Tarnobrzeg: Żywa choinka za mało okazała, lepsza sztuczna za ponad 28 tys.zł

Nie jodła kaukaska, lecz sztuczna choinka z gotowymi dekoracjami, jest drugi rok z rzędu główną ozdobą świąteczną na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Za jej wypożyczenie miasto zapłaciło ponad 28 tys. zł.

Jodła kaukaska została posadzona na tarnobrzeskim rynku w 2017 roku. Drzewo które wówczas liczyło prawie 7,5 m wysokości i 5 m szerokości w dolnej części, docelowo miało pełnić funkcję choinki miejskiej. Rolę tę jodła pełniła do 2020 roku, od 2021 roku główną ozdobą świąteczną na placu Bartosza Głowackiego jest bowiem sztuczna choinka z gotowymi dekoracjami. Za jej wypożyczenie miasto musi rokrocznie zapłacić, w tym roku ponad 28 tys.zł. 

– Mamy nadzieję, że żywa choinka rosnąca na placu B. Głowackiego z czasem będzie się prezentować na tyle okazale, by być główną ozdobą miasta w okresie bożonarodzeniowym. Póki co, musimy jej dać czas – informuje NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

– Przed rokiem po raz pierwszy wynajęliśmy wysokie na 12,5 m stożkowe, ozdobione drzewko, które zrobiło bardzo dobre wrażenie, przypadło do gustu mieszkańcom, dlatego w tym roku jedyną ozdobą świąteczną, jaką wynajęliśmy jest ta właśnie choinka. Oprócz wspomnianej, wypożyczonej choinki Tarnobrzeg udekorowany został także innymi ozdobami, które są własnością miasta – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
2 miesięcy temu

Pewnie że mało okazała ???
Nie odzwierciedla wielkości tego wielkiego mniemania o sobie urzędu i urzędasów ????

Rada :dla urzędasów
aby była bardziej okazała to należy krawężniki przesunąć w kierunku pnia czyli zrewitalizować tą część placu , ” nie będzie szła w korzenie tylko w pień i konary „?????

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ps:
To tak jak z JELENIEM pod urzędem ( drugie tyle większy niż w rzeczywistości renifer ).
TU , w tej mieścinie wszystko ma być ” OKAZAŁE ” i już wiem dlaczego TTBS za rządów DiM chce wybudować największy blok ( najokazalszy) .

Wszystko ma być tak okazałe jak pszenica za Stalina w ZSRR – wysoka jak słupy telegraficzne i równie gęsta „( ha, ha, ha) ???
Ma odzwierciedlać wielkość i potęgę obecnej władzy i autorytet nauczycieli dwóch ( DiM) z pozostałymi w BEZRADZIE ????

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Wzrost opłaty rocznej użytkowania wieczystego z 4,70 na 53,50 naliczanego od prawa własności czyli ponad 10 krotnie. Kto wie niech powie jakie nieruchomości w TBG wzrosły na rynku 10 krotnie , może ktoś „mądry” z UM bo taki wałek nawet nie śnił się w Warszawie! A należy pamiętać, iż dodatkowo od tej nieruchomości również należy zapłacić podatek czyli dwie opłaty za to samo brawo demokracja i własność pełną gębą !!!! Ludzi łupią świnie przy korycie ale na gry i zabawy zawsze znajdą pieniądze z naszych kieszeni !

świnie przy korycie.jpg
obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

A to nich jest renifer ????

https://nadwisla24.pl/2016/11/30/6-metrowy-renifer-przed-magistratem-choinki-brama-na-rynku-swiateczny-klimat-w-tarnobrzegu-fotoreportaz/

Przecież to jest JELEN a nie renifer .
Wygląda na to , że oni ( tam w urzędzie ) nigdy renifera nie widzieli – nawet na fotkach ( zdjęciach)???

