Pieniądze wyrzucone w błoto? – o planowanej budowie oświetlenia ścieżki rowerowej wzdłuż Wisłostrady

W przyjętym projekcie budżetu Tarnobrzega na rok 2023, jednym z zadań inwestycyjnych jest wykonanie oświetlenia drogi rowerowej wzdłuż Wisłostrady, do wjazdu nad jezioro, za kwotę 600 tysięcy zł. W pierwszej wersji budżetu, mowa była o oświetleniu całej Wisłostrady, co szacunkowo kosztować miało 2 mln 800 tys. zł. Zakres i koszt inwestycji zmieniono, a jej pierwszą wersję nazwano „pomyłką”. W takie wyjaśnienie wątpi radny Kalinka. Z kolei radny Nowak pyta o celowość tego zadania, w obliczu nieuchronnego remontu całej drogi.

– Jak wszyscy wiemy, nasza Wisłostrada ulega degradacji i ona za chwilę będzie potrzebowała dużej inwestycji, pewnie rozłożonej na lata (…) Będzie to pewnie łączenie różnego rodzaju dofinansowań, jeśli uda się je pozyskać (…) Nasza Wisłostrada wymaga oświetlenia, ale budowy kompleksowego oświetlenia w ramach projektu – tłumaczył radny Nowak. 

– Teraz wybudujemy oświetlenie wzdłuż ścieżki rowerowej do jeziora, ja nie mówię, że ono nie jest istotne (…) a za chwilę będziemy starać się o pieniądze na remont całej Wisłostrady, z budową kompleksowego oświetlenia i to będą pieniądze, które będą wyrzucone w błoto – dodał.

O rzekomej pomyłce i planowanych źródłach finansowania tej inwestycji, mówił z kolei radny Kamil Kalinka.

– Ponoć doszło do pomyłki, wszyscy są winni ale ja do w tą pomyłkę nie wierzę (…) Pamiętam jak ten temat pojawił się po raz pierwszy na komisjach, to kwestia „pomyłki” pojawiła się dopiero po falach krytyki, bo w pierwszej wersji, w budżecie było zaplanowane 2 mln 800 zł na zrobienie oświetlenia na całej Wisłostradzie (…) Później nagle pojawiła się korekta, że to była pomyłka (…) Inna nazwa zadania, inne kwoty – tłumaczył radny Kalinka. 

– Po fali krytyki dotyczącej tej inwestycji, zostaliśmy zapewnieni, że będziemy zabiegali o jej dofinansowanie. Na komisji techniczno-inwestycyjnej, zapytałem prezydenta Pluty, czy mamy pomysł, do którego wniosku i gdzie będziemy to składać. Odpowiedział: „Nie powiem, złożymy, to wam wtedy powiemy”. Czy to jest poważne, czy to nie jest żenujące –  dodał.

 

Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
15 dni temu

Ch??? tam z oświetleniem Wisłostrady jak belfry oszczędzają na energii wyłączają oświetlenie w mieście w nocy ??
Chyba, że chodzi o to by latarnie postawić a czy będą świecić czy nie to nieistotne – koń jaki jest każdy widzi ???

Najważniejsze, że paliwo będzie tańsze ( ha, ha, ha) :
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://sportowefakty.wp.pl/amp/skoki-narciarskie/1040489/spiker-zareagowal-na-gest-andrzeja-dudy-pamietajcie-kto-wam-to-zalatwil&ved=2ahUKEwj7g8XV4sv8AhV0CBAIHZXZCwwQFnoECBQQAQ&usg=AOvVaw3Kk6P5I8NqlwQ714-zmO5x

WALDEMAR
13 dni temu
Reply to  obywatel

PRAWDA JEST TAKA ZE JAK KTOS CIAGLE MA CHWASTY PO SZYJE W OGRODKU I MIAL DZIURAWY DREWNIANY PLOT NIE MOZE BYC DOBRYM GOSPODARZEM MIASTA !ALE WYBRALISCIE SE TO MACIE!!

WIESLAWA
13 dni temu
Reply to  obywatel

KIEDY NAUCZYCIELE Z TBG DOSTANA PO 500 ZL MOTYWACYJNEGO??? TAKA BOGATA GMINA ROZDAJE WSZYSTKIM SWOIM URZEDNIKOM!!! NAUCZYCIEL TEZ URZEDNIK NALEZY SIE !!!

obywatel
12 dni temu
Reply to  WIESLAWA

Z tym pytaniem do bożka bo Pluta już powiedział ” skąd na to mają brać „???

