Zostań Aniołem i wesprzyj akcję Jezioro Aniołów – kąpiele o wschodzie słońca dla Hospicyjnego Domu Aniołków

Jezioro Aniołów to cykliczna akcja charytatywna, w ramach której, każdego pierwszego dnia miesiąca odbywają się kąpiele o wschodzie słońca. Wejścia do wody są połączone ze zbiórką funduszy na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków. Jest to placówka dla dzieci cierpiących na nowotwory, mieści się w gminie Zaleszany. Pomysłodawcą, opiekunem oraz budowniczym ośrodka jest Fundacja Z Serca Dla Serca (https://domaniolkow.pl/).

Dom Aniołków wziął się z potrzeby społecznej, by w miejscu, gdzie mieści się pustka na mapie hospicjów dla dzieci, wybudować wyjątkowy dom, gdzie niebo łączy się z ziemią. Rodziny z naszych okolic, które zmagają się z chorobą dziecka, muszą szukać pomocy w ośrodkach oddalonych o około 100 km od miejsca zamieszkania. Placówka powstaje na styku 3 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Będzie zapewniać opiekę paliatywną, medyczną, rehabilitacyjną i duchową czterdziestu małym pacjentom. Koszt budowy hospicjum dziecięcego w Zaleszanach to przeszło 6.500.000 złotych.

Znając tak wielkie potrzeby tej placówki powstał projekt Jezioro Aniołów – kąpiele o wschodzie słońca. Głównym celem tych spotkań jest nagłośnienie informacji o Hospicyjnym Domu Aniołków oraz realne wsparcie jego budowy. Akcja jest nietypowa – każdego pierwszego dnia miesiąca, wraz ze wschodem słońca, uczestnicy ubrani na biało, wchodzą do wód Jeziora Tarnobrzeskiego oraz wpłacają datki na budowę placówki. Dotychczasowe edycje zgromadziły wiele osób chcących nieść pomoc.

Potrzeby placówki nadal są duże, dlatego wychodzimy z kolejną inicjatywą i uruchomiliśmy grupę na facebooku – LICYTACJE Jezioro Aniołów (https://www.facebook.com/groups/5969493603101352). Można tam wystawić lub wylicytować wyjątkowy przedmiot lub usługę i wesprzeć budowę Hospicyjnego Domu Aniołków. Uzyskana kwota w całości będzie przekazana na zakup materiałów budowlanych, sprzętów czy wyposażenia placówki. Będzie to realne wsparcie do powstania Domu dla cierpiących dzieci. Opłat dokonujemy na dedykowanej skarbonce https://zrzutka.pl/anielskiewsparcie/s/licytacje.

Zwracamy się z prośbą o podzielenie się swoim talentem i wystawienie produktu/usługi na licytację w wsparcie budowy Hospicyjnego Domu Aniołków. Jest to też forma reklamy wśród społeczności Jeziora Aniołów. Zapraszamy wszystkich, którzy zajmują się rękodziełem, świadczą usługi, robią ozdoby czy wypieki/przetwory lub po prostu mają coś wyjątkowego. Możliwości są nieograniczone, wystarczy pomysł i chęci. Licytacje można wystawiać samodzielnie lub można skontaktować się z administratorami grupy, którzy wszystkiego dopilnują.

Zapraszamy również do aktywnego śledzenia grupy i licytowania wystawionych fantów. Można w ten sposób kupić wyjątkową rzecz dla siebie lub bliskiej osoby i wesprzeć cel charytatywny. Szczególnie w okresie przedświątecznym, można znaleźć i podarować komuś wyjątkowy prezent, w myśl zasady – nie kupuj, wylicytuj.

info: Jezioro Aniołów

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Już czas
1 miesiąc temu

Zapraszamy

dyzury-spowiedzi-przedswiatecznej-724x1024.png
Imię
1 miesiąc temu
Reply to  Już czas

Poleca dla aniołów co mrsują i Darka

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content