To tylko JELEŃ ????

niegospodarne i negustowne
1 miesiąc temu

Ta sztuczna choinka do bezguście i brak dobrego smaku nie mówiąc o gospodarności

Cienty Walenty
1 miesiąc temu

ADOPTOWANY NORBERT POSADZIL PRZY BAJORZE W MACHOWIE PALMY SZTUCZNE TO CHOINKA TAKZE MUSI BYC SZTUCZNA ABY NIE PSUC KRAJOBRAZU JAK POSTANOWIL KONSERWATOR ZABYTKOW !!!!!!!

Bogaty
1 miesiąc temu

Kto bogatemu zabroni
A tymczasem w budżecie na przyszły rok 35 mln deficytu.
Ale zabawa trwa Sztuczne chionki obchody rocznic w tym klubu huczne otwieranie strefy kibica biegi i tańce i coś mi się wydaje że to wszystko kosztuje
Nie mówiąc o nieusadnionych wydatkach o których na sesji mówi radny Kalinka
Ale władza pieniążki przytula dobre że Żal będzie odchodzić 9

Artykuł z 02.12.2019 z TN
1 miesiąc temu

Prezydent miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek zaprasza na wspólne ubieranie choinki, które odbędzie się 5 grudnia na placu Bartosza Głowackiego. – Poczujmy, że to nasze miasto. Nie moje, nie spółki, która od lat dba o zawieszenie świątecznych dekoracji, ale każdego z nas. Ubierzmy razem naszą choinkę – do udziału we wspólnym ubieraniu miejskiej choinki zaprasza prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Do uczestnictwa w wydarzeniu zachęcani są zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy miasta. Szczególnie zaproszenie skierowane jest do uczestników Domu Dziennego Pobytu, Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, słuchaczy UTW, tarnobrzeskich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, średnich, ale też studentów.

By wziąć udział w ubieraniu choinki wystarczy przygotować odpowiednio dużą (minimum 30 cm wysokości), ale też trwałą i odporną na warunki atmosferyczne ozdobę i przynieść ją w czwartek, 5 grudnia na plac Bartosza Głowackiego. Organizatorzy na dekoracje czekać będą od godziny 9.00 i już zapewniają, że będzie świąteczna atmosfera i miłe niespodzianki.

Dwa dni później w Nowinach
1 miesiąc temu

„Po raz pierwszy mieszkańcy Tarnobrzega wspólnie przystroili choinkę. Wykonali piękne ozdoby. Zobacz zdjęcia!

Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim, którzy w czwartek przyszli na plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, aby zawiesić na miejskiej choince własnoręcznie wykonane ozdoby. Dzieci i dorośli nieźle się przy tym bawili! Więcej zdjęć na kolejnych slajdach. Do wspólnego ubierania choinki zaprosił mieszkańców prezydent Dariusz Bożek. Bombki i inne ozdoby przyniosły maluszki ze żłobka nr 2, dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych, Domu Dziennego Pobytu, Środowiskowego Domu Samopomocy i Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego.Były wspólne zdjęcia przy choince, cukierki od dbającego o świąteczny wystrój miasta Rejonu Dróg Miejskich, a także harce i bitwa na śnieżki z klubem Fitneska”

Niegospodarność
1 miesiąc temu

W 2019 roku choinka była duża, ładna i okazała bo przecież nie ubierali by z prezydentem badziewia. Żywą choinkę władze miasta posadziły w 2017 roku za 20 tys zł. Obecnie nie jest godna i przegrywa ze sztuczną pożyczoną za jedyne 28 tysięcy. Toż to jawna niegospodarność szczególnie, że tą żywą choinkę sadzono aby była świąteczną ozdobą i co roku nie wycinać i kupować nowej choinki. Podobno miasto miało oszczędzać i zaciskać pasa…. A na bocznych osiedlach ciemno jak w d…ie u m…na. Właśnie mamy przykład oszczędności miasta. Kolejna wtopa prezydenta.

