Radni odmówili zabrania głosu Małgorzacie Zych podczas debaty o szpitalu

Dziewięcioro radnych było przeciw zabraniu głosu przez Małgorzatę Zych, podczas debaty o kondycji szpitala w Tarnobrzegu. Dzień wcześniej pełnomocnik Konfederacji i Ruchu Narodowego zorganizowała protest przed placówką.

Jak poinformowała w mediach społecznościowych Małgorzata Zych:

Na wczorajszej (środa 22 luty – przyp.red) sesji RM Tarnobrzega chyba pierwszy raz w dziejach samorządu tarnobrzeskiego miało miejsce „wiekopomne” wydarzenie, odmówiono zabrania głosu mieszkańcowi, reprezentowanemu w mojej skromnej osobie, podczas debaty o szpitalu i możliwości publicznego zadania pytań decydentom. Czekałam na tę możliwość 3 godziny. Wczoraj pojawiłam się na sesji RM Tarnobrzega z uwagi na punkt w obradach: Informacja o sytuacji bieżącej Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej, którą przedstawił wicedyrektor szpitala Zbigniew Halat oraz Przewodnicząca Rady Społecznej Szpitala i równocześnie dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim; Mariola Zajdel – Ostrowska.

Przypominam tym radnym, którzy głosowali przeciw, że pogwałcili nie tylko zasady demokracji, kultury politycznej ale także art. 54 Konstytucji, który mówi: „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji”. Jest to przykre, ale tak tragicznie źle wygląda dzisiaj demokracja i szanowanie głosu mieszkańców w wydaniu tarnobrzeskich radnych. Pokazywała to również sprawa, ukrywania planów budowy spalarni i fasadowe konsultacje w tej sprawie. Czas pokazał także, że
sprawa szpitala stała się niewygodnym tematem dla rządzących naszym miastem, że tak bardzo bali się wysłuchać głosu zwykłego mieszkańca. Przypomnę nazwiska tych, którzy głosowali przeciwko: Kamil Kalinka, Anna Pekar, Adam Rębisz, Cąpała Marian, Martyniuk Alfred, Nowak Łukasz, Artur Kiper, Mikrut Cezary, Partyka Sławomir.
Jednocześnie bardzo dziękuję tym radnym, którzy głosując za, zachowali się godnie i uczciwie:
Bogusław Potański, Leszek Ogorzałek Monika Łagowska Cebula, Stępak Waldemar, Waldemar Szwedo.
Nie zrażamy się jednak tymi trudnościami i działamy dalej, tym bardziej zmobilizowani, gdyż widzimy pozytywne efekty naszego protestu. Jest nim nie tylko wczorajszy strach radnych przed udzieleniem mi głosu, ale także wczorajsze rozmowy Marszałka Podkarpacia z załogą szpitala.
O nasz szpital i zablokowanie budowy spalarni będziemy walczyć aż do skutku, bo chodzi tu o nasze zdrowie i przyszłych pokoleń tarnobrzeżan !”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
11 miesięcy temu

Mogę nie popierać poglądów politycznych, i to że należy do partii politycznej o złej renomie …ale szanuje i cenię jej determinację, zaangażowanie i wolę walki w słusznym interesie miasta i mieszkańców. Oby więcej było takich osób. Należy sprzeciwić się w końcu tym układom i zrobić porządek w tym mieście. Dość tej samowoli radnych i prezydenta. Pamiętajcie jesteście dla miasta i mieszkańców !!!

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

MIAŁA PRAWO WYCZYŚCIĆ PISOWSKIE ŻOŁĄDKI !!! PiS mianował a potem tyle lat akceptował nieudolnych dyrektorów Stasiaka I Stolarskiego co w konsekwencji doprowadziło do katastrofalnej sytuacji w naszym szpitalu.

obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Kalinka i pis byli przeciw bo do katastrofy szpitala dopuścili ich koledzy z nadania pisu. Tak walczą o sprawy miasta. Jak nie jesteś z nami to nie jesteś godny zabierać głosu w sprawie działań naszych kolegówz pisu.?

ojciec vateusz
11 miesięcy temu

żałosna atencjuszka

Respekt
11 miesięcy temu
Reply to  ojciec vateusz

Pełna estyma dla niej.

