # Województwo Podkarpackie # Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o. # Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega
# Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli # Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ODYSEUSZ
12 dni temu

W środę 28 września podczas sesji Rady Miasta Tarnobrzega rozpatrywana będzie uchwała dotycząca wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gruntowych należących do Gminy Tarnobrzeg zlokalizowanych nad Jeziorem Tarnobrzeskim obok Mariny na nieruchomości gruntowe będące własnością Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie usytuowanych po przeciwnej stronie jeziora na obszarze, na którym ma zostać wybudowana przez austriacką firmę FCC Environment największa na Podkarpaciu spalarnia śmieci. Ludzie mobilizacja Godz 11 TDK czas pokazać władzom TBG że liczy się zdrowie mieszkańców a nie szemrane pod stołem interesy ….

nie dla spalarni.jpg
info z 1 reki
11 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

w tarnobrzegu nie ma zadnego jeziora

Jednoręki badyl
11 dni temu
Reply to  info z 1 reki

Głupi jesteś

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content