Tarnobrzeg: Na lepszą synchronizację rozkładu jazdy autobusów z rozkładem jazdy pociągów, mieszkańcy muszą jeszcze poczekać

Interpelację dotyczącą lepszego zsynchronizowania rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu z rozkładem pociągów, złożył radny Kamil Kalinka. Na razie jednak rozkład jazdy autobusów nie stanie się bardziej elastyczny.
– W związku z trwającymi remontami na liniach kolejowych w ciągu roku 2023 rozkłady jazdy pociągów zmieniane będą 5 razy. Najbliższa zmiana wprowadzona będzie 11 marca, a kolejna 10 czerwca. Mając to na uwadze synchronizacja rozkładów jazdy nastąpi po zakończeniu remontów i ustabilizowaniu rozkładów jazdy – odpowiada radnemu wiceprezydent M. Pluta.

W imieniu mieszkańców naszego miasta, korzystających z transportu kolejowego zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o zwrócenie się do przedsiębiorstwa, które obsługuje komunikację miejską w Tarnobrzegu, o lepsze zsynchronizowanie rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej z rozkładem jazdy pociągów przejeżdżających przez Tarnobrzeg – wyjaśnia w swojej interpelacji radny Kalinka.

– Mieszkańcy zwrócili się do mnie z powyższą prośbą, gdyż jak twierdzą, korzystając często z transportu kolejowego mają problem, żeby dotrzeć sprawnie na czas z różnych części miasta na stację PKP w Tarnobrzegu oraz z powrotem do swojego miejsca zamieszkania, podróżując do sąsiednich miast zwłaszcza do pracy ale również w celach turystycznych – dodaje. 23.19-1

Na razie jednak rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej nie stanie się jednak bardziej elastyczny, z powodu trwających remontów linii kolejowych i zmieniających się kilkakrotnie, w ciągu roku, rozkładu jazdy pociągów.

„W odpowiedzi na Pana interpelację w sprawie zwrócenia się do przedsiębiorstwa, które obsługuje komunikację miejską w Tarnobrzegu, o lepsze zsynchronizowanie rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej z rozkładem jazdy pociągów przejeżdżających przez Tarnobrzeg informuję, że w przeszłości kilkukrotnie zostały wprowadzane zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej w taki sposób, aby dostosować istniejące kursy do kursów pociągów. Prowadzone były również w ostatnich latach rozmowy ze Spółką Przewozy Regionalne S.A. o możliwościach synchronizacji rozkładów jazdy. Wypracowane zostało wspólne uzgodnienie, że na obecnym etapie trwających remontów linii kolejowych i zmieniających się kilkukrotnie w roku rozkładów jazdy pociągów nie będą wprowadzane zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Z uzyskanych informacji Działu Handlu Spółki POLREGIO S.A. w Rzeszowie wynika, że w związku z trwającymi remontami na liniach kolejowych w ciągu roku 2023 rozkłady jazdy pociągów zmieniane będą 5 razy. Najbliższa zmiana wprowadzona będzie 11 marca, a kolejna 10 czerwca. Mając to na uwadze synchronizacja rozkładów jazdy nastąpi po zakończeniu remontów i ustabilizowaniu rozkładów jazdy” – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego. 23.19(1)

foto: archiwum

 

Subskrybuj
Powiadom o
89 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pieszy
1 rok temu

Bardziej wierzę własnym nogom niż tej komunikacji miejskiej. Mimo, że nie mam blisko do dworca PKP, to idę pieszo. Jeśli komunikacja miejska nie jest zsynchronizowana z rozkładem jazdy pociągów to mija się z celem. Widuję czasem puste autobusy jadące w te (do dworca PKP) i w tamte (z dworca PKP) strone.
Niechaj MKS dalej tak czyni to zwinie w końcu interes. Będą jeździć riksze 🙂

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Pieszy

Pozwól że o coś zapytam. Gdyby między Twoim miejscem zamieszkania a dworcem była wygodna trasa rowerowa, udawałbyś się na dworzec lub z niego z co najwyżej małym plecakiem lub torbą oraz na dworcu był zadaszony parking rowerowy, to czy zamiast iść na dworzec lub z niego nie jechałbyś rowerem?

