Rzecznik UM Tarnobrzeg: „Wszelkie usterki (na obwodnicy) zostały już usunięte”. Czy aby na pewno?

Prawie miesiąc czekaliśmy na odpowiedzi z tarnobrzeskiego magistratu, na temat drogi obwodowej. Jedno z pytań które zadaliśmy, dotyczyło usterek, które ewentualnie pojawiły się od momentu oddania drogi do użytku, a więc od listopada ubiegłego roku. Lakoniczna odpowiedź rzecznika brzmi: „Wszelkie usterki zostały już usunięte”.

Pytanie zadane rzecznikowi przez naszą redakcję brzmiało następująco: Obwodnicę otwarto 7 listopada 2022 roku. Czy do tej pory stwierdzono jakieś usterki? Jeżeli tak to jakie i czy zostały one naprawione?

Cała odpowiedź udzielona przez Wojciecha Lisa, zawarta została w pięciu słowach: „Wszelkie usterki zostały już usunięte„.

Pomijając to, że odpowiedź absolutnie nie wyczerpuje zakresu o jaki pytaliśmy, mamy wątpliwości co do jej zgodności ze stanem faktycznym. Na potwierdzenie prezentujemy zdjęcia obwodnicy, nadesłane przez internautę. Fotografie te wykonane zostały dzisiaj tj. we wtorek 14 lutego br.

Subskrybuj
Powiadom o
79 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orzeł
1 rok temu

sory, taki mamy klimat 😉

DJB
1 rok temu
Reply to  orzeł

Tyle hejtu się tu wylewa na p. Wojtka, a fakty są takie:
1) Odpowiedź Rzecznika była udzielona w ustawowym terminie (nie został on przekroczony),
2) To, że lakoniczna, to akurat dobrze – cytując za SJP „lakoniczny” to „zwięźle wyrażony”, a chyba tak powinien wyrażać się urzędnik.
3) Zapewne pytanie dotyczyło usterek powstałych od oddania drogi w listopadzie 2022, więc skoro zostały one naprawione, to Rzecznik napisał prawdę. A, to że w międzyczasie mogły powstać nowe usterki to już jest temat na osobne pytanie do Rzecznika.
4) Droga jest na gwarancji, więc każde ujawnione usterki będą naprawiane na koszt wykonawcy. Miasto na pewno nie będzie na tym stratne.

orzeł
1 rok temu
Reply to  DJB

masz rację, miesiąc od zadania pytania dużo mogło się zmienić:) A rzecznik w Tarnobrzegu ma tyle roboty że potrzebuje tyle czasu na odpowiedź. Przecież dopiero były studniówki, morsowanie i turniej. Dajcie chłopy żyć

DJB
1 rok temu
Reply to  orzeł

Jeśli myślisz, że jedynymi obowiązkami rzecznika prasowego jest odpowiadanie na pytania mediów, to jesteś w błędzie. Skoro wcześniej nie odpowiedział, to znaczy, że miał ważniejsze sprawy na głowie.

Tomek
1 rok temu
Reply to  DJB

To, że władze miasta mają mieszkańców i czytelników tego portalu za idiotów to wiemy od dawna. Jak DJB możesz bronić coś co jest nie do obrony? Dziennikare zadali proste pytanie jakie to były usterki i nie otrzymali na nie odpowiedzi. Z kogo chcesz zrobić głupiego? Nie odpowiedzieli bo coś zawalili i to ukrywają. jeżeli było by inaczej to napisali by odpowiedź. proste.

DJB
1 rok temu
Reply to  Tomek

Odpowiedź została napisana, proste. Jak zadawano pytanie to były usterki, które zostały naprawione. Chyba lepiej było zająć się sprawą i udzielić odpowiedzi już po rozwiązaniu problemu, niż najpierw opisywać usterki, a dopiero później zajmować się ich usuwaniem. Natomiast sądzę, że o tych nowych usterkach (przedstawionych na zdjęciu po prostu p. Rzecznik jeszcze nie wie i odpowiedź dotyczyła poprzednich nieprawidłowości). Teraz zapewne będzie podobnie – wykonawca dokona poprawek i będzie po sprawie. Po co się tu doszukiwać jakichś teorii spiskowych…

