Co wpływa na pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie SEO to skomplikowany proces, który wymaga uwzględnienia wielu odrębnych parametrów. Jest ono jednak kluczowe, jeżeli zależy nam na zbudowaniu rozpoznawalności marki w Internecie. Jakie czynniki wpływają na pozycjonowanie stron w Internecie? Podpowiadamy.

Pozycjonowanie stron internetowych – od czego zależy?

Pozycjonowanie stron to skomplikowany proces, który musi uwzględnić wiele czynników, które dostosują treść strony WWW do wymagań algorytmu wyszukiwarki. Najchętniej używaną wyszukiwarką na świecie jest Google. Jest ona ceniona ze względu na trafność wyszukiwań. Skutecznie eliminuje ona spam oraz duplikowane treści. Aby strona mogła znaleźć się na czele wyszukiwań musi ona zawierać unikatowy i użyteczny dla użytkownika content.

Drugim czynnikiem, który pozytywnie wpływa na pozycjonowanie stron WWW jest używanie fraz kluczowych. Są to słowa lub hasła po wpisaniu, których w wyszukiwarkę Google wyświetli naszą stronę. Słowa kluczowe powinny być przede wszystkim umieszczane w strategicznych miejscach, czyli w tytule, nagłówkach, opisie, ale także w tekście. Umiejętnie wykorzystane frazy kluczowe poprawiają pozycjonowanie stron w Internecie.

Pozycjonowanie WWW to nie tylko sama treść, ale także kwestie techniczne dotyczące samej strony. Duże znaczenie ma tutaj domena. Google faworyzuje strony, które opłacone są na kilka lat w przód. Jest to znak, że nagle nie znikną one z Internetu i warto je polecać. Pozycjonowanie stron internetowych to proces, którym zajmują się profesjonalne agencje SEO. Aby poznać ranking największych agencji, kliknij we frazę Lista Agencji SEO.

Pozycjonowanie stron WWW – co ma nie wpływ?

Duży wpływ na pozycjonowanie stron ma linkowanie wychodzące. Innymi słowy, są to linki, które prowadzą z naszej strony na inne witryny. Aby pozycjonowanie mogło zadziałać, linkowane strony również muszą być atrakcyjne w oczach algorytmu Google. Nie bez znaczenia jest także powiązanie tematyczne pomiędzy pozycjonowaną stroną a witryną, do której prowadzi link.

Strategia ta działa również w drugą stronę. Pozycjonowanie WWW odbywa się także za pomocą tzw. backlinków, czyli linków zamieszczonych na innych witrynach, które prowadzą do naszej strony. Ważnym jest, aby strona, z której wychodzi link była wysoko pozycjonowana przez Google oraz linki nie były sztucznie generowane. Umiejętnie wykorzystany link przychodzący może znacząco wpłynąć na pozycjonowanie stron w Internecie.

Wśród czynników wpływających pozytywnie na pozycjonowanie stron WWW wymienić należy także szybkość ładowania strony oraz dostosowanie jej do urządzeń mobilnych. Szybkość ładowania strony weryfikowana jest przez specjalne boty. Sprawnie działające witryny mają większą szansę na dobre pozycjonowanie.

Rozwój smartfonów sprawił, że duże znaczenie w pozycjonowaniu zyskało również dostosowanie strony do urządzeń mobilnych. Im bardziej przejrzyście i czytelnie wygląda ona na ekranie smartfona, tym większa atrakcyjność z punktu widzenia algorytmu Google.

artykuł reklamowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content