II Tarnobrzeska Wiosna Kabaretowa – Andrzej Poniedzielski i Grupa MoCarta

Andrzej Poniedzielski i Grupa MoCarta – to gwiazdy, które wystąpią w ramach II edycji Tarnobrzeskiej Wiosny Kabaretowej, która odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

27 kwietnia wystąpi Andrzej Poniedzielski – satyryk, aktor, poeta, autor tekstów piosenek i scenariuszy, konferansjer, Mistrz Mowy Polskiej, Ambasador Polszczyzny. Będzie to występ promujący nową płytę artysty pt. „BA”, zawierającą „piosenki znane i nieznane, a wszystkie w całkiem nowej aranżacji” – jak pisze autor. Będzie to wieczór z inteligentnym humorem, satyrą w błyskotliwym, charakterystycznym dla Poniedzielskiego stylu. W koncercie wystąpią muzycy: Paweł Jabłoński – piano, Piotr Górka – kontrabas, Tomasz Piątek – klarnet.

Początek koncertu o godz. 18.00 w sali widowiskowej TDK.

Na zakończenie majówki, 7 maja zaplanowano koncert „Grupa MoCarta wśród Gwiazd (czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta)”. To tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz – wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę… Grupa MoCarta wśród gwiazd to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.
Także ten koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

Bilety na koncerty można kupić w kasie TDK lub elektronicznie na stronie www.tdk.tarnobrzeg.pl

Partnerem głównym II Tarnobrzeskiej Wiosny Kabaretowej jest Enea Elektrownia Połaniec. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

info: TDK

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content