Tomek
1 rok temu
Reply to  DJB

DJB piszesz jak rasowy polityk, byle coś napisać. Nie ważne, że mało inteligentnie i bez sensu. Na tym portalu ludzie potrafią myśleć i samodzielnie wyciągać wnioski i takie pierd….enie niczego nie zmieni. Przeczytaj jeszcze raz zadane pytanie: „Czy do tej pory stwierdzono jakieś usterki? Jeżeli tak to jakie i czy zostały one naprawione?” zastanów się dobrze i napisz nam czy ta odpowiedź rzecznika to nie jest potoczne spierd….laj gówno ci odpowiem? Dlaczego rzecznik nie odpowiedział czy stwierdzono jakiekolwiek usterki? W miesiąc czasu nikt z odpowiedniego wydziału mu na to nie odpowiedział? Rzecznik odpowiedział, że usterki zostały naprawione więc UM wiedział o usterkach, dlaczego więc nie odpowiedział zgodnie z prawdą. To jest zasrany obowiązek urzędnika odpowiadać na pytania a w szczególności rzecznika prasowego prezydenta!!!!!!! DJB nie rób z ludzi idiotów!!!!

Jezioran Tarnobrzeganu
1 rok temu
Reply to  Tomek

Przecież dostali odpowiedź w terminie czekali prawie miesiąc. W każdym urzędzie czas na odpowiedź to 30 dni. W trybie dostępu do informacji publicznej to 14 dni. Czytelnicy mają prawo tego nie wiedzieć, a redakcja korzystając z takiej okazji robi show („aż prawie miesiąc!”) zwiększając oglądalność. Gdyby redakcji zależało na szybkiej odpowiedzi to złożyła by wniosek o dostęp do informacji publicznej.

a gdzie pasy?
1 rok temu
Reply to  DJB

Nie wiem czy ty piszesz na poważnie czy ironicznie ale gorszej bz5ury nie czytałem. Pytanie było proste i logiczne czy usterki zostały usunięte i odpowiedź również jednoznaczna, nikt tu nie pytał o nowe ani stare usterki tylko o usterki. Nie zamydlicie oczu chociazbyscie się starali nie wiem jak. każdy widzi jak jest

Do DJB
1 rok temu
Reply to  DJB

DJB ujawnij się
Jeżeli nie to pamiętaj że Twój komentarz nakierowuje na fakt że autor odpowiedzi redakcji nadwisla24 i tego komentarza to ta sama osoba lub osoba z otoczenia rzecznika
Tyle i aż tyle.
Nie mogę uwierzyć.Co stało się takiego że inteligentny i kulturalny rzecznik musi pisać takie głupoty??????

obywatel
1 rok temu
Reply to  Do DJB

Co się stało ???” Kasa, koryto” .
„Kto raz się zfajda zawsze będzie od niego śmierdzieć i tego zapachu się nie pozbędzie już nigdy „!

Nie jest tajemnicą ( dla przeciętnie myślącego) że na tym forum piszą osoby blisko związane z belframi i dlatego z taką furia, złośliwością atakują forumowiczów tego portalu którzy mają odwagę wytykać błędy urzędniczym nieudacznikom.

Wszystko prowadzi do otoczenia jednej osoby w tej mieścinie .

obywatel
1 rok temu
Reply to  DJB

Ale bełkot – typowy dla urzędasa miejskiego.
Prostactwo przebija na wskroś ale pisze wyjaśnienia jakby sam pisał .
Przestań robić z siebie ?????

wasyl
1 rok temu
Reply to  DJB

Pojadą ci z RDM ze spółki miejskiej i poprawią łopatami , UM nie robi z tego sobie nic nie reagując a kłamiąc na to co jest widoczne . Nikt się nie ruszy z UM ,żeby to zobaczyć , tak jest z każdą sprawą podawaną na forach . Oni już załatwili dla miasta drogę miejską zwaną obwodnicą .

odp
1 rok temu
Reply to  wasyl

no to zostaje wysyłać info na strone miasta
kazdy posiada swoj prywatny prolina na portalach ale wybraliscie takich jakich chcieliscie to macie teraz tego efekty kasa maja a reszte w du….. i odp brzmi miasto nie ma pieniedzy

Gość
1 rok temu
Reply to  orzeł

Jedna największa czyli brak oświetlenia też ?

