„Zabrakło nas (mieszkańców) w tym wszystkim”. Burzliwy przebieg spotkania mieszkańców osiedla Przywiśle z prezydentem Tarnobrzega (zdjęcia oraz video)

W sali konferencyjnej w hali MOSiR na spotkaniu prezydenta Tarnobrzega z mieszkańcami osiedla Przywiśle zabrakło miejsc siedzących. Powodem tak dużej frekwencji były planowane przez miasto inwestycje, wiążące się ze znaczącą ingerencją w zieleń, na tym najstarszym osiedlu w Tarnobrzegu.

Jedną z kwestii podnoszonych na spotkaniu, był brak komunikacji z mieszkańcami, którzy dopiero na etapie rozpoczęcia robót lub dzięki informacjom zamieszczonym w mediach, dowiedzieli się o planowanych na szeroką skalę inwestycjach na osiedlu.

– Dlaczego nie spotkaliśmy się na etapie tworzenia projektu, tylko teraz, kiedy jest on już gotowy – pytał mieszkaniec. Pretensje te skierowane były nie tylko w stronę przedstawicieli władz miasta, ale również do przewodniczącego i rady osiedla Przywiśle.

– Od tego mamy radę osiedla, żeby ta rada osiedla rozmawiała z mieszkańcami (…) a nikt z nami nie rozmawiał – mówili mieszkańcy. W odpowiedzi usłyszeli, że w zarządzie jest rozłam. – Większość rady osiedla nie zgadzała się na wycinkę – poinformowała członkini rady.

Zgodnie z deklaracją prezydenta, na osiedlu nie powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, których budowa spowodowałaby wycinkę wielu drzew. Planowane są jednak parkingi i przebicie ul. Skalnej Góry do Armii Krajowej, które to prace drzew już nie oszczędzą.

Musimy zmienić optykę, to nie drzewa kolidują z parkingami, lecz parkingi z drzewami„, „Zaprojektujmy parkingi tam gdzie można, ale nie pod blokami, nie kosztem drzew„, „Wybudowanie dwóch, trzech lub czterech miejsc parkingowych pod danym blokiem nie rozwiąże problemów parkowania, kiedy w jednej rodzinie jest dwa lub trzy samochody. Ludzie muszą się pogodzić z tym, że w dzisiejszych czasach nie zaparkują samochodu pod blokiem„, „Starsi czy młodsi ludzie, nasze dzieci, nasze wnuki, wszyscy potrzebujemy tych drzew” – miedzy innymi takie stwierdzenia można było dzisiaj usłyszeć.

W odpowiedzi na liczne uwagi, prezydent zaproponował spotkania w magistracie mieszkańców poszczególnych bloków z urzędnikami, których celem będzie zapoznanie się z projektami przebudowy osiedla Przywiśle. Czy na etapie gotowych już planów uwagi mieszkańców zostaną uwzględnione? O tym przekonamy się niebawem

WYCIĘTO JUŻ 101 DRZEW

Z odpowiedzi na interpelacje złożone przez radnego Adama Rębisza, dowiedzieliśmy się dokładnie, ile drzew zostało już wyciętych a ile będzie wyciętych w najbliższym czasie, w związku z pracami drogowymi.

  • 10 drzew wyciętych na ul. Konfederacji Dzikowskiej, 55 drzew na ul.M.Curie-Skłodowskiej, 23 drzewa wycięte na ul. Kochanowskiego, 13 na Moniuszki23.53
  • Wycinka planowana w najbliższym czasie: 12 drzew na ul. Tarnowskiego, 4 drzewa na ul. Marczaka, 4 drzewa na ul. Kazimierza Wielkiego, 10 drzew na ul. Kochanowskiego23.54

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
134 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mietek
22 dni temu

Powtarzam. Na każdej ulicy zostawić po jednym pasie ruchu, oznakować jako jednokierunkowe, a resztę pasów zaorać i zasadzić w ich miejscach drzewa. Zaorać parkingi i zasadzić w ich miejscach drzewa. Zaorać zatoki autobusowe i zasadzić w ich miejscach drzewa. Jak robić skansen to porządnie, a nie na pół gwizdka.

Rozsądny
22 dni temu
Reply to  Mietek

Jak przebudowywać osiedle to rozsądnie a nie na łapu capu.

Mietek
22 dni temu
Reply to  Rozsądny

Tak? Czyli od tej pory przesiadasz się na rower lub parkujesz samochód na trawie między drzewami? Bądź konsekwentny, bo nie można mieć utwardzonych parkingów i drzew rosnących w ich miejscach jednocześnie. To jak, rower czy parkowanie na trawie?

zocha
22 dni temu
Reply to  Mietek

Przypominam że w dużej mierze powodem wycinki miały być ścieżki rowerowe , a nie parkingi. W 100 % zgadzam się z Panem który stwierdził że należy wyprowadzić z osiedla duże samochody służbowe i sytuacja się poprawi z dostępnością miejsc. Można zrobić parking np.na starym basenie który w tej chwili jest zarastającą śmieciami i chwastami bezużyteczną dziurą , a ścieżki rowerowe zrobić jak wspomniano przez lasek lub okolicy wałów wiślanych a nie pod balkonami .

