Noworoczne postanowienia – 8 pozytywnych zmian na nowy rok!

Postanowienia Noworoczne – Jak Wytrwać?

Jak wybrać najważniejsze postanowienia noworoczne? Jak wybierać postanowienie noworoczne? Jakie są popularne postanowienia noworoczne? Dowiedz się więcej!

Postanowienia noworoczne – 8 postanowień, które zmienią Twoje życie na lepsze!

Wraz z przekroczeniem progu nowego roku zastanawiamy się nad wprowadzeniem zmian w swoim życiu. Przepełnia nas energia, żądza zmian i w ferworze noworocznego blasku decydujemy się na całkiem sporą listę postanowień noworocznych. W głębi duszy, każdy z nas pragnie zrealizować ich jak najwięcej, ale szybkie tempo życia i codzienne obowiązki sprawiają, że niejednokrotnie postanowienia noworoczne schodzą na dalszy plan, a w rezultacie lądują zapomniane w odmętach przeszłości. Chcesz zrealizować postanowienia noworoczne? Wybrać takie, które będą realne do spełnienia? Zapraszamy do lektury!

Przełam rutynę

Kiedy codzienne życie przypomina kołowrotek, zapewne zastanawiasz się, czy istnieje jakieś rozsądne wyjście z niego? Oczywiście! Każdego dnia, warto wygospodarować, chociaż na moment oderwać się od codziennej rutyny i ofiarować sobie odrobinę przyjemności, czy to moment z ulubioną lekturą, kawą, aromantyczną herbatą czy może zakupy w towarzystwie przyjaciółki lub najlepszego kumpla? Nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby przełamać codzienną rutynę. Wystarczy odrobina kreatywności.

Zdrowo i świadomie się odżywiaj

Zdrowe odżywienie dobrze jest rozpocząć od zaplanowania posiłków, zwracając uwagę w dużej mierze na to, co spożywamy. Przygotowanie pysznych, zdrowych i sycących dań, warto rozpocząć od zakupów. Aby zaoszczędzić czas, którego nam wszystkim tak bardzo brakuje, warto planować zakupy zdrowej żywności online. Dobry sklep ekologiczny posiada w swoim asortymencie wszelkie produkty, które pomogą Ci wyczarować smaczne i zdrowe posiłki.

Nabierz dystansu

Nauka dystansu do świata i do siebie samego to zbawienna cecha, która przydać może się nam każdego dnia. Na liście postanowień noworocznych nie może zabraknąć odrobiny zdrowego dystansu a może i nawet rozsądnego egoizmu. Jak to zrobić? Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że kryzysowe sytuacje nie trwają w nieskończoność, a zamartwianie się kwestiami, na które nie masz wpływu, tylko pogorszą samopoczucie. Nie może zabraknąć Ci odwagi, aby być po prostu sobą! Wraz ze wszystkimi wadami i zaletami.

Spróbuj czegoś nowego – nie bój się zmian

Od dawna marzysz o zagranicznej wycieczce i chciałbyś w końcu to marzenie spełnić? A może od lat na liście noworocznych postanowień umieszczasz wciąż ten sam punkt i nie możesz tego postanowienia dotrzymać? Czujesz przemęczenie i wypalenie oraz niedosyt rozwoju osobistego? Weź kilka dni urlopu i naładuj baterie! Wahasz się i zastanawiasz czy warto? Nie dowiesz się tego, póki nie spróbujesz. Zdarza się, że stajesz w obliczu sytuacji, w której nie powiodło się coś, czego pragnąłeś. Wówczas bezradnie rozkładasz ręce z miną pełną rezygnacji mówiąc ,,tak wyszło”. Nie bój się zmienić coś, co wymaga zmiany. Jak głosi stare porzekadło – ,,Jeśli chcesz osiągnąć coś, czego nigdy nie miałeś to zacznij robić coś, czego nigdy nie robiłeś.”

Naucz się asertywności

Ile razy stawałeś w obliczu sytuacji, w której ktoś prosił Cię o wykonanie pewnej przysługi, a Ty, mimo że nie miałeś na to czasu ani ochoty to starałeś się spełnić te prośby, bo nie chciałeś odmawiać? Sądziłeś, że to nieeleganckie i niestosowne. A potem kiedy opadły emocje, znowu miałeś wyrzuty sumienia i orientowałeś się, że po raz kolejny nie starczyło Ci odwagi i asertywności aby odmówić? Postanowienia noworoczne dotyczące asertywności powinny skupiać się głównie na ćwiczeniu asertywnych zachowań w momentach i sytuacjach, gdzie okazuję się to niezbędne. Dotyczą one zmiany nawyków. Ćwicząc zwiększasz swoje szanse na to, że w sytuacji, kiedy przyjdzie Ci skorzystać z takiego ,,wyćwiczonego” sposobu będziesz na wygranej pozycji. Nauka asertywności to proces niezwykle trudny, składający się z wielu sytuacji prozaicznych, codziennych, w których asertywność jest niemal konieczna. Dlatego też w postanowieniach noworocznych nie może zabraknąć właśnie tego punktu.

