„Będziemy uzdrowiskiem albo śmieciowiskiem”. Konferencja prasowa Stowarzyszenia Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim (zdjęcia oraz video)

Konferencja prasowa Stowarzyszenia Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim, odbyła się we wtorek 14 marca br. Przewodnicząca stowarzyszenia  Małgorzata Zych poinformowała o zawiązaniu się z inicjatywy  dra Witolda Zycha Komitetu Inicjatywy Uchwałodawczej, który złożył w biurze Rady Miasta Tarnobrzega projekt uchwały w sprawie przystąpienia do prac związanych z uzyskaniem przez Gminę Tarnobrzeg statusu uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej. Podkreśliła, że w składzie komitetu znaleźli się także byli prezydenci Tarnobrzega: Stanisław Żwiruk, Norbert Mastalerz i Grzegorz Kiełb.

Przewodnicząca Stowarzyszenia poinformowała, że proces ubiegania się o uzyskanie takiego statusu dla miasta jest długofalowy, ale jego pierwszym etapem jest podjęcie uchwały Rady Gminy o przystąpieniu do prac związanych  z uzyskaniem przez gminę statusu uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej.

Podkreśliła, że głównym warunkiem nadania gminie takiego statusu jest posiadanie złoża naturalnych surowców leczniczych o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Tarnobrzeg w pełni spełnia ten warunek, bo dysponuje złożami leczniczych wód siarczkowych w rejonie Jeziora Tarnobrzeskiego. Przypomniała, że Państwowy Instytut Geologiczny, Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie w swoim opracowaniu z 2016 roku potwierdził występowanie wód siarczkowych w rejonie Jeziora Tarnobrzeskiego cyt.: „Wody siarczkowe okolic Tarnobrzega są zbliżone właściwościami fizyko-chemicznymi do wód występujących w uzdrowisku Busko Zdrój i mogą znaleźć zastosowanie w balneoterapii do leczenia wielu schorzeń”. Studium PIG wskazało także, że rejon Jeziora Tarnobrzeskiego posiada bardzo korzystne warunki do budowy kompleksu rekreacyjno-balneoterapeutycznego nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Fakt ten został również potwierdzony szczegółowymi badaniami przeprowadzonymi w 2021 roku przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Raport końcowy z tych badań: „Ocena stanu chemicznego wód podziemnych z otworu O-22 (rejon Jeziora Tarnobrzeskiego). zaliczył te wody do „wód mineralnych swoistych o charakterze chlorkowo-sodowym; siarczkowych, jodkowych”.

Przypomniała także, że Ministerstwo Zdrowia dostrzegło wielki potencjał, jakim są wody siarczkowe zlokalizowane w rejonie Jeziora Tarnobrzeskiego i przeczytała fragment listu Ministerstwa Zdrowia do Ministerstwa Środowiska z dnia 9.06.2017 roku, cyt.: „Minister Zdrowia przychylnie odnosi się do przedstawionej koncepcji powstania na terenie miasta Tarnobrzeg kompleksu rekreacyjno-balneoterapeutycznego w oparciu o wody siarczkowe, mogące znaleźć zastosowanie
w balneoterapii. Realizacja opisanych działań pozytywnie wpłynęłaby na udzielanie, w skali kraju, świadczeń lecznictwa uzdrowiskowego, zapewniając pacjentom większe możliwości leczenia”
.

Zauważyła, że specyficzny mikroklimat terenów położonych nad Jeziorem Tarnobrzeskim pozwala przypuszczać, że także drugi warunek niezbędny do uzyskania statusu uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej dotyczący klimatu zostanie spełniony. Tym bardziej, że krystalicznie czyste, bogate
w faunę i florę Jezioro Tarnobrzeskie wraz z terenami do niego przyległymi stały się ostoją dla wielu rozmaitych gatunków ptaków, zwierząt i ryb.

Na pytania dotyczące stref uzdrowiskowych A, B, C które są wymagane podkreśliła, że ten warunek także jesteśmy w stanie spełnić, bo Jezioro Tarnobrzeskie otacza dużo terenów zielonych. Na uwagę dotycząca Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowanej w okolicach Jeziora Tarnobrzeskiego wskazała na przykład Uzdrowiska Inowrocław, którego strefa C bezpośrednio przylega do Zakładów Chemicznych i istnienie TSSE nie będzie przeszkodą w powstaniu uzdrowiska w Tarnobrzegu.

Jedyną przeszkodą, aby ta idea mogła się zmaterializować są plany wybudowania nad Jeziorem Tarnobrzeskim największej na Podkarpaciu spalarni śmieci zagranicznej firmy FCC Environment.

Podkreśliła, że miasto Tarnobrzeg musi podjąć decyzję, czy chce oby na jego terenie powstało uzdrowisko, czy też spalarnia. Użyła hasła: będziemy uzdrowiskiem albo śmieciowiskiem. Podkreśliła, że ostatnie wypowiedzi prezydenta miasta, jak i jego rzecznika:” Stworzenie instalacji termicznego przetwarzania odpadów „Energia dla Tarnobrzega” pozostaje priorytetem dla władz miasta” nie pozostawiają złudzeń, że prezydent wyda pozytywną decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy spalarni. Małgorzata Zych podkreśliła, że jako Stowarzyszenie robimy wszystko, aby nie dopuścić do realizacji tej inwestycji, która raz na zawsze zamknie miastu drogę do powstania na jego terenie uzdrowiska. Stąd też inicjatywa dotycząca obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Chcemy, aby radni miasta w momencie głosownia mieli świadomość, że albo miasto będzie uzdrowiskiem, albo śmieciowiskiem.

Podkreśliła, że powstanie spalarni, to zaledwie ok. 50 miejsc pracy i pogorszenie warunków życia dla mieszkańców miasta, a uzdrowisko to setki miejsc pracy, rozwój i podniesienie prestiżu miasta.

Wskazała, że przykładem, na którym moglibyśmy się wzorować w naszych staraniach jest „Uzdrowisko Kraków Swoszowice” zlokalizowane na terenie dużej aglomeracji miejskiej, jaką jest miasto Kraków. Nasze uzdrowisko mogłoby przyjąć nazwę „Uzdrowisko Tarnobrzeg Miechocin”.

Zaapelowała także do ARP S.A zarządzającej TSSE Tarnobrzeg o zaangażowanie się w przedsięwzięcie jakim jest wykorzystanie wód siarczkowych rejonu Jeziora Tarnobrzeskiego, tym bardziej, że w Portfelu Spółek ARP S.A. znajdują się spółki z branży wydobywczej i surowcowej. Przypomniała plany zainwestowania przez ARP S.A. 30 milionów złotych w Uzdrowisko w Busku Zdroju.