Mieszczanin
11 miesięcy temu

Połowa tych radnych to maszynki do głosowania i krzykacze ale tylko przed wyborami a na sesjach siedzą cicho jak myszy pod miotłą. Jest dosłownie tylko kilku którzy coś sobą reprezentują.

fach
11 miesięcy temu

Przecież gdyby się wypowiedziała, to niezgadzający się z jej zdaniem mogliby to puścić mimo uszu. Ale tutaj taka demokracja, że nawet nie udzielono jej głosu 🙂 Mimo że Pani Zych nie pozwolono przemówić, to przy tej okazji pięknie uwidocznił się charakter tej rady. Widać jak niektórzy radni chcą słuchać głosu obywateli 😉

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  fach

W POLSCE DEMOKRACJA JEST TYLKO DLA KAST . TU MAMY DOCZYNIENIA Z TĄ URZĘDNICZĄ. NIC NIE RONIĄ I ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ . ZWYKŁYCH MIESZKAŃCÓW PRZED WYBORAMI MAJĄ KOŁO DUPY A PO WYBORACH GŁĘBOKO W DUPACH. A LUDZIE I TAK NA NICH GŁOSUJĄ. W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH ZOSTAŃMY W DOMACH. To moje skromne zdanie w tym temacie.
DLACZEGO W INNYCH KRAJACH DEMOKRACJA MOZE BYĆ FAJNA A U NAS TAKA PODŁAB?!

Alojzy
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Rozwinąć państwo do monarchii konstytucyjnej, nie mylić z parlamentarną, która w praktyce niewiele różni się od republiki parlamentarnej. Dziedziczny monarcha (np. książe lub księżna) byłby pierwszym suwerenem, obywatele drugim. Monarcha mianowałby najważniejsze osoby w państwie jak premier, które dobierałyby bezpośrednio podległych pracowników jak ministrowie, którzy dobieraliby bezpośrednio podległych pracowników jak dyrektorzy departamentów itd., oczywiście przy spełnieniu wymogów kwalifikacji do pracy na danym stanowisku. Monarcha mógłby usunąć ze stanowiska każdego urzędnika, sędziego lub innego funkcjonariusza władzy publicznej niewybieranego w wyborach. Posłowie byliby wybierani w wyborach w pełni proporcjonalnych do sejmu stanowiącego jednoizbowy parlament, stanowiąc władzę ustawodawczą oraz kontrolując władzę wykonawczą. Monarcha miałby prawo kierowania ustaw przyjmowanych przez sejm do oceny dowolnego podmiotu, cofnięcia przyjętej ustawy do sejmu celem jej poprawy, a w przypadku ponownego przyjęcia prawo bezwzględnego weta. To tak z najważniejszych cech takiego ustroju.

Sonia
11 miesięcy temu
Reply to  Alojzy

I do kogo ten lament.???Do Jarka z Warszawy czy Tadeusza z Torunia.???

Alojzy
11 miesięcy temu
Reply to  Sonia

To nie lament, to rozwiązanie. Proszę posłuchać jak jest w Liechtensteinie.

https://youtu.be/7kX_8nOd3BE

Na naukę nigdy nie jest za późno.

Boys
11 miesięcy temu
Reply to  Alojzy

Pytałem Cię juz więc zapytam jeszcze.raz Jaka rolę w tym utopijnym systemie widzisz dla władzy sadowniczej i przed nikim nie odpowiadająca tzw. 4 władzą

Alojzy
11 miesięcy temu
Reply to  Boys

Pytałeś, a ja odpowiedziałem.

https://nadwisla24.pl/2023/02/14/za-200-tys-zl-wyremontowano-biblioteke-w-zamku-tarnowskich-w-tarnobrzegu-dzikowie-fotoreportaz-oraz-video/#comment-219259

Ale jeśli nie sprawdzisz czy ktoś Ci odpowiedział, to nie poznasz odpowiedzi.

king
11 miesięcy temu
Reply to  Alojzy

A jak wybrać pierwszego monarchę? Bo chyba nie prezydent, który urzędowałby w momencie zmiany konstytucji?