WERONIKA
1 rok temu
Reply to  orzeł

Najwieksza usterka tej obwodnicy jest SCIEZKA ROWEROWA!!!!prowadzi do ronda w sobowie a potem ZNIKA to samo jest od zakrzowa Co ma zrobić rowerzysta na tym odcinku ?IDIOTYZM

Obatel
1 rok temu
Reply to  WERONIKA

To prawda. Mogli budować obwodnicę tak, aby wzdłuż tego wskazanego odcinka mozna było jechać rowerem na „bocznej” drodze. Ona w niektórych miejscach jest i zapewnia dostęp do pól, ale nie ma możliwości zjechania z niej, jadąc od strony Parku Przemysłowo- Handlowego (?) w pobliżu ronda z kierunkiem jazdy na Sobów, Tbg, PKP, cmentarz w Sobowie. O tym nie pomyślał projektant. Taki Tarnobrzeg… bez mózgu, bez kręgosłupa.

odp
1 rok temu
Reply to  WERONIKA

no to pytanie musisz zadac to projektował tą obwodnice?
weber odbierał obwodnice ale nie widział jakie są w niej problemy
tbg-u biedne miasto wiec wszystko tutaj jest biedne wykonane ale kosztem mieszkanców a kto premie obiecuje za ten kocioł co jest w miescie

Sonia
1 rok temu
Reply to  WERONIKA

Isc dalej pieszo.!!

Tamara
1 rok temu
Reply to  Sonia

Środkiem jezdni???

ODYSEUSZ
1 rok temu

Jak może być dobrze w tym mieście, jak tacy nieudacznicy i lenie siedzą na etatach skoro im się ewidentnie nie chce pracować ! Przecież jest coś takiego jak gwarancja jakości na wykonanie robót czemu UM nie egzekwuje swoich praw w stosunku do wykonawcy ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Koń jaki jest każdy widzi ( ten co chce) a że pierwszy ogier to byle co
( wykastrowany) to i reszta nie odbiega od ogiera kastrata ???
To koń nie do roboty tak jak całe to stado !!
Więc trudno oczekiwać od koni cyrkowych aby pracowały ???

Siarkowiec
1 rok temu

Tarnobrzeski profesjonalizm. Obwodnica nie nadająca się do użycia już po miesiącu.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Przecież kasa w budżecie na ten rok jest przewidziana a więc jest jeszcze niedokończona droga obwodowa
– więc O CO WAM CHODZI ???

Tak na marginesie – tiry zapierd???? przez miasto jak poprzednio
– wiemy teraz dlaczego ??- ABY NIE ROZPIERD???Ć krawężników na rondach ??

orzeł
1 rok temu

no jakby to był mój rzecznik to za taką odpowiedź, publiczna w dodatku, wylał bym go na zbity pysk

obywatel
1 rok temu
Reply to  orzeł

On niczym nie różni się od szefa .
Premie były – były ???
Tylko te TU kur??? media się rozpisują o fuszerce ???

orzeł
1 rok temu
Reply to  obywatel

no w leliwie raczej tego nie usłyszymy 😉

obywatel
1 rok temu
Reply to  orzeł

Nie tylko w Leliwie , w innych lokalnych szmatlawcach też – tylko same pochwalne artykuły ale skoro powstały za komuny , Komuniści założyli to i lansują i bronią postkomunistów – takie media jak dziennikarzyny ???

mieszkaniec Tbg
1 rok temu

Rzecznik prasowy prezydenta Bożka za swoją ciężką pracę zarbia co miesiąc jakieś marne 8 tysięcy + nagrody. Na jego pensję składają się mieszkańcy w podatkach. Prosto zadane pytanie a oni tam w urzędzie uważają media i mieszkańców za idiotów? Zobaczymy po wyborach jakie będą mieli miny.

orzeł
1 rok temu

dla miasta to marny grosz a przynajmniej w lokalnym radiu nikt złego słowa nie powie na PM. Wiesz dlaczego?

mieszkaniec Tbg
1 rok temu
Reply to  orzeł

Nie, dlaczego?

orzeł
1 rok temu

sprawdź nazwiska „dziennikarek” w owym radiu 🙂

masochizm
1 rok temu
Reply to  orzeł

Chyba trzeba być masochista żeby słuchać takiego radyja, tak jakby człowiek nie miał co włączyć tylko jakiś analogowy FM.i z taką g.niana stacja i parę innych, jak mam internet i nieograniczone ilości rzeczy do sluchania
Śmiech że ta stacja jeszcze nadaje z takim dziennikarstwem i poziomem programu. Za kilka lat wylaczaja UKF i się skonczy

Olo
1 rok temu
Reply to  masochizm

Na Tygodnik Nadwiślański miasto wydało ostatnio 150 tys zł – było na sesji RM, na TVL wydaje ok 11 tys zł miesięcznie(było o tym głośno), Radio Leliwa z pewnością dostaje nie mniej od miasta. Hymm dlaczego media nie zadają niewygodnych pytań, piszą i mówią tylko dobrze o miastu i władzach….? No dlaczego?