Bezczelność , hipokryzja – dla siebie i kumpli znaleźli po kilka tysięcy ( bo im kur?? się należy) dla fachowców.

Zresztą dwaj belfry to do kogo żale ( to wasze autorytety ) ot pokazuje wam miejsce w szyku a wy jeszcze medale, odznaczenia na dzień belfra odbieracie ???

Andrzej
12 dni temu
Reply to  WIESLAWA

pokaz pit

Wojciech
9 dni temu
Reply to  Andrzej

No własnie, ta grupa jest bardzo roszczeniowa. Proponuję ankietę, anonimowo, wśród uczniów : co sądzą o swoich nauczycielach w świetle konieczości brania korepetycji?

rowerowy
15 dni temu

Musiałbym zobaczyć projekt żeby rzetelnie to ocenić, ale oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego przy Wisłostradzie można wykonać jako niezależne od oświetlenia drogi przy użyciu niskich latarni. Tym bardziej, że remont Wisłostrady to raczej odległa perspektywa. Z drugiej strony są ważniejsze potrzeby rowerowe w mieście niż oświetlenie wspomnianego ciągu, chociażby uzupełnienie luki w trasie rowerowej od centrum do Wielowsi, czy niwelacja wystających krawężników na przejazdach rowerowych.

Lucas
15 dni temu
Reply to  rowerowy

Zgoda że są ważniejsze potrzeby dla rowerzystów, tylko że ich nie zaspokoją skoro przez tyle lat tego nie zrobili. W praktyce mamy więc do wyboru budowę oświetlenia przedmiotowego ciągu albo nic dedykowanego rowerzystom. Reasumując niech robią to oświetlenie, żeby rowerzyści nie zostali z niczym w tym roku.

rowerowy
15 dni temu
Reply to  Lucas

A to pewnie, masz rację – niech robią to oświetlenie, żeby cokolwiek było zrobione w tym roku dla rowerzystów. Żeby nie skończyło się na „planowaniu” jak np. z drogą dla rowerzystów na Litewskiej. Mi chodziło o to, co jest ważniejsze do wykonania, nie o to co faktycznie przygotowują w urzędzie do wykonania.

Ten z rowerem
15 dni temu
Reply to  rowerowy

Od skrzyżowania ulicy Mickiewicza, Sikorskiego, Wisłostrada aż do wjazdu nad jezioro wskazane jest wykonanie solidnego odizolowania ciągu pieszo-rowerowego od pasa jezdni Wisłostrady. Na tym odcinku dochodziło już do zjechania samochodów z jezdni i wjazdu na ciąg pieszo-rowerowy. Szczęście w nieszczęściu, że nikt nie został potrącony, ani pieszy ani rowerzysta.
To odizolowanie to barierki powinno być mocne i dobrze osadzone, uniemożliwiające zjechanie samochodu o znacznym ciężarze i rozpędzonego. Ale nie powinno wyglądać jak chiński mur.
Jadąc rowerem wymienionym ciągiem bezpiecznie się nie czuję słysząc „świst” jadących z nadmierną prędkością samochodów.
Tak sobie tylko pomarzyłem z okazji nowego roku :-). Marzenia nic nie kosztują.

rowerowy
15 dni temu
Reply to  Ten z rowerem

Limit barier drogowych na tę kadencję został już chyba wyczerpany przy budowie obwodnicy. A o tego co powinno być zrobione nie chce mi się już nawet poruszać, bo nie chcę się denerwować. W tym mieście problemem jest oznaczenie przejazdów rowerowych, np. obok przejścia dla pieszych na Sienkiewicza przy skręcie w Garażową, więc szkoda oczekiwać bardziej wymagających rzeczy.

odp
14 dni temu
Reply to  rowerowy

miasto nie ma pieniedzy na poprawienie jakości jdla kierowców auta roweru itp
wiedz nie ma takiej kompetentnej osoby co można by było pogadać i wyjaśnić jaki jest problem w tym kierunku a nie jest mały
i to mnie zostanawia kiedy to miasto zbankrutuje i nie bedzie mieszkanców

rowerowy
14 dni temu
Reply to  odp

Miasto ma na to pieniądze, bo przeznacza m.in. kolejne 4 czy 5 milionów na obwodnicę. Rzecz w tym, że prezydent nie wpisuje do budżetu wielu potrzebnych zadań dla ulic w mieście, bo ważniejsze są np. podwyżki dla wszystkich urzędników o kwotę 480 zł.
https://tyna.info.pl/pl/755_tarnobrzeg/200639_podwyzka-dla-urzednikow-w-tarnobrzegu.html

