Celem tytuł Mistrza Polski nr 31

– Przystępujemy do realizacji kolejnego celu wynikowego w bieżącym sezonie, jakim jest zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski numer 31 – mówi Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarkopol, Klubowego Mistrza Europy.

Pierwsze mecze półfinałowe odbędą się 2 maja, a zagrają: broniący tytułu KU AZS UE Wrocław z 30-krotnym mistrzem kraju KTS Enea Siarkopol (rok temu te zespoły spotkały się w finale) oraz SKTS Sochaczew – Bebetto AZS UJD Częstochowa.

– Szanujemy każdego rywala, a więc i drużynę KU AZS UE Wrocław. Temat ubiegłorocznego finału został już dawno zamknięty. Już w fazie zasadniczej 2-krotnie graliśmy z każdym zespołem ekstraklasy, w tym przeciwniczkami z Wrocławia – powiedział Zbigniew Nęcek. Jego podopieczne wygrały z aktualnymi Mistrzyniami Polski 3:0 i 3:1.

W tym sezonie tarnobrzeski klub wygrał wszystkie 26 meczów – 16 w Ekstraklasie i 10 w Lidze Mistrzów. Jeśli będzie kontynuował passę, na zakończenie zmagań bilans może wynosić 30-0 (!).

– Jeśli nie zaistnieją jakieś nieprzewidziane problemy logistyczne lub zdrowotne, do fazy play-off przystąpimy w 5-osobowym składzie: Kinga Stefańska – kapitan zespołu, Natalia Bajor, Elizabeta Samara, Fu Yu, Han Ying. Bezpośrednio po meczu finałowym Ligi Mistrzyń wszystkie nasze zagraniczne zawodniczki poleciały do Azji dwa turnieje – WTT Champions w Chinach i WTT Star Contender w Tajlandii. W komplecie w Polsce spotkamy się 1 maja – dodał szkoleniowiec.

Rewanżowe mecze 1/2 finału odbędą się 4 maja w Tarnobrzegu i Sochaczewie, a rywalizację finałową zaplanowano na 6 i 8 maja.

– W sezonie olimpijskim chcemy dalej razem współpracować i walczyć o kolejne cele. Zespół w tym składzie świetnie funkcjonuje, wszystkie tenisistki stołowe zostają w klubie, a do teamu może dołączyć jeszcze jedna pingpongistka – stwierdził trener Zbigniew Nęcek.

Program półfinałów Ekstraklasy

2 maja
g. 17:00 SKTS Sochaczew – Bebetto AZS UJD Częstochowa
g. 18:00 KU AZS UE Wrocław – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

4 maja
g. 18:00 KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – KU AZS UE Wrocław
g. 18:00 Bebetto AZS UJD Częstochowa – SKTS Sochaczew

źródło: PZTS

foto: archiwum

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content