Leon
1 rok temu
Reply to  Olo

Radio Leliwa jest prywatnym medium. nie dostaje nic od miasta. skoro są prywatni nich mówią i puszczają to czego chcą. Tutaj też jesteśmy na prywatnym portalu. jedni piszą o chłopie w beczce inni puszczają disco polo całą niedzielę.

niezależne radyjo
1 rok temu
Reply to  Leon

Hah, skoro nic nie dostaje to czemuż takie poprawne politycznie i takie pro-platformiane i najmniejszej krytyki, najmniejszej wątpliwości odnośnie zarzadzania miastem, inwestycji, spraw bierzących i takie unikanie tematów o których aż huczy w internecie i o których każdy mówi, tylko w radio jest wszystko pięknie i cudownie. Bardzo niezależne i reprezentatywne medium, no tylko przyklasnąć i słuchać leśnych dziadków co tam puszczali 30 lat temu to i teraz gra

Leon
1 rok temu

No bo to właśnie radio dla takich odbiorców. Ja np. tego radia nie słucham i się nie denerwuje. Jeśli Tobie przeszkadza – przełącz się na inne radio.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Leon

TVL też jest prywatnym medium , więc wiadomo dlaczego jest jak jest
Co do radia Leliwa – bardziej pasuje lewica , to takie coś co jest ale jakby nie było to by nikt nie zauważył tego .

odp
1 rok temu
Reply to  Olo

ale tvl i radio leliwa nie przynosi takich kosztów miastu jak ojciec mateusz sandomierzowi wiec kto tutaj żydzi bo dobrze jest wiadome kto…… 2 miliony i u nas bedzie serial

Dzikowiak.
1 rok temu

Może prezydent Bożo by sprowadził kogoś ważnego do miasta ? Jutro po raz kolejny Morawiecki wpada do Stalowej Woli np.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.

Spoko – będzie fotka z kapitanem NEMO – belfer się poświęci i pojedzie do Stalowej ???

owszem wpadną
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.
fach
1 rok temu

Na otwarciu było dobrze, a przecież to jest ważne dla trwałości projektu 🙂 Przedstawiciele podmiotów przyznających dofinansowania ani nadzorujących nie będą co miesiąc sprawdzać całej drogi. Może do tego czasu latarnie się nie poprzewracają 😉

Ddd
1 rok temu

Dodał bym do tego zbierającą się wodę na pasie awaryjnym przy rondzie na Sobów od storny lasu. Po większych opadach jest tam kałuża na całą drogę serwisową, a jak to wszystko przymarza to już w ogóle tragedia.

alufelga
1 rok temu
Reply to  Ddd

Ale fuszere odstawili

usterka
1 rok temu

Wszelkie usterki zostały już usunięte

325911458_706407351026418_5977888526000260042_n.jpg
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  usterka

Te wszystkie usterki to są od początku oddania tej fuszerki zwanej obwodnicą. Przed oddaniem tej drogi jeździło się rowerami i już wtedy wielu mówilo, że zjazdy są za wąskie i pobocza nie utwardzone. Może lepiej Panie Bożek było tą drogę zrobić drogą dla rowerów a nie obwodnicą.

odp
1 rok temu
Reply to  usterka

jak niezapomne to dodam wiecej zdiec z wtop miasta na terenie gargamela
bo gumisiom brakuje soku z gumi jagód wiec chyba za małe premie były ze robota staneła na czasie 20 lat do tyłu jak do szkoły sie jezdziło rowerem a teraz wygody i samochodem

a gdzie pasy?
1 rok temu

No to gdzie się podziały przejścia dla pieszych? Przecież to jest posmiewisko że w miejscach publicznych na przecieciu z Kopernika i grunwoej nie ma żadnych pasów, normalnych świateł nic nie ma a rzecznik mówi że ukończone? To chyba rzecznik razem z prezydentem żyją w innym świecie i oglądają inna obwodnice. Jeszcze takiej kadencji nie było żeby na każdej konferencji prasowej wylewalo się tyle kłamstw, manipulacji przekazem. Zupełnie jakbym słuchał Tuska i polityków PO w telewizji

Obatel
1 rok temu
Reply to  a gdzie pasy?

Hej, coś tu nie tak. Kliknąłem łapkę w górę i z 7 wskoczyła od razu 9. Manipulacje jakieś?

