W Tarnobrzegu rozpoczął się montaż świetlnych ozdób świątecznych

W Tarnobrzegu  rozpoczął się montaż świetlnych ozdób świątecznych. W tym roku, z uwagi na wprowadzone oszczędności w zakresie ponoszonych kosztów energii elektrycznej, miasto będzie nieco skromniej ozdobione. Jedna z montowanych ozdób – stożkowa choinka została wypożyczona za kwotę nieco ponad 28 tys.zł.

W centrum miasta, na placu Bartosza Głowackiego stanie stożkowa, wysoka na 12,5 m choinka. Będzie to zarazem jedyna ozdoba, której ekspozycja w świątecznym  czasie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla miasta. Jej wypożyczenie kosztuje nieco ponad 28 tysięcy złotych. Pozostałe ozdoby które zostaną wykorzystane do przystrojenia Tarnobrzega, są własnością miasta.

Na placu Głowackiego zawisną ozdoby latarniowe, przystrojona zostanie fontanna, staną bombki 3D. Na placu dr. A. Surowieckiego już rozgościł się dobrze znany tarnobrzeżanom renifer, pojawi się tam też herb miasta, brama, ozdobiona została fontanna. Świąteczne motywy pojawią się też na kilku rondach.

Na rondzie w ul. Piłsudskiego oraz rondzie w ul. Wyspiańskiego rozbłysną choinki, rondo w ulicy Wiejskiej ozdobi choinka latarniowa, a na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Kopernika stanie renifer.

info: UM Tarnobrzeg

foto:  archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
2 miesięcy temu

To są oszczędności czy nie???? Po co komu te ozdóbki jak na ulicach egipskie ciemnosci

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Renata

Po co ???
Aby firma , znajoma królika kasę zgarneła ???
Oszczędności to są na zwykłych mieszkańcach miasta a nie na SWOICH ,
oni muszą swoje z koryta dostać .
Ciekawe kto będzie wieszał te stanowiące własność miasta ????

Jaki ku…a renifer ???
W ubiegłym roku stał JELEŃ , symbolizujący mieszkańca .

Stanie JELEŃ to tylko czekać kiedy będzie kolejny SKOK na kasę mieszkańców tylko ciekawe czy w postaci podwyżek czy premii dla urzędasów.

A Sylwester na placu czerwonym to będzie ??? Jak będzie to chyba z potancówkami ????

mach
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Godzina bez komentarza obywatela w sekcji komentarzy godziną straconą. Masz coś do roboty czy życie nudne? Ten jeleń to np byłeś ty?

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  mach

Tym jeleniem byłem nie tylko ja ale wszyscy co oddali głos na Bożka . Hasła w kampanii miał ” piękne” tylko szkoda że to były tylko puste hasła . Widocznie mam czas aby tu pisać a to IE nic do tego , ty też możesz pisać ile chcesz ( jak każdy ). Bardzo dobra decyzja Bożka w sprawie rezygnacji z blichtru w postaci zbędnego świątecznego oświetlenia , tylko szkoda tej kasy na renifera i atrapę choinki ( chociaż na placu czerwonym stoi naturalna choinka ) bo nijak to się ma do tradycji w Polsce . Szkoda także że decyzja Bożka jest tylko pozorna i nie jego a tylko rzeczywistości bo kasa miasta pusta ?? Bawiły się PUSTE DZBANY przez lata wydając kasę na pijar, propagandę, lans ( dożynki, potancówki, ścianki, zalew, bezmyślne stawianie latarń aby było jeszcze jaśniej i bezpieczniej a RZECZYWISTOŚĆ omineła bożkowe WITACZE , PALMY, LATARNIE, ZALEW , nasadzenia i dotarła do KASY urzędu TBG. Sprzedał co tylko się dało z kumplami ( działki, udziały w wodociągach), zrobił z kumplami z urzędu skok na kasę ( podwyżki, premie w urzędzie i dla kolesi prezesów że spółek miasta ) i KORYTO wyczyszczone a dzban pusty i dziurawy i nawet… Czytaj więcej »

wcale nie ciemności
2 miesięcy temu
Reply to  Renata

nie takie ciemności, nie egipskie. Szedłem właśnie ulicami i wszędzie latarnie świecą. Natomiast nie wiem co z dzielnicami Tarnobrzega, bo tam nie mieszkam, tylko mówię jak jest w mieście

zaoszczędzili
2 miesięcy temu
Reply to  Renata

zaoszczędzili na szerokości pasa, łamiąc tym samym wytyczne zapisane w ustawie, odnośnie budowy drogi danej klasy
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/warunki-techniczne-jakim-powinny-odpowiadac-drogi-publiczne-i-16835362/par-15
warto zapytać jakiej klasy jest ta droga, skoro ma 6m ?

Oszczędności
2 miesięcy temu
Reply to  zaoszczędzili

Z powiatowa lub gminna

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

28 tyś za wypożyczenie choinki w momencie gdzie kila metrów dalej stoi bo stoi pożal się ale jednak jest żywa choinka – którą w dobie kryzysu wystarczyłoby ubrać w światełka. Władze UM oszczędzają na oświetleniu ulic, a duże pieniądze wyrzucają w błoto na zbędne pierdoły panie Bożek wstydu nie masz oby jak najszybciej do końca pańskiej kadencji !