Uczestnicząca także w konferencji Zofia Szozda, członek Stowarzyszenia na zakończenie stwierdziła: „Myślę, że jest to bardzo obiecująca inicjatywa dla Tarnobrzega. Kompleksowy aspekt wymagań czy warunków do uzyskania statusu uzdrowiskowego w sposób naturalny organizuje nas do pracy w celu ich osiągnięcia, i to samo w sobie może nawet okazać się zyskiem. Zamiast dzielić się przez sprzeczki polityczne mamy okazję do zakasania rękawów, wytyczenia priorytetów i   pracy na różnych obszarach, które łączą ten sam cel: szlifowanie tej perły jaką jest jezioro Tarnobrzeskie i otaczająca go infrastruktura, zabezpieczenie go na pokolenia i dążenie do uzyskania statusu uzdrowiskowego dla Tarnobrzega, aby miasto mogło się dalej rozwijać. Tym samym, jakość życia w Tarnobrzegu się polepszy. Nie będzie megaspalarnii nad jeziorem i tym ochronimy nasze wody i powietrze. Seniorzy nie będą musieli wyjechać daleko do sanatorium, gdy go będą mieli na własnym podwórku w warunkach ambulatoryjnych. To także rozwiązanie dla opiekunów seniorów, którzy z racji tej pracy często nie mają okazji samemu wyjechać do sanatorium”.

informacja prasowa

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
192 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tak dla uzdrowiska,nie dla spalarni.
13 dni temu

Brawo Małgorzata Zych! Prezydent zaprasza na konferencję o wykopaliskach, a ona na konferencję o wizji rozwoju miasta opartej na wodach siarczkowych.

Nadzieja
13 dni temu

Nie przeszłość, ale przyszłość zdecydowanie bardziej nas interesuje.

obywatel
13 dni temu

Bo belfer tylko takimi rzeczami się zajmuje ???
Potancówki, zalew ( morsowanie, biegi),
Odpierd????cię się od belfra histeryka bo co ma się zajmować przyziemnymi sprawami jak rozwój miasta – kapitan Nemo jest stworzony do wyższych celów ( kultura, historia, tradycja, turystyka , zabawa, tańce, hulanki) a nie do bzdur dla potrzeb mieszkanców ??
Co wy kur??? zwracacie uwagę miejscowej ” elicie i oligarchii” ???
Oni mają koryto i ich stać na wyższe cele !

obywatel
13 dni temu

Pojeb??? nieźle jak ktoś upatruje rozwój miasta w uzdrowisku, zalewie, pałacu Tarnowskich, muzeum siarkowym ???
Skąd tacy się biorą ???
Wszyscy ściągają inwestorów co dają miejsca pracy czyli zakłady produkcyjne a tu ” elita” w dodatkach ???zamiast 50 tysięcy niebawem będzie niecałe 20 tys. mieszkanców albo mniej ( patrz uzdrowiska: Solec, Busko, Krynica, Iwonicz Rabka itd ).

Czy wy jesteście intelektualnie inaczej ??? bo wszyscy ( sąsiedzi też) ściagaja zakłady produkcyjne – NowaDęba, Mielec, Stalowa , Rzeszów ???

Mieszkaniec
13 dni temu
Reply to  obywatel

Bo lepiej by było gdyby spuścić wodę z tego zalewu i zrobić wysypisko śmieci przynajmniej kasa by z tego przez cały rok dla miasta była a nie inwestują ogromną kasę z naszych podatków w ten zalew a bawi się połowa Polski przez dwa miesiące a zysk z tego żaden dla miasta

fach
13 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Brawo 🙂 Z tym że nie należało go w ogóle napełniać, o czym pisałem już kilka miesięcy temu 😉

https://nadwisla24.pl/2022/10/20/tarnobrzeg-nie-bedzie-sztucznego-lodowiska-drozsze-bilety-na-basen-korty-i-silownie-oplata-za-oswietlenie-orlika/#comment-210676

obywatel
13 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Trzeba było nie przejmować zalewu a i tak coś państwo musiało by z tym coś zrobić i pożytek z niego dla mieszkanców bylby taki sam ale nie byłoby KOSZTÓW ??

j23 znowu nadaje
11 dni temu
Reply to  obywatel

20 tysiakow to i tak niezle

Stefan
13 dni temu

Czy z obwodnicy mogą korzystać rowerzyści i piesi? i kiedy zostanie włączony ostatni odcinek oświetlenia na obwodnicy (właśnie tam gdzie piesi łażą od domków do ronda ) ??

Eryk
12 dni temu
Reply to  Stefan

Znaków zakazu nie zauważyłem, ale na tak wąskiej drodze bez sensownych poboczy tylko samobójca zdecyduje się na jazdę rowerem.

Ten z rowerem
12 dni temu
Reply to  Eryk

Miasto znowu dało…plamy. Jeśli wziąć pod uwagę, że na pewnym odcinku tej niby obwodnicy tj. od ronda w pobliżu garaży (i okolicy stacji PKP) do ronda z którego zjeżdża się w kierunku cmentarz w Sobowie lub do Sobowa, jest wykonana asfaltowa droga równoległa do obwodnicy i można ją wykorzystać do jazdy rowerem, tak dalej już niestety nie ma takiej możliwości. I dlatego uznać należy, że Urząd Miasta spier… ł robotę nie budując podobnego odcinka wzdłuż obwodnicy. Najwyraźniej ma rowerzystów w… żopu.

Obatelka
12 dni temu
Reply to  Ten z rowerem

Najgorsze jednak dla rowerzystów jest to że do Sandomierza nie ma bezpiecznego dojazdu rowerem. Trzeba ryzykować jadąc poboczem obok ciężarówek autobusów busów i aut osobowych. Zapraszają Sandomierzanie rowerzystów do siebie ,ale jak tam dojechać nie ryzykując? Może tarnobrzeżan nie zapraszają?

Pieszy
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Te co są odpowiedzialne za drogi rowerkowe to jeżdżą samochodami to się nie przejmują jakimsik rowerzystami.

Kross
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Na zamku w świetle fleszy podpisali pakt o powołaniu czwórmiasta więc burmistrz jeden z drugim powinni się dogadać w tej sprawie

rowerek
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Można bezpiecznie dojechać drogami osiedlowymi między wałem a ul. Warszawską tylko trzeba się trochę wysilić i poszukać alternatywy przejazdu w Google maps.

z obserwacji mimo woli
9 dni temu
Reply to  rowerek

Tymi obszarami powinna przebiegać Wiślana Trasa Rowerowa. Są takie tworzone przez województwa, ale nie w Tarnobrzegu bo to prowincja. Tutaj nie potrafią zwykłej drogi rowerowej przyzwoicie wykonać.

https://mapa.wirtualneszlaki.pl/wtr/#7/52.052/20.036/OSM_Klasyczna-Punkty-Wislana_Trasa_Rowerowa

https://velomapa.pl/szlaki/regiony/wislana-trasa-rowerowa

https://mapa.wirtualneszlaki.pl/wtr/#7/52.052/20.036/OSM_Klasyczna-Punkty-Wislana_Trasa_Rowerowa

rowerowy
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Jakie zainteresowanie trasą rowerową do Sandomierza. Pisze Pani o końcowym odcinku z poboczami, a co z dziurą w infrastrukturze rowerowej między Sandomierską a Borów?

z obserwacji mimo woli
9 dni temu
Reply to  rowerowy

Trzeba jechać chodnikiem od ul. Sandomierskiej do skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Borów. Jazda jezdnią może się skończyć potrąceniem przez samochód. Zderzenie z TIR-em to jak zderzenie z czołgiem.
Ul. Borów ma już przyzwoity asfalt, ale tam też szybko jeżdżą samochody i trzeba uważać.

rowerowy
9 dni temu

Nie raz jechałem na odcinku między Sandomierską a Borów zgodnie z przepisami po jezdni i żyję. Choć przyznaję że taka jazda nie należy do przyjemnych. Ale cóż, tak nam urządzili ten odcinek w urzędzie. A skoro polecasz jechać tam chodnikiem, to będziesz opłacać mi mandaty, które dostanę za taką jazdę?

