Jakie kosze na zużyte pieluchy wybierać?

Przedmiotem, który w ostatnich latach często gości na listach wyprawkowych jest kosz na pieluchy. U wielu osób pozycja ta budzi niemałe zaskoczenie. W końcu każdy z nas ma w domu kosz na śmieci. Czy rzeczywiście potrzebny jest specjalny kosz na pieluchy?

Kosz na pieluchy – co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje jest to specjalny kosz, do którego wyrzuca się zużyte pieluszki. Cechą odróżniającą kosze na pampersy od zwykłych koszy na śmieci jest to, że kosze te zatrzymują brzydkie zapachy wewnątrz i nie pozwalają wydostać im się na zewnątrz.

Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku nieco starszych dzieci, które mają już rozszerzoną dietę i spożywają różne pokarmy.

W jaki sposób działa kosz na pieluchy?

Kosz na pieluchy wyposażony jest w specjalny mechanizm, który pozwala na zatrzymywanie zapachów pochodzących z brudnych pieluszek w środku.

Co więcej, mechanizm jest tak skuteczny, że brzydkie zapachy nie wydostają się na zewnątrz nawet w momencie otwierania kosza w celu wyrzucenia do niego kolejnej pieluchy.

Do kosza na pampersy trzeba z reguły zakupić specjalne wkłady chociaż ostatnio na rynku pojawiły się modele, w których można zamontować zwykłe plastikowe worki na śmieci, takie same jakie używamy w koszach na śmieci.

Niezależnie od tego czy zakupimy specjalne wkłady czy włożymy zwykły plastikowy worek – kosz na pieluchy będzie doskonale sprawował swoją funkcję.

Czy kosz na pieluchy jest niezbędny?

Kosz na pieluchy nie jest oczywiście obowiązkowy. Wiele osób rezygnuje z zakupu i decyduje się na wyrzucanie zużytych pieluszek do zwykłego kosza na śmieci. Powoduje to konieczność częstszego opróżniania tego kosza, ale są osoby, którym to nie przeszkadza.

Alternatywą jest również wyrzucanie zużytych pieluszek od razu do kosza umieszczonego na zewnątrz budynku, jednak z takiego rozwiązania mogą korzystać z reguły osoby mieszkające w domach jednorodzinnych. W przypadku rodzin mieszkających w blokach takie rozwiązanie byłoby już dużo bardziej skomplikowane.

Zalety koszy na pieluchy

Nowoczesne kosze na pampersy mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest oczywiście to, o czym już wspominaliśmy, czyli umiejętność zatrzymywania brzydkich zapachów wewnątrz. Dzięki temu kosz możemy postawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu, bezpośrednio przy przewijaku. Nawet jeśli tym miejscem byłby nasz salon, to nie musimy się obawiać, że nasi goście coś poczują.

Kosze na pieluchy są stosunkowo duże i pozwalają na wyrzucenie do środka nawet 25-30 pieluch w zależności od rozmiaru. Dzięki temu kosz na pieluchy może być opróżniany raz na kilka dni. W przypadku wyrzucania pieluchy do zwykłego kosza na śmieci musielibyśmy ten kosz opróżniać codziennie, a i tak zapach byłby z pewnością wyczuwalny.

Kosze na pieluchy można dostać w różnych kształtach i kolorach. Wybór jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy taki kosz, który będzie pasował do naszego mieszkania, a jednocześnie sprawował swoje funkcje.

Podsumowanie

Kosz na pieluchy na dobre zagościł na listach wyprawkowych. Nie jest on rzeczą niezbędną, ale może znacząco poprawić komfort życia rodziców małego dziecka.

Przede wszystkim ogranicza brzydkie zapachy dobiegające z pieluszki, co pozwala na znacznie rzadsze opróżnianie kosza. Dodatkowo nie trzeba się już martwić, że ewentualni goście wyczują w naszym domu nieprzyjemne zapachy. 

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content