wrzos
1 miesiąc temu

NIE DZIWILBYM SIE GDYBY TA CHOINKA BYLA GLOWNYM TEMATEM DNIA W NP. MALUTKIM BARANOWIE CZY POLANCU ? ALE DZIWI MNIE TO,ZE JEST ONA GLOWNYM TEMATEM DNIA W MIESCIE WIELOKROTNIE WIEKSZYM OD WSPOMNIANYCH MIASTECZEK. W NASZYM MIESCIE WLADZA POWINNA PODAWAC INFORMACJE ISTOTNE I WAZNE DLA MIESZKANCOW ILE I GDZIE SIE BUDUJE, ILU INWESTOROW DO MIASTA SPROWADZONO, ILE MIEJSC PRACY UTWORZONO, ILE MIESZKAN JEST W BUDOWIE, A NIE TEMATEM PRZEWODNIM NA GLOWNYM FORUM JEST CHOINKA??? BARDZO TO SMIESZNE! CO NIE ZNACZY ZE NIE POTRZEBNE ALE CHOINKA TO TEMAT TRZECIORZEDNY….

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Świat się kończy ale chyba po raz pierwszy zgadzam się z Twoim postem ! Jeszcze trochę i będą z Ciebie ludzie;)

Leśnik
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Wręcz przeciwnie. Ta choinka to symbol tej władzy robiącej wszystko na pokaz i nieliczącej się z publicznym groszem. Choinka z cukierkami i lizakami dekoracjami kompletnie nie związanymi z naszą tradycją. Niepotrzebnie wydane 28 tys. bo obok stoi żywe drzewko opuszczone i samotne, tak jak w obecnych czasach wielu mieszkańców naszego miasta. To moje zdanie.

Julian
1 miesiąc temu

Praca w Tarnobrzegu dla tarnobrzeżan!! Tak by ludzie tu mieszkający nie musieli dojeżdżać do okolicznych mieścin tracąc czas i kasę.

wrzos
1 miesiąc temu

BARDZO CZESTO JEST TAK, ZE LUDZIE ZE WSI BLOKUJA NAM ETATY W MIESCIE BO TACY ZAMIAST NA SWOICH WSIACH UPRAWIAC ROLE I SWINIE I Z TEGO SIE UTRZYMYWAC TO ZABIERAJA PRACE W MIESCIE T TO DOJEZDZAJA BOG WIE SKAD TUTAJ A TO Z ZZA WISLY, A TO Z GREBOWA, ZUPAWY, CHMIELOWA I INNYCH CO NIE POWINNO MIEC MIEJSCA !!!! ALE ZDECYDOWANIE POWINNO BYC W MIESCIE PRACY WIECEJ O CO WLADZE POWINNY STANOWCZO ZABIGAC ALE DO TEGO POTRZEBNY JEST PREZYDENT CHLOP Z JAJAMI A NIE TAKI JAK MU ZAGRAJA NA GORZE TAK ON TANCZY.

Gość
1 miesiąc temu

Proszę zejść z marzeniami o mocarstwowości na ziemie.Miasto Tarnobrzeg miało swoje 5 minut w historii w czasach prosperity siarki gdy do nas dojeżdżali do pracy.Było i bezpowrotnie minęło i żadne zaklęcia nie pomogą bo teraz my będziemy dojeżdżać do innych miejscach pracować a tu mieszkać i odpoczywać.Tarnobrzeg nie ma żadnego potencjału by przyciągnąć tu poważnych inwestorów i żadne czary mary tu nie pomogą.Wracamy do swojej roli czyli.miasteczka spokojnego i bezpiecznego gdzie cieszą małe rzeczy.

Marek
1 miesiąc temu

O dziwo siostra Bożka nie krzyczy, że to tandeta.

Edek
1 miesiąc temu

A kto bogatemu zabroni?
Tytanic tonie a orkiestra gra dalej.

rowerowy
1 miesiąc temu

O to jak w Tarnobrzegu „nie ma” pieniędzy. Na wypożyczenie choinki na kilka tygodni radni zarezerwowali według projektu prezydenta 28 tys., a na dopuszczenie ruchu rowerów na chodniku na Sikorskiego od Sandomierskiej do Borów na lata (o przebudowie szkoda marzyć) od lat nie znaleziono 10-20 tys. (zależnie od zakresu i wyceny oznakowania). Upraszczając na chwilowe zbytki jest, a mniej na wieloletnie ulepszenia „nie ma”.