Pacjent psychiatryka
8 dni temu
Reply to  rowerowy

„Nie raz jechałem na odcinku między Sandomierską a Borów zgodnie z przepisami po jezdni i żyję.”

No to się udało. Następnym razem może się nie udać.
Opłata za mandaty na zasadzie „samoobsługi”. Każdy płaci za siebie.

rowerowy
8 dni temu

Doradzać jazdę chodnikiem i zrzucać płacenie mandatów za taką jazdę na adresata porady, zamiast oczekiwać że urząd wreszcie coś z tym zrobi. Podejście mega, woda na młyn planistów infrastruktury rowerowej niejeżdżących rowerami.

Lucas
11 dni temu
Reply to  Ten z rowerem

Powtórzę: jedyny sposób na „uratowanie” drogi obwodowej przy jej obecnej budowie to przeznakowanie jej na drogę o przekroju 2 minus 1.

comment image

Nie to żebym liczył, że decydenci do tego doprowadzą, bo zakładam że do tego nie dojdzie, ale rozwiązanie jest.

rowerowy
10 dni temu
Reply to  Lucas

W tym mieście nie można wykonać zwykłych asfaltowych dróg rowerowych, więc nie ma sensu proponować bardziej nowatorskich rozwiązań. Na Tarnobrzeg najlepszy jest motorower albo motocykl do 125 cm3.

Rafał
10 dni temu
Reply to  Lucas

Bez sensu to jest.

Lucas
9 dni temu
Reply to  Rafał

Bez sensu jest pańska wypowiedź, przede wszystkim dlatego, że nie określił Pan co jest bez sensu. Po drugie gdyby podane przeze mnie rozwiązanie było bez sensu, nie stosowanoby go w krajach takich jak Dania czy Szwecja, które mają o wiele bardziej rozwinięty transport drogowy niż Polska.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_2-1

odp
12 dni temu
Reply to  Eryk

ale nikt nie powiedział ze nie ma nawet gdzie auta zostawić jak się trafi kolizja lub awaria a jak tam ma być scieżka rowerowa skoro nawet nie ma osiedla nie bede wymieniał co jescze brakuje ale ten co podpisał i wykonał prokej nalezy sie wielki kop w srodek d….. nie ma w tym miescie ludzi co mysla tylko szkodza nie bede wymieniał nazwisk ale jestem ciekawy jakim buzetem miasto presperuje z dnia na dzien

Obatelka
7 dni temu
Reply to  Stefan

W życiu bym tam nie jeździła rowerem nie jestem samobójczynia

Paweł
13 dni temu

CO TO OZNACZA DLA TARNOBRZEGA?
Nie rozumie tematu. Ktoś coś z tego rozumie?

Kuracjusz
13 dni temu
Reply to  Paweł

To oznacza rozwój i wiele miejsc pracy w branży uzdrowiskowej.

Jola
13 dni temu
Reply to  Kuracjusz

Marzą się im uzdrowiska a tu nie mamy podstawowego oddziału chorób wewnętrznych w naszym szpitalu. Protest był i tyle ?

Kuracjusz
13 dni temu
Reply to  Jola

Protest się nie zakończył, ale przeniósł na forum sejmiku, będzie trwał do skutku. Od „marzeń” wszystko się zaczyna.

Manna
13 dni temu
Reply to  Kuracjusz

I na marzeniach sie , konczy!!

As
13 dni temu
Reply to  Jola

Trochę dziwny był ten protest. Nie wziął w nim udziału żaden pracownik szpitala

ANNA
12 dni temu
Reply to  As

bo duzy % pracowników,w szczególnosci pielęgniarek mieszka za wisłą i w okolicznych wsiach,a im to rybka

As
12 dni temu
Reply to  ANNA

Ale tam podobno około 800 osób pracuje. Żeby nawet jedna nie wyszła na chwilę ?

Robin
11 dni temu
Reply to  As

Najzwyczajniej w świecie boją się o swoją robotę. Nieudolni dyrektorzy ale zwolnić mogą.

As
11 dni temu
Reply to  Robin

Myślę ,że przewodniczący związków zawodowych się nie boją. Podobno nikt nie chciał się identyfikować z tą awanturą

Obatelka
12 dni temu
Reply to  ANNA

Czekają że ktoś za nich coś załatwi a potem zdziw jak ich zlikwidują i wyślą na zieloną trawkę.

Pieszy
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Niemcy czekają na tanią siłe robocza z Polski. Będzie więcej chętnych jak Donalduś do władzy się dorwie.

heniek
11 dni temu
Reply to  ANNA

za wisla ty wy jestescie

Krystian
13 dni temu
Reply to  Jola

Protest był, czy to mało, ktoś się odważył upomnieć o nasze podstawowe prawo do podstawowej opieki medycznej. Za to należy się szacunek, a nie pretensje.

Grzegorz
13 dni temu
Reply to  Kuracjusz

Jaja sobie robicie.
Uzdrowisko przy strefie przemysłowej.
Ktoś dobrze białego proszku powąchał!!!!

wybvorca
13 dni temu
Reply to  Grzegorz

A spalarnia obok jeziora nie dziwi. He He

Kuracjusz
13 dni temu
Reply to  wybvorca

Nie dziwi, bo” ktoś dobrze białego proszku powąchał”.

Manna
13 dni temu
Reply to  Kuracjusz

HA, HA, HA,!!!

wybvorca
13 dni temu
Reply to  Paweł

Wszyscy rozumieją .

Greenpeace
13 dni temu

Przykuć się do drzew i nie pozwolić niszczyć miasta. Stop spalarnii śmieci. Zapowiadam pikietę przed domem prezydenta !!!!

Manna
13 dni temu
Reply to  Greenpeace

Wszyscy do Krosna.!!!

no nie?
11 dni temu
Reply to  Manna

krosne to piekne i zabytkowe miasto w przeciwienstwie do naszej miejscowosci

maniek z dwikoz
10 dni temu
Reply to  no nie?