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ
janwdupowkręt
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

POGONIĆ NIEUDACZNIKA SOŁTYSA!!!

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Już wkrótce powtórka z meczu z Francją 🙂

argentymnna - polska.jpg
Kriss the barh
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Bramkarz leży to może my dalej opowiadajmy kawały

81e431c8d000cf6b213897a540a1f1c4684f9c2a03b9ac8d516d439c692e62e4.jpg
TBG
2 miesięcy temu

szkoda, ze nie będzie napisu I LOVE TARNOBREZG

Zakrzów
2 miesięcy temu

Jakoś w Stalowej Woli nie muszą wprowadzać oszczędności. Nakupili sporo nowych ozdób w tym za 250 tyś zł dla samego Rozwadowa na nowy rynek.

janwdupowkręt
2 miesięcy temu
Reply to  Zakrzów

tam się rządzi z głową
U NAS SOŁTYS NIEUDACZNIK
TRAGEDIA!!!

Gorzycok
2 miesięcy temu
Reply to  janwdupowkręt

Tam się liże stare kacze jaja

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  Gorzycok

Przynajmniej wiedzą czyje lizać żeby miasto wychodziło na swoje. W Tarnobrzegu liżą czerwone i lewackie dupy tylko tyle że miasto nic z tego nie ma !!! Mają ci tylko przy korytach.

nieudacznicy
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

dokładnie taka prawda. Tam wiedzą z kim i o czym rozmawiać i jak rozwiązywać problemy miasta i jak sprowadzać inwestorów. To jest ten talent którego nasi włodarze nigdy nie mieli.

Obserwator
2 miesięcy temu
Reply to  janwdupowkręt

Wszędzie jest IAR Ale w Tarnobrzegu nędza.
Tak jest jak się nie przewiduje ,jak brakło iejetnosvi odejmoeania yrafonych decyzji jak wreszcie kasę wydaje się na drobiazgi

Filmy o nasadzeniach.Same nasadzenia uschly. Lamp nad jeziorem co niemiara ale nieczynne.
Obwodnica straszy
Bieda i nędza opanowała nasze miasto
Jedynie błyszczy kolekcja ale to nie jest blask tej władzy tylko pasjonatów

i bardzo dobrze
2 miesięcy temu

Dobrze, niech będzie trochę klimatu, niech się dzieci ucieszą że idą święta. Trzeba pochwalić pewne działania , za to że coś robią dla młodych ludzi

Gość
2 miesięcy temu

Tak dokładniej to dla młodych emigrantów. Tzw samorządowcy doprowadzili do ruiny to miasto I dlatego kto się tylko tu urodzi od najmłodszych lat skazany jest na emigrację! No chyba że się załapie do miejskiego koryta. Tylko tam bo największy pracodawca w mieście czyli szpital też rozkładają na łopatki przy biernej postawie nieudolnej ekipy Bożka.
A co do ozdób to mam nadzieję że nie pojawi się tam taka paskuda jak w ubiegłym roku czyli pseudo szopka. A co do choinki to też uważam że powinna być ubrana ta żywa i być jednocześnie pomnikiem głupoty tarnobrzeskiej władzy.
I tak do momentu kiedy Grzegorz K. (?) nie zwróci do miejskiego budżetu kasy którą na nią wydał. To chyba on kupił takie drzewko bez czuba i myślał że będzie rosło 🙂

wrzos
2 miesięcy temu

TAK W STALOWEJ KUDLATY NADBEREZNY BEDZIE W BLASKU TYCH SWIATEL LIZAL ZWIEDLE JAJA STAREGO PROPAGANDYSTY KACZORA A TAKZE OBOK W MIASTECZKU ROZWADOW!!!

walt
2 miesięcy temu

byłbym za tym by ich nie wieszać a i lampy włączyć co piątą jeśli te koszty są tak duże.

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Lamp się czepiają A tak naprawdę nikt chyba nie wie jakie będą oszczędności.
Ale oczywiście żaden bezradny nie zapytał prezydenta na sesji RM o tą kwestię.
Ja widzę większe oszczędności w miejskich urzędach. Pozwalniać połowę urzędników a w szczególności tych z poza naszego miasta! Tak aby wszyscy zmieścili się na Mickiewicza i w Pałacyku u prezydenta.
Oczywiście razem z tymi z byłych internatów LO i Górnika. W regionie nie ma nigdzie tak zozbuchanej administracji miejskiej jaka jest w Tarnobrzegu!
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE NA KOPERNIKA TO JUŻ MISTRZOSTWO ŚWIATA. NAWET CI W WARSZAWIE NIE MAJĄ CHYBA CAŁEGO BLOKU DO SWOJEJ DYSPOZYCJI. Tu proszę poszukać oszczędności.

Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Ja bym jeszcze zlikwidował straż miejską bo policji jak na Tarnobrzeg mamy aż za dużo tylko patroli PIESZYCH brak. Policjantki z biur na ulice do patroli !!! Bo też zajmują cały blok. PO CO ? W budynku po straży miejskiej umieściłbym miejski ośrodek pomocy społecznej ten z Kopernika. W budynku na Kopernika młodzi zdolni ludzie którzy mimo wszystko zdecydują się zostać w Tarnobrzegu niech zakładają jakieś innowacyjne firmy. Niech tam wynajmują pomieszczenia na preferencyjnych warunkach, zatrudniają ludzi i płacą podatki na rzecz naszego miasta.

Zły pomysł
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

„Policjantki z biur na ulice do patroli !!!”

Taaa… a ty zrobisz za nich to co one wcześniej wykonywały przy biurkach? Powielasz wyświechtane teksty prezentowane w telewizji od lat wielu.

Wyborca 4
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

4 muszkieterom z urzedu miasta okupujący I piętro u
Bożka zmniejszyć o połowę wynagrodzenia i światełek będzie co niemiara.
Niegospodarność w tym mieście że hej.
Ale kto bogatemu zabroni

niekumaty
2 miesięcy temu

Czegoś nie rozumiem ??? !!!
Postawiono (wkopano w ziemię) choinkę, własnie po to,aby co rok nie kupować nowej ze względu na koszty. I wypożyczono za 28 tys zł następną choinkę. Patrz focią wyżej. Obie na fotografii choinki.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  niekumaty

Czego waść nie rozumiesz ??
Przez lata firanka zarabiała na świecidełkach to znajomego królika ( z okolic Krosna) ma zostać na lodzie ????
Na zdjęciu nie dwóch tylko jedna choinka a ta atrapa to ch..j wie co to ???
Choinka na pewno nie !!!!

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  niekumaty

Ciebie jakby ktoś skrócił o głowę to byś rósł?! 🙂 A jak dalej nie rozumiesz zapytaj byłego prezydenta Grzegorza i jego urzędasów. Możesz jeszcze dopytać czy za swoje błędne decyzję co do tej choinki ponieśli konsekwencję finansowe ?

niekumaty
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Dalej nie kumam. Zamiast pytać ex prezydenta (nie mam do niego dostępu), napisz o co tu chodzi.

Gospodarze
2 miesięcy temu
Reply to  niekumaty

Bożek to nie ma cech gospodarza.
Rzuca się od ściany do ściany i udaje że rządzi.
A tymczasem rządzi
Zastępca i dwie kobitki z wynagrodzeniem po 20 tys.
Dorwali się do kasy i tyle.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Gospodarze

Raczej rzuca się od fotki do fotki i od konferencji do konferencji ???

janwdupowkręt
2 miesięcy temu

Pytanie mam;
czy w związku z oszczędnościami
tegoroczny wiejski sylwester na Placu
także będzie bez prądu?

  • proponuję przy tamburynkach i innych bębenkach…..
Propozycja
2 miesięcy temu
Reply to  janwdupowkręt

Można zapalić świeczki. Będzie bardziej nastrojowo.

Fiskus dębolistny
2 miesięcy temu

Tak! Renifery! Jeszcze więcej reniferów!!

janwdupowkręt
2 miesięcy temu

hahahahaha!!

Cop
2 miesięcy temu

To forum to jeden wielki ściek gdzie głównym nurtem płyną hejterzy,nieudacznicy życiowi którzy nie odróżniają konia od koniaku czy węgla kamiennego od kamienia węgielniego.Flustracji którym w życiu nic nie wychodzi których przy życiu trzyma nienawiść i brak szacunku do innych osób.Dno zupełne.Wielu przyczepiło się niczym to gówno do statku i krzyczy -płyniemy.Odrazajace to jest.Zegnam beż żalu to forum

Prawda
2 miesięcy temu
Reply to  Cop

Ale też jest dużo prawdy w nim napisane.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Cop

Ściek zawsze prowadzi do szamba a ryba psuje się od głowy .
Znacz powiedzenie ??? ” do polityki idą nieudaczniki”.
Szambo to jest to władza w tym mieście ????

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

W punkt. Ścieki i szambo to ci którzy na przełomie lat pchali się na miejskie urzędy. Trzeba być idiotom albo siedzieć w tym szambie po uszy żeby nie widzieć co zrobili z tym miastem.
Temu portalowi dziękuję za to że jako jedyny w tym mieście nie jest sługusem kolejnych władz miasta i klik z nimi związanych. Tylko tak dalej.

Kacper
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Mam nadzieje że po 20 grudnia nie wyłączą komentarzy jak to ma być na ogólnopolskich portalach informacyjnych zgodnie z ustawą o cenzurze internetu która weszła w 2018

Forumowicz
2 miesięcy temu
Reply to  Cop

A to napisał osobnik który korzysta z tej władzy i drży jak ta władza straci władze to co będzie robił.Ludzi nazywa nieudacznikami bo sam nim jest.Inaczej nie obrazalby się na to co piszą na tym forum

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  Forumowicz

Ćwiczenie z logiki. Jeśli nieudacznik jak sugerujesz – nie obraża się.To kto się obraża ?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
45
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content