Mietek
22 dni temu
Reply to  zocha

Ja mówię o drzewach przewidzianych do wycięcia pod parkingi a nie ścieżki rowerowe. Już to widzę, jak mieszkańcy Przywiśla chodzą każdorazowo między swoimi blokami a parkingiem zlokalizowanym na terenie basenu odkrytego. Nie żartujmy. Pytam po raz drugi i ostatni: od tej pory przesiadka na rower czy parkowanie samochodu na trawie między drzewami? Bo przy pozostawieniu drzew realnie tylko te dwie opcje wchodzą w grę dla części kierowców parkujących na Przywiślu.

obywatel
22 dni temu
Reply to  zocha

Tylko aby to zrobić to trzeba myśleć ???
Miejsce po basenie w sam raz na parking !?
Gdzie jest napisane że parkingi mają być pod klatkami schodowymi ???

fach
22 dni temu
Reply to  Mietek

Proszę zapomnieć o merytorycznej dyskusji 🙂 Obecny Tarnobrzeg miota się między sprzecznościami niczym niezdecydowany facet między żoną a kochanką. Rozumiem, że fajnie byłoby zjeść ciastko i mieć ciastko, ale w rzeczywistości można co najwyżej trochę zjeść, a trochę zostawić 😉

obywatel
22 dni temu
Reply to  fach

Na c się nie miota WAŚĆ to tylko czysta cyniczna kalkulacja wyborcza !

Mietek
22 dni temu
Reply to  fach

Prawda, człowiek kierowany nostalgią i emocjami nie przyjmie logicznych argumentów. Można jedynie próbować wejść mu na ambicje, w tym przypadku pokazując, że chce wsi w mieście, czyli skansenu.

Dzesika
20 dni temu
Reply to  Mietek

Ja akurat lubię parkować pod samą klatką i kto mi zabroni ? Rower też mam ale tylko do jazdy rekreacyjnej

Łysy
20 dni temu
Reply to  Dzesika

Takim myśleniem to na tym osiedlu nigdy nie będzie miejsca parkingowego

Dzesika
20 dni temu
Reply to  Łysy

Słuchaj mieszkam sama i płacąc tak duży czynsz za mieszkanie mam do tego prawo

Ewelina
19 dni temu
Reply to  Dzesika

Musisz sobie znaleźć faceta zawsze to łatwiej kobiecie z dwóch wypłat

Brajanek
19 dni temu
Reply to  Dzesika

Najlepiej parkuj pod swoim oknem. Wsadź rurę od odkurzacza do rury wydechowej samochodu , drugi jej koniec przez okno do swojego mieszkania. Zobaczymy jak długo pożyjesz.
Spaliny trują człowieka. Nie trybisz?

Pieszy
18 dni temu
Reply to  Dzesika

Wy kobiety najczęściej macie mózgi w… majtkach.

Fircyk
17 dni temu
Reply to  Dzesika

Jak chcesz to mogę ci zaparkować tylko podaj adres

Maniek
22 dni temu
Reply to  Mietek

Prawda taka Przywiśle wyglada jak osiedle za PRL-U dramat !!! Te ogródki przed blokami , plac zabaw z lat 70 tych a oni żadnych zmian , patrząc na średnia wieku na sali faktyczne żadne zmiany tym państwu są nie potrzebne … zieleń zielenią ale , że dziadostwo im nie przeszkadza to już jest przerażajace

Donald
22 dni temu
Reply to  Maniek

Tak, nam się tak podoba, dużo zieleni, mało betonu, ogródki przed blokami.

Łysy
20 dni temu
Reply to  Maniek

Tam jeszcze mieszka sporo emerytów siarkowych to są ludzie starej daty co nie lubią zmian więc jest jak jest

Unijny... jeszcze
19 dni temu
Reply to  Maniek

Nowoczesność to niestety beton, kostkowanie centrów miast, brak otwieranych okien w budynkach (bo jest klimatyzacja w środku !!!) i tym samym popieprzone myślenie tzw. „nowoczesnych” projektantów.

Maciej
22 dni temu
Reply to  Mietek

Po co te parkingi skoro w ciągu dekady te szroty które ludzie mają po 2-3 będą zakazane a na elektryki mało kogo będzie stać?

Mietek
22 dni temu
Reply to  Maciej

Po to samo po co Tobie większe mieszkanie lub dom, mimo że na starość będziesz mieszkać tylko z żoną albo całkiem sam. Ale skoro chcesz mieć wieś na Przywiślu, to spoko. Tylko nie zapomnij o grządkach z marchewką, pietruszką itd. w ogródku. Na marginesie parking nie musi być z kostki betonowej, może być z siatki z rosnącą na nim trawą.

Maciej
22 dni temu
Reply to  Mietek

Uważasz, że Tarnobrzeżanie są tak bogaci, że trzeba już za wczasu budować nowe miejsca parkingowe bo na tych które są teraz zabraknie miejsca na ich Tesle?