żadna manipulacja
1 rok temu
Reply to  Obatel

kliknięcie odświeża stan licznika z serwera, a tam w ostanim czasie przybylo jedna. Łapki powinny sie odświeżać same, ale tego nie robią dopiero jak sam klikniesz pobiera sie akutalny licznik. Na facebooku takiego problemu nie ma bo tam wszystko idzie dynamicznie

obywatel
1 rok temu
Reply to  a gdzie pasy?

Bo Waść bo to jest tak jak zbudowało się kampanię wyborczą na ” kłamstwie, manipulacji” to teraz jest ciąg dalszy ???

Bmwzlpg
1 rok temu
Reply to  a gdzie pasy?

A skąd rzecznik ma o tym wiedzieć jak podejrzewam że tam nawet nie był osobiście

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bmwzlpg

Czyli nie był a się wypowiada ???
Dobre ?? Czyli opowiada brednie ???

Dzik z kamionki
1 rok temu

To może by teraz pora załączyć oświetlenie bo ciemno jak w d**** u murzyna

Next
1 rok temu

Większość niezadowolonych tu kierowców nie protestowała przeciw kiepskim drogom dla rowerzystów. Pewnie myśleliście że to nie Wasz problem, bo nie będziecie z nich korzystać, albo że podejście do nich nie dotyczy dróg dla Was. To teraz tarnobrzeskie standardy drogowe dosięgły i Was. Choć i tak macie lepiej od rowerzystów, bo nie musicie przejeżdżać przez wystające krawężniki na prawie każdym przecięciu z inną ulicą. Dalej nie reagujcie na tutejsze pomyłki drogowe.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Next

Dokładnie, kierowcy myśleli że to nie ich problem, a teraz zdziwko. Ja podtrzymuję moją koncepcję: tafla asfaltu od jednego do drugiego skraju ulicy z 0,5-1,0 m brzegu przy każdej granicy drogi na zjazdy, latarnie itp., a resztę namalować i oznakować, jak na starej DK77 w Stalowej Woli.
comment image

Po wybudowaniu hektarów parkingów asfaltowych nad jeziorem w urzędzie mają obycie z tą technologią.

obywatel
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Waść ale to jest droga krajowa ( dk77) a nie gminna ( miejska) jak droga obwodowa w Tbg .
Zresztą nazywanie tego ” obwodnicą” co jest w Tbg jest nadużyciem , manipulacją , kłamstwem i oszustwem !!!?
Jedynie czemu nazywają to to ” obwodnicą ” ma służyć jedynie propagandzie i lansie urzędasów miejskim .

rowerowy
1 rok temu
Reply to  obywatel

Jak zwał tak zwał. Najgorsze jest to, że za 79 milionów zbudowali drogę wyglądającą jak powiatówka, nawet nie jak wojewódzka, która w znikomym stopniu rozwiązuje problemy komunikacyjne miasta. A planują wydać kolejne pieniądze na coś na tej drodze. I jeszcze mówią o jakichś terenach inwestycyjnych przy obwodnicy. Ulicę Skłodowskiej-Curie by lepiej przebudowali, bo tam już stoją sklepy itp.

Paweł
1 rok temu
Reply to  Next

Wąskość to jedno. Co to za pomysł, żeby kilkukilometrowy odcinek drogi obwodowej znajdował się w obszarze zabudowanym? Jest niby podniesienie dopuszczalnej prędkości na tym odcinku do 70 km/h, ale to podniesienie nie dotyczy pojazdów o dmc > 3,5 t jak i zespołów pojazdów. Ta sytuacja nadaje się do przedstawienia na tym kanale:
https://youtu.be/lBwoE0bX25c

Lucas
1 rok temu
Reply to  Paweł

Trzeba się cieszyć, że decydenci nie zarządzili obszaru zabudowanego i strefy zamieszkania na drodze obwodowej, tak jak na drodze opaskowej nad jeziorem. Mnie w tym mieście już nic nie zszokuje.

Kierowca
1 rok temu

Dzisiejsze zdjęcia usterek, które wg. rzecznika zostały usunięte

331237797_4671786722945825_2738536095128480529_n.jpg
Kierowca
1 rok temu

Dzisiejsze zdjęcia usterek cd

331240177_591383619092671_3266096497892215731_n.jpg
Kierowca
1 rok temu

Dzisiejsze zdjęcia usterek cd2. Bez komentarza. W urzędzie myślą, że kierowcy oczu i aparatów w telefonach nie mają?

