Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza na Tydzień Bibliotek 2023, czyli „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”

„Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka” pod takim hasłem, w całej Polsce, realizowane będą wydarzenia w ramach tegorocznej, XX już edycji, ogólnopolskiej akcji Tygodnia Bibliotek 2023. Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, włączając się do tych działań, w dniach od 8 do 15 maja 2023 roku, przygotowała szereg interesujących i zróżnicowanych propozycji.

Czytelnicy spotkają się z dr. Adamem Wójcikiem – Łużyckim, który zaprezentuje swoją najnowszą książkę – „Dzików – mój Wawel” oraz z Marią Pałkus, która przeniesie ich do sielskich lasowiackich pasiek.

Szereg ciekawych lekcji bibliotecznych i zajęć edukacyjnych wzbogaci wiedzę uczestników, tak jak pełne przygód escaperoomy, które dodatkowo – staną się niezapomnianą przygodą. Będą rozmowy o książkach z dorosłymi oraz z grupą nastoletnich Miłośniczek Czytania, które podążą śladami Ani z Zielonego Wzgórza. Psycholog Bożena Kozieł porozmawia z młodymi uczestnikami o, często trudnych, emocjach, a na spotkaniu z Teresą Biało będzie można poznać „Dzień z życia niewidomego”. Przez cały Tydzień odbywać się będą spotkania głośnego czytania w bibliotekach i tarnobrzeskich przedszkolach a inspiracje z lektur uczestnicy „przeleją na papier”, wykonując kolorowe prace plastyczne, rozmaitymi technikami. Młodzi czytelnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanych, specjalnie dla nich, zabawach literacko-plastycznch oraz poznania wielu tajemniczych zakamarków Biblioteki … .

W myśl tegorocznego hasła nasze propozycje skierowane zostały do wszystkich grup wiekowych oraz środowisk, dla których drzwi książnicy są zawsze szeroko otwarte. Gdzie – jak uzasadniają pomysłodawcy akcji Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – zawsze można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Mogą to być naukowe odpowiedzi na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Szczegółowy program Tygodnia dostępny poniżej.

Serdecznie zapraszamy do … Mojej, Twojej, Naszej – Biblioteki!

info: MBP w Tarnobrzegu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content