01.02 (środa) Tarnobrzeg: „Spotkanie w sprawie nowoczesnego rozwiązania zagospodarowania odpadów komunalnych”

Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 rok temu

Kampania wyborcza ruszyła – przed końcem przebudziła się część cwaniaków z rady – będzie propagandą jak poprzednio w kampanii ???

Szukają idiotów i debili ????? Aby tło zapewnić ???

Jan
1 rok temu
Reply to  obywatel

Biedny Szwagierczak skąd weźmie brakujące 2 pln?

Milczący
1 rok temu
Reply to  Jan

W sprawie spalarni milczeli 3 lata, a teraz tacy pobudzeni.

Taki tam
1 rok temu
Reply to  obywatel

z tego co ja się orientuje, to takie rozwiązania były już przedstawiane radnym z inicjatywy kilku radnych lecz nie zwrócono na to uwagi. Oczywiście dużo prościej robić szum że NIE, nie przedstawić rozwiązań i oczerniać innych. Bo przecież Pewne małżeństwo jest w kampanii od 2019 roku.

Tam taki
1 rok temu
Reply to  Taki tam

Kto nie zwrócił uwagi, to małżeństwo które oczerniasz? Zastanów się co piszesz, z inicjatywy radnych przedstawiono radnym, chyba sam nim jesteś, bo jakoś opinia publiczna nić nie słyszała o takiej inicjatywie. Teraz się obudzili troskliwi radni, a przez 3 lata w tajemnicy ukrywali przed ludźmi plany budowy spalarni.

Taki tam
1 rok temu
Reply to  Tam taki

Małżeństwo był na Nie bo Nie nie słyszałem że przedstawili jakieś rozwiązanie w tej kwestii może ty masz wiedze to proszę się podziel. a co do inicjatywy radnych była o tym mowa na sesji odsłuchaj materiałów to się zorientujesz.

Tam taki
1 rok temu
Reply to  Taki tam

Co ty za bzdury piszesz, porównujesz małą lokalna biogazownie, czy też biokompostownie z ogromną spalarnią zlokalizowaną do tego nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jak było na sesji, to dlaczego przez te lata nic nie zrobiliście radni w tej sprawie. Dla was spalarnia była priorytetem. Żenujące są te ataki na ludzi walczących o nasze zdrowie. Po co robicie takie spotkania, przecież ostatnio głosowaliście za spalarnią. Zróbcie lepiej spotkanie o spalarni.

Taki tam radny
1 rok temu
Reply to  Tam taki

Chcą się wybielić przed ludźmi, jak to troszczą się o środowisko. Wszystkie media trąbią o tym spotkaniu. Nagłasnianie protestu ludzi przeciw spalarni przychodzi im znacznie trudniej.

Taki tam
1 rok temu
Reply to  Tam taki

Sesje widziałem głosowanie było za zamianą działek a nie spalarnią, ale co zrobić karawana jedzie dalej.

Tam taki
1 rok temu
Reply to  Taki tam

Zapomniałeś dodać, zamiana działek pod spalarnię. No właśnie, jedzie dalej, to znaczy, mamy was gdzieś, my i tak zrobimy swoje.Czysta pogardza dla opinii publicznej

Wiktor
1 rok temu

FCC najlepsze na swiecie. Spalarnia jak tężnie w Ciechocinku.

orzeł
1 rok temu

Pani Gosia już się cieszy 🙂 Znowu będzie miała głos

Wrona
1 rok temu
Reply to  orzeł

Na sesji nie chcieli słuchać prawdy, to teraz przebudzeni ze snu „troskliwi” radni zapraszają na rozmowy mieszkańców.

Tarnobrzeg moje miasto
1 rok temu

Co FCC oferuje mieszkańcom miasta? 1 mln podatku dla miasta? Mało. 40 miejsc pracy? Mało. Wszystko co oferuje FCC w zamian za spalarnie, to jest maluteńko w stosunku do strat, jakie poniesie Tarnobrzeg i jego mieszkańcy. Jeżeli FCC zaoferuje dużo tańsze śmieci dla mieszkańców Tarnobrzega, sponsoring dużych imprez w mieście jak za Siarkopolu przez co najmniej 25 lat, do tego załatwienie kilku dużych inwestorów z Austrii do naszej strefy z atrakcyjnymi warunkami pracy dla mieszkańców Tarnobrzega . To wtedy 3xtak, bo skorzystamy wszyscy, a nie tylko jedna strona wraz z lobbystami. Dajcie namacalne korzyści mieszkańcom, a opowiadanie o ekologii odłóżcie na półkę do działu bajki, bo to nie działa.