330871420_532635332304279_5305155739903487766_n.jpg
obywatel
1 rok temu
Reply to  Kierowca
januszpasattdi
1 rok temu
Reply to  Kierowca

Rzecznik to trzeba przyznać ma gadanie tak jak jego szef

odp
1 rok temu
Reply to  Kierowca

no to zostaja boczne drogi które sie łacza z tą wspaniała obwodnica
miasto nie ma pieniedzy ale za błedy miasta płaca kierowcy wiedz gdzie trafiaja pieniadze na remont dróg

Dzikowiak.
1 rok temu

Taka to jest różnica. Huta Stalowa Wola otrzyma 1,8 mld zł od państwa na inwestycje w Stalowej Woli i znaczącą rozbudowę zakładu a co za tym idzie nowe miejsca pracy.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.

Pluto i Bożek zamiast zaprosić Morawieckiego do Tarnobrzega i pokazać mu problemy miasta to sobie zapraszają świtę z Platformy

GrubaZośka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

A po co ci Krzywousty w Tarnobrzegu

As
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.

Oby tylko coś im z tego wyszło. inaczej są potencjalnym celem pierwszych ataków rakietowych w potencjalnej przyszłej wojnie o ile wybuchnie. Na razie więcej w tym szumu medialnego kampanii wyborczej niż efektów. Widoczne efekty będą dopiero za kilka lat najwcześniej. Krabów robimy mniej niż 50 rocznie. Borsuk seryjny to melodia przyszłości na razie

telewidz z internetem
1 rok temu
Reply to  As

Racja.W razie wojny a ona jest coraz bliżej nas, rąbną parę rakiet na Stalową Wolę, ani chybi.

W kwestii uzbrojenia Polski i dostarczanego sprzętu Ukrainie w necie i TiVi za dużo paplają.

Paplają o szczegółach uzbrojenia a nie powinni bo wróg czuwa i wymyśli jakieś antidotum na to uzbrojenie. Posiadany sprzęt, uzbrojenie, stanie się mniej lub w ogóle bezużyteczne.

Paplają gdzie jest jaka jednostka wojskowa i czym dysponuje.

Paplają nawet o miejscu budowy magazynów uzbrojenia. Gęba ministerka musiała w tym miejscu być sfilmowana. Codziennie go widzę przy czołgach, wyrzutniach rakiet, wozach dla piechoty etc…

Dawniej było wszystko „ściśle tajne” , dzisiaj jest „ściśle jawne”. Internet i telewizja (dziennikarze) poczyniły i dalej czynią dla wojska wiele szkód, dla Ukrainy też. Paplali dziennikarze, gdzie , na której stacji kolejowej oczekują ludzie na ewakuacje i za dwa dni był ostrzał rakietowy. Zginęli ludzie. Rodziny powinny podziękować dziennikarzom, papugom za tragedię.
Medialność musi być za wszelką cenę to mają to co mają. Internet to źródło informacji dla wroga. Pora to zapamiętać.

As
1 rok temu

Ta broń na razie dotarła do nas w śladowych ilościach. Kupujemy na wariata drogo bez offsetu Większe dostawy będą dopiero w latach 2025-2029 .Wiele może się w tym czasie zdarzyć . Oby nie . Na teraz pozostała nam wiara i modlitwa Tak jak cała Europa przespaliśmy niestety zbrojenia Rosji

rowerowy
1 rok temu

Czy ja dobrze widzę, że po wznowieniu działania portalu zniknęły niektóre komentarze i lajki?

Redakcjo,
1 rok temu
Reply to  NW24

a emotka na końcu komentarza to z radości, czy z fajności?

Marek
1 rok temu

Nie nie zostały wszystkie usunięte. Proszę się przejechać od ronda w Sobowie do ronda przy Skłodowskiej jak rzuca autem!!!

Marek
1 rok temu

A oświetlenie też będzie???

odp
1 rok temu
Reply to  Marek

już ci odp nie bedzię
tak jak gargamel obiecywał że będa jupitery na niepodległosci …… widać je
lampy są koło jeziora ale nie swieca czy swieca bo nie wiem
na ruchwilej drodze lapa co druga swieci a po pułnocy chyba zadna
niech portal zrobi tabele z nazwiskami i stanowiskami jacy pracownicy um wykonuja wiec nie bedzie potrzeby składać pism i zobaczymy jaki honor maja i kto lubi miec kase w swojej kieszeni wyjada nazwiska jak wykonuja swoja robote od prezydenta do sprzataczki co sa zatrudnieni przez pape smerfa D….. B……

Postaw mi kawę na buycoffee.to
79
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content