Robin
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Już dawno władze miasta powinny pomyśleć aby tam było centrum komunikacyjne dla PKP, PKS, MKS i BUS. Wszystko w jednym miejscu. Tak aby wszystkie linie MKS kończyły lub zaczynały tam swoje trasy i problem byłby rozwiązany. Ale kto miał o tym pomyśleć? Prezydent i radni obecnej kadencji? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Biedny i chudy BYK
1 rok temu
Reply to  Robin

lobby nie pozwala przenieść biznesu w inną część miasta, kto tam się przejmuje biednymi mieszańcami chcącymi korzystać z PKP, przecież łatwiej wmówić opinii za pomocą tub propagandowych, że nikt nie chcę jeździć pociągami. Lepiej kasę ulokować w jezioro, tam jest moc kosztem biednych mieszkańców. Dość!!!!!!!!

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Robin

Moim zdaniem postanowienia w tym względzie powzięto już lata temu. Wystarczy popatrzeć na zdjęcie podlinkowane przez Lucasa.
comment image

Gdyby były plany centrum komunikacyjnego przy stacji PKP, nazwanoby to dworcem lokalnym jak np. w Rzeszowie lub jakoś tak, a nie dworcem autobusowym.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Hoho, ile minusów. Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Z tym dworcem lokalnym chodziło mi o to, że gdyby były plany centrum komunikacyjnego, to aktualny dworzec autobusowy ze zdjęcia nazwanoby lokalnym, nie centrum komunikacyjne przy stacji PKP. To tak gwoli wyjaśnienia.

Pieszy
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Odpowiedź na pytanie:
1) Gdybym się zdecydował na dojazd rowerem to tylko starym gratem najlepiej znalezionym na śmietniku, ale jeszcze jeżdżącym :-).
Domyślam się, że zostałby wykonany stojak na rowery do mocowania rowerów za kółko przednie (tzw. wyrwikółko). Korzystanie z takich stojaków to ryzyko kradzieży. Grat bo grat, ale byłby potrzebny :-).
2) Nowego roweru, lepszej klasy nigdy bym nie zostawił na dworcu PKP odjeżdżając np. do pracy do innych miejscowości.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Pieszy

Ok, to rozumiem. Ale czy oczekiwałbyś lepszej trasy rowerowej z domu na dworzec, w szczególności asfaltowej drogi rowerowej, czy zadowalałyby Cię te ścieżki dla rowerzystów, które mamy aktualnie w mieście?

Pieszy
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Zadowoliłyby mnie fragmenty wykonane z asfaltu. Na ul. Kopernika jest taki fragment od ul. Sikorskiego do ronda (skrzyżowanie z ul. 11-go Listopada). Dalej jest kostka. Ulica Kopernika została „zamknięta”. To błąd.

To jest proste jak drut
1 rok temu
Reply to  Pieszy

tam wystarczy namalować zwykłe pasy i postawić znak, to jest zaledwie 6,7metra szerokości, więc prędkość przejazdu niewielka, jest to dość bezpieczna przeprawa, wiec tu nie ma żadnej filozofii. Natomiast skrzyżowanie pewnie też dałoby sie zrobić, ale albo zwykłe z ustąpieniem pierwszeństwa albo światła, bo na kolejne rondo nie ma zabardzo miejsca.