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Spoko, na znaki kierujące ciężarówki na obwodową z innych ulic też brakło.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

Bo w Tarnobrzegu funkcjonuje niespotykana chyba nigdzie indziej kategoria rozwiązań domyślnych. Mianowicie można się domyślić, że na danym chodniku jest dopuszczona jazda rowerem, należy się domyślić, że tirem trzeba skręcić na obwodnicę itd. Ale dziwnym trafem prezydent i reszta kierownictwa w urzędzie, spółkach itp. nie muszą się domyślać, że mają obowiązek realizować przydzielone im zadania, tylko mają obiektywne znaki tego w postaci wysokich wynagrodzeń.

Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Dobrym przykładem tych rozwiązań domyślnych jest kostka w dwóch kolorach na ul. Skrajnej.

comment image

Niby strefa zamieszkania, ale piesi mają się domyślić, żeby poruszać się po czerwonym pasie. Niezłe pomieszanie.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Lucas

Nie trzeba szukać przykładów na ulicach osiedlowych. Wystarczy popatrzeć jak wyglądają ciągi pieszo-rowerowe na Sienkiewicza i Sikorskiego. Oznakowane jako drogi pieszo-rowerowe, a podzielone na jedną część z szarej kostki jakby dla pieszych i na drugą z czerwonej kostki jakby dla rowerów. Do tego część jakby dla rowerów położona jest po lewej stronie patrząc w kierunku ruchu na sąsiadującym pasie na jezdni, wbrew ruchowi prawostronnemu. Czyli mamy domyślić się, że jadąc zgodnie z ruchem na jezdni jedziemy po czerwonym z lewej, przy mijaniu zjeżdżamy na szare z prawej, a do tego wszystkiego omijamy jeszcze pieszych?
comment image

kultura jazdy
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Nie wiem o co ci chodzi, ale przyjęło się że pas rowerowy to ten bliżej jezdni i to zarówno na tych oznaczonych jak i nieoznaczonych szlakach(np ten koło białego muru) tam też rowery jadą na ogół bliżej jezdni w obie strony. Taki jest zwyczaj. Piesi też sie do tego przyzwyczaili i chodzą dalej od jezdni ustępując rowerom. Pownno być trwale rozdzielone, ale jest jak jest

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  kultura jazdy

Skoro nie wiesz o co mi chodzi, to spróbuję jaśniej. Według znaków cała szerokość ciągu jest wspólna dla pieszych i rowerów, ale wedle budowy jest podzielona. Czyli mamy domyślić się, że jedziemy po czerwonym, a nie normalnie po prawej części zgodnie z ruchem prawostronnym, niezależnie od koloru?

to nieistotne
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Te znaki co postawili kilka lat temu to można sobie wsadzić w 4 litery. Wiesz na czyj wniosek pozmieniali znaki „szlak pieszorowerowy” z oddzielonego na wspólny? To było wymuszone wskutek kontroli z jakiegoś urzędu kilka lat temu,bo sie wymiary pasów nie zgadzały. Ale w praktyce nic sie nie zmieniło, piesi idą białym ,rowerzyści jadą czerwonym, tak jest i tyle. Ktoś budował te ścieżki po to żeby było rozdzielone a nie wspólne

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  to nieistotne

W praktyce może nie, ale podział ciągów pieszo-rowerowych z rozwiązania usankcjonowanego znakami stał się rozwiązaniem domyślnym, tzn. rowerzyści mają się go domyślić.