Krosno, z kim ty trzymosz?

no nie?
10 dni temu

yyyyyyyyyyy

As
13 dni temu

Sądząc po tempie prac nad ochroną Zwierzyńca to to uzdrowisko powstanie najwcześniej za 5 lat. Tymczasem spalarnia powstanie za góra 3 lata. zaraz po wyborach

Robert
13 dni temu
Reply to  As

Jak mamy takiego prezydenta i radnych to wszystko możliwe, ale ja wierzę w rozsądek ludzi, że nie sprzedadzą swojego zdrowia za przysłowiową złotówkę ( o 1 zl mniej będziemy płacić za śmieci- o takiej sumie czytałem na portalu tarnobrzeg,info)

Tak dla uzdrowiska, nie dla spalarni
13 dni temu

Zastanawiam skąd biorą się ludzie popierający budowę spalarni, ale kiedy oglądam wywiad w TVL z lekarzem onkologiem Cezarym Mikrutem ( Przewodniczący Komisji Zdrowia), który twierdzi, że spalarnia mniej szkodzi niż jeden kopciuch, to już się niczemu nie dziwię. Niech pan doktor najpierw porozmawia z onkologami np. w Gdańsku, gdzie zachorowalność na raka wzrosła gwałtownie, to może poszerzy swoje horyzonty myślowe. Ludzie słuchają i wierzą takim ludziom.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gdansk-mieszkancy-maja-dosc-niemieckiej-spalarni/k87f6hq

obywatel
13 dni temu

A skąd się Waść biorą upatrujący rozwój TBG w oparciu o uzdrowisko ???

Tak dla uzdrowiska, nie dla spalarni
13 dni temu
Reply to  obywatel

Toż przecież wspomniany doktor onkolog stwierdził, że należy „upatrywać rozwój TBG w oparciu o uzdrowisko”

obywatel
13 dni temu

Dla doktora to i tak – być może dla niego jeszcze jeden możliwy ETAT w uzdrowisku to rozwój TBG ?
Niech lepiej zajmie się tym na czym się zna a nie za rozwój TBG .
Jakby taki był dobry ten dział której to już dawno uleczył by z marazmu, głupoty i debilizmu swoich kumpli z bezrady, belfrów ( mieszkanców Krosna i Dymitrowa) ???

Obatelka
12 dni temu

Dymy z kominów są bardzo szkodliwe.Nikt nie fiknie od razu po pierwszym spacerze ale systematycznie się podtruwa. Tak jak i papierosy trzeba trochę palić żeby całkiem zniszczyć zdrowie.

Pieszy
11 dni temu

„Zastanawiam skąd biorą się ludzie popierający budowę spalarni,”

A ja się zastanawiam skąd się biorą ci co popierają wojny, zabijanie ludzi, niszczenie wszystkiego co zostało przez wiele lat zbudowane.

wybvorca
13 dni temu

Jestem za, BRAWO
Tylko ktoś taki pracowity jak Pani Zych i kochający miasto może coś zrobić dla tego miasta pomimo kłód i nienawiści .

Zdziwiony
13 dni temu
Reply to  wybvorca

Wody siarczkowe -TAK, uzdrowisko- NIE, spalarnia- NIE.

Manna
12 dni temu
Reply to  wybvorca

Daj jakis przyklad co ta pani Zych ,zrobila dla twgo miasta ???Bo obiecywac gruszki na wierzbie to kazdy moze..

obywatel
12 dni temu
Reply to  Manna

A co miała zrobić jak jej jeszcze nikt nie wybrał ???
A Bożek z ekipą to co zrobili ???
Długi i parkingi nad zalewem dla turystów a czy coś dla mieszkanców ???

odp
12 dni temu
Reply to  obywatel

no to za rok niech sie jej nazwisko pojawi na liscie wyborczej
czasy lepszych chwil dla tego miasta wygasły jak został dołek zalany
wszyscy duzo mowia a mało robia nie bede wymieniał nazwisk bo na tym portalu jest ich sporo od A do Z

Pieszy
11 dni temu
Reply to  obywatel

Dla mieszkańców tworzy betonozę nad jeziorem i poza nim. Następna przewidziana między ul. Zwierzyniecką, a Sienkiewicza.

Obatelka
11 dni temu
Reply to  Pieszy

Na Sienkiewicza kopcą nieźle. Wystarczy się przejść. Takie stare wielkie rudery z usługami i bez. Małe też kopcą aż niemiło.

Przemysł siła napędową Tarnobrzega
13 dni temu

Tarnobrzeg potrzebuje zakładów pracy. Chcemy pracy w Tarnobrzegu. Jezioro to utopia! Kto tego nie rozumie jest przeciwko rozwojowi Tarnobrzega. Stop laikom i pustoglowym.

Feliks
13 dni temu

Uzdrowisko to wiele miejsc pracy. Miasta żyją z tego np. Busko Zdrój. Przez tyle lat nie przyszedł tu wielki przemysł i nie przyjdzie. Mamy bogactwo naturalne i czerpmy z niego korzyści.

Przemysł siła napędową Tarnobrzega
13 dni temu
Reply to  Feliks

Busko jest 3 razy mniejsze od Tarnobrzega, bez przemysłu Tarnobrzeg zostanie wyludniony, kto tego nie rozumie??? Wizja uzdrowiska jest dobra dla małego miadteczka, a nam potrzeba przemysłu. Tarnobrzeg potrzebuje przemysłu mamy strefę, która działa dla wszystkich oprócz Tarnobrzega.

prezes
13 dni temu

przemyslu tu niebedzie za malo mieszkancow

no nie?
13 dni temu

jaki przemysl?gdzie macie wyksztalcone kadry? chyba ze chcecie produkowac tu lopaty

obywatel
12 dni temu
Reply to  no nie?

Spoko – teraz zapietda??? do Stalowej, Nowej, Dęby, Gorzyc, Mielca ???
Jak będzie przemysł z prawdziwego zdarzenia to i mieszkańcy. BĘDĄ tu pracować o ile będą płacić jak tam a nie jak w manufakturach szkła ( minimum) ???

Machów Zdrój
13 dni temu
Reply to  Feliks

Chcemy pracy, a nie sprzedawać wisiorki lub magnesy w uzdrowisku.

obywatel
13 dni temu
Reply to  Machów Zdrój

Wszystko wskazuje że tak będzie jak dalej tą ” elitę” będzie się wybierać !
Cudów nie będzie przy tej oligarchii politycznej w mieście!
Pozostanie sprzedawać pamiątki w muzeum siarkowym, Tarnowskich, ??

Feliks
13 dni temu
Reply to  Machów Zdrój

Lepsza taka niż żadna.

obywatel
13 dni temu
Reply to  Feliks

TA ???
Jeszcze centrum pielgrzymkowe ( o którym ktoś kiedyś wspominał ) i zróbcie drugą Częstochowę – próbujcie geniusze , próbujcie ???

Feliks
12 dni temu
Reply to  Machów Zdrój

Będziesz miał w spalarni śmieci.

obywatel
13 dni temu
Reply to  Feliks

Dajcie już spokój z tą propagandą o uzdrowisku które ma przyłożyć się na rozwój miasta, takie rzeczy to w małych mieścinach chyba że chcemy porównywać się z Solcen, Buzkiem, Krynicą, Rabką, Iwoniczem ???
Takie działanie to oznacza wyludnienie miasta a nie rozwój i zalew czy tzw zamek rozwoju miastu nie dadzą ???
Trzeba być ograniczonym intelektualnie aby rozwój miasta upatrywać w zalewie, uzdrowisku czy pałacu Tarnowskich
Rozwój daje przemysł od początku XX wieku i tyle ???