Magda
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Chyba tylko ty masz problemy ze ścieżkami w mieście.

z Tbg-u
1 rok temu
Reply to  Magda

Nie tylko on. Problem ma każdy kto często jeździ po nich rowerem. Otwórz sobie oczy i uruchom „musk”. Przede wszystkim zacznij jeździć na rowerze. Jak ci tyłek wytrzepie to zmienisz zdanie.
Drogi rowerowe jak mają wyglądać to zobaczysz w innych miastach, gdzie bywa, że są wykonane wzorcowo. Wzorcowo budują też drogi rowerowe w Niemczech, Austrii na Słowacji, tylko nie w Tbg-u. Tarnobrzeg to stan umysłu, niestety.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Magda

Nie raz widziałem rowerzystów jadących obok tych ścieżek po jezdni, więc nie tylko ja. Ale faktem jest, że tylko kilka osób na tym forum porusza temat wadliwych ścieżek a właściwie wadliwej tarnobrzeskiej infrastruktury rowerowej. Większa krytyka zaczyna się dopiero wtedy, kiedy zbudują wąską jezdnię na jakiejś drodze. No i jeszcze jest zajawka na transport kolejowy, jakby autobusowy, car-sharingowy i inne nie miały znaczenia. Powtórzę, Bożek zapewnił wylotówkę na Rzeszów i obwodnicę, więc wszędzie autem.
https://www.facebook.com/100001433675578/videos/431033952533766/

Stara gwardia
1 rok temu
Reply to  Pieszy

Nie MKS tylko POLKAR MPK. Nawet nie wiecie o czym piszecie!

Z Tbg-u
1 rok temu
Reply to  Stara gwardia

Jak zwal tak zwal, przecie wiadomo , że o komunikacje miejską chodzi.

Stara gwardia
1 rok temu
Reply to  Z Tbg-u

Nie jak zwał bo Tbg nie ma komunikacji miejskiej, tylko prywatna firma obsługuje linie po mieście. Reprezentujesz POLKAR, że boisz się prawdy?

Z ostatniej chwili.
1 rok temu

NA GALERIE HANDLOWĄ W CENTRUM MIASTA JUŹ SIE MIESZKAŃCY NIE DOCZEKAJĄ!!!
KLAMKA ZAPADŁA
Podziękujcie urzedasom z prezydentem Bożkiem na czele.
Bedzie kolejny klocek nazwany PASAZEM DOMINIKAŃSKIM.
Oczywiście bez kina!!!
Brawo tarnobrzescy samorządowcy!!!
Tarnobrzeg bez : kina, galerii handlowej, pogotowi ratunkowego, szpital bez dyrektora i oddziału wewnętrznego , bez dworca kolejowego i szprychy kolejowej
A KUR.. cały wieczór trzeba by wymieniać 🙁 🙂
DZIĘKUJEMY PREZYDENTOM I BEZRADNYM.

As
1 rok temu

Takie są widać tylko obecne potrzeby miasta. Zostało to zapewne stwierdzone badaniami rynku przez prywatnego inwestora ,. Pretensje to miałbym do poprzednich włodarzy , którzy wspólnie z radnym i konserwatorem skutecznie blokowali budowę ponad dziesięć lat chyba

Joker
1 rok temu
Reply to  As

jaki inwestor taka inwestycja. Moja noga tam nie powstanie, jak w tym obok.

odp
1 rok temu
Reply to  Joker

jaki papa smerf takie efekty w tym mieście
tylko co jest teraz jak to wyglada a co moze być kiedys i jak to bedzie wygladac?

Big
1 rok temu

Kino jest w WDK–u.Świeci pustkami .Tylko frajer wyłożyłby prywatne pieniądze na taki przybytek.Co innego jak się wydaje publiczne

Paweł
1 rok temu
Reply to  Big

A co puszczają w TDK w Tarnobrzegu a co w kinach w Stowej Woli?

