Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrał w Sochaczewie

Szóste zwycięstwo w sezonie w Ekstraklasie zanotowały w weekend tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg. Zespół z Podkarpacia pokonał na wyjeździe SKTS Sochaczew 3:1.

Triumf drużynie Zbigniewa Nęcka w Sochaczewie zapewnił zagraniczny duet Fu Yu – Elizabeta Samara. Pierwsza w starciu z SKTS-em zdobyła dwa, a druga jeden punkt. W ekipie gospodyń z Mazowsza honorowe „oczko” padło łupem Zuzanny Wielgos.

Sochaczewianki były w weekend najbardziej zapracowanym zespołem w Ekstraklasie kobiet. Oprócz porażki z wicemistrzyniami Polski, SKTS pokonał we własnej hali JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:0. Po jednym punkcie dla drużyny Bronisława Gawrylczyka zdobyły Irina Ciobanu, Ilona Sztwiertnia i Zuzanna Wielgos.

W trzecim weekendowym meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej, KU AZS UE Wrocław wygrał na wyjeździe z AZS-em PWSIP Łomża 3:1.

W tabeli prowadzi Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Zespół z Podkarpacia aż o sześć punktów wyprzedza drugi w tabeli Maximus Broker Toruń. Trzecie miejsce zajmuje KU AZS UE Wrocław, a czwarte SKTS Sochaczew. Tabelę zamyka JKTS Jastrzębie-Zdrój.

SKTS Sochaczew – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3

Irina Ciobanu – Elizabeta Samara 2:3 (11:8, 9:11, 11:9, 8:11, 6:11)
Ilona Sztwiertnia – Yu Fu 0:3 (6:11, 4:11, 8:11)
Zuzanna Wielgos – Kinga Stefańska 3:1 (12:10, 11:5, 8:11, 11:7)
Irina Ciobanu – Yu Fu 1:3 (5:11, 7:11, 11:8, 7:11)

Kolejny mecz w polskiej ekstraklasie Enea Siarkopol rozegra w sobotę 19 listopada br., podejmując we własnej hali zespół z Łomży. Mecz ten rozpocznie się o godz.12.

Wcześniej, czyli we wtorek 15 listopada i w piątek 18 listopada tarnobrzeska drużyna zagra u siebie dwa mecze w ramach rozgrywek grupowych w Lidze Mistrzyń. Najpierw rewanżowy mecz z Tecnigen Linares (pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem obrończyń tytułu 3:0), w piątek zaś z Etival Clairefontaine ASRTT. Mecz z zespołem z Hiszpanii rozpocznie się w tarnobrzeskiej hali o godz.19, z rywalkami z Francji o 18.

źródło: PZTS

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content