Mietek
22 dni temu
Reply to  Maciej

Co to za problem przekształcić za 10 / 20 / 30 lat niepotrzebne parkingi na trawniki lub coś innego? Żaden, tak samo jak to, żebyś zmienił na starość mieszkanie lub dom na mniejsze, albo poszedł mieszkać do któregoś z dzieci lub do domu spokojnej starości. Jeden nie przesiądzie się na rower żeby dać przykład, drugi nie pójdzie dla przykładu mieszkać do kawalerki, ale obaj oczekują ustępstw od innych. Rowerkiem do ogrodniczego, pouprawiać marchewkę, pietruszkę i inne jarzyny w ogródku przy bloku, a potem do wymarzonych 30 m2 na czwartym piętrze. Pokażcie takim mieszczuchom jak ja, jak żyć w mieście.

Maciej
22 dni temu
Reply to  Mietek

Ja mówię o rzeczywistości w postaci dyrektywy UE, która zobowiązuje jej członków do wycofania aut spalinowych do roku 2035.
Natomiast twoj argument o moim mieszkaniu na starość jest zwykłym dumaniem.
Za 20 30 lat to ja bedę sie szykował na tamten świat o ile nie znajdę się tam wcześniej i do tego czasu chciałbym przeżyć na osiedlu pełnym pięknych, kilkudziesięcioletnich drzew, dających latem cień w upalne dni oraz śpiew wielu gatunków ptaków. Żaden trawnik tego nie zastąpi

Mietek
22 dni temu
Reply to  Maciej

A ja chciałbym mieć gdzie zaparkować jak przyjadę do kogoś lub po coś na Przywiśle lub na jakiekolwiek inne osiedle miejskie. Jednak często nie mam, ale ja nie będę z tego powodu robił afery. Tak samo Ty nie rób afery z powodu budowy parkingu, tylko pokaż koło bloku jak się uprawia jarzyny w ogródku, jak to na wsi którą chcesz tam mieć.

Unijny ... jeszcze
21 dni temu
Reply to  Maciej

Niebawem Unie Europejską (następny kołchoz) ślek trefi. Sama się rozpadnie. Skończy się niszczenie Polski i Europy przez m.in. łapówkarzy. Zajmują się, prócz niszczenia, nakrętkami do butelek (teraz nie będzie możliwe oddanie samej nakrętki na szlachetne cele), ogórkami, które musza mieć jakiś tam kształt, odkurzaczami, które to muszą być o określonej mocy i innymi pierdołami.
Cel nadrzędny UE to niszczenie i utrudnianie życia obywatelom Europy a szczególnie Polski. Jak nie z prawa atakują Polskę to z lewa. Sami wrogowie dookoła.

walt
21 dni temu

tak,gwoździem do trumny UE będzie Międzymorze pod polskim przywództwem 😉

Łysy
21 dni temu

Ta UE to fikcja bo np Irlandia jest w UE i są normalne kontrole na granicy

Robert
22 dni temu
Reply to  Mietek

Rozumiem sarkazm, ale mówiąc poważnie niektóre ulice mogłyby być przekształcone w jednokierunkowe, np. al. Niepodległości w kierunku ul. Mickiewicza. Pozwoliłoby to wyznaczyć parkowanie na jednym z pasów, co znacząco zwiększyłoby liczbę miejsc parkingowych i uwolniłoby od parkowania części drogi poza jezdnią.

Edyp
22 dni temu

A co tam wśród publiczności robi radna Gołębiowska,też niewiedziaĺa?

666
22 dni temu
Reply to  Edyp

obstawiam że jest sępem miłości

obywatel
22 dni temu
Reply to  Edyp

Wiedziała tylko jest BEZRADNA ?

tomek
22 dni temu

ale siara z tym tbg iem

Rozsądny
22 dni temu

Parkingi dla samochodów powinny być ukośne a nie prostopadłe do jezdni. Łatwiej w tym pierwszym przypadku dostać się do samochodu.

walt
22 dni temu

larum jakie podnieśli mieszkańcy Przywiśla pokazuje,że jeszcze nie do końca umarła w ludziach nadzieja,że mają wpływ na to czy na tamto…
ciekawe jak to się rozwinie i czy koncyliacyjność Bożka okaże się być jego zaletą czy wręcz przeciwnie ?

obywatel
22 dni temu
Reply to  walt

Ha, ha, ha – czego nie robi się przed wyborami ???
Nawet na ustępstwa ponoć poszedł belfer ale to tradycyjnie czysta kalkulacja polityczna a po wyborach jak znowu zostanie wybrany przez POMYŁKĘ wszystko wróci do normy ???

walt
22 dni temu
Reply to  obywatel

trudno by polityk nie kalkulował jakie zachowanie opłaci się mu bardziej 😉
ja ta wolę bardziej zdecydowanych.
mnie się zdaje,że właśnie Bożek tą swoją koncyliacyjnością wielu ludzi przekonuje bo pamiętają rządy poprzedników i oni niespecjalnie kogokolwiek w ogóle starali się słuchać.
ale może się mylę… akurat na Przywiślu mieszka sporo moich znajomych i na obu spotkaniach widzę ich na zdjęciach i wiem,że ich sprzeciw jest bardzo naturalny i raczej przez nikogo nie inspirowany.
ale widzę też tam w tle polityków a zdaje się ich zajęciem głównym jest bicie piany.

obywatel
22 dni temu
Reply to  walt

A myślisz że jakby nie zbliżające się wybory to sołtys grałby takiego dobrego dziadzia ???