Big
1 rok temu
Reply to  Paweł

To co puszczają zależy od menago obiektu a nie miejsca gdzie leci filmik.Proste

Robin
1 rok temu
Reply to  Big

A to myślałeś że w kinie które miało być w galerii filmy miała puszczać pani z TDK? 🙂 🙂 🙂
Świeży przykład.
Jest obecnie premiera filmu FILIP.
Od wczoraj można go zobaczyć w kinie Helios w Rzeszowie i Stalowej Woli oraz w Multikinie w Mielcu.
Kiedy zobaczymy go w Tarnobrzegu ? Za miesiąc? Na tym przykładzie doskonale widać jak inne miasta nam odjechały. I to dzięki nieudolnym władzą i bezradnym Tarnobrzega.

Oliwia
1 rok temu
Reply to  Robin

Racja, do kina to wolę podjechać do Sandomierza, na seans o godz 12 w południe, bo mam się czym dostać i jak wrócić, do tarnobrzeskiego kina na seanse popołudniowe, wieczorne, żeby się dostać, a wrócić komunikacją miejską to już problem.

Fan kina
1 rok temu
Reply to  Big

To wszystko sprawa kto prowadzi kino i jakie są seanse.
Na całym świecie sale kinowe są pelne.
To odrębny od potancowek na placu rodzaj sztuki i sposób
na spędzanie wolnego czasu.
Bożek preferuje potancowki na placu
Dla przypomnienia dyrektor muzeum Zych wprowadził kino letnie i mieszkańcy tłumnie biorą udział.
Dyrektor DSL wybór i o to chodzi w kulturze

obywatel
1 rok temu
Reply to  Big

Do kina jeździ się do Stalowej , przynajmniej jest jakiś repertuar a nie to badziewie jak w Tbg !!

obywatel
1 rok temu

Spoko – ścierwa już od jakiegoś czasu w mieście przyzwyczajają , że to będzie taki wiejski dom handlowy a najważniejsze że tam będzie : PARKING i DRUGI SZALET ( WC, KIBEL) o czym już nawet na tym forum wspominały ścierwa urzędnicze ???

Nie dla galerii tam!
1 rok temu

Ja nie chcę żadnego pasażu handlowego w tym miejscu. Ja chciałbym tam widzieć piękny park technologiczny, z placami zabaw, deptakiem, fontanną podłogową jak w Gorzycach czy Nowej Dębie, albo coś na wzór rynku w Rozwadowie. Tego chcieliby mieszkańcy w tym centralnym miejscu miasta, tego brakuje, bo plac Głowackiego nie spełnia swojej funkcji i nie będzie spełniał, tam to nigdy nie powstanie, więc gdzieś powinno powstać coś tak ładnego. Aktualnie jedynie nad jeziorem można cos pooglądać, ale jezioro jest 4 miesiące w roku, a reszta?

Galerianka
1 rok temu

Masz idioto park koło zamku , masz łąki kwietne nad Wisłą.Jeśli Ci jeszcze mało wyprowadź się w Bieszczady. Po co przyszedłeś do miasta?! Tam miała być galeria ale urzędasy zawaliły sprawę.. Jak zwykle zresztą.

z Tbg-u
1 rok temu
Reply to  Galerianka

Bez wyzwisk proszszsz… Uruchom swój „musk” zanim coś napiszesz?

Galerianka
1 rok temu
Reply to  z Tbg-u

Jak ktoś głupoty wypisuje to jest głupcem czyli idiotom !!!!
Park ma w zasięgu wzroku a myśli o kolejnym pewnie tylko poto aby jego pies bez opieki miał się gdzie wys….

Polonista
1 rok temu
Reply to  Galerianka

Że ktoś głupoty (?) wypisuje, to nie znaczy, że go trzeba wyzywać publicznie. To świadczy o niskiej kulturze piszącej osoby. I tak na marginesie, nie pisze się „idiotom”, tylko idiotą. Dbaj o poprawną polszczyznę.