Feliks
13 dni temu
Reply to  obywatel

Przecież miasto się wyludnia, każda prorozwojowa propozycja jest ważna.

Franciszka
13 dni temu
Reply to  obywatel

Co lepiej jest nic nie robić?

obywatel
13 dni temu
Reply to  Franciszka

Po tej kadencji wychodzi że lepiej NIC ,
koszty to byle głupek potrafi zrobić dla mieszkanców a ten zalew to WRZÓD dla miasta .

Alf
13 dni temu
Reply to  obywatel

Wierzysz Waść ,że jest jakaś szansa w zatrzymanie tej degrengolady ? Ja myślę ,że w tym tempie , które szybko przyspieszy za 20-30 lat zostanie mniej niż 10 tysięcy mieszkańców może. Starzy wymierają młodzi uciekają.
Mówienie o rozwoju , fabrykach uzdrowiskach to propaganda i populizm dla naiwnych. Zobaczysz kiedy w mieście powstanie pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych. Myślę ,że jako ostatnia w okolicy. Jak myślisz dlaczego >

obywatel
13 dni temu
Reply to  Alf

Jak mieszkańcy się nie przebudzą , jak nie przestaną wierzyć w obietnice kłamców, oszustów, złodzieju których jedynym celem jest dorwanie się do koryta jak świnie, wieprze, knury i maciory to nic się nie zmieni .
Trzeba wyjeb?, Wypierd???? na zbity pysk i ryje byłych i obecnych ,wiecznych cwaniaków z urzędu i rady a zwłaszcza belfrów różnej maści, cwaniaków co mają zatrudnienie dzięki działalności w partii, fundacji, stowarzyszeniu a zwłaszcza ci jest oczywistą oczywistością z mafii spółdzielczej
(bo to jak zaproszenie złodzieja do domu) ?

Wystarczy przejrzeć co np obecni
i byli obiecywali a CO ZROBILI .

Alf
13 dni temu
Reply to  obywatel

Żeby nawet zatrzymać ten upadek to muszą być widoczne pierwsze tego jaskółki. Tu nikt nigdy nie miał pomysłu i strategii ,żeby nas wyrwać z tego marazmu. Znaleźliśmy się na bocznicy. Zresztą szczerze mówiąc to chyba ani Ty ani ja takiego pomysłu nie mamy. Naiwni ludzie są mamieni obietnicami bez pokrycia. Żeby był rozwój muszą być inwestycje. Żeby były inwestycje muszą być na to pieniądze. My będziemy się dalej zapożyczać i wyprzedawać ,żeby mieć na bieżące zbyt rozpasane funkcjonowanie. To jeszcze szybciej doprowadza do upadku . Taka trochę kwadratura koła

obywatel
13 dni temu
Reply to  Alf

Pomysły – jak się nie ma kasy to na bzdety się nie trwoni ???
A czym jest topie IE kasy w zalew, Eldorado latarniowe, potancówki, dożynki ( tylko z nazwy ) itp rzeczy których jest mnóstwo ?

My ( miasto) już doszliśmy do tego , że bierzemy kredyt na splatę kredytu i wykup obligacji ( czyli zwrot pożyczki) – przecież to jest ABSURD ???
Idż Waść do banku po kredyt na spłacenie kredytu ????
KTOŚ MA nieźle POJEB???? W mózgownicy ???

Żeby były pieniądze to się nie trwoni ich ???

Taka ciekawostka – Białystok do 2040 roku ma oddać 360 mln ( ponoć samych odsetek ) a ciekawe ile TBG ??

Alf
12 dni temu
Reply to  obywatel

Za chwilę być może zostaną chwilówki i parabanki. To droga do zagładv male nikt nie ma odwagi powiedzieć mieszkańcom ,że żyjemy ponad stan i trzeba zacisnąć pasa. Wszyscy są obsrani ,że mogą przegrać wybory i nie odstać się do koryta jak ty to zdaje się to nazywasz

obywatel
12 dni temu
Reply to  Alf

Jestem ciekaw CO ZA BANK IM DA KREDYT na splatę kredytu i pożyczek ???

Bardzo ciekawie też wyglądać może
co pod ZASTAW w umowie ( zabezpieczenie kredytu) bo żaden poważny bank nie ma prawa udzielić czegoś takiego bez zabezpieczenia w postaci majątku miasta ( nieruchomości )??

Alf
12 dni temu
Reply to  obywatel

Są przecież szkoły drogi urzędy obiekty …

Pieszy
11 dni temu
Reply to  Alf

„…żyjemy ponad stan i trzeba zacisnąć pasa. „

Pasa to niech grubasy zaciskają, te co zarabiają kokosy. Naród już miał zaciśnięty od czasów II wojny światowej.

Manna
10 dni temu
Reply to  Pieszy

Poczawszy od Tadeusza z Torunia.

Obatelka
12 dni temu
Reply to  obywatel

Musieli wziąć na hrabiów bo przecież jakby im nie spłacili to hrabie by wzięły zamek szpital razem z ziemią na której stoją i wywieźli za granicę i by się ostał jeno dół

obywatel
12 dni temu
Reply to  Obatelka

Ha, ha, ha – jeszcze trochę potrwa zanim LOKAJE hrabiego wyremontują na konto biednych mieszkanców miasta STAJNIE dworskie , MURY i Kuchnie dworską BO RUINY a hrabia do roboty nieprzywykły ???

buc
13 dni temu
Reply to  Alf

jakas teoria spiskowa?

Alf
13 dni temu
Reply to  buc

Nie. Tak postrzegam rzeczywistość

wielowies
13 dni temu
Reply to  obywatel

no prosze jakie to wielgie miato ten tarnobrzeg

obywatel
13 dni temu

Pewnie że tak a zalew to tylko koszty od lat i na lata przyszłe , które będą ponosić mieszkańcy .
Tylko rozwój przemysłu i zakladów pracy dawało i daje rozwój tylko że w Tbg wybiera się do samorządu histeryków- belfrów, politologów, socjologów którzy wiecznie tylko żyli, żyją i będą Żreć na koszt mieszkanców ???

Robin
13 dni temu
Reply to  obywatel

A nie można tego pogodzić? Uzdrowisko nad zalewem a przemysł koło obwodnicy , koło planowanej trasy s74. Może ktoś wreszcue pomyśli o scaleniu gruntów na terenie Tarnobrzega. Część ich przeznaczyć na osiedla a inne części pod zakłady pracy. Teraz jest tylko bezmyślnie sprzedawanie działek aby tylko miejskie korytko zapełnić.

Feliks
13 dni temu
Reply to  Robin

Słusznie, nie tylko można, ale trzeba. Przemysł nie uciążliwy np. kosmetyczny, farmaceutyczny itp. Jeden z kandydatów na prezydenta miał taki program -wiadomo który.