Mylisz kalkulacje z kłamstwami i oszustwem a tutaj to czysta , cyniczna kalkulacja ???

Nawet na tym forum kiedyś pisano jak to belfer z ekipą z urzędu Zamknął drzwi mieszkańcom przed nosem ???

społecznik
22 dni temu
Reply to  walt

Brakło głównego autora tej wycinki czyli Zastępcy prezydenta. Chowa się za placami Bożka. Ale mamy duet nauczycielski

trolingstones
22 dni temu

Drzewa zostaną to fajnie że mieszkańcy postawia na swoim. Szkoda tylko że to nie mieszkańcy są organizatorem akcji…

Niestety ale człowiek z natury jest tak pamiętliwy że latwiej zapamietuje to co złe niz dobre u drugiego czlowieka chocby był jak na ranę przyłóż…

BabaJaga
22 dni temu

Zadnemu prezydentowi nie przeszkadzaly drzewa, a czarnej owcy z Krosna tak.Jeden czarny wyciol drzewa na cmentarzu, drugi za jego pozwoleniem powycinano piekne deby w Zwierzyncu.Ale zeby zajac sie zawalonym budynkiem po tarnobrzeskiej, na to nie ma czasu.

z krosna
22 dni temu
Reply to  BabaJaga

krosni w przeciwienstwie do tarnobrzegu to piekne zabytkowe miasto

zabytkowy Tarnobrzeg
21 dni temu
Reply to  z krosna

Tarnobrzeg też jest zabytkowym miastem, bo ma zabytkowy zamek, kościół w dawnym Dzikowie, kościół w Miechocinie, zabytkowy biały mur, zabytkowe budynki po siarkopolu, jezioro po zabytkowej kopalni, zabytkowe kuchnie dworskie w ruinie i zabytkowe osiedle Przywiśle

BabaJaga
22 dni temu

Ludziska, jaki macie problem z parkowaniem?? nad jeziorem setki wolnych miejsc na parkingach.Taka polityke maja cioty z urzedu.Ale dziurawym parkingiem czy polamanymi chodnikami w centrum kolo sszalet sie nie interesuja.Najwazniejsze ze potancowki sie zaczely.

Porucznik Gruber
22 dni temu
Reply to  BabaJaga

Inauguracyjna potańcówka bez bez ojców założycieli czyli Wojtka Szczura i Jakuba Padaleckiego na parkiecie była jakaś taka niemrawa wszak to oni nadają ton temu ośmieszającemu Tarnobrzeg pomysłowi. Na szczęście Papa nieźle wywijał z dekoltami.

obywatel
22 dni temu

Wieś się BAWI na całego !

prawda
22 dni temu

Papa tańczył cały czas . Odbijany za odbijanym i było ogólnie dostojnie jak na dożynkach w Pcimiu

Kuba
22 dni temu
Reply to  prawda

miał branie jak na turnusie w Ciechocinku

Gruba Zośka
21 dni temu

Mnie się podobało tancowalam jak szalona z obywatelem i odyseuszem – królami parkietu

obywatel
20 dni temu
Reply to  Gruba Zośka

Ha ha ha w snach , marzeniach i wyobraźni to wszystko pięknie wyglądało !

obywatel
22 dni temu
Reply to  BabaJaga

Ale to dla Turystów ???

wasyl
20 dni temu
Reply to  BabaJaga

Na Placu Czerwonym też można , czy ta BETONOZA się nigdy nie skończy ? Ludzie mają po kilka samochodów , tylko właściciel lub mieszkaniec powinien mieć prawo do parkingu , reszta komunikacją miejską i parkingi z dala od miasta .

Porucznik Gruber
22 dni temu

Wystarczy wyp…. z parkingów osiedlowych służbowe busy, dostawczaki, autobusy, spychacze koparki, dźwigi, czołgi, snopowiązałki, rozrzutniki, naczepy itp. złom, które są zaparkowane wszędzie okupując każdy wolny plac, a wówczas istniejąca zieleń zacznie być zauważalna na nowo i słońce dotrze do mieszkańców. Na Serbinowie oprócz opisanej w mediach lokalnych koparki Jacusia pojawił się nowy miszczunio, który na wyjeździe z ul. Matejki (jednokierunkowa) na rozwidleniu, dokładnie na samym zakręcie parkuje pomarańczową półciężarówkę utrudniając tym samym całkowicie widoczność manewru w obie strony i co ciekawe zawsze stawia skorupę w tym samym miejscu nawet jeśli ma obok wolne miejsca, bo tak mu Q pasuje i już. Żeby jeszcze parkował na chwilę ale gdzie tam stoi w tym samym newralgicznym miejscu całymi tygodniami. Trwa to kolejny rok i pan komendant rżnie przysłowiowego głupa nie reagując, bo łatwiej jest przetrzepać babkę handlującą marchewką na chodniku niż ustawić cwaniaka do pionu.