Galerianka
1 rok temu
Reply to  Galerianka

Kto rozliczy Bożka ze dal.zgode na zmianę pozwolenia
Mieszkańcy tego nie chcieli
Jak inwestor nie buduje to pozwolenie wygasa
Władza jest dla mieszkańców a nie inwestora.
A tak to Bożek poszedł w rękę z inwestorem który zmienił zdanie
Bożek powinien się odnieść do inwestora i rozliczyć w imieniu mieszkańców
A u nas władza nie jest dla mieszkancow tylko dla urzędników

Nie pasazowi
1 rok temu

Zatrzymać ten wiejski pasaż
Doskonały pomysł Park z kafejkami i leżaczkami fontana takie jak powstały np w Lublinie
A u nas to zawsze dwa wieki do tyłu.
Tak wybraliśmy tak mamy

z Tbg-u
1 rok temu

Po co w tej mieścinie galeria? Co tam będzie takiego, gdzie w innych sklepach nie ma? W Tarnobrzegu stoją puste lokale z przeznaczeniem na sklepy. W Galerii będzie tak samo. To rynek i konsument decyduje czy będzie funkcjonował sklep czy nie. Ponadto sklep musi się „przyjąć” przez klientów.
W tym miejscu planowanej galerii powinien być parking otoczony/ odizolowany od budynków mieszkalnych pasem zieleni z dużą ilością drzew. To załatwiałoby problem z parkowaniem samochodów w centrum i jego okolicy.
Tak tylko głośno pomarzyłem.

Heniek
1 rok temu

Tarnobrzeg jest miastem upadłym. I powiedzmy sobie to szczerze. Zero kina zero galerii zero perspektyw. Tak naprawdę większość osób spędza czas w Stalowej Woli czy to pracując czy robiąc zakupy. Do Kina też się trzeba wybierać do Stalowej Woli. Wyprzedzili nas o kilka lat świetlnych.

Sztygar
1 rok temu
Reply to  Heniek

nie byłem w stalowej woli chyba ze 2 lata i nie będę, przecież tam nic nie ma , aluminium traci

tomek
1 rok temu
Reply to  Sztygar

pochwal sie bohaterze cu u was sie produkuje

Big
1 rok temu
Reply to  Heniek

Oczywista oczywistość. Wracamy do normalności choć niektórzy zakuci rycerze dalej na tym forum bredzą o mocarstwowości.Nie mogą przyjąć że swoje 5 minut juz mieliśmy .Teraz mają inni

Cyc
1 rok temu
Reply to  Big

spieprzaj dziadu ze stalowej ze swoimi tezami

Big
1 rok temu
Reply to  Cyc

To w końcu jestem samorządowcem jak ktoś tam twierdzi czy dziadem ze stalowej bo nie ogarniam

Cyc
1 rok temu
Reply to  Big

jesteś anty-Tarnobrzeg

Big
1 rok temu
Reply to  Cyc

Chodzę po ziemi a nie bujam w obłokach jarany wizją mocarstwowości jak jesteśmy sypialnia dla ościennych miast.Kumasz

Józek
1 rok temu
Reply to  Heniek

Niestety rządząca inteligencja do tego doprowadziła, prawda jest taka, że to miasto za niedługo wróci do epoki sprzed siarkopolu. Uciekajcie póki możecie.

Big
1 rok temu
Reply to  Józek

Bo tam jego miejsce a nie prężenie mięśni .San Francisco to już było teraz będzie ściernisko

Nie pasazowi
1 rok temu
Reply to  Heniek

A nasze miasto jest dwa wieki do tyłu w myśleniu i realizacji pomysłów dla tzw rozwoju

no nie?
1 rok temu
Reply to  Heniek

i dobrze wy juz dostaliscie swoje kosztem innych gdy wasze miasteczko bylo wojewodztwem

Roger For der Sagh
1 rok temu
Reply to  no nie?