Pieszy
11 dni temu
Reply to  Feliks

Przemysł zbrojeniowy. Tylko to teraz jest pożądane i na topie.
Lalki nie będą się smarowidłami smarować to nic nie stracą. Niechaj zadbają o to co mają pod sufitem a nie na skórze.

obywatel
13 dni temu
Reply to  Robin

Uzdrowisko , zalew to tylko dodatek może być i tyle a nie priorytet ??

odp
12 dni temu
Reply to  obywatel

jak kazdy ma dobry pomysł to niech buduje tylko za swoje a nie za cudze
ale miasto bierze cudze a efektów nie ma
brakuje mi palców u rak jakie sa problemy w tym miescie ale jak kazdy mieszkaniec dołozyc coś od siebie to nie było by takich słow co jest drogie w tym upadłym miescie

obywatel
12 dni temu
Reply to  odp

Przecież miasto uzdrowiska nie wybuduje bo i ZA CO ???
Miernoty inteligentne inaczej na wkłady własne NIE MAJĄ i jeszcze pojeb?????? Biorą kredyt ( był sko 20 mln) na splatę wcześniejszych kredytów i splatę pożyczek ( obligacji).
Tu przez lata nic wartościowego – miejskiego nie powstanie BI Za CO ,
tak właśnie miernoty polityczne z samorządu rozpierd??? majątek miasta ( mieszkańców) i zapożyczyli ICH NA LATA !
Niektórzy zdechną ( ci wieczni ) a długi po ch???? zostaną ???

Zdziwiony
13 dni temu

Uzdrowisko? To jakiś kabaret? Żeby mieć status uzdrowiska to trzeba spełniać warunki, a tu jakie Tebeg spełnia warunki? Wisłostradę ma ze spalinami samochodowymi w pobliżu jeziora?

Franciszka
13 dni temu
Reply to  Zdziwiony

Niewielkie masz pojęcie o uzdrowiskach.

Galeria Siarkowa
13 dni temu

Zakłady produkcyjne szansa na rozwój miasta. Miasto należy rozwijać, a nie zwijać. Kto tego nie rozumie kroczy ramię w ramie z V-komulmą, która jest już obecna w mieście i działa prężnie.

Waleczna
13 dni temu

Masz na myśli obecną władzę?

Galeria Siarkowa
13 dni temu
Reply to  Waleczna

V kolumna działa w ukryciu, a nie jawnie.

Waleczna
13 dni temu

Myślałam, że to władza, bo to ona zwija miasto.

obywatel
13 dni temu

W Tbg też w ukryciu tylko działają jawnie pod innymi szyldami ( komitet KOZ) .

Samuel
13 dni temu

Słusznie prawisz. To powiedz kto w UM zajmuje się pozyskiwaniem i szukaniem inwestorów by przekonać ich do inwestowania u nas.Jak nie znasz odpowiedzi to nie pierdzieiel tu dyrdymałów

obywatel
13 dni temu
Reply to  Samuel

Chyba nikt ale pytanie brzmieć powinno – KTO ZA TO KASĘ DOSTAJE ( na eteciku)????

Mieszkaniec
13 dni temu
Reply to  Samuel

Dotychczas to tylko koszty związane z procesami przegranymi ,odszkodowania spóźniona gwarancja i wiele innych o których będziemy mogli się dowiedzieć po wyborach bo na tą radę nie można liczyć

buc
13 dni temu

przecia macie juz zaklady chute zabralis sandomierzowi i tam przeniesli czego jeszcze oczekujecie fabryki general motors?

obywatel
13 dni temu
Reply to  buc

Huta jest na terenie gmin by Nowa Dęba !

buc
13 dni temu
Reply to  obywatel

no toak to jest fakt

tomek
11 dni temu

ale co ty chcesz produkowac jak juz wszuystko jest?

Podkarpacki
13 dni temu
obywatel
13 dni temu
Reply to  Podkarpacki

A w Tbg to pierwszoplanowe rolę odgrywają historycy, politologów, poloniści, socjologowie, marketing i zarządzanie , muzealnicy, tancerze , biegacze, morsy i wszelkiej maści prawnicy ????
Baza na rozwój ????

Pokp.
12 dni temu
Reply to  Podkarpacki

I owszem 8 godzin do roboty i szybko spiedralać to owszem! – ale juz mieszkać w tej prypeci śmierdzącej woli to za chiny ludowe!

Obatelka
12 dni temu
Reply to  Podkarpacki

Dobrze że ta wojna to stalowa się rozwija a co będzie jak się wojna skończy?

Alf
12 dni temu
Reply to  Obatelka

Wyścig zbrojeń . Podobno zamówień mają już na 10 lat

Obatelka
12 dni temu
Reply to  Alf

Parę osób zarobi pensje a z czołgów i broni nie będzie ani mieszkań ani leków ani żadnego pożytku,żadnego rozwoju. To smutna konieczność i nie ma się czym jarać.

Alf
12 dni temu
Reply to  Obatelka

Jeżeli PiS zostanie u władzy oczywiście. Co na razie wydaje się mało prawdopodobne. Chyba ,że dogadają się z Konfederacją. W takim scenariuszu wystarczy w kraju na zbrojenia i na socjal oczywiście. Raczej na nic więcej

Pieszy
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Wojna sie nie skończy. Już wiszą następne w powietrzu na linii Chiny-Tajwan, Chiny- USA, Rosja-USA, Korea Północna-USA, Iran-USA. Świat jest niespokojny bo nim rządzą głupki, karły, wojowniki z aspiracjami.

mieszkaniec
13 dni temu

Małgorzata Zych to karieriowicz jak jej mąz Witold, brak słów

Myśliciel
13 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Długo nad tym myślałeś?

Mieszkanka
13 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Jak ci brak słów to więcej nie pisz takich głupot.

Mieszkaniec2
13 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Osoba która patrzy władzy na ręce krytykuje i pokazuje bezwład prezydenta a także nieskuteczność to karierowicz????.
Karierowiczami są nasi radni którzy obiecywali pięknie w kampanii a teraz tylko liczą zaszczyty .

wrzos
13 dni temu

ZYCHY NIECH DO MIASTA PRZEMYSL I MIEJSCA PRACY SPROWADZA A NIE UZDROWISKA SIE IM ZACHCIALO Z JAKIMIS WODAMI SIARKOWYMI KOMU TO POTRZEBNE CHCA UZDROWISKA TO BUSKO ZDROJ JEST NIEDALEKO I ZAPRASZA TARNOBRZEG MUSI PRZEMYSL SCIAGAC TUTAJ I INWESTOROW BO NA UZDROWISKO JEST ZDECYDOWANIE ZA DUZY

Mieszkaniec
13 dni temu
Reply to  wrzos

Jedz do Solca Zdrój

wrzos
13 dni temu

KTO BEDZIE CHCIAL PATRZEC NA STARE POKRAKI LEZACE W BLOTNYCH KADZIACH Z DOJAMI NA WIERZCHU !!!

Wiosna
12 dni temu
Reply to  wrzos

Wstydził byś się. Babcia by na pewno skorzystała. Mamę też.

wrzos
13 dni temu

DO PODKARPACKI A KTO BY TAM CHCIAL PRACOWAC I MIESZKAC W TYM ALUMINIOWYM SYFIE LUDZIE SIE W TYM PLAWIE PODUSZA NICZYM KARALUCHY!! TARNOBRZEG TO PRZYNAJMNIEJ MIASTO EKO.