Alojzy
11 miesięcy temu
Reply to  king

Funkcja monarchy byłaby obsadzana wyjątkowo (za pierwszym razem i w razie braku następcy) w drodze licytacji kto da więcej na rzecz budżetu państwa. Cena wywoławcza to 0,2% sumy dochodów budżetu państwa w roku ubiegłym (obecnie ok. 1 mld zł). W licytacji mogliby brać udział obywatele Polski w wieku od 35 do 60 lat, będący w związku małżeńskim, posiadający co najmniej jedno dziecko ze współmałżonkiem nie młodsze od licytującego niż 40 lat. Licytacja trwałaby 3 miesiące, w przypadku braku zgłoszeń spełniających warunki monarcha byłby wybierany w drodze wyborów powszechnych analogicznie jak prezydent. Monarcha sprawowałby władzę maksymalnie do wieku emerytalnego, pierwszy w kolejce następca mógłby przejąć część lub całość władzy monarchy w wieku co najmniej 20 lat.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Racja – w tym je???? kraju jest postkomuna a w TBG wciąż komuniści u sterów ( tylko szyldy pozmieniali).

Ada
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Co ma do zaproponowania? Chciała ponarzekać? Szkoda czasu.

z Tbg
11 miesięcy temu

„głosowali przeciwko: Kamil Kalinka, Anna Pekar, Adam Rębisz, Cąpała Marian, Martyniuk Alfred, Nowak Łukasz, Artur Kiper, Mikrut Cezary, Partyka Sławomir.”

Oby sie wam przytrafiło szukać oddziału wewnętrznego poza Tarnobrzegiem.

Norbert
11 miesięcy temu
Reply to  z Tbg

Czyli sami karierowicze i krzykacze

Jerzy
11 miesięcy temu
Reply to  Norbert

Tzw radni dietetyczni

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  z Tbg

Czyli PIS – ar ???

Tylko , że to farbowani pisowcy ( z rodowodem postkomunistycznym )??

pacjent
11 miesięcy temu
Reply to  z Tbg

Ja też przyłączam się do apelu. Żebyście musieli jeżdzić po całym Podkarpaciu aby podjęto leczenie kogoś bliskiego.
. Człowiek musi się prosić o zgodę na przyjęcie do szpitala i leczenie. *Nieudacznicy zgotowali nam cierpienie i upokorzenie.

Alf
11 miesięcy temu

Mój prawnik mówi mi ,że jak ktoś nie ma innych argumentów to powołuje sie na Konstytucję

Inny prawnik
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Przypomnę ci, że najważniejszym aktem prawnym w Rzeczypospolitej Polskiej jest Konstytucja, a nie statut RM.

Boys
11 miesięcy temu
Reply to  Inny prawnik

Powiedz to sędziom z TSUE może wezmą sobie Twój głos do serca

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Boys

Trzeba było traktatów akcesyjnych nie podpisywać w momencie wstępowania. Ale jak trybunałowi przewodzi osoba z tytułem magistra to cudów bym się nie spodziewał . A TSUE i tak nas dojedzie , bo nie pozwolą sobie na to ,żeby kraje wybiórczo decydowały o tym które prawa będą akceptować a które nie. Zapłacimy za to wszyscy albo do czego od dłuższego czasu zmierza PIS wystąpimy z Unii. W telewizji reżimowej od roku jednego dobrego słowa na temat Uni nie słyszałem. Złych cały potok

