Naczynia ceramiczne – eleganckie prezenty i upominki

Naczynia ceramiczne wytwarzane ręcznie to bardzo pomysłowa propozycja na elegancki upominek. To nie tylko ładne przedmioty, ale także coś, co można wykorzystywać na co dzień. Jakie naczynia warto kupić i gdzie szukać najlepszych okazów?

Ceramika na prezent – co się sprawdzi?

Najpopularniejszym naczyniem ceramicznym na prezent jest kubek. Warto mieć jednak na uwadze, że może on występować w wielu pojemnościach. Najmniejsze modele sprawdzą się jako upominek dla osób pijących espresso, a nieco większe będą dobre dla zwolenników cappuccino. Z największych kubków ucieszą się ci, których ulubionym gorącym trunkiem jest herbata. Kubki da się podzielić na modele z uchem oraz bez.

Poza tym dobrze sprawdzają się również talerze. Można podarować komuś zarówno duży do serwowania dań głównych, jak i mniejsze talerzyki do podawania przystawek lub przekąsek do dzielenia. Czasami talerzyki są w zestawach z ceramicznymi filiżankami. Bardzo praktycznym prezentem są miseczki, w których można podawać zupy, sosy lub przekąski w zależności od rozmiaru naczynia.

Modne wzory w nowoczesnej ceramice

Współczesna ceramika charakteryzuje się nowoczesnymi, ale i ponadczasowymi wzorami, których podstawową cechą jest unikatowość. Szczególnie podczas wybierania naczyń na prezent bardzo ważne jest to, aby modele były niepowtarzalne i zachwycały swoim designem.

Naczynia ceramiczne mają bardzo modne wzory np. z motywami geometrycznymi. Często spotkać można kubki i ozdobione kropkami czy paskami. Groszki są dość uniwersalne i istnieje duże prawdopodobieństwo, że spodobają się obdarowywanej osobie. W niektórych projektach wykorzystuje się dekoracyjne wstawki z wyróżniających się materiałów i kolorów, np. złota. Nadaje to naczyniom szlachetności i eleganckiego wyglądu.

Dominującym kolorem w modnych naczyniach ceramicznych jest biel, a dodatki nierzadko mają odcienie niebieskiego czy różu. Dobrym i modnym pomysłem na prezent są naczynia z napisami, którymi można wyrazić np. uczucie do drugiej osoby.

Gdzie kupić naczynia ceramiczne na prezent?

Naczynia ceramiczne na prezent najlepiej kupować w rzemieślniczych pracowniach, w których każdy kubek i każdy talerz wytwarza się ręcznie. Daje to gwarancję nie tylko unikatowości, ale także wysokiej jakości i precyzji wykonania. W takich miejscach ceramika powstaje zwykle z ogromnej pasji i przy zaangażowaniu uzdolnionych osób. Warto też zwracać uwagę na obszerność asortymentu, aby obdarowywana osoba mogła w przyszłości powiększyć swój zestaw o kolejne elementy pasujące do zestawu.

artykuł reklamowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content