IMG_20230514_160353 pop int.2.jpg
Julek
22 dni temu

Tak samo jak” jajka ze szwagrowa „z centrum i pół parkingu będzie puste.

Stop chamom na drodze
22 dni temu

Potwierdzam na Matejki na jednym pasie stoi zwykle kilka samochodów, większość z obcymi blachami, czas je usunąć bo stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników tej drogi, pewnie do czasu najbliżej kolizji.

ibrahim
22 dni temu

A obce blachy to jakiś kompleks.Dzis tarnobrzezanie mają samochody z tablicami z całego kraju bo mało kto po zakupie auta zmienia blachy na miejscowe.Brak wiedzy w tym temacie się kłania

Stop chamom na drodze
22 dni temu
Reply to  ibrahim

Może tam stoisz? To wiesz o czym mówię, czas usunąć z drogi te samochody, bo utrudniają i stwarzają realne zagrożenia kolizji, droga nie jest miejscem postojowym.

ibrahim
22 dni temu

Gdzie mają być przestawione bo chyba nie na Przywiśle gdzie nie chcą parkingów.Pisac łatwo – usunąć ,tylko gdzie ci ludzie mają parkować skoro drzewa są najważniejsze

Porucznik Gruber
21 dni temu
Reply to  ibrahim

jak mawia pewien mieszkaniec Serbinowa mieszkający za Biedronką k/kościoła, a po h..j mi prywatne auto jak mam służbowego transita, a że wystaje metr poza kopertę to kto by się przejmował takimi duperelami. Strach pomyśleć co myśli o służbowym sprzęcie czołgista albo pilot Miga.

wasyl
20 dni temu

Gonić frajerów firmowych , zamiast zabudowy po Polmozbycie zrobić DUŻY MIEJSKI PARKING . Za UM jak nie pracują też wolne parkingi . Markety też blokują parkingi , odprowadzają podatki di urzędu skarbowego . Gdzie Straż Miejska , ochrona sołtysa nie potrzebna , śmieci dalej sypane przez nowobogackich ze skarpy na Dzikowie koło ścieżki od Spichlerza do Zamku . WSTYD DLA MIASTA < TO WIDZI TURYSTA .

Radny Myćko
21 dni temu
Reply to  ibrahim

w Nagnajowie albo Świniarach tam gdzie jest ich matecznik

Kuba
22 dni temu

racja, parkuje jełop tak że manewr skrętu w lewo to loteria

dobrze że stoi
21 dni temu

a może on musi tam stać, pełniąc funkcję znaku ostrzegawczego przed skrętem w prawo? Dzięki niemu ulica jest lepiej oznakowana

wasyl
20 dni temu

BRAWO ,POPIERAM W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI , JESZCZE SAMOCHODY NAUKI JAZDY Z TSZ. CI CO MAJĄ PO 3 SAMOCHODY NA ZEWNĘTRZNYCH PARKINGACH .

Wyborca
22 dni temu

Skończyły się ustawione zebrania osiedlowe z prezydentem.
Przyszedł czas na rozliczenie za obietnice i tzw sukcesy władzy
Zostaną prezydentowi tylko potańcówki.

obywatel
22 dni temu
Reply to  Wyborca

W sedno – te spotkania wcześniejsze były tylko na pokaz wśród swoich !

Urzędnik
22 dni temu
Reply to  Wyborca

A jednak potańcówki to strzał w 10 bo ostatnio było mnóstwo zadowolonych osób w różnym wieku

obywatel
22 dni temu
Reply to  Urzędnik

Podaj ile tysięcy ???
Mnóstwo to w Tbg jest fachowców w urzędzie i nawet RIO z Rzeszowa dobitnie się o nich wypowiedział
( Poczytaj : tarnobrzeski DiM team – tam jest treśc pisma z RIO ).

666
22 dni temu

LUDZIE!!!!!!!!!!!!!! dajcie żyć Misieiczowi, który całe swoje serce i doświadczenie z CKM-u włożył w Potańcówkę i jeszcze nie raz was zaskoczy wraz z Cleo by pokazać jak ubija się masło.

Unijny ... jeszcze
21 dni temu
Reply to  666

Co to CKM? Ciężko Kapująca Mózgownica, czy cóś inakszego ten skrót znaczy?

życzliwy
22 dni temu

wszystko fajnie ale z tyłu złowroga twarz znanego z pokory i poszanowania zdania innych harcmistrza jajecznicy ? ten to by Was dopiero wysłuchał 🙂

a jeszcze kilka lat temu wszystko to było jego oraz jego drużyny harcerskiej 🙂

666
22 dni temu
Reply to  życzliwy

fajnie to jest z folwarczną dziewką na kombajnie, a tu mówimy o najsłabszej ekipie rządzącej w dziejach miasta Tarnobrzega wiec kto by w przyszłości nie usiadł przy korycie będzie lepszy.