Dla porównania za 480 zł można kupić 2 a może i 3 znaki dopuszczające ruch rowerów na chodniku. Ile takich znaków możnaby kupić i zamontować za roczną sumę podwyżki dla urzędników, którzy przed podwyżką zarabiali więcej, niż płaca minimalna planowana na koniec bieżącego roku?

obywatel
14 dni temu
Reply to  rowerowy

Ha, ha, ha – już wiemy po co kredyt
o którym była mowa na sesji przy okazji budżetu ????

rowerowy
13 dni temu
Reply to  obywatel

Kasa z dochodów idzie w pierwszej kolejności na wypłaty, podwyżki, nagrody i premie. A że po opłaceniu tychże niewiele zostaje, to trzeba pożyczać na wkłady własne. W przeciwieństwie do wizji, deklaracji, polityki itp. matematyka jest obiektywna, jednoznaczna i bezlitosna.

PODWYŻKI
14 dni temu
Reply to  rowerowy

Rozumiem zasadność podwyżek równających pensje z aktualną płacą minimalną. Ale jak ktoś zarabia te 3600 zł lub więcej, to za co dostaje podwyżkę? Tłumaczą, że „Prezydent zdecydował, że byłoby niesprawiedliwym, gdyby podnosząc płace jednej grupie pracowników, pozostawić bez zmiany uposażenia pozostałych”. Tylko że w przypadku tych pozostałych podwyżka nie wynika z większej ilości obowiązków lub odpowiedzialności, tylko z samej przynależności do grupy. W związku z tym prośba: niech nikt nie pisze, że urzędnicy mało zarabiają, że jest im źle itp.

rowerowy
13 dni temu
Reply to  PODWYŻKI

Urzędnicy nigdy krzywdy nie mieli, w przeciwnym razie uciekaliby do pracy w marketach, fabrykach itd. Pytanie tylko, czy określenie „uprzywilejowana kasta” jest już adekwatne, czy jeszcze trochę na wyrost?

Olo
13 dni temu
Reply to  PODWYŻKI

Ile powinien zarabiać urzędnik? Najniższą?
Ja osobiście uważam, że Ci którzy osiągają średnia krajowa nie powinni być objęci obecnym wzrostem płacy.
Nie bronie, bo nie mam w tym interesu ale analogicznie, pracujesz w firmie, zarabiasz o 500 zł brutto więcej niż osoba przyjęta miesiąc temu, lub z mniejszym zakresem obowiązków i tej osobie wyrówna pracodawca pensję do Twojej . Z pewnością uznasz to za zasadne.

PODWYŻKI
11 dni temu
Reply to  Olo

Zgadzam się, że taka podwyżka „solidarnościowa” powinna obejmować osoby zarabiające maksymalnie średnią krajową. Przy czym kwota podwyżki powinna maleć z każdym kolejnym progiem pierwotnego wynagrodzenia, np. do 4000 wyn. – 480 podwyżki, od 4001 do 4500 – 360 podwyżki itd. Ale po 1. skąd ktoś wie i co go obchodzi ile zarabia kolega lub koleżanka z pracy? Należy zająć się swoją pracą i swoimi zarobkami a nie patrzeć na cudze, z wyjątkiem osób utrzymywanych z pieniędzy publicznych. Po 2. wzrost płacy mininalnej to nie wina pracodawcy i nie można mieć do niego pretensji, że podniósł komuś pensję do poziomu płacy minimalnej. Po 3. znane są kombinacje z obniżaniem wymiarów etatów do 3/4, 5/8 itd., żeby nie podnieść komuś pensji.

obywatel
11 dni temu
Reply to  Olo

Nie więcej niż Pani kasjerka w Lidlu , Biedronce ???

Skandal
13 dni temu
Reply to  rowerowy

Skandal dotyczy faktu podwyżki dla zastępcy skarbnika i sekretarza
Sekretarz to dostaje za 3 zarządzenia prezydenta w sprawie oszczędności w urzędzie miasta w rekordowym tempie Jedno na 3 dni
Bożek tego nie chce widzieć bo wyznaje zasadę Po nas choćby potop.

rowerowy
13 dni temu
Reply to  Skandal

Nie trzeba śledzić zarządzeń, żeby zobaczyć jakość pracy tarnobrzeskiego urzędu. Wystarczy wybrać się nad jezioro i zobaczyć znaki zakazu ruchu przy deptaku obok mariny. Nawet rowerem czy e-hulajnogą nie można wjechać?