BimBom
1 rok temu

Wmawia nam się że zdrowie nie ma ceny a tu proszę bardzo jest cennik ile nasze zdrowie w związku z działalnością spalarni jest warte.Himalaje wiadomo czego

Tarnobrzeg moje miasto
1 rok temu
Reply to  BimBom

Siarkopol też truł i siedziałeś cicho trusiu. Dlatego niech budują za odpowiednią cenę, bo to co teraz oferują to kpina z mieszkańców Tarnobrzega. A duże lobby już działa, ja jestem za – jeżeli będę miał śmieci za 18 zł, będę mógł pójść jako mieszkaniec Tarnobrzega taniej na ciekawe imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe oraz jeśli nie będę musiał dojeżdżać do pracy 30 km w jedną stronę, tracąc na paliwo miesięcznie 600 zł i 1,5 h czasu dziennie na dojazd. Wszystko ma swoją rozsądną cenę.

Moje też
1 rok temu

Długie zdrowe życie ma swoją cenę.

Lilith
1 rok temu

Siara nie truła.

obywatel
1 rok temu

Za wszystko i tak zapłacą mieszkańcy , za podatek, za imprezy .
Takiej tępej propagandy, zakłamania bezczelnego, prymitywizmu tuż już dawno nie było .
40 miejsc pracy zbawi miasto ???
Jeb??? Stalinowski propagandzista ogłupiający mieszkanców miasta .
Mieszkańcy teraz będą spłacać kredyty na zakup sprzętu FCC a je???? SKUR???K będzie tu pierd??? Że FCC coś da za darmo .

Mieszkaniec
1 rok temu

Szanowni panstwo z FCC, czasy mleczarza się skonczyły,to se ne vrati. Ze spalarni będą nici.

Basia
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Oby tak się stało, ale trzeba protestować.

Olśnienie
1 rok temu

Zacznijcie od zablokowania spalarni a potem zajmijcie się recyklingiem. Coś radnym się pomieszało, jeszcze niedawno głosowali za wyminą działek pod spalarnię. Przez lata nie robili nic ,bo chcieli spalarni, która miała rozwiązać problemy, a tu nagle olśnienie, UE będzie karała za brak recyklingu. Mieli dostać milion od FCC, a tu szykują się kary . wyższe. Miało być przecież taniej i lepiej dla ludzi Czyżby poszli po rozum do głowy? Może jednak nie są tacy głupi skoro dotarło do nich po 4 latach, że idą złą drogą.

Zaćmienie
1 rok temu
Reply to  Olśnienie

To optymistyczna wersja, a może dla nich ta nowoczesna metoda zagospodarowania odpadów to spalarnia i będą przekonywać ludzi do tego? Wtedy twoja opinia o tym , że poszli po rozum do głowy legnie w gruzach.

Ciemna noc
1 rok temu
Reply to  Zaćmienie

To zaproszenie jest tak sformułowane, że tak naprawdę nie wiadomo o co im chodzi, o recykling, czy spalanie.

świt
1 rok temu
Reply to  Ciemna noc

Piszą o ekologicznym sposobie zagospodarowania, to może recykling. Przepraszam, zapomniałem, prezydent zachwalał spalarnię jako w pełni ekologiczną.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Zaćmienie

Myslę,ze niestety masz rację. Skandaliczna zamiana działek jest dowodem.

mieszkaniec zatroskany
1 rok temu

Czy radni juz odlecieli. Głosowali za zamianą działek pod spalarnię. Denerwowali się jak M.Zych mówiła merytorycznie . Całą kadencję radni przespali.
Łykali wszystko co powiedział PLUTA.
Dla przypomnienia dwa lata Bożek z Plutą robili co chcieli, bo był covid i decyzje rady nie były potrzebne. Czy radni rozliczyli prezydentów z chociażby jednej niesłusznej bądź wątpliwej decyzji. NIE
A teraz Potański ze Szwagierczakiem chcą się wykazać. Czym się pytam.?
Spalarnia jeszcze bokim radnym wyjdzie . Nie mówiąc o łapaniu mieszkańców za brak opłaty za śmieci. Dlaczego radni na to się zgodzili. To już nie ma innych metod ścigania za brak płatności tylko ustalać stawkę za śmieci która obejmuje koszty urzędnika do ścigania mieszkańców .Dodam ,ze te koszty pokrywają mieszkańcy z wpłaconych opłat.
Bareja by się ubawił co myślą w tym Tarnobrzegu.

diana
1 rok temu

Trzeba zapytać kiedy obiecane dopłaty do wody i kiedy będzie taka sama stawka za odpady jak w Stalowej Woli

obywatel
1 rok temu
Reply to  diana

Nareszcie mądre pytania !??

Alf
1 rok temu
Reply to  diana

Według mnie akurat Stalowa stosuje ceny dumpingowe. Mogą sobie na to pozwolić bo mają swoje instalacje i nikt tego nie kontroluje. Znasz jakieś inne miasto w kraju , które ma takie ceny , to podaj chętnie usłyszę

Postaw mi kawę na buycoffee.to
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content