Won kutwo

Meloradio, cisza w mediach
1 rok temu

Media tarnobrzeskie kompletnie zbojkotowały informacje o pojawieniu się nowej stacji Meloradio na falach UKF w Tarnobrzegu. Nikt nie udostepnia wpisu na lokalnych ogłoszeniach, ani w gazetach, w internecie, normalnie jak w zaklętym kręgu. To wygląda jakby wszystkie media lokalne łącznie wspólnym głosem ogłosiły bojkot. A jest to wydarzenie warte informacji, że po 30 latach pojawia się coś nowego na falach UKF-u gdzie jest zaledwie kilka stacji radiowych do posłuchania. Komu tak bardzo zależy na braku konkurencji, bo chyba nie słuchaczom ani nie mieszkańcom

meltoh.jpg
Big
1 rok temu

Bez przesady .Otwarto też nowy sklep inny zamknięto i żadne medium o tym nie pisze.Co do nowego radia to go słucham – muzyczka mój gust

obywatel
1 rok temu

A czemu to się dziwić , to typowe postkomunistyczne zwyczaje z domieszką mafijnej i zorganizowanej bandy – TORT podzielony , funkcjonujący dzięki dotacją z kasy publicznej w której pracują ludzie związani ze ścierwem lokalnych polityków ( urzędasów) na wysokim poziomie ???

Jakie miasto takie ścierwa w polityce , takie media lokalne ??? Jedno bagno, gówno !!

Meloradio, cisza w mediach
1 rok temu
Reply to  obywatel

Dokładnie i w sedno. Ale jednego nie rozumiem, dlaczego NW24 dołącza się i nie zechciało przynajmniej malutkiego newsa w dziale kultura i rozrywka zapodać? No bo nie wierzę że jest częścia tego tortu. Pokażcie klasę i dajcie newsa. Radio nadaje i będzie nadawać i po co o tym milczeć? To samo pytanie mam do tarnobrzeg.info, tam też cisza, a to również jest niezależny porta.

Brawo
1 rok temu

Wreszcie zostało cos na wyższym poziomie I to bez zgody władz..
Aż się dziwić należy że tak się stało He he

Gość
1 rok temu
Reply to  Brawo

Dobrze ze bez zgody władz bo jak by się za to urzędasy wzięły to by nie powstało. No chyba że za 11 lat

Meloradio utajnione
1 rok temu
Reply to  Gość

To jest lokalna grupa wpływów która wierzy w taką ideę że w mieście i regionie może być tylko jedno jedyne radio. Jedyne słuszne radio na ziemi sandomierskiej na literę L ,może byc jedyna telewizja i kilka lokalnych gazet. A teraz sie okazało że może byc ktoś jeszcze. Mało tego, za miesiąc czy 2 w Sandomierzu wystartuje kolejna stacja a my w jej technicznym zasięgu. Ciekawe czy o tym też będą milczeć i zgrywać głupa że nic nie ma? Rozsyłajcie po znajomych i publikujcie info.

internauta
1 rok temu

i tylko muzyka?

TGR
1 rok temu

BOŻE Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze tarnobrzeskiej ziemi.

Belzebub
1 rok temu
Reply to  TGR

AMEN.!!!

Do Pani Małgorzaty Zych
1 rok temu
Reply to  Belzebub

Zwracam się do pani bo widzę że jest pani jedyną osobą zainteresowana nprzyszloscią naszeg miasta. A przyszłość to praca i mieszkania dla ludzi które mogą zapewnić tylko inwestorzy z zewnątrz. Jak do tej pory zupełnie ich nie ma w przeciwieństwie do sąsiednich miast gdzie plyną miliardy. Zacząłem interesować się dlaczego tak jest i doszedłem do wstrząsającego wniosku, W naszym mieście przyciąganiem inwestorów zajmuje się pracownik urządu który rzekomo nie ma naewt studiów wyższych (tego nie wiem na pewno) ale faktem jest że jego doświadczenie zawodowe to fotografia weselna i akty pań w bieliżnie i bez. Jeego zasługa to fotografowanie prezydenta w czasie kampanii wyborczej. Proszę o interwencję i nacisk na radnych żeby szybko zmienić ten stan rzeczy.