Kostkobrzeg
9 dni temu
Reply to  rowerowy

W mieście też są kwiatki. Przykładowo oznakowanie ścieżek rowerowych przy rondzie obwodnicy z ul. Sikorskiego.

img2.jpg
rowerowy
9 dni temu
Reply to  Kostkobrzeg

W mieście jest wiele kwiatków. Z tym że wewnętrznie sprzeczne oznakowanie ciągu pieszo-rowerowego to mniejszy błąd, niż wykluczenie ruchu rowerów, e-hulajnóg itp. z szerokiej promenady w strefie turystycznej. Nawet nad jeziorem, gdzie trasa rowerowa jest znacznie lepsza niż trasy w mieście, rowerzyści mają pod górkę.

wasyl
11 dni temu
Reply to  Ten z rowerem

Wystarczy odcinkowy pomiar prędkości , wyścigi idiotów zabronione . Oświetlenie też wystarczy na środkowym pasie co 50- 75 m lampa od siebie . Prąd może być z farmy na terenie byłego KiZPS.

Mieszkaniec
15 dni temu

Takich tzw pomyłek w tej kadencji est mnóstwo
Trzeba przypomnieć sprawę gwarancji spóźnionej dla Energopolu
Czy Bożek odzyskał te gwarancję.Kalinka o to nie zapyta bo sam wybrał Energopol jako wykonawcę mimo że nie powinien
Żenada Na każdym kroku brak kompetencji.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo każdy z tych cwaniaków mówi to co chce, kiedy chce aby tylko wyjść na swoje i ogłupić zwykłych mieszkanców miasta z korzyścią dla siebie !!
Prawdy Waść nie uświadczysz !!!

Oli
15 dni temu

Bardzo dobry pomysł bo to jest oświetlenie drogi dla pieszych i rowerowej .Jak postanowiono inwestować w rozwój infrastruktury wokół jeziora do zróbmy to tak by to jako tako wyglądało a nie jezioro oświetlone a że by się tam dostać trzeba brnąć w ciemnościach.Popieram.

MATIA B.
10 dni temu
Reply to  Oli

Przecież jest oświetlony dzien i noc chodnik i droga rowerowa nad samym jeziorem Więc o jakich ciemnościach mowa ?

Andrzej
15 dni temu

Jaki ma sens oświetlenie sciezki nad jeziorem,a w mieście pieszego nie widać przy pasach bo połowa lamp pogaszona,czy ktoś nad tym panuje?

Fiskus dębolistny
15 dni temu
Reply to  Andrzej

Tak jest. Godzina 17, ruch, uczęszczana ulicą i po jednej stronie drogi nie świeci się nic. Jak napisałeś, pieszy przy przejściu niewidoczny w ciemności. Bardzo to niebezpieczne.

wdwk
15 dni temu

A co za idiota zamontował prawie 100 lamp na nowym parkingu nad jeziorem i w większości podwójne????
Bożek to zatwierdził, widać rękę gospodarza , brawo prezydent bez pomyślunku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mieszkaniec
15 dni temu
Reply to  wdwk

To powinien ktoś sprawdzić To jest niegospodarnosc.
Przecież te lampy świecą latem po 22 drugiej a zima na parkingu po zmierzchu jest conajmniej 3 do 4 samochodów Wtedy nie trzeba tyle lamp.
Czy ktoś myśli Kto to wszystko sprawdzi .
Masakra i tyle.
A prezydento baluje nie tylko na studniówkach
I morsuje
Bał na Titanicu

Mieszkaniec
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

A w sprawie oszczędności w urzędzie Bożek wydał 3 zarządzenia w odstępach po 3 dni
Całe Podkarpacie ryczy ze śmiechu.
Doktory i fachowcy się kłaniają

z Tbg-u
14 dni temu
Reply to  wdwk

Teren nad jeziorem ma być wierną kopią Tarnobrzega a nie terenem rekreacyjnym. Stąd też taka ilość lamp. W planie jest wykonanie jakiegoś placu, znowu wypełnionego kostkami brukowymi a wokół niego jakieś trzy czarne budy. Tarnobrzescy wizjonerzy to wymyślili. One majom wizje !!!
Czemu to wszystko służy?

Spodziewać się należy,wykonania obwodnicy asfaltowej jeziora. Interesi mnie czy też zamontują lampy wzdłuż asfaltu? Wie kto, niechaj zapoda.

obywatel
14 dni temu
Reply to  wdwk

A będzie jeszcze więcej bo chcą budować jeszcze więcej parkingów nad zalewem a zgodnie z tradycją latarnie muszą być ?????