życzliwy
22 dni temu
Reply to  666

serio ekipę mlecznych czy harcerzy albo kiełbowych uważasz za diametralnie lepszych niż obecni ? 🙂

i pokorniejszych pewnie 🙂 albo mniej chciwych 😀

obywatel
22 dni temu
Reply to  życzliwy

Najsłabsza ekipą jaka była to OBECNA i do tego nie wiarygodna ???
Belfry przebili wszystkich swoich poprzedników !

życzliwy
22 dni temu
Reply to  obywatel

to tym lepiej dla obywatela bo w takim razie przegrają za rok wybory z kretesem 🙂

Porucznik Gruber
22 dni temu
Reply to  obywatel

i do wiosny 2024 jeszcze nie raz zaskoczą nas swoimi nasadzeniakami

Porucznik Gruber
22 dni temu
Reply to  życzliwy

to jest wybór między dżumą a cholerą, ale jak był Norbi w gabinecie to przynajmniej nie było Misiewiczów i potańcówek mimo że ten lisek chodził koło drogi by wskoczyć w łaski władzy.

życzliwy
22 dni temu

jeśli więc Mieszkańcy tęsknią to za rok zmienią tylko niech nie liczą,że będą wśród tych co się na jajecznicę albo działki nad jeziorem załapią 🙂

obywatel
22 dni temu

Ha ha ha – misiewiczów nie było ???
A słynny pierwszy SKOK tarnobrzeski po kasę ( w kopalni machów), przecież to otoczenie helikoptera było i jest a teraz nóżkami przebierają aby dostać się powtórnie do koryta ???

Skok stulecia na kasę.
22 dni temu
Reply to  obywatel

Czyżbyś zapomniał jak ekipa Bożka zrobiła skok stulecia na kasę. Kalinka to tylko powiedział i żadnego skutku to nie odniosło. Bożek z ekipą zachowują się na zasadzie A Co Mi Kto Zrobi ?.
zapomniałeś jak Bożek powiedział ; Muszę dobrze dać zarobić bo mi uciekną do innych sfer .
To dla przypomnienia Bożek obawiał się ucieczki z urzędu następujących osób na stanowiskach:
1 -zastępcy prezydenta -20 tys miesięcznie
2 -sekretarz miasta – 20 tys miesięcznie
3-skarbnik miasta – 20 tys miesięcznie
Dodam oprócz ad1 pozostali zatrudnieni przez Kalinkę ,który krzyczał zatem na swoich.

Brak słów. A prezes mówi do polityki nie idzie się dla pieniędzy.
Pytam ::: A po co ????

obywatel
22 dni temu

Nic się nie zmieniło – ekipą ta sama ( ko) tylko szyld zmienili ( na belfra)
A jeśli prezes mówi ( nie idzie ????) to chyba masz na myśli mądrale z TTBS, bo to on tak pierd???? na rynku w Tbg i chyba w obecności belfrów ???

Co do bożka lokalnego – mam swoje zdanie na jego temat niezmienne i go nigdy nie zmienię ( i niech zapierd…. do sądu ponownie).
Takie skur?????a jeszcze w Tbg nie było ???

Obatelka
22 dni temu
Reply to  obywatel

Premie se dawali ale był szum i musieli oddać.

Obatelka
22 dni temu

Zlikwidował też basen odkryty , odkupił stare busy sprzed wojny dla MKS , przeniósł część sanepidu do Rzeszowa, sprzedał Pec tym którzy z powrotem przerobili go na węgiel,zapraszał nad jezioro lato z radiem żeby się zareklamować,a pani redaktorka dala wygrać maskotkę wielkości chłopa pani z Krakowa (podejrzewam dlaczego), i wiele innych rzeczy które mi nie pasowały. Wolę już potańcówki bo to powszechne i tanie i pomoże ludziom wyjść do siebie, tylko powinny być też na osiedlach i cyklicznie.

te życzliwy
22 dni temu
Reply to  życzliwy

Tak
Każda poprzednia ekipa była lepsza od tej obecnej
I każda następna będzie z pewnością lepsza.
Taką mamy rzeczywistość w Tarnobrzegu /\

I tańce czas zacząć.

