31.01 (wtorek) Żyli wśród nas – z tarnobrzeskiej „Szafy Pamięci” – wykład dr. hab. Tadeusza Zycha

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu, zaprasza na wykład dr. hab. Tadeusza Zycha „Żyli wśród nas – z tarnobrzeskiej „Szafy Pamięci”.

Spotkanie odbędzie się 31 stycznia br. o godz. 10, w Czytelni Głównej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GOŚĆ
1 rok temu

Dlaczeko w bibliotece a nie w zamku?
Czy to początek końca Miejskiej Biblioteki Publicznej w tym miejscu? A moze całkowiry koniec biblioteki ? Kolejna instytucja ktora zniknie z mapy Tarnobrzega? Co najpierw zamkną ? Szpital czy biblioteke?
W ramach czwormiasta biblioteka i szpital jest w Stalowej Woli .
Tak sie zastanawiam w jakim kierunku to wszystko zmierza i kto ponownie opanował to miasto ? !

Zachecam dyrektora muzeum aby następny wykład dotyczył upadku byłego miasta wojewodzkiego w tzw samorządkowej Polsce – „Nieudolni samorządowcy i ich rola w upadku Tarnobrzega”

Bangladeski
1 rok temu
Reply to  GOŚĆ

Eeeee….?

woli scislosci
1 rok temu
Reply to  GOŚĆ

ten kto umiescil tu stolice wojewodztwa mial naprawde duzo wyobrazni zeby na wiosce tworzyc wojewodztwo apropo w pieknym i starozytnym miescie tarnobrzeg nie ma zadnego zamku

Leon
1 rok temu
Reply to  woli scislosci

Drogi Gościu, przejdź się proszę ulicą sandomierską w stronę Dzikowa, a natrafisz na zamek.

woli scislosci
1 rok temu
Reply to  Leon

no tak jesli ktos ma tu na mysli palac tarnowskich w dzikowie przez tubylcow zwany zamkiem

Kronikarz
1 rok temu

A dlaczego wladca Dzikowa murgrabia Tadeusz ma chodzic po jakiejs bibliotece ????? Plebs ma przybyc na Zamek i sluchac co uczony w mowie i pismie murgrabia ma do zaoferowania tarnobrzeskiemu motlochowi !!!! Teraz jest pora na zarobek „na Zyda” i murgrabia to robi ! Na wyklad murgrabi nalezy przyniesc wlasne kapcie i swieze skarpetki aby nie zabic powagi wykladow !!!!!

Piotr
1 rok temu

Marzą się im modły w synagodze?

Ali
1 rok temu

Dlaczego w bibliotece miejskiej kilku mieszkańców pochodzenia żydowskiego (?) uprawia prywatę? Jakaś szafa pamięci, spotkania, pogawędki. Mam nadzieję że dyrektor Zych wynajął sale w bibliotece na ten wykład. Za miejsce pod szafe biblioteka też chyba pobiera odpowiednią opłate? Czy ma rację? Proszę o odpowiedź dyrektorkę biblioteki .

Leon
1 rok temu
Reply to  Ali

W mieście żyli żydzi, którzy stanowią ważną część jego historii. Spotkanie, które ma upamiętnić ich zasługi i wkład w rozwój miasta, odbędzie się w dawnej synagodze. Nie ma lepszego miejsca na takie wydarzenie, ponieważ jest ono symboliczne i niosące ze sobą wiele wartości historycznych i kulturowych.

Gość
1 rok temu
Reply to  Leon

Jaką ważną część historii? Największy wkład w rozwój tego miasta ma profesor Pawłowski i przemysł siarkowy który ukształtował i wybudował to miasto. To że okupujecie kilka ważnych stanowisk w mieście to nie upoważnia was chyba do tego aby wciskać młodym mieszkańcom kit że ten budynek niesie za sobą wiele wartości historycznych i kulturowych. Dziś po synagodze świadczą chyba tylko te drewniane drzwi? Miasto juz wyremontowało jednej rodzinie ich dom . Wyremontowało pałac Tarnowskim i chyba wystarczy?! Tarnobrzeska Gmina Żydowska (jeśli takowa istnieje?) powinna w referendum zapytać mieszkańców Tarnobrzega czy może ODKUPIĆ ten budynek od miasta i za własne pieniądze odtwarzać symbole historyczne i kulturowe.
To moje skromne zdanie w tym temacie.

Paweł
1 rok temu

Jeśli już mieszkańcy Tarnobrzega zostali „okradzeni” ze swoich pieniędzy w formie podatków oczywiście w majestacie chorego prawa. A miasto wydało te pieniądze na remont zamku to proszę aby jego dyrektor całą swoją energię przeznaczył na promowanie tego miejsca gdzie się tylko da. Dziś w przewodnikach i mapach turystycznych które mozna kupić w ksiegarniach na próżno jest szukać informacji o MUZEUM-ZAMEK TARNOWSKICH W TARNOBRZEGU.
A nieskromnie przypomnę że dyrektor tego zamku też jest utrzymywany z haraczy które państwo i miasto nakłada na każdego mieszkańca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content