Propozycja
14 dni temu
Reply to  obywatel

Parkingi zamiast zieleni. Pora nakręcić o Tarnobrzegu film z takim tytułem „Oto Tarnobrzeg”.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Propozycja

Niedługo to ten zalew będzie wyglądał najlepiej czym odkryty basen ???
W środku woda , trochę piasku a reszta naokoło betonowa pustynia z kostki betonowej przecięta asfaltem .

obywatel
11 dni temu
Reply to  wdwk

Ha, ha, ha – tych latarń jest więcej niż psów w Machowskim schronisku ??

Jak się na nie patrzy to zastanawiam się , czy można być głupszym od psa !!!

Krysia
15 dni temu

Przy blokach nowobudowanych „Na skarpie” dzisiaj położyli płytki chodnikowe. Ja się pytam jakim prawem woda z całego otoczenia blokowisk puszczana będzie na chodnik i ulicę Jachowicza! Mieszkańcy będą znowu za kasę podatnika poprawiać bo bogacz po najmniejszym koszcie poleciał? Jest jedna mała studzienka z prawej strony a lewa cała na nasz chodnik! Potem zalewana Nad Wisła będzie i Nadole!

Mieszkaniec
15 dni temu
Reply to  Krysia

To jest rodzinna inwestycja

wrzos
14 dni temu

WYDAJE MI SIE ZE TO DOBRY POMYSL BO JEDNAK W CIEPLEJSZYCH MIESIACACH ROKU Z CENTRUM MIASTA MNOSTWO LUDZI JEDZIE ROWERAMI NAD JEZIORO A ZEBY TAM DOJECHAC BEZPIECZNIE LUB WROCIC TO JEDNAK MUSI BYC WIDNO A POKI CO NA TA CHWILE PANUJA TAM EGIPSKIE CIEMNOSCI. A WISLOSTRADA TO BARDZO RUCHLIWA ULICA

Mieszkaniec
14 dni temu
Reply to  wrzos

Wrzos sam piszesz w jaśniejszych miesiącach.
A oświetlenie parkingów nad jeziorem nie budzi wątpliwości.Najwiecej parkowania latem To kiedy latem będą świecić lampy. W nocy To ile będzie osób wypoczywać w nocy nad jeziorem Policz Wrzos i ocen te pomysły w dobie oszczędzania i kredytów Bozkowych.

Mieszkaniec
14 dni temu

Ten budżet to jedna wielka pomyłka.
Inwestycje na kredyt Przecież to pociągnie spirale zadłużenia bo brak perspektyw na spłatę kredytu z dochodów miasta.

odp
14 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

ale to nie jest twoj problem nie spodoba ci sie zycie tutaj spakujesz manele i sie przeprowadzisz
chyba ze tak samo myslisz jak inni ze bedzie lepiej a nie wiem czy tak bedzie

WERONIKA
14 dni temu

A kto tam po nocy jeździ??? Będą to oświetlać jak będzie zimno i ciemno???Tam się jeździ latem a wtedy długi jest widno

z Tbg-u
14 dni temu
Reply to  WERONIKA

Tarnobrzeg to stan umysłu a nie logicznego myślenia.

janwdupowkręt
11 dni temu
Reply to  z Tbg-u

mówią, że to tarnogrzyb

odp
14 dni temu
Reply to  WERONIKA

no akurat sporo osob jezdzi w godzinach nocnych bo nie zapomni ze firmy maja 4 brygadowkę i system 12 godziny bo tylko prywaciaze zostali a co jest miasta niech o tym zrobią sandarz i zobaczymy jak się pograzył papa smerf ze swoimi smerfami czyli radnymi i pozostała elita
zygac mi sie chce jak patrze na to miasto ale tylko jedno jest dobre jest cicho za cicho

Weronika
14 dni temu
Reply to  odp

Mogą jeździć od miechocina nad jezioro i jego brzegiem Tam jest mnóstwo latarni

Roman
14 dni temu

Żeby było ubezpieczenie to potrzebne są bariery od Wisłostrady.