Boys
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Wystąpienie z Unii jest bardzo dobrym pomysłem.Zdaje się że urządzanie sądownictwa jest domena państwa a nie unii więc nie ściemniaj.Poprawność polityczna i zamordyzm jaki panuje w lewickiej unii przyspiesza erozję tej instytucji a Ci co latają o pomoc do unijnych eurokratów niczym nie różnią się od targowiczan tyle tylko że tamci wołali o pomoc że wschodu a Ci dla dla odmiany z zachodu.Podsumowujac – zawsze gdy nam urządzali życie inni prowadziło do tylko do nieszczęść. Umiesz liczyć licz na siebie bo inni pomagają tylko jak mają swój interes w tym nigdy nasz.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Boys

Taa a inflacja w strefie euro ponad 2 razy niższe niż w Polsce

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Inny prawnik

Ha, ha , ha – idź i powiedz to tarnobrzeskiej kaście nadludzi z tego wysokiego czerwonego budynku w Tbg – nominatom pisowskim ???
Będziesz o konstytucji jak tu nawet ustawa ma mniejszą rangę nie z statut i regulaminy mafii spółdzielczej ???
Według TSUE sąd krajowy ma obowiązek brać pod uwagę z urzędu zapisy niezgodne z prawem w umowach ( a statut i regulaminy to nic innego jak umowy ) ???

Dowiesz się w tarnobrzeskim sądzie , ” ŻE JAK BĘDZIE CHCIAŁA” kasta???

Zdziwiony
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

I tak było tym razem
Kalinka przechytrzył urzędowych mecenasow.
Ci urzędowi to nawet napisali ze roszady w Radzie Kobiet były zgodne z prawem
He he

obserwator
11 miesięcy temu

Radny Mikrut był przeciw . To wielkie zaskoczenie. Przecież to dotyczyło szpitala a radny jest lekarzem. Powinien wysłuchać też innych niż tylko decydentów szpitala, zwłaszcza ,ze decydenci niewiele mają do powiedzenia.
Chyba ,że pani Zych dotknęłaby kogoś bliskiego . radnemu.

!!!!!
11 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Znalazł inne koryto.

wrzos
11 miesięcy temu

I DOBRZE CO TA GES JESZCZE TAM CHCIALA NAMIESZAC !

Z obserwacji mimo woli
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Pieprznij się w łeb. Jest problem to go chciała nagłośnić.

walt
11 miesięcy temu

Trzeba jej oddać,że niezłomnie bije pianę i uprawia warcholstwo…

Z obserwacji mimo woli
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Pieprznij się i ty w łeb. Jest problem to go chciała nagłośnić.

walt
11 miesięcy temu

Chodź i sam mnie pieprznij bo coś mało efektywnie mi wychodzi.
Problem jest od dawna a polityków ocenia się po skuteczności a nie po częstotliwości zrzędzenia.
Policz na zdjęciach ilu ludzi ostatni protest przed szpitalem zmobilizował jakbyś miał problem ze zrozumieniem rzeczywistości.

Daria
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Efekty tego protestu były natychmiastowe. Następnego dnia do szpital przyjechał z nagłą niespodziewaną wizytą Marszałek i spotkał się z załogą. Jak widać wg, ciebie ” to bicie piany i warcholstwo” dla innych skuteczność i błyskotliwość Małgorzaty Zych, która swoim protestem potrafiła uruchomić całą lawinę działań, które miejmy nadzieję zakończą się pomyślnie dla miasta.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Daria

Ilu specjalistów od tego przybyło?
Zwiększyły się moce przerobowe tarnobrzeskiego szpitala ? Przywrócono sor?

Daria
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Najważniejsze, że wreszcie ktoś zaczął wywierać presję na decydentów.

walt
11 miesięcy temu
Reply to  Daria

Jeśli tyle Ci wystatcza to winszuje…po owocach ich poznacie 😉
Ale to ma swój wymiar ,że straszyli tuskiem I grodzkim a szpital likwiduje nam pis a ortyl,dziubek i kalinki ze świtą mają to w dupie.

!!!!!
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Od zaraz chcesz efektów?

