173 osoby ukończyły XLII edycję Biegu Siarkowca (fotoreportaż oraz video)

173 osoby ukończyły XLII edycję Biegu Siarkowca, która rozegrana została w minioną niedzielę. Trasa biegu o długości 10 km, prowadziła od parkingu w Machowie do placu Bartosza Głowackiego.

Zwycięzcą tegorocznej edycji biegu został Andrzej Starżyński, z czasem 30:41. Drugi był Sylwester Lepiarz (31.01), trzeci zaś Tomasz Biskupski (31.31). Pierwszym tarnobrzeżaninem na mecie był zaś Michał Wojciechowski, który na metę przybiegł na siódmej lokacie (33.08).

Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Oksana Okseniuk (36:38), przed Patrycją Surowiec (38:29) i Lidią Czarnecką (40:02). Najszybszą tarnobrzeżanką była zaś Agnieszka Matysiak, która bieg ukończyła z czasem 43 minuty i 38 sekund.

Biegowi głównemu jak zawsze towarzyszyły biegi młodzieżowe i sztafety przedszkolaków, w których udział wzięli reprezentanci wszystkich dwunastu placówek.