20.10 (czwartek) Promocja książki M. Pałkus pt. O pszczołach, pszczelarzach i ich zrzeszeniach

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza na promocję książki Marii Pałkus „O pszczołach, pszczelarzach i ich zrzeszeniach – w setną rocznicę utworzenia Powiatowego Towarzystwa Pszczelniczego w Tarnobrzegu”, która odbędzie się w czwartek 20 października br. o godzinie 17, w sali odczytowej.

Publikacja opracowana została w ramach obchodzonego Roku Pszczelarzy współfinansowana jest ze środków otrzymanych od Miasta Tarnobrzega, zaś wydało ją Rejonowe Koło Pszczelarzy w Tarnobrzegu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pszczelarstwa Ziemi Tarnobrzeskiej „Bartnik”.

Książka składa się z dwóch części: „Z historii pszczelarstwa” oraz „Z historii pszczelarstwa tarnobrzeskiego”. Zawiera także aneks z pracami laureatów Powiatowego konkursu literackiego „Ja i pszczoły”. Celem autorki było zebranie i spopularyzowanie informacji o bogatej tradycji bartniczej i pszczelarskiej na ziemi tarnobrzeskiej, a także ukazanie sylwetek zasłużonych pszczelarzy jak Józef Chalcarz, Wojciech Rawski, Antoni Sondej, Ryszard Gryszun. Atutem książki jest bogactwo unikalnych zdjęć, na których utrwalona została stuletnia historia tarnobrzeskiego pszczelarstwa.

info: MBP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content