Big
1 rok temu

I tym oto sposobem wskazała Pani temat następnej konferencji.Do ustalenia pizostało tylko ustalenie miejsce tego zaiste epokowego wydarzenia

Rzeszów
1 rok temu

Ładne chociaż te zdjęcia ?

Fotoamator
1 rok temu
Reply to  Rzeszów

To zależy od modelek. Jeśli są to czarownice to nie będą ładne 🙂

widz
1 rok temu
Reply to  Rzeszów

Oj jaki piękny program może TVN z tego zrobić ” Tarnobrzeski Misiewicz i 2 fotografów w urzędzie gminy ” mniam mniam. U nas oczywiście nikt z mediów nie zapyta , z wyjątkiem Redakcji NW24 oczywiście ktorą korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam.

Wyborca
1 rok temu
Reply to  widz

Będzie to wszystko tuż przed wyborami w ramach kampanii

As
1 rok temu

Dzisiaj znalezienie jakiegokolwiek inwestora graniczy dla Tarnobrzega z cudem. Miasta oferują rozbudowaną infrastrukturę drogową lotniczą i kolejową. Zwolnienia z podatków lokalnych opłat za wodę oraz ścieki. Często przejęcie terenu następuje za przysłowiową złotówkę pod warunkiem zainwestowania określonej kwoty w określonym czasie. W przypadku dużych inwestorów budujących fabryki w grę wchodzą rządowe dotacje rzędu setek milionów . Co my możemy zaproponować ?
Swoją szansę bezpowrotnie straciliśmy za czasów mleczarza i helikoptera

Gość
1 rok temu
Reply to  As

I tracimy dalej za Bożka I Kapuściak 🙁

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

A Waść myślisz, że dlaczego inwestorzy poważni omijają to BAGNO z daleka ????

Przykład mrówki to tylko ” drobnostka” , dlaczego na terenie dawnego ” polmozbytu” nic nie powstało ( inwestycja powstała w stalowej) a fama poniosła w świat echo ” ???

Przecież tu wszystko robi się za kasę !!

Bezradny
1 rok temu

Ja radny nic nie mogę Prezydent też nic nie może.
Razem nic nie możemy i nic nie potrafimy

tak to wyglada
1 rok temu
Reply to  TGR

tarnobrzeskiej ziemi juz nima jest ziemia rzeszowska

ODYSEUSZ
1 rok temu
cienki
1 rok temu

Ale kuzwa macie zadania na takim zadupiu.Tarnobrzeg to zascianek podkarpacia.warto sie z tym pogodzic.Czasy Gierkowskie minely bezpowrotnie.Karma wraca.

wrzos
1 rok temu

TEN SIE SMIEJE, KTO SMIEJE SIE OSTATNI, ALUMINIOWA WOLA MA SWOJE 5 MINUT DOPOTY DOPOKI KACZOR I PIS SA U WLADZY, ALE ZE ICH CZAS ZBLIZA SIE DO KONCA, WIEC I WASZA ALUMINIOWA WOLA NIE BEDZIE JUZ MIALA MILIONOW Z CENTRALI POZOSTANA WAM TYLKO HUTNICZE I ALUMINIOWE WYZIEWY Z KOMINOW !!! TARNOBRZEG GORA!!!!!

wrzos
1 rok temu

MY MIESZKANCY TARNOBRZEGA CHCEMY MIEC Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA BUDYNEK GLOWNEGO DWORCA PKP\ WYREMONTOWANY\ NOWOCZESNY TABOR KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ I WIELOFUNKCYJNE CENTRUM KOMUNIKACYJNE JAKIE POSIADA WIELE INNYCH MIAST!!

Alek
1 rok temu
Reply to  wrzos

To nie wybierajcie zydo-komuny.