Ania
14 dni temu

będą rzucać jedni i drudzy kwotami 2 mln…. 600 tys… czy hasłami , nowa droga…ta zła.. nowa zróbmy i przetnijmy wstęgę .. wisłostarda zawsze była zle wyprofilowana..

wystarczy DRODZY RADNI aby na wisłostardzie zrobić ODBLASKI taki jakie są drodze w Jeziórku i bedzie super…
i nie trzeba wydawać na oświetlenie, płacić za prąd i wydwać bez sensu pieniędzy, zwłaszcza nie swoich…

alex
14 dni temu

Na obwodnicy nastawiali lamp nie wiadomo komu i ciemności nawet ronda nie oświetlone, nad jeziorem setki lamp nie wiadomo komu i po co postawione, ale kasa wydana i to się liczy. Nsa łatanie dziur nie ma pieniędzy Bożkowa polityka, chyba że ma udziały w hurtowni elektrycznej ?

Piotr
14 dni temu

Dlaczego włodarze zapomnieli o najciniejszym osiedlu w Tarnobrzegu jakim jest Borów. Ludzie inwestując niekiedy całe swoje oszczędności życia budując swój wymarzony dom musi nacodzień zmagać się z ciemnością. Tragiczne bezpieczeństwo szczególnie dla dzieci. Ulice Tarninowa, Onufrego, Jaśminowa chyba należą do miasta, właściciele chyba płacą podatki i to jeszcze za swoje…. Powstaje tak piękne i duże osiedle dzięki inwestorom o którym nikt z władz nie myśli.

Pawel
14 dni temu
Reply to  Piotr

Czy mieszkańcy Tarnobrzega wiedzą że ulica sztyfarow jest remontowana Cała łącznie nowym uzbrojeniem Pracę wykonuje RDM
Kto tam mieszka Bożek i siostra Bożka
O prezydenturze musi coś zostać dobrego.

WERONIKA
13 dni temu
Reply to  Pawel

Oczywiście ze oni tam mieszkaja

obywatel
13 dni temu
Reply to  WERONIKA

Wychodzi na to aby mieć wyremontowaną ulice, chodniki , parking trzeba zostać samorządowcem ( vel parking – radnym).
A reszta przy okazji jak państwo DAba nie samorząd .
Oczywiście przed wyborami trochę więcej zrobią w mieście ale to tylko kalkulacja polityczną ???

odp
12 dni temu
Reply to  Pawel

ja nie jestem wrogiem remontu drogi ale niech mu wiadukt postawia tak jak to jest na sienkiewicza i mowy dworzec tak jak to wyglada na dworcowej

Olo
13 dni temu
Reply to  Piotr

Wszyscy płacą podatki, tylko dzieci nie płacą, a mają place zabaw. STO PLACOM ZABAW dla niepłacących podatków.

wrzos
14 dni temu

POPIERAM NA OS.BOROW JEST ZDECYDOWANIE ZA CIEMNO A DOSC DUZO TAM SIE TERAZ DOMOW BUDUJE WIELKI MINUS TO DZIALKI MOCNO ZANIEDBANE NA TYM OSIEDLU TUZ PRZY RUCHLIWEJ ALEI WARSZAWSKIEJ. ICH WLASCICIELE POD NAKAZEM KARY GRZYWNY POWINNI JE NALEZYCIE UPRZATNAC BO TE ZANIEDBANE TERENY NIE DODAJA NAPEWNO UROKU TEJ DZIELNICY MIASTA

obywatel
13 dni temu
Reply to  wrzos

Jeszcze komisję powołać i będzie GIT tak jak z kamienicami na rynku ???

Olo
12 dni temu
Reply to  obywatel

I niechaj ta komisja karze :), najlepiej karą chłosty i to publicznie. Będzie miała siłę i posłuch

janwdupowkręt
11 dni temu

no ale po ch w ogóle realizować takie pomysły
jak na końcu w ramach super’oszczędności
LAMP SIĘ NIE WŁĄCZY
buahahahahahahahahahaha!!!

Wojciech
9 dni temu

Mam pomysł, aby w 2023 r., wykonać chociaż remont chodników przy ulicy Konopnickiej w Tarnobrzegu. Słyszałem o obietnicach, czas najwyższy wywiązać się z tego. Wybory tuż, tuż, wprawdzie przy tej ulicy mieszka niewiele wyborców, ale dane słowo powinno być zobowiązujące. Ci wyborcy mają przecież rodziny i tych głosów przy urnie wyborczej byłoby sporo. A nadto w pobliżu jest żłobek, przedszkole i dzielne mamy muszą pchać wózki po ulicy, bo po chodniku się nie da, stwarzając niebezpieczeństwo dla dzieci i siebie oraz innych użytkowników. Pozdrawiam

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
68
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content