Dobrej klasy praktyczna suszarka do butelek i smoczków

Jeżeli planujesz karmić swoje dziecko z butelką, to z pewnością jesteś świadoma, że takie butelki należy dokładnie czyścić, a oprócz tego jeszcze dodatkowo sterylizować.

Niestety większość osób nie zdaje sobie sprawy, że odpowiednie suszenie butelek jest również bardzo ważne. Nieodpowiedni sposób suszenia butelek może zaprzepaścić cały efekt, który udało się osiągnąć poprzez sterylizację.

Jak poprawnie czyścić butelki?

Odpowiednie suszenie butelek to 3 etap działań prowadzących do tego, aby dziecko piło z czystej i sterylnej butelki. Pierwszym etapem jest odpowiednie mycie butelek. Należy pamiętać o tym, że butelki myjemy po każdym użyciu, gdyż w resztkach mleka szybko pojawiają się bakterie.

Do mycia butelek wykorzystujemy specjalny płyn lub zwykły płyn do mycia naczyń. W trakcie mycia korzystamy również ze specjalnej szczotki, która pozwoli nam na dokładne umycie każdego fragmentu butelki.

Drugim etapem jest sterylizacja butelek. Po umyciu butelki przeznaczone dla najmłodszych dzieci muszą być dodatkowo wysterylizowane. Można tego dokonać albo poprzez gotowanie butelek przez kilka minut we wrzątku, albo poprzez skorzystanie ze specjalnego sterylizatora do butelek.

Czemu suszenie butelek jest ważne?

Jeżeli mamy już czyste i wysterylizowane butelki, to należy je jeszcze wysuszyć. Sposób suszenia jest bardzo ważny, gdyż jeśli podejdziemy do tego tematu ze złej strony, to po prostu zniszczymy cały efekt, który osiągnęliśmy dzięki sterylizacji i przeniesiemy bakterie na butelki.

Jak nie należy suszyć butelek dla dzieci?

Zacznijmy może od tego, w jaki sposób pod żadnym pozorem nie można suszyć butelek dla dzieci. Przede wszystkim butelek nie suszymy na standardowej suszarce do naczyń. Mimo że ten sposób wielu osobom przychodzi do głowy jako pierwszy, to jest on stanowczo odradzany. Dlaczego?

Suszarka do naczyń to miejsce pełne różnego rodzaju bakterii, które uwielbiają wilgotne środowisko. W przypadku osób dorosłych bakterie te nie powodują żadnych problemów. Inaczej sytuacja może wyglądać w przypadku małego dziecka, które ma delikatny układ pokarmowy.

Butelek do karmienia nie należy również wycierać ściereczką do naczyń. Nawet jeżeli jest ona często wymieniana, to i tak z dużym prawdopodobieństwem będą na niej jakieś bakterie, które szybko się pojawiają w wilgotnym środowisku. Podczas wycierania butelki ściereczką, przeniesiemy bakterie na butelkę.
Rodzice często rozważają również wycierania butelek papierowym ręcznikiem. Ten sposób również nie jest polecany. Mimo że tutaj ryzyko przeniesienia bakterii jest mniejsze, to na butelce prawdopodobnie zostaną drobinki z ręcznika.

Jak suszyć butelki do karmienia?

Generalnie zaleca się suszenie butelek do karmienia przy zastosowaniu jednej z dwóch metod. Pierwszym sposobem jest postawienie umytych butelek dnem do góry na czystej i suchej ściereczce i pozostawienie ich do wyschnięcia.

Drugim sposobem jest zakup specjalnej suszarki do butelek. Taka suszarka do butelek i smoczków ma najczęściej postać płaskiej tacki, na której znajdują się różne uchwyty, na których można zawiesić butelkę dnem do góry i zostawić do wyschnięcia.

Sama suszarka nie zajmuje dużo miejsca. Kilka uchwytów pozwala na jednoczesne suszenie kilku butelek, co jest ważne w przypadku małych dzieci, które jedzą co 2-3 godziny.

Suszarka do butelek – podsumowanie

Suszarki do butelek nie są z pewnością niezbędne, ale mogą się okazać bardzo użyteczne i ułatwić rodzicom życie. Jest to produkt przydatny zwłaszcza tym osobom, których dziecko będzie karmione wyłącznie butelką. Zastosowanie suszarki pozwala na takie wysuszenie butelek, które nie zniweczy efektu osiągniętego dzięki dokładnemu myciu i sterylizacji. Więcej znajdziesz tutaj.

artykuł reklamowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content