Mam wątpliwości:
1 miesiąc temu
Reply to  to nieistotne

Problem dla rowerzysty zacznie się wtedy, gdy potrąci pieszego. Wtedy mu wytkną, że nie jechał bliżej prawej krawędzi.

wrzos
1 miesiąc temu

DO GOSC A JA ZAPYTAM CIE DLACZEGO TWOIM ZDANIEM TARNOBRZEG NIE MA POTENCJALU DO SPROWASZANIA DO MIASTA INWESTOROW???? JEST WRECZ ODWROTNIE POTENCJAL MA I TO BARDZO WIELKI MIN. DUZA POSIARKOWA STREFE EKONOMICZNA NA MACHOWIE, TERENY INWESTYCYJNE NA ZAKRZOWIE I MOKRZYSZOWIE DK 9 KTORA W NIEWIELKIEJ CZESCI ALE PRZEZ MIASTO PRZEBIEGA A W PRZYSZLOSCI S-74 KROLOWA RZEK WISLA, PIEKNE I DUZE JEZIORO Z TERENAMI DO WYKORZYSTANIA / HOTELE, GASTRONOMIA. SPA. ETC/ DUZO TERENU POD ROZWOJ BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO, TYLKO POTRZEBA MADREJ I OPERATYWNEJ OSOBY /OSOB/ NA ODPOWIEDNICH STANOWISKACH ABY TO WSZYSTKO NALEZYCIE OGARNAC !

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

POGONIĆ W PIZDU SOŁTYSA!!!

orzeł
1 miesiąc temu

mi tam się choinka podoba tylko jestem ciekaw ile taka choinka kosztuje skoro jej wypożyczenie kosztuje 28 tysi? jak z 50 to było ja kupić w tamtym roku no chyba że ktoś znajomy nam to wynajmuje to nie było tematu 🙂

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Reply to  orzeł

TO JEST STOŻEK ŚWIETLNY
A NIE CHOINKA

mach
1 miesiąc temu

A nie dało sie kupić takiej choinki i mieć zamiast wynajmować? No chyba, że takie choinki po cenach przetargowych kosztują milion cebulionów, to nie było pytania.

Oczko misia
1 miesiąc temu

A slomianego misia nie bylo?

janwdupowkręt
1 miesiąc temu

patrzcie DECYZYJNE JEŁOPY
tak wygląda choinka!!!
(niedaleki Przemyśl..)
https://www.facebook.com/miasto.przemysl/photos/pcb.6005772766133375/6005754412801877/
A NIE WASZ POSRANY STOŻEK CHOINKOPODOBNY

Rumcajs
1 miesiąc temu

Czy ty wiesz co my robimy tą choinką? My otwieramy oczy niedowiarkom! Patrz, mówimy, to jest nasze, przez nas wypożyczone i to nie jest nasze ostatnie słowo!

wow
1 miesiąc temu

A tak wygląda świąteczny ,bajkowy Rynek w Stalowej Woli -Rozwadowie.

https://www.facebook.com/StalowaWolazLotuPtaka/videos/545669824086722/

Nie no jest ok
1 miesiąc temu
Reply to  wow

A na rynku w Stalowej Woli jak wygląda? A nie zaraz

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wow

A na ch..j w Tbg takie coś jak w Stalowej jak mamy od zaj..a LATARŃ i jest tak jasno że już więcej świecidełek nie potrzeba .

Hodak
1 miesiąc temu
Reply to  wow

Faktycznie.Pieknie na Rynku w Stalowej Woli.Jak w bajce.Jak śnieg spadnie będzie jeszcze piekniej.Magicznie.

Tutaj jest jak jest
1 miesiąc temu
Reply to  Hodak

Urwie się, pycha kroczy przed upadkiem. Upadek już bliski i i będzie bolał

wrzos
1 miesiąc temu

ZARAZ A OD KIEDY ALUMINIOWA WOLA MA RYNEK! TAKOWY POSIADA MIASTECZKO ROZWADOW USYTUOWANE OBOK ALUMINIOWEJ WOLI I NIC ANI NIKT TEGO NIE ZMIENI

śmiechu warte
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Bardzo śmieszne. Równie dobrze mógłbyś stwierdzić że miasteczko Miechocin jest usytuowane obok Tarnobrzega. Ale skoro ściśle przylega, to jak może być oddzielne i co komu przeszkadza tamtejszy rynek? Zawiść? Wrzos, widzę że z twoją głową coraz gorzej

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
44
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content