Jaką wiatę śmietnikową wybrać? Wiata śmietnikowa przy domu

Segregacja odpadów to obecnie jedno z ważniejszych zadań, jakie powinien realizować każdy człowiek, który chce chronić środowisko naturalne. Jeżeli należysz do osób, które nie tylko cenią ekologiczne podejście do życia, ale także lubisz mieć porządek na posesji, powinieneś ustawić kilka koszy do sortowania odpadów. Aby nie szpeciły krajobrazu, dobrze jest je zabudować. W tym wypadku doskonale sprawdzi się zabudowa śmietnika, która idealnie zamaskuje kubły i jednocześnie stanie się ozdobą krajobrazu. Zastanawiasz się, na jakie rozwiązanie postawić i gdzie najlepiej będzie wyglądać wiata śmietnikowa? Poniżej najważniejsze wskazówki!

Wiata śmietnikowa dom jednorodzinny

Osoby, które posiadają domy jednorodzinne, a także te mieszkające na dużych osiedlach, zgodnie twierdzą, że zabudowa śmietnika to doskonałe rozwiązanie, które ma nie tylko cechy użytkowe, ale także schludny wygląd. Cenią je szczególnie osoby, którym zależy na estetycznym wyglądzie całej posesji. A nie ma co kryć — kubły i kontenery na śmieci od zawsze szpeciły obejście (choć współczesne rozwiązania mogą niektórym się podobać).

Obudowa pojemników na odpady to jednak rozwiązanie, które warto rozważyć nie tylko ze względu na estetykę, ale również na to, że ze śmietników nie będzie wydzielał się nieprzyjemny zapach, który pojawia się, kiedy są one umiejscowione na otwartej przestrzeni. Warto również mieć na uwadze, że zabudowa śmietnika pozwala chronić kosze przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz przed wiatrem, który może wywrócić kubły i porozrzucać śmieci po posesji lub okolicy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wiata śmietnikowa jest w stanie uchronić zgromadzone odpady przed zwierzętami. Dlatego też warto rozważyć jej montaż na posesji lub osiedlu. Na które rozwiązanie się zdecydować? Poniżej przedstawiamy według nas najlepsze.

Wiata śmietnikowa – modele wiat śmietnikowych

Na rynku dostępne są różne modele wiat śmietnikowych. Dzięki temu użytkownik może dowolnie komponować przestrzeń wokół najbliższego obejścia. Ostateczny wybór zabudowy śmietnika może być podyktowana zarówno względami estetycznymi, jak i preferowanymi materiałami, z jakich została wykonana budowla czy ceną rozwiązania. Poniżej przedstawiamy wg nas najlepsze.

Trzykomorowa obudowa pojemników na odpady wykonana z betonu płukanego (z drzwiczkami z blachy aluminiowej lub drewnianymi)

Jest to solidna i trwała konstrukcja, która pomieści w sobie trzy pojemniki na odpady o pojemności 120 litrów. Zabudowa pojemników na śmieci została wykonana w technologii betonu płukanego. Jest to nowość na polskim rynku, która pozwala utrzymać porządek oraz ogranicza wydobywanie się przykrych zapachów. Klapy obudowy mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub drewna. Bez względu na to, który rodzaj drzwiczek wybierze użytkownik, są one odpowiednio zaimpregnowane.

Wiata śmietnikowa zadaszona

Prezentowana wiata śmietnikowa doskonale sprawdza się na osiedlach mieszkalnych, w których śmietnik jest przestrzenią wspólną dla mieszkańców. Model ten jest w stanie pomieścić sześć pojemników, których pojemność wynosi 1100 litrów.

Wspomniany model wykonany jest ze stali i pomalowany proszkowo (na dowolny kolor z palety RAL) lub ocynkowany ogniowo. Użytkownik może wybrać, czy panele wykonane z blachy mają być zamontowane poziomo czy pionowo. Na dachu położono blachę trapezową ocynkowaną. Wiata śmietnikowa posiada drzwi rozwierane lub przesuwne (w zależności od wyboru kupującego).

materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content