Albert Borkowski i Bartosz Turbak najlepszymi zawodnikami wiosennej edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11-12 la

7 medali przywieźli młodzi pływacy UKS Delfin Tarnobrzeg z trzeciej edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11-12 lat, która odbyła się w minioną sobotę. Rzeszowskie zmagania były jednocześnie podsumowaniem ligi, którą w swoich kategoriach wiekowych wygrali Albert Borkowski i Bartosz Turbak.

W zawodach wzięła udział rekordowa ilość zawodników i zawodniczek bo aż 350 osób z 22 klubów podkarpackich. UKS Delfin Tarnobrzeg (uczniowie SP 3) reprezentowała 20 osobowa ekipa w składzie: Albert Borkowski, Bartosz Turbak, Blanka Krasowska, Maja Krasowska, Hubert Zwadowski, Maria Bednarz, Aleksandra Dusak, Natalia Kruk, Michał Kozioł, Michał Kubik, Julia Kopala, Salomea Bator, Anita Tacik, Oliwia Czajkowska, Mateusz Byrski, Magdalena Rynduch, Szymon Stępień, Adrian Osiecki, Izabela Baran, Anna Osada.

Podopieczni trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo wywalczyli 7 medali (5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy) co w klasyfikacji medalowej pozwoliło się nam uplasować się na 1 miejscu, a w klasyfikacji drużynowej tuż za podium na 4 miejscu.

– W klasyfikacji najlepszy zawodnik znalazło się, aż dwóch naszych zawodników. Albert Borkowski w kategorii 12 lat i Bartosz Turbak w kategorii 11 lat. Również Albert i Bartosz okazali się najlepszymi zawodnikami całej edycji wiosennej Podkarpackiej Ligi Pływackiej. Wśród 11-letnich dziewcząt na 3 miejscu znalazła się Oliwia Czajkowska, a jej młodsza koleżanka klubowa Blanka Krasowska na 6 miejscu – komentują trenerzy UKS Delfin Tarnobrzeg.

– Jak zwykle wiele emocji dostarczyły sztafety 4×50 m stylem zmiennym. Sztafeta dziewcząt nie dała odebrać sobie zwycięstwa i po zaciętej walce zdobyły złoty medal. Podsumowując we wszystkich trzech edycjach UKS Delfin zdobył łącznie 22 medale (14 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych) – dodają.

Wyniki indywidualne i punktowane:

 • Sztafety 4×50 m stylem zmiennym

Złoty medal sztafeta 4×50 m stylem zmiennym dziewcząt 11 lat i młodsi

(Julia Kopala, Oliwia Czajkowska, Blanka Krasowska, Magdalena Rynduch)

9 miejsce sztafeta 4×50 m stylem zmiennym dziewcząt 11 lat i młodsi

(Anita Tacik, Salomea Bator, Natalia Kruk, Aleksandra Dusak)

5 miejsce sztafeta 4×50 m stylem zmiennym chłopów 11 lat i młodsi

(Adrian Osiecki, Bartosz Turbak, Michał Kozioł, Michał Kubik)

5 miejsce sztafeta 4×50 m stylem zmiennym chłopców 12 lat

( Hubert Zwadowski, Albert Borkowski, Mateusz Byrski, Szymon Stępień)

 • Albert Borkowski 12 lat

Złoty medal na 100 m stylem motylkowym

Złoty medal na 400 m stylem dowolnym

 • Bartosz Turbak 11 lat

Złoty medal na 50 m stylem klasycznym

Złoty medal na 200 m stylem dowolnym

 • Blanka Krasowska 10 lat

Srebrny medal na 200 m stylem dowolnym

 • Oliwia Czajkowska 11 lat

Brązowy medal na 50 m stylem klasycznym

 • Maja Krasowska 12 lat

4 miejsce na 200 m stylem klasycznym

8 miejsce na 100 m stylem motylkowym

 • Magdalena Rynduch 11 lat

5 miejsce na 100 m stylem zmiennym

9 miejsce na 200 m stylem dowolnym

 • Michał Kozioł 10 lat

6 miejsce na 200 m stylem dowolnym

 • Adrian Osiecki 11 lat

7 miejsce na 50 m stylem grzbietowym

7 miejsce na 50 m stylem klasycznym

 • Izabela Baran 12 lat

10 miejsce na 400 m stylem dowolnym

 • Mateusz Byrski 12 lat

10 miejsce na 100 m stylem motylkowym

– Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich naszych zawodników za walkę i wspaniałą postawę. Dziękujemy rodzicom za wsparcie oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego sukcesu – podsumowują trenerzy Michalik i Dydo.

Wyjazd na zawody został zrealizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach Projektu „Wspieranie działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym”.

foto&info: UKS Delfin Tarnobrzeg

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content