Porzuć to, czego nie potrzebujesz

Lista postanowień noworocznych powinna zawierać także deklarację usunięcia ze swojego otoczenia wszystkiego, co nie jest Ci już potrzebne. Porządki warto rozpocząć od remanentu w szafie i pozbycia się wszystkich ubrań, w których już nie chodzisz. Kluczem powodzenia takiej misji jest cierpliwość i zdecydowanie. Przeprowadzając taką czynność musisz wyzbyć się sentymentów. Odkładaj ubrania na dwie sekcje, decydując stanowczo czy będziesz w nich chodził czy też nie, nie dorzucaj dodatkowej sekcji ,,może”, ,,jak schudnę”, ,,jak przytyję”. Albo tak, albo nie. Pozbądź się także wszelkich bibelotów, zbierających kurz, które przerzucasz wciąż z kąta w kąt z myślą ,,może się kiedyś przydać”. Zrób miejsce na nowe rzeczy, które zaczniesz dobierać z zastanowieniem i większą uwagą.

Z jak zdrowie!

Noworoczne postanowienie może także dotyczyć zwiększenia aktywności na świeżym powietrzu. 20-30- minutowy spacer przyczynia się do wzmocnienia krążenia a tym samym zmniejsza ryzyko zawału serca. Ma również wpływ na gęstość kości, ponieważ spacer zalicza się do ćwiczeń oporowych. Spacery zbawiennie wpływają również na osoby zmagające się z nadwagą. Regularne spacery pomagają również w lepszym dotlenieniu organizmu, a co za tym idzie – także w zwiększeniu energii. Jeśli palisz papierosy, nowy rok może okazać się doskonałym momentem na rzucenie palenia. W tym celu warto zdecydować się na wspomaganie suplementami diety, dedykowanymi osobom, zmagającym się z nałogiem, np. tabletki na rzucenie palenia. Warto również raz na jakiś czas skorzystać z badań profilaktycznych, aby upewnić się, że jesteś zdrowy. Badania takie możesz wykonać w ośrodkach takich jak Centrum Zdrowia Ogrodowa.

Aktywność fizyczna Twoim sprzymierzeńcem

W postanowieniach noworocznych często znajdują się punkty poruszające aktywność fizyczną. Nie bez przyczyny powiedzenie ,,Ruch to zdrowie” jest nadal aktualne. Ćwiczenia fizyczne przyczyniają się do produkcji endorfin, dlatego poprawiają nastrój. Sport wpływa również na sprawność i wytrzymałość, a także obniża napięcie nerwowe, wzmacniając także odporność. Regularne uprawianie sportu uspokaja i pomaga w zasypianiu. Nie masz czasu ćwiczyć? Ogranicz aktywność w mediach społecznościowych na rzecz aktywności fizycznej. A jeśli nie masz pomysłu na organizację takiego przedsięwzięcia, zdecyduj się na trening personalny. Z pomocą trenera, dowiesz się, jakie ćwiczenia fizyczne są polecane dla Ciebie, jak je bezpiecznie wykonywać i w jaki sposób wytrwać w takim postanowieniu.

Jak spełniać postanowienia noworoczne?

Kiedy opadną już noworoczne emocje, a w Twoje życie zakradnie się rutyna, dotrzymanie postanowień noworocznych może okazać się niełatwe. Co zrobić, aby mimo wszystkich niesprzyjających okoliczności, udało się wytrwać w tych najważniejszych postanowieniach?
Postanowienia, które podejmujesz, powinny być konkretnie sformułowane. Jeśli będą zbyt ogólne, będziesz mógł je łatwo ominąć, wymyślając przeróżne wymówki.
Każde z postanowień zapisz na papierze i umieść w widocznym miejscu. Będzie przypominała Ci o wypełnieniu tego, co zaplanowałeś.
Pamiętaj, że cel, który wyznaczasz musi być realny, mierzalny i co najważniejsze – możliwy do zrealizowania, nie może przerastać Twoich możliwości.
Nie zapominaj o metodzie małych kroków. Każdy z celów dobrze jest podzielić na konkretne etapy, ułatwi to osiągnięcie pełnego celu.

Noworoczne postanowienia – podsumowanie

U schyłku roku przychodzi także czas podsumowań, dlatego pomyśl o tym, co udało Ci się zrealizować już wcześniej. Myśl ta, pozwoli Ci zrozumieć, że osiągnięte sukcesy działają motywująco. Nowy rok – nowi my? Zapewne. Każdy rok jest inny i przynosi nam inną naukę i zrozumienie innych kwestii. Może to być faktycznie rok pełen nowych wyzwań. Musisz jedynie podejść do swoich postanowień w sposób realistyczny, nie zatracić siebie w całym ferworze zmian. Pamiętaj o pierwotnym celu, jaki Ci przyświecał planując określone cele. Postanowienia powinny Cię motywować do zmiany na lepsze, a nie przygnębiać Cię i powodować wyrzuty sumienia z powodu ich niespełnienia.

artykuł reklamowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content