Big
1 rok temu
Reply to  wrzos

Adresat petycji to władze PKP chyba a nie pisanie na Berdyczów jeszcze na tym mało znanym forum

Gawcio
1 rok temu
Reply to  Big

Apelowanie do działania w sprawie TCK, to rzeczywiście pisanie na Berdyczów. On nigdy nie zrozumie co to sprawny układ komunikacyjny w mieście.

wasyl
1 rok temu
Reply to  wrzos

jak chcecie to sobie wybudujcie

Zgred
1 rok temu
Reply to  wrzos

I możliwość połączeń komunikacją miejską do i z Sandomierza w godzinach wieczorowych tudzież w weekendy, tak żeby można było spędzić spokojnie wieczór i około godziny 22 wrócić do Tbg, KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ, w niedzielę, jak się nie ma własnego auta, do i z Sandomierza nie ma jak się dostać, a tyle się mówi o tym, żeby zapobiec wykluczeniu komunikacyjnemu! A tu tyle gadania o porozumieniu czterech miast, a nie ma jak korzystać z wydarzeń kulturalnych w najbliższym nam mieście, czyli Sandomierzu!

Błędna polityka
1 rok temu

Kalinka w sposób oczywisty zerwał porozumienie polityczne z Bożkiem.
Chichot polega na tym że odpowiedź na interpelację Kalinki przygotowuje osoba która w urzędzie zatrudnił Kalinka.
Osoba ta w ramach współpracy została w urzędzie i jest bardzo osoba wpływową.
Nikt tego nie jest zrozumieć No cóż ocena pod katem kadr i merytoryki zostanie wystawiona za całokształt zarówno dla Kalinki jak i Bożka
A tymczasem czekamy na dalsze interpelację w tym w sprawie dalszych losów protokołu kontroli w RDM (sic)

Greg
1 rok temu

A kiedy będzie tak, że wszyscy razem coś zrobią dla miasta nie oglądając się na politykę ?

z Tbg-u
1 rok temu
Reply to  Greg

Jedyne co można zrobić to sprzątanie Tarnobrzega, bo zaśmiecony, chwycenie za grabki i posprzątanie trawników. Tylko w psią kupkę nie wdepnijcie 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  Greg

Kiedy ???
Jak osły, barany i owce przestaną wybierać do urzędów, rady postkomunistów ( byłych i obecnych ) przy KORYCIE – I TO Wszystkich wraz z ich potomstwem ???

obywatel
1 rok temu

Przestańcie już z tym kalineczką – nie dość że niewybieralny to jeszcze ponoć pokroju typowego karierowicza z PiS ???
https://wiadomosci.wp.pl/impreza-z-udzialem-ministra-nowe-fakty-ujrzaly-swiatlo-6872803819096800a

Robin
1 rok temu

A dlaczego pojazdy „komunikacji miejskiej” nie są w jednakowych barwach ?
JA CHCE ŻÓŁTO- NIEBIESKIE AUTOBUSY. To nie żart. Takie by były oryginalne i fajne. Nie mamy miejskiej komunikacji bo urzędnicy sprzedali miejską spółkę to przynajmniej niech będą autobusy w barwach miasta. Teraz jest każdy inny więc malowanie by im się przydało.

jasne?
1 rok temu
Reply to  Robin

bo to nie sa autobusy nalezace do tarnobrzegu

Nie bardzo
1 rok temu
Reply to  jasne?

Jeżdżą tyle lat to chyba pomalować mizna

Z Tbg-u
1 rok temu
Reply to  Robin

Kolory żółty i niebieski to barwy flagi Ukrainy a u nas kolorem miasta był kolor żółty (od siarki). Żółte autobusy byłyby widoczne z daleka. Barwa żółta jest bardziej widoczna.

Tbg
1 rok temu
Reply to  Z Tbg-u

A flaga Tarnobrzega jakie ma barwy ?
Żółte też by mogły być. Byłe były jednakowe i nie czerwone .

Postaw mi kawę na buycoffee.to
89
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content