Robin
22 dni temu
Reply to  życzliwy

Bo to przecież ten harcerzyk jest głównym organizatorem tego całego zamieszania. On i jego przudupasy robią sobie już kampanie wyborczą. Na moje oko ci najwięksi (dosłownie i w przenośni) pieniacze to jedyneczki na listach wyborczych PO z różnych osiedli naszego miasta. Ja mam prośbę do kandydata Mastalerza . Jak się chcesz wykazać to zrób zadymę w obronie naszego szpitala. Postaraj się o przywrócenie oddziału chorób wewnętrznych w naszym szpitalu jeśli Ci tak zależy na zdrowiu i życiu starszych mieszkańców Tarnobrzega. Co? Ten problem cię przerasta? Skoro na ostatniej konferencji sprawom miejskiej zieleni poświęciłeś 6 minut a o szpitalu wspomniałeś przez 1 minutę i to tylko dlatego że Pan z nadwisla24 zadał pytanie. To jest prawdziwy problem który dotyczy schorowanych mieszkańców naszego miasta ktorzy poniewierają się po szpitalu w Nowej Dębie. Prawdziwe problemy też cię przerastają jak Bożka I bezradnych czy jak twoi partyjni koledzy będziesz zamykał szpitale?! A jeśli już chodzi o ochronę drzew to gdzie byłeś i twoi znajomi z Rzeszowa jak leśnicy z Nowej Dęby cieli Zwierzyniec? Pchasz się na stołek prezydenta na plecach zmanipulowanych mieszkańców Przywiśla?! Kochani mieszkańcy nie dajmy się ponownie nabrać takim ludziom bo nasze miasto Tarnobrzeg skończy jako gmina miejska w powiecie Nowa Dęba.… Czytaj więcej »

życzliwy
22 dni temu
Reply to  Robin

akurat najwięcej w sprawie szpitala ma do powiedzenia pis i ortyla koledzy.
a milczą też nieprzypadkowo.
oni są od laurek pod adresem lucjana złotego dziecka pisu.

Nie BOżek
22 dni temu
Reply to  Robin

Nie broń BOżka. Teraz on rządzi i on odpowiada za ten bałagan i za to jakich ma kompetentnych urzędników.
Co zrobił w sprawie szpitala oprócz poklepywania po plecach i odznaczania Ortyla ,Stasiaka i Dziubińskiego.

666
22 dni temu
obywatel
22 dni temu
Reply to  666

No właśnie ??
Kluczowe słowo to :” WIEJSKIE” ????

Są potańcówki bo i jest w TBG SOŁTYS
– tyle w temacie a niektórzy tu pierd??? o jakimś prezydencie miasta ???

co za kraj potańcówek
22 dni temu
Reply to  666

Bożek wyprzedził myślenie Ministra Kultury i w mieście wprowadził potańcówki bez dofinansowania z resortu Kultury od Ministra .Co za kraj , Co za Ludzie i co za kultura .
Myślę ,że Bożek potajemnie znał pomysł Glińskiego i pierwszy wprowadził go w życie.
To się nazywa polityczny blues .

Julek
22 dni temu

Owszem wyprzedził. Problem tylko w tym że ponieważ robi te potańcówki bez dofinansowania z resortu to robi to z naszych pieniędzy.

Adam
22 dni temu

Osoby narzekające na brak parkingów zapraszam na duży parking ulica 1-maja, pod byłym klubem Tapima, codziennie popołudniu 30 i więcej wolnych miejsc, weekendy to samo, warto sie przespacerować 5min, naprawdę nie ma potrzeby parkować 3m od bloku gdzie się mieszka. Więcej ruchu, mniej lenistwa i wygodnictwa.

Chooper
22 dni temu

Ludzie mają problem wyciąć pod chodnik a co dopiero by robili jakby trzeba było wyciąć 1000 ha lasu pod fabryki jak w Stalowej Woli. Ciemnota i jeszcze raz ciemnota nie mająca pojęcia o zarządzaniu miastem.

Łolaboga
22 dni temu
Reply to  Chooper

Szkoda, że w tej stalowej Kaczynski nie zrobił wam jakiej porządnej stronki www na kształt nw24 żeby się nad swoim geniuszem pozachwycać 🙂

Robin
22 dni temu
Reply to  Chooper

W Tarnobrzegu Nowa Dęba wycięła prawie cały Zwierzyniec i to bez żadnych profitów dla naszego miasta. Bożek i Mastalerz mieli to gdzieś bo nie było wyborów. A teraz rżną głupa że im zależy. Widać że walka o stołek prezydenta rozpoczęta. Kochani mieszkańcy nie słuchajcie złych proroków bo Tarnobrzega nie stać już na kolejnego obiboka czytaj sołtysa który widzi i remontuje tylko drogi i chodniki. Może czas na kobietę? I nie mam tu na myśli Kapuścuak, Peker i Potañskiej 🙂 🙂 🙂 Żadnej skażonej korytem.

Porucznik Gruber
22 dni temu
Reply to  Robin

masz na myśli żonę Kołka?

Robin.
22 dni temu

Tarnobrzeg w czarnej dupie a tobie żarty w głowie

Kuba
22 dni temu

laska jak z obrazka i ja bym jej nie odmówił

Obatelka
22 dni temu

Oni nie są chyba mile widziani po pewnej akcji

żadnej kobiety
22 dni temu
Reply to  Robin

żadnej kobiety z dotychczasowych radnych i bezradnych

Obatelka
22 dni temu
Reply to  Chooper

To chyba piszesz ironicznie,bo kto by się cieszył z wycinki życiodajnych drzew i to w takiej ilosci.

Siarkopol
22 dni temu

Zamiast zająć się spalarnią,wyrzynanym Zwierzyncem,to widzicie tylko czubek własnego nosa. Jak wam zawieje zapaszek z Machowa to okna nie otworzycie.