Olo
13 dni temu

Status uzdrowiska nie oznacza brak przemysłu. Nikt z powodu uzdrowiska nie zlikwiduje zakładów pracy. Ludzie chyba oszaleliście? Status uzdrowiska być może spowoduje, że będzie trudniej postawić tą spalarnię wszelkiej maści najgorszego syfu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Naiwnemu prezydentowi inwestor wcisnął kit, że spalarnia będzie miała nowoczesne filtry i nic nie będzie czuć. Nie ma w EU spalarni odpadów, która by oczyściła spaliny ze wszystkich toksycznych związków. Cały syf z kominu spalarni znajdzie się w płucach mieszkańców i naszej perełce – Jeziorze Tarnobrzeskim w którą inwestujemy setki milionów złotych. Zapytajcie prezydenta czy wie o podobnych „ekologicznych” spalarniach w EU w których promieniu kilku km ludzie nie mogą uprawiać warzyw i pobierać wody ze względu na „ekologiczny” osad dioksyn i furanów. O wzroście nowotworów nawet nie będę wspominał bo o tym nawet w Polsce się mówi. Prezydent musi mieć jaja ściągając nad jezioro tak niebezpieczny zakład. Po co mu to na stare lata? Czy go postawi czy nie i tak 20 tysiaków miesięcznie inkasuje a obniżenie ceny śmieci wynikające z odtajnienia dokumentów zysków i strat o ok 1 czy 2 zł jest żałosne.

Tak dla uzdrowiska, nie dla spalarni
13 dni temu
Reply to  Olo

Oby więcej takich rozsądnych komentarzy.

Bolo
13 dni temu
Reply to  Olo

Problem w tym, że on ich chyba nie ma, robiąc to.

Pieszy
11 dni temu
Reply to  Olo

„Po co mu to na stare lata?”

Zapytaj Władka po co mu wojna na Ukrainie i niszczenie przy okazji Rosji i Rosjan?

Manna
13 dni temu

NASTEPNA KONFERENCJA – dworzec -P.K.P.

Manna
13 dni temu

ROZWOJ MIASTA – to DOM PUBLICZNY na dworcu, P.K.P.

Mieszkaniec
13 dni temu

Porównajmy wagę dwóch konferencji.
Prezydent nagle jak z pietruszki robi konferencje na temat wykopalisk które to pracę posłużyły do pracy naukowej
A Pani Zych dochodzi cały czas do uzasadnienia merytorycznego ze spalarnia nie powinna być przy jeziorze I będzie działać na szkodę mieszkańców.
Niektórzy uważają to za bzdury.Maja prawo ale nie mają prawa obrażać i zalewać panią Zych hejtem obrzydliwym

Mieszkanka
13 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Robią, to bo są wściekli na nią, że przedstawia ważny prorozwojowy projekt, a oni sami nie mają żadnego pomysłu na rozwój miasta.

walt
13 dni temu

już się pogubiłem w tych cotygodniowych konferencjach.
na czym stanęło ?
kiedy będzie wiadomo ?

Disney
13 dni temu
Reply to  walt

Na wykopaliskach

walt
12 dni temu
Reply to  Disney

znaczy się zostało już nam tylko żyć prehistorią i wspomnieniem niedawnej wcale potęgi i przyglądać się jak wszystko co wartościowe powstaje w Stalowej ? 😉

no trudno.

Disney
12 dni temu
Reply to  walt

Nie gaś ducha, posłuchaj konferencji o uzdrowisku, bo na jego powstanie Stalowa Wola w przeciwieństwie Tarnobrzega nie ma szans.

walt
12 dni temu
Reply to  Disney

uzdrowisko na siarkowodorze i miejscu gdzie przez dziesiątki lat stał kombinat chemiczny ? 🙂 🙂
a nawet jeśli to co ja jako mieszkaniec będę z tego miał ? tyle co z obecnego jeziora czyli będę miał płacić za wstęp ? to jaka to dla mnie różnica ? 🙂

Disney
12 dni temu
Reply to  walt

Podreperujesz zdrowie, a to bezcenny skarb

obywatel
12 dni temu
Reply to  Disney

Będzie sanatorium to i chyba wprowadzą podatek uzdrowiskowy ???
Chyba o to chodzi ??

Pieszy
11 dni temu
Reply to  obywatel

Nie te widoki, nie te „klimaty”.

walt
12 dni temu
Reply to  Disney

owszem… ale kiedy to będę mógł moczyć tyłek w geotermalnych wodach siarczkowych zamiast wozić tyłek do Hajduszloboszlo na borowiny czy do Szaflar na wody siarczkowe ?
za dekadę ? 🙂
czy chcesz mnie przekonać,że pana Bożka zastąpi pani Gosia i za rok,dwa już taki kurort stanie ? 😀

Disney
12 dni temu
Reply to  walt

Zależy to także od ciebie. Pan Darek proponuje ci spalarnię, a Pani Gosia uzdrowisko.

walt
12 dni temu
Reply to  Disney

owszem i zapewne swój głos oddam… na co i kogo to jeszcze nie wiem bo niespecjalnie mnie porywają ewentualni kandydaci…
w tym pani Gosia ,a prezydenta Bożka mam mimo wszystko za lepszego od każdego z poprzedników,których pamiętam.
może choć po najbliższych wyborach będę wśród wygranych a nie tradycyjnie z przegranymi ? zobaczymy 🙂

Obatelka
11 dni temu
Reply to  walt

Co takiego wartościowego powstaje ostatnio w Stalowej?

grzegorz
11 dni temu
Reply to  Obatelka

sk nexilis i praktyczmie cala nowa strefa z infrastruktura… nowy most… nowoczesne przedszkole i sporo by sie jeszcze znalazlo

Маргарет-ta
12 dni temu

Szczęść Boże,
aby rozwinąć miasto musimy poszerzyć tory, przy dworcu postawmy pomnik Gagarina i Puszkina, pomników mamy zdecydowanie za mało, z pewnością na te pomniki pozyskamy finansowanie od naszych przyjaciół. Po mieście jeździ też za dużo kolorowych aut, tak być nie może. Dzieci w naszych szkołach nadal mają kolorowe kredki w piórnikach, rodzice opamiętajcie się wreszcie. Trzeba też koniecznie zrobić dom pielgrzyma, ponieważ wędrowcy nie mają się gdzie zatrzymać, w kościele się boją, no ale co się dziwisz. Znowu mamy atak na Kościół, musimy wyznaczyć znowu straże do obrony.

Obatelka
12 dni temu

Pomnikami Polska stoi. U nas też ich nie brakuje, są zastrzeżenia co do celowości i wyglądu ,ale to pomijając ,należy się cieszyć że nie mamy łuków triumfalnych jak były planowane.

Tarnobrzeg jest jeden
12 dni temu

Tarnobrzeg potrzebuje nowych zakładów pracy, a ci co niszczą nasze miasto podpisali już pakt z diabłem.

A ogień nieugaszony piekła będzie ich trawił powoli.