!!!!!
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Działanie przeciwko lokalnym i nie tylko lokalnym układom nie jest łatwe, nie spodziewaj się sukcesu od zaraz.

As
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Jednym zdaniem sukces goni sukces

walt
11 miesięcy temu
Reply to  As

Same sukcesy 🙂

greg
11 miesięcy temu

zastanawiam się czy ta pani jeszcze wie kiedy robiła sobie badania! to już nawet nie jest śmieszne-wręcz żałosne!

Taki i owaki
11 miesięcy temu
Reply to  greg

Klapy masz na ślepiach? Nie widzisz co się dzieje? Na zasadzie wszystko „nie tak”! Drogi nie takie, drogi rowerowe nie takie, szpital nie taki,lekarze nie tacy, galeria (ma ponoć być), nie taka (bo już planowana mniejsza, atmosfera w Tarnobrzegu nie taka, radni nie tacy, władza nie taka…

Grzegorz
11 miesięcy temu
Reply to  greg

Jak ma zrobić jak pozamykano oddziały i poradnie, a twój idol, a to nic i tylko pluska się w wodzie, przypina odznaki przyszłym stewardesom i baluje na studniówkach itp. itd.

Adim
11 miesięcy temu

Zróbcie w końcu tą babę dyrektorem szpitala albo jakimś innym to się udpokoi, inaczej będzie mącić bo nic jej się jej nie podoba. Zwierzyniec się nie podoba, dworzec PKP się nie podoba, spalarnia be, szpital be. Wszystko gowno!

M.Zych o szpitalu na sejmiku podkarpackim.
11 miesięcy temu

Przed chwilą Małgorzata Zych zabierała głos w sprawie szpitala podczas posiedzenia sejmiku podkarpackiego. Poziom demokracji w Rzeszowie zdecydowanie odbiega od poziomu jaki reprezentują radni w Tarnobrzegu.

As
11 miesięcy temu

Za pierwszym razem może się jeszcze nie poznali. Zobaczymy czy będą kolejne

Daria
11 miesięcy temu
Reply to  As

Brawo, M. Zych. Za to poznali się już na was mieszkańcy Tarnobrzega.

As
11 miesięcy temu
Reply to  Daria

Nie wiem co za was masz na myśli .Faktycznie w biciu piany z której nic kompletnie nie wynika nie ma sobie równych

Daria
11 miesięcy temu
Reply to  As

Ta piana z ust to już ścieka wam strumieniami. Co jeszcze powiecie, w atakach na Małgorzatę Zych.

As
11 miesięcy temu
Reply to  Daria

Nikogo nie atakuję. Chciałbym ,żeby Pani doprowadziła chociaż jeden z pomysłów którymi się zajmuje do pomyślnego dla mieszkańców końca. Wtedy pierwszy złożę gratulacje. Na razie moim zdaniem nic nie zostało załatwione więc wyrażam swoje obawy co co intencji . Jak to mówią dobrymi chęciami to jest piekło usłane albo jakoś tak podobnie. Takie mam zasady ,że ludzi rozliczam z efektów ich pracy a tych póki co nie widzę. Oczywiście zachęcam do wytrwałości

Daria
11 miesięcy temu
Reply to  As

W bardzo specyficzny sposób wyraża pan te swoje obawy. Dobrze , że nastąpiła u pana jakaś refleksja w tej sprawie.

andrzej
11 miesięcy temu
Reply to  Daria

Takie są niestety realia kampanii wyborczej.

załamany
11 miesięcy temu
Reply to  andrzej

Ludzie !! Tu nie trzeba ruskich czy wojny wy się sami pozabijacie ! Hejt i nienawiść bo inny myśli inaczej. Wyłaczcie TVP i TVN i sami zacznijcie myśleć, to nie boli
..

kamila
11 miesięcy temu
Reply to  załamany

Nie trzeba sprowadzać tu ruskich bo juz są na czele w administratorami portalu. Celem jest rozkład społeczności miasta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
59
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content