Sztafeta chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu wygrywa Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży szkolnej w pływaniu sztafetowym 6×50 m stylem dowolnym

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu – zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg świetnie zaprezentowali się na Finale Wojewódzkim w Pływaniu Sztafetowym Igrzysk Młodzieży w Krośnie 24.04.2023 r Główną częścią zawodów były Finały sztafet pływackich 6×50 m stylem dowolnym, po których odbywał się Finał w wyścigach indywidualnych na dystansach 50 m w 4 stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu ( zawodnicy UKS Delfin), która wygrała Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Sztafeta chłopców popłynęła w składzie: Igor Majewski , Hubert Kubik , Jakub Dąbrowski , Bartłomiej Majchrzak, Nikodem Błasiak, Ksawier Szklarz.( rezerwowi. Filip Gurdak i Krzysztof Chruściel ).

Niewiele zabrakło do podium sztafecie dziewcząt. Ostatecznie zajęły 4 miejsce. Dziewczęta popłynęły w składzie: Zuzanna Jajko , Oliwia Dołowy , Emilia Adamowicz , Lilianna Błasiak, Martyna Stopa, Klaudia Horniak. W wyścigach Indywidualnych Finał Wojewódzki wygrał Igor Majewski na dystansie 50 m stylem motylkowym a jego kolega Ksawier Szklarz na tym samym dystansie zajął III miejsce.