Alf
12 dni temu

To nazwę zmienimy na Tarnobrzeg Zdrój ?

TOLA
11 dni temu

Popieram inicjatywę utworzenia uzdrowiska, natomiast kategoryczne nie dla spalarni śmieci, a cwaniak który chce to robić niech sobie na swoim podwórku pali a nie u nas won z taką utylizacją jest szkodliwa i tyle.

Manna
11 dni temu

GDZIE BIABEL – NIE MOZE -TAM BABE WYSYLA.!!!

Samuel
11 dni temu

Uzdrowisko to powinno być w miejscowości Lipa gdzie jest odwiert wód siarczkowych wokół lasy cisza I spokój. U nas nawet teraz beż spalarni uzdrowisko z widokiem na kominy strefy przemysłowej .Jakiś przykład uzdrowiska w PL z takimi sąsiadami i wyziewami.Pomysłodawca pomylił najwyraźniej konia z koniakiem albo kamień węgielny z węglem kamiennym.Sądziłem że są jakieś granicę absurdu ale jak zwykle jestem zaskakiwany wyobraźnią rodaków.Rzecz najważniejsza – powstanie uzdrowisk to zamknięcia raz na zawsze rozwoju przemysłowego miasta czyli będzie wsi wesoła wsi spokojna.

Tak dla uzdrowiska
11 dni temu
Reply to  Samuel

Inowrocław zakłady Chemiczne CIECH-3,5 km od parku zdrojowego Uzdrowiska Inowrocław.

799px-Soda_Matwy_6_6-2016.jpg
Zapytam:
11 dni temu

Uważasz, że to normalne?

Pacjent
11 dni temu
Reply to  obywatel

W Tarnobrzegu też śmierdzi. Wczoraj, kiedy szedłem ulicami to czułem zapach czegoś co mi przypominało zapach superfosfatu.

Pacjent
11 dni temu
Reply to  Pacjent

Żeby powietrze było bardziej zatrute spalinami samochodowymi wycięto drzewa w Tbg (?):
https://tyna.info.pl/pl/755_tarnobrzeg/201627_obok-cmentarza-w-tarnobrzegu-wycieto-wszystkie-drzewa-czytaj-w-gazecie-.html

obywatel
11 dni temu
Reply to  Pacjent

A sołtys z ekipą tnie drzewa w mieście dalej .

obywatel
10 dni temu
Reply to  As

To jeszcze nic , emerytury podnieśli o 14,8 procent a inflacja w lutym ( rok do roku) wyniosła według GUS 18,4 procent a więc niech każdy emeryt sobie policzy skąd ta 13 emerytura ???
Różnica 3,6 procent ???
Ale jakby co to dają 13 emeryturę dodatkowo ??

As
10 dni temu
Reply to  obywatel

Problem jest i to coraz większy. Premier twierdzi ,że to przekładanie z jednej kieszeni do drugiej. Jest to kłamstwo bo rząd traci te pieniądze wypłacając dodatki. Są to pieniądze , które miały zasilić nie obecnych a przyszłych emerytów na bardzo niskich emeryturach w przyszłości. To nie skończy się niczym dobrym za 15 – 25 lar

obywatel
10 dni temu
Reply to  As

A czym mamić babcie i dziadków – wmówili im , że dają dodatkowe emerytury a to gówno prawda , niechaj waloryzacje zrobią uczciwie ( tak jak inflacja i tyle ( jak tacy dobrzy) a tymczasem emeryci są z tą weloryzacje do TYŁU ( a jeszcze jak jak doliczymy wzrost VAT który wzrasta z cenami?) .
Aż dziw bo ponoć komuna nauczyła babcie czytać, pisać i liczyć ???
a dają się nabierać jak niemowlęta !

Jan
10 dni temu
Reply to  obywatel

Nie pomyslales,że teraz nie ma bezrobocia i babcia z emerytury nie utrzymuje wnuczka?

obywatel
10 dni temu
Reply to  As
tom ek
10 dni temu
Reply to  obywatel

jaki soltys przecia u wos jest ponoc prezydent

obywatel
11 dni temu

Bo to jest tylko w tym kraju !!!
Podobnie z pobieraniem opłat uzdrowiskowych w kurortach z zaśmierdzialym , pełnym smogu powietrzem ???

Głos z Austrii
11 dni temu
Reply to  Samuel

Wiedza nie boli, nie uczą was tam geografii gospodarczej? Za to hejt na najwyższym poziomie.

Samuel
11 dni temu

A gdzie ten park zdrojowy u nas żebyśmy mogli poczuć oaze spokoju i ciszy no i zmierzyć odległość.Problem z wyobrażnia głosiku austryjacki

Dzikowiak
11 dni temu

Uzdrowisko na terenie skażonym. Tylko ona mogła coś takiego wymyślić. Ja mam lepszy pomysł wybudować elektrownię jądrową w Machowie

malowany
11 dni temu

Machów Zdrój czy Machów trój.Chory ten TBG jak cała pato-kato Polska.

heniek
11 dni temu
Reply to  malowany

chory to jestes ty i twoja ideologia

kalosi
10 dni temu
ODYSEUSZ
10 dni temu

Norymbergia 2.0 dla konowałów i ich mocodawców !

szambo wybija.jpg
Fiskus dębolistny
9 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Cyganka też prawdę ci powie

ODYSEUSZ
9 dni temu

Widzisz nie brałem udziału w eksperymencie medycznym i dalej żyje – i kto tu jest frajerem ? Masz czarno na białym i dalej nie wierzysz króliku doświadczalny jak bardzo dałeś zrobić się w bambuko !

Historyk
10 dni temu

Przykład w sprawie wód siarczkowych.
Autor pomysłu aby w Solcu Zdrój było uzdrowisko na bazie wód sierczkowych został uznany za szaleńca i był obrażany.
Jak jest dzisiaj w Solcu wszyscy wiemy.
W Tarnobrzegu powtórka z Solca.
Nawet jak nie wyjdzie trzeba miastu dać szansę
Tylko kto to zrobi.
Nie ten prezydent I nie ta rada

obywatel
10 dni temu
Reply to  Historyk

Nie najlepszy przykład a podawanie tego przykładu to hipokryzja .

To może wybudujmy Kombinat siarkowy tak jak było ?? – powtórka z rozrywki ???

Wczasowicz
9 dni temu
Reply to  Historyk

Wojtek Młynarski o Machowie już śpiewał, zanim rozgorzała dyskusja o Tarnobrzegu-Zdroju:

„Dla sympatycznej panny Krysi z turnusu trzeciego,od pana Waldka, pucio pucio. Jesteśmy na wczasach, na Machowskich kwasach, w propieniach słonecznych opalamy się… „

Ada
9 dni temu

A konkrety? Co zamiast spalarni? Gadać każdy może.

ODYSEUSZ
9 dni temu
Reply to  Ada

Sortownia , recykling zgodnie z dyrektywami unijnymi !

Ada
8 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Czyli zwożenie śmieci do sortowni – siedliska szczurów? Które osiedle przyjmie sortownię? Były próby ulokowania jej w Zakrzowie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
192
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content