Roman
22 dni temu

Nie róbmy nic bo trzeba wyciąć drzewo. Z tego co wiem to drzewa można wsadzić i odrosną.

Nimfa
22 dni temu
Reply to  Roman

Odrosnac to moze jaszczurce ogon.!!

Obatelka
22 dni temu
Reply to  Roman

I wrzód.

Marek
21 dni temu
Reply to  Roman

Wsadzić to sobie można palec w oko albo kij w dupę

ODYSEUSZ
22 dni temu

Apel do władz miasta nie róbcie na tym osiedlu żadnych inwestycji ponieważ ludzie tam mieszkający chcą czuć się bliżej natury. Nie remontujcie chodników, a tym bardziej dróg i parkingów ponieważ chcą być eko. Wyłączcie wszystkie latarnie miejskie po zmroku bo okoliczne ptactwo też ma prawo aby się wyspać i spokojnie odpocząć. drzewa które są stare i zagrażają okolicy zostawić , natura sama sobie poradzi. Chcą warunków rodem z Bieszczad odłączcie gaz, wodę , prąd i oczywiście kanalizację – Tego domagają się mieszkańcy Przywiśla .. Ustawić tabliczkę Skansen PRL Przywiśle !!!

mieszkaniec Przywiśla
22 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Błazen rodem z Serbinowa

ODYSEUSZ
22 dni temu

Prawda boli co nie ? Serbinów w porównaniu z Przywiślem to i tak rozwój a nie skansen PRL 🙂

Obatelka
22 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Zwłaszcza dzieła sztuki wokół.

Marek
21 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Musicie jeszcze tylko przystanek metra wybudować i będziecie jak Moskwa

ODYSEUSZ
21 dni temu
Reply to  Marek

Lepsza Moskwa niż skansen PRL

wójt
21 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

wypie#dalaj błaźnie

ODYSEUSZ
21 dni temu
Reply to  wójt

Powiedziała co wiedziała intelektualna ameba, sam wypier*alaj na wioskę skąd przylazłeś eko-oszołomie !

Adam
22 dni temu

O widzę siebie dzięki! ale co tam robiły osoby mieszkające na słonecznej i Kopernika?

sokole oko
22 dni temu
Reply to  Adam

A w ostatnim rzedzie przycupnął Misiewicz i UCHO !!!! jak w urzędzie – co usłyszy to natychmiast z informacją do burmistrza, obaj z wotkiem Potańcówką to FIRMA UCHO

Porucznik Gruber
21 dni temu
Reply to  sokole oko

jeden to karp, a drugi to obślizgła łajza

urzędnik
21 dni temu
Reply to  sokole oko

To dwa kapusie w urzędzie nikt przy nich się nie odzywa bo donoszą

Norbi
20 dni temu
Reply to  urzędnik

wkrótce ich donosicielstwo się skończy!

obywatel
19 dni temu
Reply to  Adam

A CO TAM ROBIŁ MIESZKANIEC z KROSNA ????

wójt
21 dni temu

madzia poza pokazywaniem nóg coś się odzywała ??

ODYSEUSZ
21 dni temu
Reply to  wójt

Musisz zajrzeć pod stół to cię może olśni 🙂

666
18 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

nadaje się do CKM-u

Unijny... jeszcze
19 dni temu
Reply to  wójt

nunie ładne. W kabarecie mówili „jakie szyny, taka stacja” 🙂

Sandra
21 dni temu

To niech chociaż miasto zakupi całoroczne palmy i posadzi na skarpie

Mariola
21 dni temu
Reply to  Sandra

Jestem ZA
Trochę by to osiedle upiększyło

orzeł
21 dni temu

Powiem szczerze, że nie wiedziałem że z tego przewodniczącego, w za dużej marynarce aż taki cham. Powinni go wywalić za zbity pysk, komuna się skończyła.

przywiśle
21 dni temu
Reply to  orzeł

To mąż pani radnej z ugrupowania prezydenta. Im wszystko wolno.

Natalia
19 dni temu

Na skalnej gdzie kiedys było boisko miejsca pełno. Trawa po kolana. Doskonale miejsce na ogromny parking. Tylko trzeba pomyśleć i wykazać chęci. Połowa przywisla se pomieści. A robienie drogi pod oknami przy bloku to gorzej niż chory pomysł.

ODYSEUSZ
19 dni temu

eko-oszołomy bronią każdego drzewka niczym niepodległości ogłupieni propagandą globalistów. Ci sami globaliści mają za nic klimat ale głupi lud się cieszy i nakłada na siebie kolejne jarzma zniewolenia !

eko-świry.jpg
Izydor
19 dni temu

Nie chcą to niech mają gówno.Pieniądze przeznaczyć tam gdzie są mądrzejsi.

Pieszy
18 dni temu
Reply to  Izydor

Proszszsz… dbać o soczystą mowę ojczystą.

666
18 dni temu
Reply to  Izydor

ja bym tę kasę zainwestował w sesję zdjęciową w CKM-ie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
134
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content