Cynk – podaruj sobie zdrowie i piękno

Ogromna część z nas przykłada szczególną wagę do utrzymania w doskonałej kondycji swojego organizmu, jak również zachowania perfekcyjnego wyglądu. W tym celu nieocenioną pomoc niosą nam suplementy diety. Wśród nich wyróżnić możemy szczególnie cenny pierwiastek- cynk.

Cynk i jego krótka charakterystyka

Cynk to pierwiastek, bez którego nasz organizm nie jest w stanie poprawnie funkcjonować. Cynk obecny jest w strukturze aż 200 różnych enzymów. Pomimo tego, że potrzebujemy jedynie 5 mg cynku dziennie, zalecenia specjalistów wynoszą nawet 15- 20 mg. To sprawia,  ogromna część z nas cierpi na jego niedobór w związku z mało zbilansowaną dietą.

Właściwości cynku

Suplementy diety z cynkiem niosą nieocenioną pomoc zarówno w profilaktyce zdrowotnej, jak również w przypadku skutecznej pomocy w walce z różnorodnymi dolegliwości czy chorobami przewlekłymi. Przede wszystkim jednak cynk jest niezwykle ważny w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosów, skóry oraz paznokci. Brak tego pierwiastka w organizmie spowoduje wypadanie włosów, łamliwość paznokci. Cynk leczy także trądzik oraz owrzodzenia. 

Cynk jest pierwiastkiem, który bierze udział w regulacji pracy naszych organów wewnętrznych, takich jak trzustka czy wątroba. Dodatkowo reguluje pracę układu krążenia (zapobiega powstawaniu żylaków, stabilizuje ciśnienie krwi). Działa również korzystnie na nasz układ immunologiczny. 

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią suplementację cynku?

Skutki niedoboru cynku w organizmie mogą przynieść duże spustoszenie. Zbyt mała ilość cennego pierwiastka w organizmie prowadzi do zmniejszenia odporności, przez co jesteśmy bardziej podatni na wirusy, bakterię i inne drobnoustroje. Dodatkowo możemy odczuwać spadek energii czy problemy z koncentracją. Długi okres niedoboru cynku w organizmie może doprowadzić do kurzej ślepoty, ponieważ pierwiastek związany jest z metabolizmem witaminy A.

Bardzo często jednym z najbardziej widocznych oznak zbyt małej ilości cynku jest zła kondycja paznokci, włosów oraz skóry. Zajady, zmiany łuszczyco podobne, nowe rozstępy to także objawy braku cynku. Nawet najmniejsze rany trudno się goją. 

Cynk ma niebagatelne znacznie także dla naszych zmysłów. Odczuwamy suchość w ustach, pogorszenie węchu i smaku czy utratę apetytu. Znane i powszechnie cenione preparaty z cynkiem możemy znaleźć w sklepie z suplementami MyBionic.

Zadbaj o swoje zdrowie z najwyższej klasy suplementacją

Właściwa suplementacja oparta na dostosowanych do potrzeb naszego organizmu stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Cynk jest pierwiastkiem, dzięki któremu będziemy mogli poczuć niekończące się pokłady siły i energii do działania, jak również cieszyć się doskonałą kondycją naszych włosów, paznokci oraz promienną cerą każde dnia. Postaw na najwyższej klasy suplementy diety i pozwól zaskoczyć się doskonałym efektom.

artykuł partnera

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content