Na co zwrócić uwagę wybierając leżaczek dla niemowlaka?

Kompletując wyprawkę dla swojego dziecka, koniecznie pomyśl o kupnie leżaczka. Najlepiej wybierz produkt wielofunkcyjny, który pozwoli ci na stworzenie dziecku przestrzeni do zabawy, odpoczynku i snu. Dobrej jakości leżaczek dla niemowlaka zapewni twojemu maluszkowi komfort i pozwoli mu na czucie się bezpiecznie.

Leżaczek dla niemowlaka – komfort i bezpieczeństwo dla twojego maluszka

Wybierając leżaczek dla niemowlaka postaw na jakość. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany produkt będzie prawidłowo pełnił swoją funkcję, a dodatkowo na pewno przetrwa cały okres niemowlęctwa twojego maluszka.

Jeżeli planujesz mieć więcej niż jedno dziecko, to zakup leżaczka dobrej jakości pozwoli ci na ponowne wykorzystywanie go przy następnych maluszkach. A kiedy twoje dzieci wyrosną z tego produktu, bez problemu będziesz w stanie go sprzedać.

Wielofunkcyjność – jeden produkt kilka funkcji

Leżaczek dla niemowlaka może być jednocześnie bujakiem, który zapewni dziecku możliwość bawienia się w ciągu dnia. Kupując leżaczek-bujaczek możesz zapewnić swojemu dziecku przestrzeń do zabawy oraz odpoczynku. A wszystko to dzięki jednemu kliknięciu!

Kupując leżak zwróć uwagę na możliwość regulacji oparcia. Dla maksymalnego komfortu twojego maluszka wybierz urządzenie, które pozwoli ci na ustawianie oparcia zgodnie z potrzebami twojego dziecka. Dzięki możliwości regulowania oparcia bez problemu ustawisz leżak w pozycji odpowiedniej do zabawy, snu lub karmienia.

Zadbaj o nawiązywanie więzi z dzieckiem

Choć mogłoby się wydawać, że leżaczek dla niemowlaka jest przede wszystkim miejscem do samodzielnej zabawy oraz odpoczynku, to nic bardziej mylnego! Ustawiając leżaczko-bujaczek w odpowiedniej pozycji, będziesz w stanie budować z dzieckiem więź, dzięki temu, że będziecie się znajdować na tym samym poziomie.

Choć może się to wydawać drobiazgiem, to warto wiedzieć, że patrzenie na dziecko z góry utrudnia nawiązywanie poprawnych relacji.

Kiedy maluch będzie się znajdował w pozycji siedzącej, a ty będziesz siedział naprzeciwko, możesz go karmić, czytać mu, opowiadać bajki lub bawić się z nim. Każda z takich interakcji będzie wartościowa i pomoże wam w budowaniu podstaw do późniejszych relacji.

Możliwość bujania – niech twoje dziecko się zrelaksuje!

Zakup leżaczka, który ma również funkcję bujaka, pozwoli twojemu dziecku na relaksowanie się. Delikatnie bujanie pozytywnie wpłynie na układ nerwowy twojego dziecka i pozwoli mu na odprężenie się. Kołysanie może pomóc również w usypianiu maluszka, co z pewnością docenią rodzice pociech, które mają problemy z zasypianiem.

Leżaczek może wspierać rozwój małej motoryki

Mała motoryka, czyli zbiór wszystkich czynności, które dziecko może wykonywać za pomocą dłoni, wymaga odpowiedniego stymulowania oraz wsparcia.

Kupując leżaczek dla niemowlaka wybierz model, do którego można przymocować różnego rodzaju zabawki. Kiedy dziecko będzie po nie sięgać, ściskać je i chwytać, będzie ćwiczyło umiejętności związane z małą motoryką.

Dodatkowo, obserwowanie wiszących zabawek może pomóc dziecku rozwinąć umiejętność skupiania uwagi. Niektóre maluchy lubią patrzeć na wiszące, kołyszące się delikatnie zabawki, ponieważ ma to na nie kojący i odprężający wpływ.

Wysoka jakość materiałów to gwarancja komfortu twojego maluszka

Decydując się na zakup konkretnego leżaczka dla niemowlaka upewnij się, że został on wykonany z przyjemnych w dotyku, bezpiecznych dla dziecka materiałów. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że maluszkowi będzie wygodnie, zarówno podczas zabaw, jak i karmienia, czy też spania. (Więcej znajdziesz na tej stronie.)

artykuł reklamowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content