23.04 (niedziela) Wolne Rzeki zapraszają po odbiór budek lęgowych

Z okazji Dnia Ziemi, Podkarpackie Towarzystwo Przyrodników Wolne Rzeki zaprasza w niedzielę 23 kwietnia br. po odbiór budek lęgowych dla ptaków. Budki będą rozdawane w siedzibie Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 przy ul. Sandomierskiej 27 w Tarnobrzegu od godziny 12:00 do wyczerpania zapasów.

Dostępnych będzie ponad 100 szt. budek w trzech modelach tzw. A, B i P przeznaczone dla różnych gatunków ptaków. A – wszystkie sikory, wróbel, mazurek, kowalik, muchołówka, dzięciołek. B – szpak, kowalik, krętogłów, mazurek, dzięcioł średni i duży, bogatka, wróbel. P – kopciuszek, pliszka siwa, rudzik, kos.

Do każdej budki dołączona będzie ulotka z informacją o zasadach wieszania budek i gatunkach zasiedlające poszczególne modele.

Budki będą rozdawane bezpłatnie, za potwierdzeniem odbioru, własnoręcznym podpisem na liście.

Na jedną osobę przypada jedna sztuka budki, niezależnie od modelu.

Akcja „Ptasie domki” jest realizowana przez PTP WOLNE RZEKI po raz drugi, we współpracy z RCPON 2000.
Zadanie finansowane jest przez MIASTO TARNOBRZEG w ramach realizacji zadania publicznego. W ramach zadania część budek zostanie przekazana RCPON2000 na realizację zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą, kolejna część zostanie rozwieszona przez członków Wolne Rzeki na terenach zielonych (Park Dzikowski, ZPK Zwierzyniec i Jasień, inne) a pozostała część ponad 100szt będzie rozdana w zaplanowanej akcji.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content